صفحه 5 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 155
Like Tree218تشکر

موضوع: فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

سلام
    يك ست فيلتر 52mm ژاپني مارك konika شامل 1+ و 2+ و 4+ همراه با كيف چرمي يكي از دوستان براي فروش داره. اصولا به چه قيمتي ميتونم ازش بخرم كه منصفانه باشه. چند روز پيش فيلترها رو روي sx10 تست كردم از كيفيت اپتيكشون راضي هستم فقط گاهي فوكوس گيج ميزنه مخصوصا وقتي 4+ و 2+ رو با هم بستم خيلي سخت ميشد فوكوس كرد.(البته همه عكسهاي اون تست رو روي دست و در فوكال 200 الي 250 گرفتم و به نظر خودم روي سه پايه نبايد اين مشكل رو داشته باشه)
    الان در بازار فيلتر ژاپني با دهانه 52 قيمتش چند است؟

كاربر آشنا amir.jafary آواتار ها
    تشکر کرده
    57

پیش فرض پاسخ : پاسخ: فيلتر هاي Close Up و Macro Close Up

اگر از این فیلتر استفاده کنیم چند استپ افت نور داریم؟مثل لنز معکوس که دچار کاهش نور میشیم عمل میکنه؟

كاربر جديد Parhameus آواتار ها
    تشکر کرده
    29

این فیلتر افت نور نداره، ولی چون مجبور میشید خیلی به سوژه نزدیک بشید باید برای عمق میدان دیافراگم بسته شه که باعث میشه نور خیلی کم بشه.

به نظر من بهترین بزرگنمایی +4 است. +1 و +2 تاثیر محسوسی ندارند که به افت کیفیت بیارزد، +10 هم باید بچسبید به سوژه، گاهی ممکن نیست، سایه می افتد و فلاش سرخود دوربین جواب نمیدهد.

من فیلتر ژاپنی مایومی +4 تک خریدم 30 تومن، کیفیتش خوبه و راضیم. البته مسلما مشکل نزدیکی به سوژه، عمق میدان و کم شدن نور به علت بستن دیافراگم دارم، و در اون فاصله از فلاش سرخود دوربین نمیتوان استفاده کرد.

پیشنهاد میکنم کسی پک 3 یا 4 تایی فیلتر نخره، کاربردی نیست
    قیمت تک ژاپنی 30 تومان و پینی 10 تومان است.
    M. Beyrami و djmehdi_67 تشکر می‌کنند.
    پرهام آقایی
    Canon EOS 50D, Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS, Hoya UV,CPL,Close-up +4

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

یک مقایسه مفید از فیلترهای ماکرو معروف 10+ Canon 250D, Canon 500D , Raynox DCR-250 , Hoya Macro Set (+1,+2,+4)+7
    و مد سوپر ماکرو کنون s5 با نمونه های عمق میدان.

http://www.lensmateonline.com/newsite/S2macro.html
    M. Beyrami، djmehdi_67، Moty و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام
    میشه اكستنشن رو توضیح بدین.
    دوربین من hs 20فوجی هست و میخوام فیلتر برای بزرگنمایی بگیرم اما با خوندن تایپیک بازهم چند چیز رو متوجه نشدم.
    1)فیلترهای ماکرو و کلوز اپ یکی هستند یا با هم متفاوت هستند
    2)با توجه به سنسور کوچک دوربین(1به2) و در نتیجه عمق میدان بیشتر نسبت به dslr ها احتیاج به خرید فیلتر nd برای افزایش عمق میدان پیدا میکنم یانه؟(دوستان به کمبمو نور به خاطر نزدیکی دوربین به سوژه اشاره کردن که با بستن فیلتر ndتشدید میشه)البته دوست دارم با دوربینم عکسهای با عمق میدان کم بگیرم .
    3)در حالت ماکرو دوربین، بهتره لنز در حالت واید باشه یا تله چون یه جا خوندم در لنزهای واید به علت افزایش قطر لنز فیلترهای معمولی خوب جواب نمیدن و باید فیلتر مخصوص واید گرفت.
    با تشکر

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    سلام
    میشه اكستنشن رو توضیح بدین.
    دوربین من hs 20فوجی هست و میخوام فیلتر برای بزرگنمایی بگیرم اما با خوندن تایپیک بازهم چند چیز رو متوجه نشدم.
    1)فیلترهای ماکرو و کلوز اپ یکی هستند یا با هم متفاوت هستند
    2)با توجه به سنسور کوچک دوربین(1به2) و در نتیجه عمق میدان بیشتر نسبت به dslr ها احتیاج به خرید فیلتر nd برای افزایش عمق میدان پیدا میکنم یانه؟(دوستان به کمبمود نور به خاطر نزدیکی دوربین به سوژه اشاره کردن که با بستن فیلتر ndتشدید میشه)البته دوست دارم با دوربینم عکسهای با عمق میدان کم بگیرم .
    3)در حالت ماکرو دوربین، بهتره لنز در حالت واید باشه یا تله چون یه جا خوندم در لنزهای واید به علت افزایش قطر لنز فیلترهای معمولی خوب جواب نمیدن و باید فیلتر مخصوص واید گرفت.
    با تشکر
    اکستیشن تیوپ رو فهمیدم چی هست اما جواب سئوالاتم رو هنوز پیدا نکردم.
    از دوستان و اساتید تقاضا دارم که منو راهنمایی کنید.
    یه سئوال دیگه هم دارم:استفاده از تکنیک لنز معکوس در جلوی لنز دوربین بهتره یا فیلتر ماکرو؟(عکسهای ماکرو خیلی نزذیک نمی خوام فقط دوست دارم عکسهای ماکرو بهتر و بزرگتر بگیرم)

با تشکر
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر آشنا saman_ti_ti آواتار ها
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Parhameus نمایش پست ها
    این فیلتر افت نور نداره، ولی چون مجبور میشید خیلی به سوژه نزدیک بشید باید برای عمق میدان دیافراگم بسته شه که باعث میشه نور خیلی کم بشه.

به نظر من بهترین بزرگنمایی +4 است. +1 و +2 تاثیر محسوسی ندارند که به افت کیفیت بیارزد، +10 هم باید بچسبید به سوژه، گاهی ممکن نیست، سایه می افتد و فلاش سرخود دوربین جواب نمیدهد.

من فیلتر ژاپنی مایومی +4 تک خریدم 30 تومن، کیفیتش خوبه و راضیم. البته مسلما مشکل نزدیکی به سوژه، عمق میدان و کم شدن نور به علت بستن دیافراگم دارم، و در اون فاصله از فلاش سرخود دوربین نمیتوان استفاده کرد.

پیشنهاد میکنم کسی پک 3 یا 4 تایی فیلتر نخره، کاربردی نیست
    قیمت تک ژاپنی 30 تومان و پینی 10 تومان است.
    به دوست عزیزم
    برای عکاسی ماکرو توسط لنزهای ماکرو و با کمک فیلتر های ماکرو یا به قولی کلوز اپ با دی اپتر بالا به طور مثال 10 که مگنیفیکیشن را بسیار بالا می برد شما نیاز به نور پیدا می کنید چرا که دیافراگم را بایستی ببندید که جزئییات داشته باشید برای تهیه ی این نور بنده در مورد کنون می دانم که یک نوع فلاش مخصوص این نوع عکاسی دارد که دو فلش کوچک دو سمت لنز قرار می گیرد و نور شما رو تهیه می کند، جهت اطلاع گفتم شاید کمک کننده باشد.

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

برای یه لنز 18-55 روی 60دی چه مارکی بگیرم ؟ با توجه به اینکه الان بودجه لنز ماکرو ندارم

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud.M نمایش پست ها
    برای یه لنز 18-55 روی 60دی چه مارکی بگیرم ؟ با توجه به اینکه الان بودجه لنز ماکرو ندارم
    بهترین فیلتر ماکرو که میتونی بگیری 500D کانن هست. البته باید بگردی و ممکنه به این راحتی گیر نیاد. اما از نظر افت کیفیت خیلی بهتر از سایر فیلتر هاست.

كاربر همراه Masoud.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1863

نقل قول نوشته اصلی توسط qorashi نمایش پست ها
    بهترین فیلتر ماکرو که میتونی بگیری 500D کانن هست. البته باید بگردی و ممکنه به این راحتی گیر نیاد. اما از نظر افت کیفیت خیلی بهتر از سایر فیلتر هاست.
    ممنون از راهنمایی فقط قیمتش چنده ؟

صفحه 5 از 16 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین