صفحه 39 از 42 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 381 تا 390 , از مجموع 414
Like Tree579تشکر

موضوع: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام . از توجه و پاسخ متشکرم . در مورد این لنز نظرتون چیه ؟

Sigma 18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM | C for Canonmd_438b0_18_300mm_f3_5_6_3_dc_macro_os_.jpg

http://www.negahshop.com/media/catal..._macro_os_.jpg

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

سلام دوستان . دنبال لنز تله قیمت مناسب (بخونید ارزون!) هستم. شدیدا هم برام مهم هست که ماه رو چطور نشون بده . مقایسه ی کوتاهی که بین 75-300 iii و 55-250 رو دیده بودم ظاهرا 55-250 چندان نمیتونه ماه رو شارپ نشون بده درسته؟ دوستانی که دارن تجربه استفاده از این دو لنز رو ممنون میشم کمک کنن . تاکید میکنم که واقعا عکاسی از ماه برام مهم هست. دوربین کانن 100D هست.

ممنون...

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria7777 نمایش پست ها
    سلام دوستان . دنبال لنز تله قیمت مناسب (بخونید ارزون!) هستم. شدیدا هم برام مهم هست که ماه رو چطور نشون بده . مقایسه ی کوتاهی که بین 75-300 iii و 55-250 رو دیده بودم ظاهرا 55-250 چندان نمیتونه ماه رو شارپ نشون بده درسته؟ دوستانی که دارن تجربه استفاده از این دو لنز رو ممنون میشم کمک کنن . تاکید میکنم که واقعا عکاسی از ماه برام مهم هست. دوربین کانن 100D هست.

ممنون...
    درود بر شما

55-250 نسخه STM به نسبت قیمتش کیفیت خوبی داره.شما اول بفرمایید چقدر هزینه میخواهید بکیند و به چه میزان بزرگنمایی ( چه فاصله کانونی ) نیاز دارید و اینکه اگر صرفا برای عکاسی از ماه قصد خرید دارید بهتره برید سراغ لنزهای آنالوگ چون نیاز به اتوفوکوس و لرزشگیر ندارید و با مبلغی کمتر میتونید لنزی با فاصله کانونی بیشتر تهیه بکنید.

موفق باشید
    M.Nouri و pouria7777 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

55-250 نسخه STM به نسبت قیمتش کیفیت خوبی داره.شما اول بفرمایید چقدر هزینه میخواهید بکیند و به چه میزان بزرگنمایی ( چه فاصله کانونی ) نیاز دارید و اینکه اگر صرفا برای عکاسی از ماه قصد خرید دارید بهتره برید سراغ لنزهای آنالوگ چون نیاز به اتوفوکوس و لرزشگیر ندارید و با مبلغی کمتر میتونید لنزی با فاصله کانونی بیشتر تهیه بکنید.

موفق باشید
    ممنون بابت جواب . راستش در حدود 500 تومن بودجم هست. قبلا با لنز تله کار نکردم واسه همین تسلط ندارم روی میزان فوکال لنتهاش که چقدر به کارم میاد. ولی فقط میخوام در حد عکاسی معمولی از پرنده ها و رصد ماه با کیفیت خوب ازش استفاده کنم. کاربر حرفه ای لنز تله نیستم. نظرتون چیه؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

ممنون بابت جواب . راستش در حدود 500 تومن بودجم هست. قبلا با لنز تله کار نکردم واسه همین تسلط ندارم روی میزان فوکال لنتهاش که چقدر به کارم میاد. ولی فقط میخوام در حد عکاسی معمولی از پرنده ها و رصد ماه با کیفیت خوب ازش استفاده کنم. کاربر حرفه ای لنز تله نیستم. نظرتون چیه؟
    یا 55-250 بگیرید و یا با افزایش بودجه 70-300 تامرون دست دوم ، هر کدام را هم بخرید کیفیت مناسبی دارند و خروجی خوبی می دهند.
    msh2200 و pouria7777 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

