صفحه 3 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 155
Like Tree218تشکر

موضوع: فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

كاربر آشنا rezabeigi آواتار ها
    تشکر کرده
    36

پیش فرض پاسخ: فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

من فيلتر macro Close up با مارك xiantia كه چيني هست روي slrlike h-50 سوني بستم خيلي خوب جواب داد و مشكل فكوس هم نداشتم ...فقط تو گوشه ها كمي ديستورشن هست كه تقريبا قابي قبوله .....
    canon 50 d
    18-200 canon
    sony h50 tele convertor 1.6 ,wideangle 0.6, flash hvl-15
    film slr yashica GS

كاربر همراه saadi126 آواتار ها
    تشکر کرده
    4145

نقل قول نوشته اصلی توسط rezab نمایش پست ها
    من فيلتر macro Close up با مارك xiantia كه چيني هست روي slrlike h-50 سوني بستم خيلي خوب جواب داد و مشكل فكوس هم نداشتم ...فقط تو گوشه ها كمي ديستورشن هست كه تقريبا قابي قبوله .....
    سلام
    ممنون ميشم اگر بفرماييد اين فيلتر رو از كجا و به چه قيمتي خريديد؟ من HX1 دارم ولي نميدونم هنوز تبديلي پيدا ميشه كه بتونم اين فيلتر يا فيلترهاي ديگه رو روش ببندم. اگر در اين مورد هم اطلاعاتي داريد ممنون ميشم.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

کد:
    http://www.hoyafilter.com/products/hoya/oef-12.html

http://www.hoyafilter.com/products/hoya/oef-13.html
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بله هر چه بزرگتر بهتر اما هر چه بزرگتر کیفیت هم بدتر.تمام فیلتر هایی که در اینجا ذکر شد به دلیل اینکه تک عدسی هستند و اپتیک در انها اصلاح نشده از تحدب زیادی برخوردارند و با عث کم شدن عمق میدان خواهند شد و تصویر از کیفیت خوبی برخوردار نخواهد بود.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من به شخصه فقط دو مدل فیلتر کلوز آپ از دو برند متفاوت رو برای عکاسی پیشنهاد میکنم اولی فیلتر کلوز آپ سری تی نیکون هستش که برای لنزهای 105. 60 با دهنه 62 م م ساخته شده. وقتی میگم سری تی از چند فیلتر صحبت میکنم که به ترتیب تی 4 تی 5 تی 6 تی 10 هستند که هر کدام به ترتیب شماره بزرگنمائیشان تفاوت دارد.ساختار این فیلتر ها به این صورت هستش که از دو عدسی ساخته شده اند که همین امر با عث اصلاح اپتیکی شفاف بودن تصویر و تحدب بسیار ناچیز که باعث میشه عمق میدان بیش از حد بسته نشه.البته این فیلترها بسیار کمیاب و البته میشه گفت در ایران نایاب هستش.ولی اگر واقعا خواهانش باشین میشه اون رو پیدا کرد.یکی دیگر از خصوصیات این فیلتر داشتن کتینگ رو عدسی عستش که باعث شفافیت در رنگها و تصویر خواهد شد.یه فیلتر مرغوب دیگه هم شرکت کانن ساخته که فقط یک تک فیلتر هست و البته در مورد این فیلتر اطلاعات زیادی ندارم همینقدر میدونم کیفیت خوبی داره و در حال حاضر در ایران نایاب هست.در خرید فیلتر های کلوز اپ بیشتر دقت کنید و البته اگر به ماکرو گرافی علاقه مند هستید و میخواهید لذت این سبک عکاسی را ببرید به فکر خرید یک لنز ماکرو هر چند ارزان قیمت باشید.
    شاهین اکبری و Amin.S تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من یک عدد لنز کلوز آپ به قطر 77 مارک hama 4x به همراه 2 تبدیل 77 به 67 و 77 به 62 گرفتم تا برای همه لنزهام بتوانم استفاده کنم
    این فیلتر را با تبدیل بر روی 105-18 بستم و واقعا جواب خیلی خوبی داد اما آنرا وقتی مستقیم بر روی 300 f/4 و یا با تبدیل بر روی لنز تامرون 300-70 میبندم اصلا فوکوس چه اتومات و چه دستی کلا تعطیل میشود و فقط یک تصویر تار دیده میشود
    از اساتید فروم خواهشمندم راهنمایی بفرمایند که علت چیست ؟
    ارادتمند شما
    شناسی
    جناب شناسی عزیز سلام من داشتم مطالب قدیمی در مورد ماکرو و کلوزآپ رو میخوندم با مشکل شما روبرو شدم نمیدونم مشکلتون حل شد یا نه اما من با لنز خودم 30-436 و 70-300 لنز(فیلتر) کلوزآپ رو بستم و در فواصل نزدیک کلاً فوکوس تعطیل بود اما با درنظر گرفتن فاصله مناسب ( یعنی فاصله را کم کم زیاد کردم) به بزرگنمایی خیلی بیشتر از حالت ماکروی لنز خودم دست یافتم. با توجه به این امر شاید با ایجاد فاصله ما بین لنز (فیلتر) کلوزآپ و دهانه لنز توسط چند حلقه رینگ خالی و تغییر فاصله کانونی حل شود. در زنیت122 رابط ماکرو شامل استوانه هایی بودند که بین بدنه و لنز قرار میگرفتند در دو سایز که مجموعاً 3 سایز میشد و سه ماکرو با قدرتهای متفاوت ایجاد میکرد . و ظاهراً مشکلات کلوزآپ های تک عدسی و نارسایی اپتیکی هم نداشتند. در هر صورت موفق باشید.
    shenasi و Amin.S تشکر می‌کنند.

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

با سلام
    جناب شکوهی عزیز مشکلم که حل نشد البته من هم مثلا با لنز 300 در فاصله 17 سانتیمتری به بزرگنمایی 2:1 رسیدم که فوق العاده بود اما کیفیت عکس بسیار بسیار پایین بود و فوکوس خودکار هم عمل نمیکرد و بایستی دوربین را عقب و جلومیبردم و عکس میگرفتم
    این فیلتر روی 105-18 بسیار عالی عمل کرد و خیلی عکسهای خوبی هم با بزرگنمایی 1:2.5 میگیرد
    من با نظر دوستمان در مورد کیفیت فیلتر و بهتر بودن استفاده از فیلترهای دو المانی موافقم و خیلی احتمال میدهم اگر از چنین فیلتری استفاده میکردم جواب بهتری میگرفتم ضمنا فیلتری هم که از کنون فرمودند 500d است که فیلتر فوق العاده ای است و 180 هزار هم قیمت داره
    من هم زیاد خودم را اذیت نمیکنم و به فکر خرید یک لنز 150 سیگما هستم
    ارادتمند شما
    شناسی
    hooshmand shokoohi، شاهین اکبری و Amin.S تشکر می‌کنند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

s_p
    s_p آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط soheill_zandazar نمایش پست ها
    من به شخصه فقط دو مدل فیلتر کلوز آپ از دو برند متفاوت رو برای عکاسی پیشنهاد میکنم اولی فیلتر کلوز آپ سری تی نیکون هستش که برای لنزهای 105. 60 با دهنه 62 م م ساخته شده. وقتی میگم سری تی از چند فیلتر صحبت میکنم که به ترتیب تی 4 تی 5 تی 6 تی 10 هستند که هر کدام به ترتیب شماره بزرگنمائیشان تفاوت دارد.ساختار این فیلتر ها به این صورت هستش که از دو عدسی ساخته شده اند که همین امر با عث اصلاح اپتیکی شفاف بودن تصویر و تحدب بسیار ناچیز که باعث میشه عمق میدان بیش از حد بسته نشه.البته این فیلترها بسیار کمیاب و البته میشه گفت در ایران نایاب هستش.ولی اگر واقعا خواهانش باشین میشه اون رو پیدا کرد.یکی دیگر از خصوصیات این فیلتر داشتن کتینگ رو عدسی عستش که باعث شفافیت در رنگها و تصویر خواهد شد.یه فیلتر مرغوب دیگه هم شرکت کانن ساخته که فقط یک تک فیلتر هست و البته در مورد این فیلتر اطلاعات زیادی ندارم همینقدر میدونم کیفیت خوبی داره و در حال حاضر در ایران نایاب هست.در خرید فیلتر های کلوز اپ بیشتر دقت کنید و البته اگر به ماکرو گرافی علاقه مند هستید و میخواهید لذت این سبک عکاسی را ببرید به فکر خرید یک لنز ماکرو هر چند ارزان قیمت باشید.
    شما جایی را سراغ دارید که T4 ,T5 نیکون یا 500D کنون را بفروشد؟

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط rezab نمایش پست ها
    بنده هم یک سری از این فیلتر ها با دهنه 72 میلیمتر را دارم که بالنز 18 200 مورد استفاده قرار میدم باید بگویم که از عملکردشان نسبت به قیمت پرداختی 20 یا 25 هزار تومان دقیقا یادم نیست برای یک سری +1و+2و+3و+4 به همراه یک کیف برزنتی که داشت بسیار راضی هستم البته لنز ماکرو هرگز نخواهد شد ولی من حداقل توقع کمتری هنگام خرید از این مارک داشتم از ناصر خصرو گرفتم
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر آشنا Veria آواتار ها
    تشکر کرده
    58

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

من هم یه سری فیلتر کلوزآپ 52mm مارک Vitacon به قیمت 25 گرفتم.
    سه تا فیلتر 1+ و 2+ و 4+ با یه کیف.
    روی SX20IS تست کردم و برای ماکرو گرفتن با زوم 20X واقعا علیه.
    Amin.S تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین