صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37
Like Tree21تشکر

موضوع: فقر

amirsooki
    Guest

پیش فرض فقر

سلام.
    این عکسا توی یه میل برام اومد. بالاش نوشته بود :
    N'thin bad will happen if you don forward this mail
    But one day GOD WILL ASK
    Your humanity has surly left you, if you don't do as requested
    بهتر دیدم اینجا بذارمشون .
    ما هممون یه جورایی تو عکاسی دست داریم ، شاید جای خالی این عکسا یعنی اینکه :

ما آدما کجاییم ؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط amirsooki : Thursday 14 September 2006 در ساعت 17:34
    Mashhadi Vahid، Sama01، Behnam_703 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

پیش فرض پاسخ: فقر

دوتا عکس آخرتون اصلا با مفهوم فقر سنخیتی نداره بیشتر یه جور فلاکته و بدبختی وزبونی (چون فقر دلیل براز دست دادن ارزشهای انسانی نیست)
    وبه نظرم دلیلی وجود نداره چون اعضای این فروم با عکس وعکاسی در ارتباط هستن تمایلی به دیدن هر نوع عکسی داشته باشن یا حد اقل هر عکسی جاش تو این فروم باشه .

امید وارم نظر من برای دوستان سوء تعبیر نشه
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من فكر ميكنم كار آقاي سوكي مربوط به موضوع عكاسيه چون واقعا من يكي رو به فكر عميق فرو برد، اول صبح روز پنج شنبه با فكر برنامه ريزي براي خريد خانه و يك لنز 300-70 از خونه بيرون ميزنم و سر كار اين عكسها رو ميبينم كل سيستم فكريم به هم مي ريزه و به تنها مساله كه الان فكر نمي كنم( خانه و يك لنز 300-70) هست، اين تاثير عكس رو ميرسونه و ارزش كار عكاسي رو ، حالا بيايد فكر كنيم با ديدن يه همچين عكسهايي انگيزه كمك به ديگران تومون تقويت بشه و هرجور كه تونستيم به همنوعمون كمك كنيم اونموقع ارزش كار عكاسي بينهايته.

من فكر ميكنم هدف آقاي سوكي فقط همين بوده كه به موضوع عكس نگاه كنيم نه خود عكس، اصلا مگه ميشه اون عكسا رو نقد فني كرد، بعضي عكسها اونقدر سوژه تاثير گذاري دارن كه جايي براي بحث و نقد موارد فني نميذارن آيا بعد از ديدن اين عكسها آدم مي تونه بگه اگه وايت بالانس فلان بود يا Iso بلان بود يا كادر بنديت اينجوري بود بهتر بود مثلا در عكس دوم آدم بيشتر به عمق فاجعه دقت ميكنه تا عمق ميدان ،

من تصور ميكنم عكاسي چيزي فراتر از دوربين ، نور،تجهيزات جانبي، علاقه و ....است بخاطر همين پيشنهاد مي كنم يه تاپيك خاص همچين عكسهايي (عكسهاي تاثير گذار در زمينه مسائل انساني ، محيط زيست ، اجتماعي، فرهنگي)بزاريم كه به جاي نقد فني به نقد موضوع عكس و تاثيراتش و نتايج گرفته شده از عكس بپردازه اينطوري به فوريوممون ارزش بيشتري ميديم ، و اگر با قوانين فوريوم منافات داره خوب قوانين رو تغيير بديم، البته با اجازه از مدراتورهاي محترم ( و تمايل و اونها به اين موضوع )اگر هم همچين تاپيكي وجود داره آقاي سوكي لطف ميكنن عكسها رو به اونجا منتقل مي كنن.

خواهش ميكنم به پيشنهادم فكر كنيد. ارزش كار فوريوم فراتر ميره
    ویرایش توسط babakdin543 : Thursday 14 September 2006 در ساعت 10:48
    miladn1370 تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

البته دوستان بنده حق به kamyar میدم. ایشون درست میگویند. اگر دو عکس آخر را در اندازه اصلی ببینید متوجه منظور کامیار میشوید که به راستی این دوعکس با قوانین فروم مغایرت دارند. به هر حال فروم هم ظرفیت و حدودی دارد. که شاید جالب نباشه هر عکسی رو در اینجا قرار داد.
    از طرفی هم با آقای دیناروند موافقم که میفرمایند ربط به عکاسی دارد. مثال ایشون هم درست است. اما جنبه دیگر این قضیه هنگام عکاسی هست. شاید از ما افراد فروم کمتر کسی باشد که موضوع عکاسیش با فقر و اینجور چیزها در ارتباط باشد و از طرفی میتوان با نگاه این قبیل عکاسان آشنا شد. عکاسانی که حین عکاسی با این مضامین هم دست و پنجه نرم میکنند و هیچ لذتی از این که فریمی این چنینی ثبت کنند نمیبرند.
    ویرایش توسط Minoosepehr : Friday 2 February 2007 در ساعت 15:30
    آریو مینوسپهر

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    شاید جالب نباشه هر عکسی رو در اینجا قرار داد.
    .
    اين بحث مورد موافقت همه است ما بايد از فوريوممون حفاظت كنيم تا هر عكسي توش نمايش داده نشه من خودم روي دوعكس آخر نمي تونم نظري بدم ولي اگر دوستان ناراضي هستن لازمه كه حذف بشن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

عکاسان جنگ و گاهی عکاسان اجتماعی ثبت کننده لحظاتی اند که شاید از نظر جلوه تصویری چندان زیبا نباشند اما بیانگر فقر - جهل و فلاکتهای بشری هستند.
    بسیاری نیز جان خود را بر سر ثبت این لحظات گذاشته اند رابرت کاپا - لری باروز و کاوه گلستان هم از این دسته اند.
    عکسی که کارتر عکاس اهل افریقای جنوبی از کودکی گرفت که یک لاشخور در انتظار مرگش نشسته بود بسیار تکان دهنده بود.
    یا عکسی که از لحظه شلیک گلوله به سر یک ویت کنگ که رییس پلیس سایگون را در حال شلیک نشان می دهد شاید در تاریخ جنگ ویتنام تاثیر گذار بود.
    راستش من اشکالی در گذاشتن عکسها ندیدم با عر ض معذرت حداقل این است که مانند بسیاری از بحث های مطرح شده در فروم اثری خنثی دارد.
    در مورد عکس سوم فکر نمی کنم خلاف مقررات فروم باشد. عکس چهارم را هم اگر کسی پورنوگرافی قلمداد میکند بهتر است یک تجدید نظری بکند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar
    (چون فقر دلیل براز دست دادن ارزشهای انسانی نیست)
    كاميار عزيز بحث داره يكم فلسفي مي شه ، ولي من عبارت فوق رو زياد قبول ندارم چون عكسش رو ديدم ، حتي ديدم كه ثروت زيادهم باعث از دست دادن ارزشهاي انساني شده.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543
    كاميار عزيز بحث داره يكم فلسفي مي شه ، ولي من عبارت فوق رو زياد قبول ندارم چون عكسش رو ديدم ، حتي ديدم كه ثروت زيادهم باعث از دست دادن ارزشهاي انساني شده.
    بابک جان هم فقر بیش از حد هم هم ثروت زیاد میتونه امکان خراب کردن یک یک نفر رو فراهم کنه که بستگی به ظرفیت ادما داره من هم عکس فرمایش شما رو زیاد دیدم که ادمهایی در نهایت فقر تن به ذلت و خواری ندادن و به عبارتی با سیلی صورتشونو سرخ نگه داشتن ولی منظور من این بود که فقر یا ثروت نباید دلیلی بر خراب شدن ادمها باشه و لی خوب با توجه به ظرفیت ادما نمیشه انتظار یکسان داشت مثال: ایا به کسانی که به خاطر فقر تن به خودفروشی میدن شما حق میدی؟!

و اینکه بیشتر ما مسلمان هستیم وطبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام (ص) : الفقر فخری

از تمامی اعضا عذر خواهی میکنم به این علت که جای این بحث به قول بابک خان فلسفی اینجا نبود و انگیزه من هم پاسخ به آقا بابک عزیز بود که نکنه جواب ندادن من حمل بر بی ادبی بشه
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

وبه نظرم دلیلی وجود نداره چون اعضای این فروم با عکس وعکاسی در ارتباط هستن تمایلی به دیدن هر نوع عکسی داشته باشن یا حد اقل هر عکسی جاش تو این فروم باشه .
    سلام..
    راستش..من جرات ندارم همچین عکسی ببینم..نمیدونم...دارم از چی فرار میکنم.....................
    کامیار جان..من از این جمله ی شما اینطور برداشت کردم که شما داری از طرف بقیه نظر میدی..شما که این رو گفتی من معنی سوئ تعبیر رو نمیفهمم یعنی چی اگه توضیح بدید ممنون میشم.

فکر کنم مشکل اینجا هستش که از دو عکس آخر تعبیر های متفاوتی کردیم هر کدوممون.....راستش من در مورد عکس آخر این رو میبینم که اون کودک......از شدت گرسنگی داره چیزی رو که ما نگاهش هم نمیکنیم میخوره(از همه ی دوستان معذرت میخوام)...اگر اشتباه میکنم راهنمایی کنید..(گرچه اشتباه من هم از شدت فاجعه نمیکاهه)
    ..

آریو جان کماکان در خدمت شما و دوستان عزیزم هستم(اگر قابل بدونید)
    mahsa67 تشکر می‌کند.

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

با سلام ..
    میخواستم خطاب به دوستانم عرض کنم ، بهتره به جای اظهار نظرهای سطحی تر کمی هم در قالب محتوا و مضمون درونی فرو برویم ، به عقیده من عکسهای نسبتا تکان دهنده ای بودندو حتی دو عکس آخر به قدری نشان دهنده نابسامانی بودند که به عقیده من مجالی برای پرسه فکر در مورد مسائل بی ارزشی مثل سطح شان اخلاقی سوژه
    وجود ندارد ، به نحوی خود ما هستیم که فکر را نسبت به مسائل بی ارزش معطوف میکنیم چه بسا که این آثار برای تجلی معنای درونی تری بدست آمده اند( پیشاپیش از دوستان عذر خواهی میکنم)
    در ادامه بحث که داره فلسفی هم میشه باید عرض کنم ما مفسران محض پلیدیها و زیباییهای دنیا نیستیم و تنها کسانی هستیم که بزرگترین میراثمان "تفکر" در زمینه پدیده هاست ، چون ما تنها تجربه گر "خود" بوده ایم و نه زندگی دیگری ، پس اظهار نظر محض نکنیم
    بحث مسلمانی نیست در تمامی مذاهب و مکاتب اخلاقی ، خود فروشی جایگاه پایینی داره ، اما من به شخصه جدای از کسانی که از روی سیری دست به هر کاری میزنند و زیاد هم در جامعه شاهدشان هستیم ، به مادری که بدلیل از دست دادن شوهر برای اداره زندگی و فرزندانش دست به این کار میزند با چشمان اشک آلوده ای حق میدهم.
    باز هم از اینکه پر حرفی کردم عذرخواهی میکنم ولی احساس کردم که کمی باید به قول علیرضای عزیز در سطح نگاهمان تجدید نظر کنیم تا به چیزی ورای آنچه در ظاهر میبینیم دست پیدا کنیم.
    باتشکر
    سعید نقشبندی

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین