صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55
Like Tree34تشکر

موضوع: خرید دوربین دیجیتال از زن گرفتن سخت تره

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

پیش فرض خرید دوربین دیجیتال از زن گرفتن سخت تره

سلام دوستان . مدتها است دنبال دوربین دیجیتال با مشخصات خاصی می گردم و پیدا نمی کنم . تمام بیست و چند صفحه این فروم را زیر و رو کردم . اما نشد که نشد. واقعا اگه مساله ازدواج کردن بود تا حالا چهار تا صیغه هم خونده بودم . اما دریغ از دوربینی که بنده را ارضا کند ! حالا اگه شما بنده رو راهنمایی فرمایید که بسی مزید امتنان است و صواب ازدواج دارد . اما :
    1- دوربینی می خوام که :
    زوم اپتیکال بالا داشته باشه ( بالا تر از 6- ترجیحا 10به بال)
    رزولوشن بالا داشته باشه ( بالاتر از 6)
    حداکثر سرعت شاترش بیش از 1/3000 باشه ( این مورد چقدر در کیفیت عکس تاثیر داره ؟)
    از حساسیت های بالا هم استفاده کنه ( 1000-1600) مهمه؟؟؟
    ترجیحا ccd باشه ( واقعا کیفیت ccd از cmos بیشتره ؟)
    ترجیحا قابلیت فیلمبرداری هم داشته باشه .
    مورد استفاده اش هم عکسهای اجتماعی ( پارکها - مردم - خیابانها و...) - عکاسی از آثار باستانی و طبیعت ( چون زیاد مسافرت میرم) . قیمتش هم در حدود 700-800 هزار تومن یا پایینتر باشه . چون فکر می کنم دردسر زیاد داره پس حوصله لنز بازی هم ندارم .

2- استفاده از باتری قلمی مزیت است یا عیب؟ شخصا فکر می کنم عیب است از کلاس کاری دوربین کم می کند.

3- nikon coolpix 8800 چطوره ؟ همه چیزش راضی کننده است غیر از دو تا چیز: حداکثر حساسیتش 400 هست و سرعت شاترش 1/2000 است. . همچنین شنیده ام که لنزش تعریف نداره و موتورش زود می سوزه.

نظرات شما بهترین راهنمای من است . سپاسگذارم .

كاربر همراه eatemadi آواتار ها
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: خرید دوربین دیجیتال از زن گرفتن سخت تره

Canon PowerSot G7

Features

* 10.0 Megapixels
    * 6x optical zoom with optical Image Stabilizer
    * DIGIC III and iSAPS
    * Face Detection AF/AE
    * 2.5" LCD screen
    * ISO 1600
    * ISO and Multi Control Dials
    * 25 shooting modes
    * Digital Tele-Converter and Safety Zoom
    * Range of accessories

http://www.canon-europe.com/For_Home...t_G7/index.asp
    obsidiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه paya آواتار ها
    تشکر کرده
    514

من خودم نیکون 8700 داشتم و ازش کاملا راضی بودم...

یه مساله دیگه هم عرض کنم... زوم اپتیکال و رزولوشن بالای 5-6 مسایل مهمی نیست...یعنی تو این رنج دوربین ها و با بودجه شما قابل دسترسی است ... ولی مثلا ایزوی 1000 یا 1600 توی دوربین های slr -like قابل دسترسی نیست ( و اگر هم باشه فکر نکنم نتیجه خوبی داشته باشه )
    سرعت بالای شاتر هم ربطی به کیفیت عکس نداره و در ضمن حداکثر سرعت شاتر در 8800 ، 1/3000 ثانیه است .
    http://www.dpreview.com/reviews/nikoncp8800/page2.asp
    پیام اکبری
    my Photos

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

ببخشيد دوست عزيز
    فكر ميكنم كه عنوان تاپيكتون يكم از ادب بدوره بهتر بود مي نوشتيد "خرید دوربین دیجیتال از ازدواج كردن سخت تره"
    يا "خرید دوربین دیجیتال از انتخاب همسر سخت تره" به هر حال تو اين فوريوم خانم هاي زيادي عضو هستند و بايد مراقب متن هاي ارسالي بود
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

Exclamation پاسخ: خرید دوربین دیجیتال از زن گرفتن سخت تره

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    ببخشيد دوست عزيز
    فكر ميكنم كه عنوان تاپيكتون يكم از ادب بدوره بهتر بود مي نوشتيد "خرید دوربین دیجیتال از ازدواج كردن سخت تره"
    يا "خرید دوربین دیجیتال از انتخاب همسر سخت تره" به هر حال تو اين فوريوم خانم هاي زيادي عضو هستند و بايد مراقب متن هاي ارسالي بود
    در تایید و تکمیل فرمایش شما ، تصور میکنم حتی اگر خانمی در این فروم عضو نباشد و اصولا خانمها روی این کره خاکی نباشند ، باز هم رعایت ادب لازم است.

چند روزی است که برخی اعضای تازه وارد که قدمشان روی چشم بنده ( به شرط رعایت ادب و احترام متقابل ) با حال و هوای عضویت در دیگر فروم های اینترنتی ، عضو این فروم شده و بخاطر شباهت نام و قالب یعنی لغت " فروم " همه چیز را شبیه فرض کرده اند.

امیدوارم اعضای جدید این محبت را به ما داشته باشند که : " بیشتر دقت کنند. "
    و امیدوارم مسئولین محترم فروم این محبت را به خود داشته باشند که : " بیشتر کنترل کنند. "
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

سلام . ضمن تشکر از راهنمایی های دوستان عزیز ، بنده فکر نمی کنم عباراتی همچون « زن گرفتن » و یا « شوهر کردن» بدور از ادب باشد . این عبارات جزو زبان فارسی است و در محاوره های روزانه بارها از آن استفاده می شود . در هر صورت شاید مقایسه خرید دوربین با زن گرفتن زیاد مناسب نباشد که بیشتر قصد برداشت طنز از موضوع را داشتم و نه سوءتفاهم .
    اگر دوستان زحمت کشیده و پاسخ دهند ممنونم .

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط hobor971 نمایش پست ها
    سلام . ضمن تشکر از راهنمایی های دوستان عزیز ، بنده فکر نمی کنم عباراتی همچون « زن گرفتن » و یا « شوهر کردن» بدور از ادب باشد . این عبارات جزو زبان فارسی است و در محاوره های روزانه بارها از آن استفاده می شود . در هر صورت شاید مقایسه خرید دوربین با زن گرفتن زیاد مناسب نباشد که بیشتر قصد برداشت طنز از موضوع را داشتم و نه سوءتفاهم .
    اگر دوستان زحمت کشیده و پاسخ دهند ممنونم .
    دوست عزيز همانگونه كه از كامنت من مشخصه تاكيد بر روي عبارت « زن گرفتن » بود نه مقايسه خريد دوربين با آن
    در زبان فارسي همانند ديگر زبانها عبارات زيادي استفاده مي شود اما هر جايي كه مكان بكار بردن هر عبارتي نيست
    به هر حال همچين مواردي تا كنون تو فوريوم مشاهده نشده بود و زياد با جو غالب فوريوم هماهنگي ندارد و تاكيد بنده و هژير اذر بر اين مورد مي باشد. ببخشيد اگر اسباب ناراحتي شما شد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام دوست عزیز..
    اول اینکه امیدوارم دوربین دلخواهتون رو بخرید..
    نکته ای که متوجه اش شدم این هستش که بیشتر امکاناتی رو که از دوربینتون توقع دارید براتون ناشناخته هستند(بخاطر وجود علامت سوال ها و طرح پرسش های متفاوت)که اصلا عیب نیست

چند مورد رو دوستان اشاره کردند که هیچی..اما میمونه چند مورد..حساسیت بالا بیشتر برای عکاسی در نور کم هستش..
    ccd و cmos هم که در اینجا نمیگنجه و باید به مقالات سایت مراجعه کنید(همچنین در مورد همه ی مواردی که میگم اجمالی میگم برای اطلاعات بیشتر به مقالات سر بزنید)
    بعنوان کسی که دوربینم باتری قلمی نمیخوره اینو میگم که همیشه به خاطر این موضوع حسرت خوردم...خیلی مزیت بزرگیه این باتری قلمی(من هم در ابتدا دقیقا مثل شما فکر میکردم)
    و اما میرسیم به جای مهم...عکاسی اجتماعی و معماری..که به نظرم همین دو مورد کافیه تا به فکر یه دوربین SLR باشید...ببینید مطمئنا با دوربین کامپکت معمولی هم میشه عکس اجتماعی خوب گرفت و در این شکی نیست...اما موارد دیگری نیز هستند مانند سرعت فوکوس کم و تاخیر شاتر زیاد(در دوربین های کامپکت و SLR Like ) و و و که گریبانگیر شما خواهند شد...
    و اما در مورد عکاسی معماری (همون آثار باستانی برای مثال) نیاز زیادی به لنز واید پیدا خواهید کرد که البته شاید برخی دوربین ها نیازتون رو بر آورده کنند...
    با همه ی این تفاسیر بنده خرید یک دوربین DSLR متناسب با بودجه ی شما و پس از آن جمع آوری مجموعه ای از لنز ها بسته به نیازتون و در مرور زمان را پیشنهاد میکنم.
    اگه قسمتی از حرفهام نامفهومه بفرمایید که بگم.
    موفق باشید
    ویرایش توسط tonino_baliardo : Monday 6 November 2006 در ساعت 13:30 دلیل: غلط املایی

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

جناب hobor971

باور بفرمایید عرض بنده کلی بود ، چون در روزهای اخیر با موارد مشابهی مواجه شده بودم.

بگذریم . اما دوربین :

پیشنهاد من :

Canon S3IS تصور میکنم پاسخگوی نیازهای شما باشد.
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

فوجی 9500 هم انتخاب خوبی است، نویز کمش ارزش بالایی دارد.
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین