صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
Like Tree22تشکر

موضوع: نکات مهم و تستهای لازم موقع خرید لنز

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

پیش فرض نکات مهم و تستهای لازم موقع خرید لنز

سلام.
    برای خرید دوربین دوستان راهنماهای خوبی گذاشته بودند و نکات مهمی را ذکر کردند که در موقع خرید دوربین رعایت کنیم.
    حالا برای من این سواله که موقع خرید لنز باید چه نکاتی رعایت بشه و چه تستهایی برروی لنز انجام بشه تا در همون مغازه از سلامت لنز مطمئن بشیم.

دوستانی که تجربه دارن راهنمایی بفرمایند.
    ممنون
    BraveKnight و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام

بنظرم تست لنز نسبت به بدنه خیلی ساده تر هست و شاید کاملا مشخص باشه که چه کارهایی باید انجام داده بشه

1. سلامت ظاهری بدنه لنز و المان های جلویی و پشتی
    2. کارکرد درست کلید های لنز اعم از لرزشگیر، قفل زوم (در لنز های زوم) و منوآل فوکوس که هر کدام رو جداگانه باید تست کرد
    3. تست فوکوس که شاید از همه مهمتر باشه و با گرفتن چند عکس در فواصل کانونی مختلف (اگر لنز زوم هست) و مشاهده عکس ها در حالت 100% مشخص میشه

درنهایت برای اطمینان یه تکان معمولی (نه خیلی آرام و نه خیلی تند) هم به لنز بدید که چیزی داخلش صدا نده :D

اینها مواردی بود که بنده به ذهنم می رسید
    موفق باشید
    BraveKnight، M. Beyrami، nicebluesky و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه
    تشکر کرده
    53

من خودم به شخصه اینکارو میکنم.اول ظاهری میبینم که ضربه خورده یا نه بعد عدسی ها ها رو چک میکنم که خراش نداشته باشند.سپس داخل عدسی رو چک میکنم که گرد و خاک و ... در چه حد است .بعد گردوننده زوم و واید رو میچرخونم که گیری مشکلی نداشته باشه در آخر به قول دوستمون یه تکون کوچیکی میدم که داخلش صدایی نده.
    مرحله بعد سوار دوربین میکنم و با چرخوندن دوربین در جاهای تاریک و روشن و همچنین حلقه زوم و واید دوربین رو در نقاط مختلف نقاط فوکوس رو تست میکنم
    در اخر پیچ لنز رو هم یه نگاهخ میکنم الیته این مئرد آخر زیاد برام مهم نیست وقتی تعمیر شده باشه قطعا بالاخره درست شده
    rezafh، BraveKnight، nicebluesky و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

ممنون دوستان.
    برای اینکه بفهمیم بک فوکوس داره یا نه باید چه کرد؟من یکسری چارتهای خاصی دیدم برای این قضیه.لازمه اینطوری هم تست کنیم؟
    ممنون
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    ممنون دوستان.
    برای اینکه بفهمیم بک فوکوس داره یا نه باید چه کرد؟من یکسری چارتهای خاصی دیدم برای این قضیه.لازمه اینطوری هم تست کنیم؟
    ممنون

خب اونجوري ديگه خيلي جنايي ميشه ، براي بك فوكوس در فواصل مختلف و ترجيحا دياف مختلف چند شات بگيريد و در كامپيوتر ببينيد (١٠٠درصد )
    iranh00، rezafh، BraveKnight و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوستان سلام،

یکی از دوستهای بنده از طریق اینترنتی و از یکی از سایتهای معروف لنز tokina 11-16 ورژن 2 برای نیکون سفارش داده بود با گارانتی 2 ساله ایده آل که به دستش

رسید. منتها این لنز دفترچه راهنما نداره. من لنزو تست کردم هم از نظر عملکرد هم ظاهری هیچ مشکلی نداشت. به نظرتون چرا باید دفترچه نداشته باشه؟؟؟ آیا

مساله مهمی هست و اگه زمانی خواست لنز رو بفروشه رو قیمت لنز که تاثیری نداره؟

مدیران محترم در صورت لازم پست رو به تاپیک مربوطه انتقال دهند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

سلام
    معمولا محتویات داخل جعبه اینگونه وسایل بر روی جعبه نوشته میشود در ضمن اخیرا برخی از تولید کنندگان بخاطر رعایت مسایل زیست محیطی و کاهش هزینه تولید از چاپ دفترچه راهنما اجتناب میکنند و کابر میتواند از دفترچه راهنمای الکترونیکی از وب سایت سازنده دریافت کند.
    Anoosh-Em و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    علی مهدی زاده

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط charli نمایش پست ها
    سلام
    معمولا محتویات داخل جعبه اینگونه وسایل بر روی جعبه نوشته میشود در ضمن اخیرا برخی از تولید کنندگان بخاطر رعایت مسایل زیست محیطی و کاهش هزینه تولید از چاپ دفترچه راهنما اجتناب میکنند و کابر میتواند از دفترچه راهنمای الکترونیکی از وب سایت سازنده دریافت کند.
    با تشکر از شما،

بنده چند نمونه تو یوتیوب دیدم که همگی دفترچه راهنما داشتند، اما مال دوست من نداشت. دلیلی هم نمی بینم که تو ایران دفترچه اش رو برداشته باشند. باز هم اگه اساتید نظری دارند ممنون میشم که جواب بدند.

كاربر همراه aliakbar آواتار ها
    تشکر کرده
    755

سلام به همه

یک سری اعداد در انتهای لنز درج شده .که یکی از دوستان گفتند که این اعداد تاریخ ساخت ویک سری ااطلاعات دیگر هست . که به نظرم در همین فروم عکاسی در باره اش بحث شده بود .

از دوستان اگه عکسی اطلاعات دقیق ویا لینک اون صفحه رو دارند لطفا اطلاع دهید

پیشاپیش تشکر

lenz.jpg
    ویرایش توسط aliakbar : Thursday 24 August 2017 در ساعت 13:28

كاربر آشنا aekrami آواتار ها
    تشکر کرده
    80

پیش فرض نکات مهم و تستهای لازم موقع خرید لنز

با سلام . یک سوال داشتم که خواهشاً راهنمایی بفرمایید . زمانی که خواسیتم یک لنز بخریم چگونه مطمئن باشیم این لنز آک است . در خصوص بدنه میتوان از سایت هایی که در این زمینه میباشد کمک گرفت و دید که آیا اولین عکس است یا خیر ولی برای لنزی که از یک سایت یا فروشگاه که در کار خرید لنز دست دوم هم هست من چگونه مطمئن باشم که لنز نو به من تحویل میدهد و لنز دست دوم تمیز به جای نو به من نمیفروشد .با تشکر.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین