صفحه 53 از 366 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 103 153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

سلام
    دریک سفر همزمان من سه پایه 190 و055 و 400اسلیک را دیدم وتست کردم.هرد و سه پایه های مانفرتو بسیار خوب و محکم بودند.اما به نظر من بغیر از بلندتر بودن 055 , کمی استحکام بیشتر را نسبت به 190 میشد حس کرد .البته سنگینی هم که بقول وحید عزیز در مسیرهای طولانی را هم نمیشود نادیده گرفت.البته بال هد 322 هم بود که من خوشم آمد.ولی خوب از قیمتش خوشم نیامد.الان هم از هد804 استفاده می کنم که بسیار راضی هستم و روی لنز تله 150-500 هم راحت جواب میدهد و هیچ مشکلی نداردوبسیار راضی هستم.
    به نظر من 055 و هد 804 بدرد اغلب کارها حتی در استودیو هم می خورد البته اگر با وزن سه پایه وهد مشکل نداشته باشید.
    پایدار باشید
    یاحق
    Mashhadi Vahid، QashQai، siamak77 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    من 055 دارم با هد 804RC2

در بیشتر مواقع احساس میکنم سه پایه و هدی که دارم به اندازه کافی قوی و محکم نیستن خصوصا زمانی که باد شدیدی هست و یا یا زمانی که لنز سیگما 300-100 رو بدنه نصبه و سه پایه در ارتفاع زیادی از زمین تنظیم شده باشه و یا زمانی که از فیلتر ND و کلا سرعت پایین شاتر استفاده بشه کوچکترین تاثیر باد و لرزش کار را خراب میکند.

دورد

سه پایه 055XPROB تحمل وزن 7 کیلو را دارد.(مطابق مشخصات قید شده کارخانه ای ) شما با گذاشتن وزن 2060g روی آن (مجموع 1440g وزن لنز Sigma + وزن 620g دوربین D90 ) احساس امنیت و استحکام در آن نمیکنید؟ :(

فکر میکنم اگر خدای ناکرده دوربین و لنز از روی سه پایه به زمین سقوط کنند نابودی آنها حتمی است

موفق باشید

انوش

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    .......

در بیشتر مواقع احساس میکنم سه پایه و هدی که دارم به اندازه کافی قوی و محکم نیستن خصوصا زمانی که باد شدیدی هست و یا یا زمانی که لنز سیگما 300-100 رو بدنه نصبه و سه پایه در ارتفاع زیادی از زمین تنظیم شده باشه و یا زمانی که از فیلتر ND و کلا سرعت پایین شاتر استفاده بشه کوچکترین تاثیر باد و لرزش کار را خراب میکند.
    در اينگونه موارد توصيه مي كنم حتما براي پايداري بيشتر از كيسه ي شن يا وزنه هاي مشابه استفاده كنيد.

يه چيزي شبيه اينا كه خودتون هم مي تونيد درست كنيد :

SBadri، Mashhadi Vahid، farsad و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

چقدر من افاضات کردم در این تاپیک! فکر کنم حوصله همه سر رفته

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    می خواستم از دوستان راجع به این Release Plate ها سئوال کنم.
    چقدر قابل اطمینان است؟ و آیا یک ضامن دارد و یا دو ضامن.
    کفشک ها؟
    در برند مانفروتو کفشکهای مختلفی وجود دارد , با شکل ها و مکانیزم های مختلف , ساده ترین آنها RC2 است که در هدهای مورد بحث اخیر استفاده میشوند, یک کفشک مستطیلی که یک ضامن آن را کنترل میکند و یک ضامن دیگر به نام secondary safety system میتواند از باز شدن اتفاقی ضامن اول محافظت کند , در تصویر زیر ضامن اول شبیه ماشه و بزرگ است و ضامن دوم (اطمینان) کوچک و طلایی رنگ زیر آن است:

کفشکهای دیگری هم هستند که برای هدهای مختلف با توجه به نوع کاربری آنها استفاده میشود , هر کدام هم نحوه جازدن و ضامن و ضامن اطمینانش متفاوت است, ولی در کل همگی از اطمینان بالایی برخوردارند.
    (البته این نام گذاری با توجه به پسوند هدهای آنهاست, نام های اصلی کمی متفاوت است)

کفشک RC0

کفشک RC3

کفشک RC4

در ضمن, اینهم امکان استفاده از هد 322 شبیه به هد 222 فرساد , البته استفاده های دیگری هم میتوان برای آن متصور شد:

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    nmroshan، ME، SBadri و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    امیر عزیز اگر مایل بودید یک نیم نگاهی به HYDROSTATIC BALL HEADS بیاندازید شاید ارزش بررسی داشته باشند

به نسبت هد های سنگینی در قیاس با موارد بحث شده در چند پست اخیر هستند. تا حدودی هم گران. البته این احتمال هست که من گران خریده باشم، اگر نظرتان روی بال هد هست ( با مزایا و معایب ) ارزش بررسی دارند

موفق باشید

درود

جناب آقای قشقایی میشه کمی راجب این هد ها توضیح بفرمایید؟ اینکه چه برتری دارند نسبت به بال هد های عادی.. از کلمه ئیدرو اول نامش این طور بر می اید که درون این هد باید مایع یا روغنی باشد که نرمی خاصی را بدهد و یا روان بودن زمانی که تجهیزات سنگین روی هد قرار میگیرد آیا درست است؟

قیمتی از آنها دارید و یا جایی سراغ دارید که بشود از آنجا تهیه کرد.

با سپاس

انوش

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

جناب آقای قشقایی میشه کمی راجب این هد ها توضیح بفرمایید؟ اینکه چه برتری دارند نسبت به بال هد های عادی.. از کلمه ئیدرو اول نامش این طور بر می اید که درون این هد باید مایع یا روغنی باشد که نرمی خاصی را بدهد و یا روان بودن زمانی که تجهیزات سنگین روی هد قرار میگیرد آیا درست است؟

قیمتی از آنها دارید و یا جایی سراغ دارید که بشود از آنجا تهیه کرد.

با سپاس

انوش

سلام:

در چند پست قبل مختصر توضیحی داده شد

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

.

در مورد بال هدی که من استفاده میکنم شاید فرق اساسی ( بغیر از موارد جزیی دیگر ) آن با 488 مورد استفاده آقای امدادی در این باشد که یک تنظیم کننده ای، روی یکی از ضامن ها تعبیه شده که در اصل اجست کننده اصطکاک روی بال هد است که با تنظیم آن ( با دقت به وزن مجموعه) نیاز نیست در هر مرحله از چرخاندن هد، ضامن اصلی بکار برده شود یکبار روی اصطکاک مورد نیاز تنظیم میشود و دوربین و متعلقات با نیرویی بیشتر به حرکت در آمده و مجدد با کاهش نیرو دوربین به وضعیت سکون بر خواهد گشت بدون استفاده از ضامن.

بنظرم این مورد بیشتر روی تجهیزات سنگین کاربردی تر خواهد بود

موفق باشید
    عمده تفاوت همان بود که توضیح داده شد. در اصل این هد با ویژگی مورد نظر ترکیبی از هد 486 ( مورد اشاره وحید ) و 488 (مورد اشاره آقای امدادی) خواهد بود.

صفحه جدا شوند آن با دو ضامن کنترل میشود و به سرعت قادر به جداساختن دوربین از هد خواهید بود. این برای من بسیار کاراست.

نشانگر هایی روی هد وجود دارد، جهت بدست آوردن تراز برای دسترسی روی کادر افق و عمود ( دوربین )

وزن آن حدود 840 گرم، تا 16 کیلوگرم نیرو را ساپورت میکند ( این موضوع به دلایلی برای من خیلی شفاش نبود ) این هد سری 486MGRC0 است، که قیمت آن اگر خاطرم باشد چیزی حدود 265 یا 285 بود.

یکی از بهترین سری از این بال هدها، بالی هدی بدون صفحه جداشوند است ( با دقت به قیمت و کارایی ) ظاهرا از این سری، 468MG است.

که در فروم ها دیده ام از آن تعریف زیادی کرده اند

یک نکته:

شاید .... در خرید روی این ابزار اگر که میخواهید تا ریال آخر پولتان را درست خرج کنید، بهتر آنست، بیشترین ظرفیت تحمل بار سه پایه منهای وزن هد ، از M.Load Capacity هد شما کمتر نشود یا خیلی کمتر نشود و بر عکس...

چون در آنصورت همیشه پولی پرداخت کرده اید و استفاده ای هم نخواهید داشت. این موضوع را از آن بابت عرض کردم که بطور کل این تجهیزات برگه فروش آنها به این موضوع بسیار حساس است :)

البته این صحبت کلیست و صرفا اشاره به کامپتیبل بود مجموعه هاست.

---------------------

این پست بهانه ای شد تا اندکی در مورد این 3 پایه هم صحبت کنم. زمانی من قصد خرید 3 پایه و متعلقات از محصولات گیتزو داشتم. آن موقع تنوع این محصولات زیاد نبود. فروشنده مورد نظر قول 2 ماه دیگر را داد. تنها 3 پایه ای که مانع از صبر من جهت خرید مجموعه گیتزو بود همین 3 پایه ایست که در دو تصویر پایین میبینید.

.

معرفی آن ( یا دقت مجدد ) شاید برای دوستانی که میخواهند خریدی در این زمینه انجام دهند مفید باشد

سربلند باشید
    ME، SBadri، Mashhadi Vahid و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

کد:
    زمانی من قصد خرید 3 پایه و متعلقات از محصولات گیتزو داشتم. آن موقع تنوع این محصولات زیاد نبود. فروشنده مورد نظر قول 2 ماه دیگر را داد
    سلام
    افشین جان الان جایی رو سراغ دارید که دارای تنوع محصولات گیتزو باشد؟
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:
    این موضوع مربوط به مدتی پیش است. اینکه الان چگونه است حقیقتا خبری ندارم.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط AminZarif نمایش پست ها
    کد:
    زمانی من قصد خرید 3 پایه و متعلقات از محصولات گیتزو داشتم. آن موقع تنوع این محصولات زیاد نبود. فروشنده مورد نظر قول 2 ماه دیگر را داد
    سلام
    افشین جان الان جایی رو سراغ دارید که دارای تنوع محصولات گیتزو باشد؟
    فروشنده مورد نظر همچنان تاکیید بر این دارد که ۲ ماه دیگر!
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12234

موضوع انتخاب سه پایه منفرو تو به نظرم یک چالش است:confused:

بین 190 یا 055 ...... بین استحکام و امنیت در استقرار بیشتر ( 322rc2+055xprob ) با وزن 3100 گرمی !

یا 190xprob با همان هد یک کیلو وزن کمتر اما تحمل وزن آن نسبت به لوازمی که قرار است با آن استفاده کنم به آستانه تحمل سه پایه نزدیک است.

حال سوال این است که مدل 190xprob که ماکسیما تحمل وزن آن 5 کیلو است. با اضافه شدن هد 322 که 700 گرم وزن دارد تبدیل به 4300 میشود. برای تجهیزاتی با وزن 3.5 تا 4 کیلو آیا این پایه امنیت و استقرار لازم را دارد؟

با سپاس

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 1 January 2010 در ساعت 14:00

صفحه 53 از 366 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 103 153 ... آخرینآخرین