صفحه 5 از 35 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: تلسکوپ

سلام.....

دوست عزیز ، احسان جان شما تلسکوپ بدون ردیاب رو فراموش کن ، چون قصد شما از خرید تلسکوپ عکاسی از آسمان شب و ستارگان ، سحابی ها و ..... هست و این نوع عکاسی بدون ردیاب غیرممکن خواهد بود.

بنده با بودجه شم بازتابی را پیشنهاد میدم ، چون شکستی مناسب گران تمام میشود.

درباره ی بازتابی بنده فقط تال رو پیشنهاد میدم چرا که بهترین در رده ی خود است و با کمترین خطای رنگی و اپتیکی که برای شما به خاطر عکاسی واجب است.

اما 5.1 اینچی اسکای واچر بد نیست اما باید بسیار مراقب آن باشید ، با ضربات کوچکی آینه از مدار خارج میشود و باید تا وقتی که خودتان وارد شوید آن را به کول زده و به یک مرکز ببرید.آینه این تلسکوپ اندود بسیار بسیار عالی دارد و درصد بازتاب نور آن فوق العاده است و از این نظر ب تال کاملا همرده هستند.

اما مدل تال 120 آینه ای در حدود 4.7 ( به نظرم اگر درست یادم باشد) درد و قیمت موتور دار آن در حدود 350 تومان است و از این نظر اسکای واچر برتر است.

بین تال و اسکای واچر در این دو رده اسکای واچر پیروز است
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه saeedglx آواتار ها
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام.....

دوست عزیز ، احسان جان شما تلسکوپ بدون ردیاب رو فراموش کن ، چون قصد شما از خرید تلسکوپ عکاسی از آسمان شب و ستارگان ، سحابی ها و ..... هست و این نوع عکاسی بدون ردیاب غیرممکن خواهد بود.
    كاوه جان ميشه يكم در اين مورد توضيح بديد كه چرا نميشه
    سعيد

CANON A620
    CANON PowertShot S3 IS

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام
    کاوه جان من کی گفتم که موتور ردیاب نمیگیرم؟
    گفتم اون 350 تومنی رو نمیگیرم ! ( شما نگفتین که آیا موتور ردیاب تک محوری رو داشتین؟ چون فقط همین موضوع نگرانم کرده . )
    ممنونم از راهنماییتون کاوه جان من هم skywatcher رو انتخاب کردم ولی پایه eq2 یکم مرددم کرده و نیازمند راهنمایی شما
    خودتون تلسکوپ 6` رو هنوز دارین ؟ ( تلسکوپ خوبیه ؟ )

If you see the action you missed it.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

كاوه جان ميشه يكم در اين مورد توضيح بديد كه چرا نميشه
    موتور ردیاب.....

ابتدا درباره ی نوع مقر پایه ها

استقرار سمت ارتفاعی بهتر است یا استوایی؟
    پایه های سمت-ارتفاعی، درست مانند پایه های دروبین عکاسی فقط به بالا و پایین و چپ و راست حرکت می کنند و از این رو لوله تلسکوپ فقط در همین جهات حرکت خواهد کرد. بهترین نوع از پایه های سمت-ارتفاعی، آنهایی هستند که پیچ حرکت آرام دارند که به درد دنبال کردن جرم مورد نظر می خورند (البته فقط در جهت های گفته شده). با وجود این، پایه های سمت-ارتقاعی نمی توانند ستاره ها را در حرکت قوسی شان دنبال کند ، پایه های استوایی پیچیده ترند و برخلاف سمت ارتفاعی می توانند ستاره ها را بدون دردسر، در مسیرشات از شرق به غرب دنبال کنند. اگر تلسکوپ موتوری هم برای ردیابی داشته باشد. این کار را به صورت خودکار انجام می دهد. داشتن موتور ردیاب، کمک بسیار بزرگی است، چون مثلاً هنگام استفاده از بزرگنمایی 100 یا بیشتر، میدان دید تلسکوپ کاهش می یابد و در کمتر از 40-50 ثانیه جرم مورد نظر از میدان دید خارج می شود. تنظیم های مجدد و قراردادن جرم مورد نظر در مرکز میدان دید کاری است خسته کننده و از طرفی هر بار هنگام تنظیم، امکان لرزش تلسکوپ و در نتیجه ابهام تصویر هم وجود دارد.

اگر از موتور ردیاب استفاده نکنیم ، باعث می شود که در نوردهی های طولانی مدت ( بالای چند دقیقه ) برای ثبت نور سحابی ها و خوشه ها و .... دچار مشکل خواهیم شد و ردی از آنها باقی خواهد ماند.

احسان جان اما متاسفانه با قیمت نازلی به فروش رسید ، بنده آن تلسکوپ را با هیچ تلسکوپی قابل قیاص نمیدانم و به نظرم اوج خلاقیت روس ها بود.تال 150 K از بهترین هاست و در حدود 900 هزار تومان قیمت دارد و بنده با قیمت مفت 550 هزر تومان آن رافروختم...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

با سلام
    من یک تلسکوپ اسکای واچر 6 اینچ ماکستوف کاسگرین با f=1800 دارم حالا میخوام که دوربینمو به تلسکوپ وصل کنم.فردا هم میخوام برم T-Ring بخرم. آیا شما این f را مشکل نمیدونید؟ با این تلسکوپ چه بزگنمایی خواهم داشت. دوربینم هم کانن 400D هست.
    درکل تا چند دقیقه میتون از نورگیری کنم ؟ ضرری به سنسورش نمیزنه؟ البته اگه از noise صرفنظر کنیم.مثلا اگه اونو رو 10 دقیقه lock کنم ایراد نداره؟
    پایه تلسکوپ هم استوایی با یک موتور هست.
    با تشکر

كاربر آشنا Mohammad24 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام

تا حالا با این تلسکوپ عکاسی کردید؟ من فکر می کنم با این f به مشکل بر بخورید. منظورم این هست که، مثلا از چی می خواین عکس بگیرید؟ از ماه، خورشید، مشتری، یک سحابی یا...؟
    احتمالا در بعضی موارد دچار مشکل بشید.
    می دانید که بزرگنمایی فقط به چشمی بستگی داره و ممکنه شما چندین مقدار بزرگنمایی داشته باشید.
    Mohammad Sangari
    Canon 350D

تشکر کرده
    346

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad24 نمایش پست ها
    سلام

تا حالا با این تلسکوپ عکاسی کردید؟ من فکر می کنم با این f به مشکل بر بخورید. منظورم این هست که، مثلا از چی می خواین عکس بگیرید؟ از ماه، خورشید، مشتری، یک سحابی یا...؟
    احتمالا در بعضی موارد دچار مشکل بشید.
    می دانید که بزرگنمایی فقط به چشمی بستگی داره و ممکنه شما چندین مقدار بزرگنمایی داشته باشید.
    به دوربین وصل کردم.ظاهرا مشکل زیاده. البته نه با خورشید. البته هنوز ماه را امتحان نکردم چون تو آسمان نبود. فکر کنم بزرگنمایی که دارم 60 شده. چون فقط کمی از چشمی 25mm کوچکتر میبینم(مثلا زحل). خوب حالا اگه بخوام بزرگنمایی بیشتری داشته باشم باید چکار کنم؟ تلسکوپی به F کمتر انتخاب کنم؟

تشکر کرده
    0

سلام

من به جنبه های تخصصی تلسکوپ بیشتر واردم تا عکاسی. فکر می کنم بزرگنمایی تلسکوپ در روش آ-فوکال به صورت زیر محاسبه میشه: اگر تصاویر معمولی (تصویری بدون بزرگنمایی) با فاصله کانونی 35 مم بدست بیاد، بزرگنمایی برابر خواهد بود با فاصله کانونی (بر حسب میلی متر) تقسیم بر 35. پس برای 1800 داریم: تقریبا 52 برابر
    بنابراین برای بزرگنمایی بیشتر باید از فاصله کانونی بیشتر هم استفاده کنید یا از پشت چشمی عکس بگیرید.
    تا جایی که من می دونم، بزرگنمایی 50 چیز کمی نیست و من فکر می کنم تصویر ماه و خورشید رو هرگز به طور کامل در کادر نداشته باشید. به هر حال اگر می خواهید از اجرام عمق آسمان عکس بگیرید بهتره از چشمی های مناسب و روش های مناسب عکاسی استفاده کنید.
    Mohammad Sangari
    Canon 350D

تشکر کرده
    346

به نظر شما تلسکوپ را عوض کنم بهتره یا اینکه با همین بسازم. فکر کنم فروشنده تلسکوپ خوبی را انتخاب نکرد.
    در کل این مدل تلسکوپ خوب هست یا نه؟ حالا که دارم با T-Ring کار میکنم و بخوام از اعماق آسمان هم عکس بگیرم Apo شکستی بگیرم بهتر نیست؟ تو یک سایت دیدم که با ماکستوف چه عکسهایی گرفتن و تلاش من بی نتیجه بود.

تشکر کرده
    0

سلام

محصولات اسکای واچر، معمولا محصولات خوب و با کیفیتی هستند. تلسکوپ های اشمیت هم مزایای خودشان رو دارند. از جمله با خاطر جمع و جور بودن برای عکاسی مناسب ترند. تنها مشکلی که به نظر می رسه f زیاد شماست. برای 6 اینچ و مقاصد عکاسی، فاصله کانونی ای بین 1000 تا 1500 مناسب تره. اما در مجموع فکر می کنم اوضاع آنقدر ها هم بد نباشه. اما در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چون شما مستقیما با این ابزار کار کردید اما من فقط دورا دور دارم نظر میدم.
    Mohammad Sangari
    Canon 350D

صفحه 5 از 35 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین