صفحه 3 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 74
Like Tree26تشکر

موضوع: انتخاب سیستم مناسب برای کارهای گرافیکی

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: انتخاب سیستم مناسب برای کارهای گرافیکی

الان ديگه توصيه ميکنم حتما core2 due انتخاب کنيد
    هم خنکه هم قدرت خوبي داره و از amd بهتره
    الان با فرکانس 8/1 حدود 180 و 13/2 حدود 220 بود که با توجه به قيمت دوال کورهاي amd از هر چهت ترجيح داره

اما اگر براي cpu قصد هزينه در حدود 100 تومن را داريد همان تک هسته هاي amd بهتر هستند

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    الان با فرکانس 8/1 حدود 180 و 13/2 حدود 220 بود که با توجه به قيمت دوال کورهاي amd از هر چهت ترجيح داره

اما اگر براي cpu قصد هزينه در حدود 100 تومن را داريد همان تک هسته هاي amd بهتر هستند
    مثل اینکه این core 2 Due ها به خوبی هم اور کلاک میشوند. درسته؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

بله با فن خودش تا 3000 به راحتی ميرسه با يه فن خوب و يه مين خوب راحت 3600 رو داره .
    a610

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها

با تشکر از تمام دوستان
    میخواستم بپرسم فرق Dual core با Core2 Due چی هستش؟
    من کلا 700 تومن بدون مانیتور دارم( یا حداکثر 800)

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

دوستان عكاس عزيز، هر سيستمي كه انتخاب ميكنيد و هر كاري كه ميكنيد، اول پول براي دو گيگا بايت رم كنار بگذاريد، زياد كه نيست هيچ (نميتوان گفت كم است) اما جدا لازم خواهيد داشت.

اولويت بعدي استوريج ثابت يا همان هارد است كه پيشنهادم حدافل سيصد گيگا بايت است، اگر يك 150 هم براي اين ور اون ور بردن بگيريد كه بسيار عالي است.

اين دوتا خرجي كه گفتم، براي كاربران امروزي از هوا واجب تر است!

اما بعضي چيزها شايد اضافي باشد، دوتا اپتيكال درايو ميخواهيد چكار؟ يك دي وي دي رايتر كافيست.
    در مورد اون هم پلكستور عالي است، اما گويا هنوز قيمت غير منطقي دارد، وسواس به خرج ندهيد! گول فروشنده را نخوريد، Liteon، Teac، Pioneer، Suzuki هركدام را خريديد عالي است. جدا هر كدوم رو بخريد، با توجه به كاربري معمولي ما، از آن خسته ميشويد.

اما در مورد قدرت پردازش، من خودم ده سال بود كاربر اي ام دي بودم، از اون 486 هاي سري SV8B كه از روي اينتل مهندسي معكوس شده بودند تا آتلون كه پردازنده ماقبلم بود. اما اين دوهسته اي هاي اينتل باعث شد تغيير پلاتفرم بدهم. البته من توي قحطي سي پي يو خريد كردم و D 805 خريدم (كه البته به سرم زياد است) اما براي شما هر چيزي بالاتر از D820 يا D920 باشد برايتان عالي است. Core2 Due كه جاي خود دارد!

در مورد كارت گرافيكي اگر Gamer نيستيد، خيلي تعيين كننده نيست برايتان.

من اولويت ها را به ترتيب، براي يك عكاس ديجيتال، رم، استوريج ثابت(هارد) و پردازنده و در آخر كارت گرافيكي ميدانم.

مراقب باشيد! فروشنده هاي ايراني هنوز از دو هسته اي ها ميترسند! من سي پي يوي خود را كه خريدم، براي خريد مادربورد، پس از تحقيق مفصل در اينترنت و مشورت دوستان خوبي كه دارم، به نمايندگي ايسوس مراجعه كردم و گفتم فلان مدل را ميخواهم، صاحب فروشگاه مدل سي پي يو را كه فهميد گفت كه اين مادر بورد با اين سي پي يو كار نميكند! گفتم شما كاري نداشته باشيد، بعد براي تست به طبقه سوم هدايت شدم، مرد تست كننده نيز گفت، حالا بالا اومده، اما مطمئن باش اين مادربورد رو مياي پس ميدي. خلاصه اطلاعات بازار ، مخصوصا با اين تنوع سي پي يو بسيار كمه.

يك نكته ديگه، با اين كه وجود يك پاور خوب را لازم ميدانم و خودم يك پاور گرين خريدم، اما مرقب فروشندگان باشيد چون اونا ميگن كه سيستم هاي دو هسته اي بايد پاورشون يا thermal take باشه، يا AcBel كه البته منكر خوبي اين دو برند نميشم، اما جدا هزينه رو بالا ميبره كه شايد لازم نباشه و به نظرم همين پاورهاي گرين نيز جوابگو هستند و نياز به اين وسواس نيست.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Friday 17 November 2006 در ساعت 19:25
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

در مورد کور2 دو! فرقش با دو در سخت افزار پردازنده است! اينتل ادعا ميکند با قيمت کمتر و توان کمتر 30% از مدل مشابه دو قوي تر است! راست و دروغش پاي خودش اما من چند نفر عاشق سينه چاک amd ديدم که با اين پردازنده به طرف اينتل آمده اند
    توجه کنيد پاسخ من درواقع انعکاس تبليغات پيرامون اين پردازنده بود
    به طور کلي سخت افزار يک پردزانده يا مجموعه دستورات و مسيرها و ارتباطات پردازنده تعيين کننده کيفيت کارکرد آن هستند و ظاهرا اين پردازنده ها در کارهاي سه بعدي هم عمکلرد مناسبي دارند

در مورد اورکلاک، دماي پردازنده يکي از عوامل محدود کننده فرکانس بالاتر است و مسايل فني و پايداري و همخواني قسمت هاي مختلف هم پارامترهاي ديگر هستند
    ظاهرا اين پردازنده خنک است و من هم در بازار شيندم فروشند با يک سيستم خنک کننده با آب 1.8 را به 3.2ghz افزايش داده بود!
    اما من خودم طرفدار o.c. نيستم! اعتقاد دارم همين پردازنده ها براي کارهاي روزمره کافي است و بيجهت نبايد فشار زيادي وارد کرد ... مگر براي کسي که تمام وقت مشغول شبيه سازي و يا انکودينگ و يا رندر است و خريد زمان واقعا برايش ارزش دارد

در مورد dvd رايتر هم من زماني که خيلي وسواس درکارنباشد به دليل خدمات مطمين lg ميخرم و با حدود 80% هزينه بيشتر پايونير به قول آقايان نويزگير دار که با هيچ يک تا به حال مشکلي نبوده

در مورد تغذيه بحث مفصلي داشتيم ... فقط به نظر من مدلهاي 300 و 350W با passive pfc از شرکت acbel در مقايسه با مدلهاي مشابه گرين با توان حقيقي کمي بيشتر قيمت معقولي دارند و با ذکر اين نکته که با پاورهاي گرين هم نبايد به مشکلي برخورد کنيد شخصا مدلهاي ياد شده acbel را انتخاب ميکنم (بو کمتر؛ آرامش بيشتر، دماي پايينتر و پايداري بهتر با پرداختي منطقي)

در مورد ساير اجزا و خصوصا افرادي که نياز دارند براي کارت گرافيکي هزينه کنند هم قبلا صحبت کرديم، فقط ذکر اين نکته لازم است که من يا آقاي ساسانيان با رويکرد تا حدودي متفاوت به يک عکاس به اجزاي کامپيوتر نگاه ميکنيم و براي کاربردهاي خاص يک عکاس الويت بندي جناب محبي کاملا منطقي و کاربردي است.
    ویرایش توسط bf  : Saturday 18 November 2006 در ساعت 14:58

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

در مورد پاور، نظر بابك عزيز حتماً نظر علمي تر و بهتري است.
    مسلماً بنده نيز اگر قيمت power هاي Acbel در رده قابل قبول باشند خريد آن ها را بيشتر به صلاح ميدانم.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

حقيقتش پاورهاي acbel که گفته ميشود active pfc دارند و فن آنها Led دارد (به قدرت 400w به بالا) قيمت خيلي غير منطقي دارند و واقعا در شبکه ما هم استانداردي نيست که الزامات اينچنيني را اجبار يا حتي کم و کيف آن را معرفي يا توصيه کند و خريداران بيشتر روي جنبه فانتري مبلغ 60-70 تومن را براي آن ميپردازند!
    اکثر فروشگاهها نيز پاروهاي ترمال تيک و acbel را به قيمتهاي غير منطقي عرضه ميکنند

اما پاور 300w و 350w با passive pfc از acbel فکر ميکنم 25 و 38 تومن قيمت داشت و پاور گرين با ظرفيت هاي 380w و w430 و 480w به ترتيب حدود 25-35-45

مشکلاتي هم که من با پاورهاي گرين داشتم يکي بوي ناشي از خشک نشدن رزين قطعات مغناطيسي که در برخي محصولات (خصوصا اگر تازه باشد) ممکن است براي مدتي شما را آزار دهد و برطرف ميشود (در مدلهاي فن بزرگ اين مشکل خفيف تر شده)
    و ديگري مشکلاتي که در آ*زمايشگاهي نيمه صنعتي برخورد کردم که مثلا بين گراند و فاز 100 ولت ميفتاد يا با وصل هارد به يکي از کانکتورها پاور ريست ميشد
    البته حتي همين پاورها نيز در هنوز کار خود را با ملاحظاتي انجام ميدهند و کاملا بر تغذيه هاي بي پدر و مادر چيني يا tvm برتري دارند ... در مورد آن محصولات يک بار مشاهده کردم ارت پاور از پشت کانکتور قيچي شده و زحمت اتصالات کشيده نشده که همين امر موجب از دست دادن يک بورد 400 دلاري در يک سايت شد

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

There are many occasions where the Core 2 Duo E6600 is hot on the heels of the Athlon 64 FX-62, and in many cases Intel's slowest 4MB L2 cache Core 2 Duo outperforms AMD's flagship chip for roughly 1/3 of the price. On the other hand, there are many occasions where the Core 2 Duo E6400 puts in strong performances against the Athlon 64 X2 5000+ and X2 4600+ processors. In many situations, it came out on top of the X2 5000+ while costing considerably less than AMD's Athlon 64 X2 3800+.
    h__p://www.bit-tech.net/hardware/2006/07/14/intel_core_2_duo_processors/13.html

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    بچه ها من تصمیم گرفتم که همانCore 2 Duo رو وردارم
    ممکنه شما یه سیستم کامل با Core 2 Duo با همون قیمت
    700 تا 800 بدون مونیتور به من معرفی کنید که همونو بخرم
    اگه جای معتبریم سراغ دارید که میشه با اطمینان از اون مغازه همشو
    خرید اگه میشه
    معرفی کنید
    با تشکر