اگر پرنده هم جزو سوژه هاست همان 55-250 STM با این قیمت بهترین گزینه هستش. حدود ۵۹۰ تومن
    pouria7777 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون...
    درود
    300-75 لنز قدیمیه سری کنون هست!
    این لنز از نظر شارپنس نسبت به خیلی لنزهای هم رده خودش خوب بود ولی مشکل نداشتن لرزشگیر داره.
    در عکاسی با لنز تله همه چیز صرفا شارپنس نیست!
    عکسی که لنز 200-70 II می تونه از ماه ثبت کنه شارپه ولی لنزی با فوکال 400 بدلیل اینکه زاویه دیدش بسته تره، جزئیات بیشتری از سوژه را برای شما ثبت می کنه و اگر یک کراپ برای برابری تصویر ثبت شده 200-70 با 400 روی اون تصویر انجام بدید، شاید کیفیتش از نظر شما افت هم کرده باشه. مضاف بر اینکه زمان عکاسی هم مهمه! شما در زمانی که ما کامله اگر از ماه عکس بگیرید بدلیل تابش مستقیم نور خورشید به سطح ماه سایه دره ها و کوه ها تشکیل می شود و بنابراین سطح ماه را یک دست می بینید. در حالی که در روزهای 7 تا 14 به دلیل مایل تابیدن خورشید سطح ماه واضح تر مشخصه.
    بنابراین، من پیشنهاد می کنم اگر واقعا جزئیات ثبت تصویر براتون مهمه تحمل کنید تا بودجه شما بیشتر بشه!
    اگر این عجله به نحوی هست که امکان مکث ندارید و جزئیات ماه براتون مهمه (طبق فرمایش خودتون)، لنزهای آیینه ای مثل 800 و 500 و یا لنز 1300-650 می توانند تا حدودی جواب کار شما را بدهند. برای پرنده نگری هم شاید موقت همین لنز کارگشا باشه ولی برای کار جدی باید به فکر تهیه لنزهای با ارزش تر باشید.
    اگر هم الان لنز دارید و یا اهل هزینه کردن در آینده نیستید به فکر لنزهایی مثل 300-70 که دوستان اشاره کردند و یا 300-16 باشید. هرچند که کیفیت این لنزها در فوکال 300 با لنزهای با ارزش قابل مقایسه نیست.
    اما برای مصارف عمومی، همون 250-55 سری STM گزینه بندی نیست.
    ارادتمند.
    DELL و pouria7777 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    300-75 لنز قدیمیه سری کنون هست!
    این لنز از نظر شارپنس نسبت به خیلی لنزهای هم رده خودش خوب بود ولی مشکل نداشتن لرزشگیر داره.
    در عکاسی با لنز تله همه چیز صرفا شارپنس نیست!
    عکسی که لنز 200-70 II می تونه از ماه ثبت کنه شارپه ولی لنزی با فوکال 400 بدلیل اینکه زاویه دیدش بسته تره، جزئیات بیشتری از سوژه را برای شما ثبت می کنه و اگر یک کراپ برای برابری تصویر ثبت شده 200-70 با 400 روی اون تصویر انجام بدید، شاید کیفیتش از نظر شما افت هم کرده باشه. مضاف بر اینکه زمان عکاسی هم مهمه! شما در زمانی که ما کامله اگر از ماه عکس بگیرید بدلیل تابش مستقیم نور خورشید به سطح ماه سایه دره ها و کوه ها تشکیل می شود و بنابراین سطح ماه را یک دست می بینید. در حالی که در روزهای 7 تا 14 به دلیل مایل تابیدن خورشید سطح ماه واضح تر مشخصه.
    بنابراین، من پیشنهاد می کنم اگر واقعا جزئیات ثبت تصویر براتون مهمه تحمل کنید تا بودجه شما بیشتر بشه!
    اگر این عجله به نحوی هست که امکان مکث ندارید و جزئیات ماه براتون مهمه (طبق فرمایش خودتون)، لنزهای آیینه ای مثل 800 و 500 و یا لنز 1300-650 می توانند تا حدودی جواب کار شما را بدهند. برای پرنده نگری هم شاید موقت همین لنز کارگشا باشه ولی برای کار جدی باید به فکر تهیه لنزهای با ارزش تر باشید.
    اگر هم الان لنز دارید و یا اهل هزینه کردن در آینده نیستید به فکر لنزهایی مثل 300-70 که دوستان اشاره کردند و یا 300-16 باشید. هرچند که کیفیت این لنزها در فوکال 300 با لنزهای با ارزش قابل مقایسه نیست.
    اما برای مصارف عمومی، همون 250-55 سری STM گزینه بندی نیست.
    ارادتمند.
    سلام و تشکر از وقتی که گذاشتید و ‌‌پاسخ کامل دادید. راستش من صرف عکاسی تفریحی از ماه دنبال لنز مناسب هستم بنابراین منطقی نیست واسم که برم سراغ لنز های قیمت بالا. حتی به دلیل خرید دوربین بودجم به 55-250 stm هم نمیرسه و هر چی گشتم تنها دو گزینه یعنی 75-300 III و 55-250 IS II مناسب بودجه من بود. ولی خوب بین این دو لنز رده پایین میخوام باز بهترینشو انتخاب کنم. نکته ای که واسم مهمه اینه که بتونم با لنز عکاسی از پرنده ها رو داشته باشم + یکم سرگرمی ساده با ماه (نه کار حرفه ای) . داخل خونه مشکلی با سه پایه ندارم ولی استفاده از سه پایه خارج خونه هم یکم برام سخته.

اگر بخوام خلاصه سوالمو بپرسم اینطوری میشه:

تنها دلیلی که برای خرید 55-250 منو به شک میندازه و 75-300 رو میاره تو ذهنم اون 50 تای اضافست واسه وضوح بهتر ماه ینی حتی اگه با کراپ هم بتونم اون 50 تا رو جبران کنم به شرطی که خروجی بهتری بده , همون 55-250 رو میگیرم و 75-300 بدون لرزشگیر رو رها میکنم. پرنده ها که تو فاصله کمتری هستن و با IS کار کردن هم راحت تره به علاوه این که یکم نیاز به تعویض لنز توی 55-250 کمتره. پس بین این دو با همه این شرایط پیشنهاد شما کدومه. راستش الان که خودم متن رو نوشتم کم کم به گزینه 55-250 رسیدم! ولی بازم نظر دوستان خیلی مهمه برام

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

سلام و درود
    tamron 150-600 میتونه گزینه خوبی برای پرنده گرافی رو بادی بنده باشه؟
    خروجی این لنز رضایت بخش هست یا خیر؟
    آیا این لنز مشکل خاصی در دراز مدت مثل مشکل فکوس پیش میاد براش یا خیر؟
    Nikon D7100 - 11-16 - 50mm
    Instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajjadpix نمایش پست ها
    سلام و درود
    tamron 150-600 میتونه گزینه خوبی برای پرنده گرافی رو بادی بنده باشه؟
    خروجی این لنز رضایت بخش هست یا خیر؟
    آیا این لنز مشکل خاصی در دراز مدت مثل مشکل فکوس پیش میاد براش یا خیر؟
    لنزخوبی است و تقریبا تمامی مسائل مربوط به آن در تاپیک این لنز مورد بحث قرار گرفته از جمله مشکلاتش .
    Sajjadpix تشکر می‌کند.

صفحه 39 از 42 نخستنخست ... 29 35 36 37 38 39 40 41 42 آخرینآخرین