صفحه 41 از 42 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 414
Like Tree579تشکر

موضوع: بررسی و مقایسۀ لنزهای تله فتو زوم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط amirgh2 نمایش پست ها
    بسیار متشکر از پاسختون عزیز
    بنده جدای از غکاسی در کنسرت وفضای موسیقی منظورم عکاسی ها متداول نیز بود البته چون تخصص ندامر نمیدونم چطور منظورم رو بیان کنم به عنوان مثال سوژه من با فاصله از من ایستاده من میخوام سوژ] شارپ باشه و زمینه بلر اما با لنز فعلی مجبورم فاصله ی کمی با سوژ داشته باشم
    بنده خیلی با لنزهای کنون آشنا نیستم در برند نیکون بهترین لنز برای کسی مثل شما لنز ۸۵ f1.8 دست دوم میباشد که حدود یک ملیون و دویست میشود
    دوستان کنن دار در مورد ۸۵ کنون راهنمایی کنید

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    فرشادجان ۷۰-۲۰۰ تا یه تومن، ماشاله کمتراز شیش تومن توفیر داره... اقا غلااامم
    ایشون یه ساندویچ میخان پیشنهادبگیرن، ولی چرا کباب غازاخه؟
    بله بنده هم عرض کردم لنز مناسب کار ایشون چیه و گفتم با بودجه در نظر گرفته شده سازگار نیست.البته f/4 بدون لرزشگیر حدود ۲.۲۰۰ قیمتشه که خیلی هم دور از مبلغ ایشون نیست.

بسیار متشکر از پاسختون عزیز
    بنده جدای از غکاسی در کنسرت وفضای موسیقی منظورم عکاسی ها متداول نیز بود البته چون تخصص ندامر نمیدونم چطور منظورم رو بیان کنم به عنوان مثال سوژه من با فاصله از من ایستاده من میخوام سوژ] شارپ باشه و زمینه بلر اما با لنز فعلی مجبورم فاصله ی کمی با سوژ داشته باشم
    شما نیاز به لنز تله سریع دارید.یعنی مثلا ۷۰-۲۰۰ با دیاف ۲.۸ تا هم بوکه مناسب داشته باشید هم بتونید از سوژه ای که فاصله داره عکس بگیرید که با بودجه شما فاصله زیادی داره.میشه از لنزهای پرایم مثل ۸۵ میلیمتر هم استفاده کرد که باز بستگی داره منظور شما از فاصله با سوژه چقدر باشه.ولی به طور کلی عکسی با بوکه خوب حاصل یک لنز با فاصله کانونی متوسط تا بلند و دیاف باز میباشد که در بین گزینه های شما وجود ندارد و با هزینه ای که در نظر گرفتید قابل تهیه نیست.

پس به نظرتون فعلا دست نگه دارم ؟
    واینکه تفاوت لنز 55-250 با لنز فعلیم در اندازه ای هست که قابل لمس باشه و از اینکه هزینه این لنز رو دادم راضی باشم؟
    بازم ممنون از اینکه وقت گذاشتید
    اگر به دنبال کیفیت ایده ال هستید بله دست نگهدارید بهتره.
    تفاوت ۵۵-۲۵۰ هم به اندازه ای هست که براتون قابل لمس باشه بخصوص که در نور مناسب و وفضای باز برای پرتره هم میتونه مناسب باشه.

به طور کلی کیفیت یک عکس به پارامترهای زیادی بستگی داره و اینکه شما عکسی در اینترنت ببینی و فکر کنی با خرید تجهیزات مشابه به همون نتیجه میرسی کاملا غلط است.در همین فروم دوستانی هستن که با همین ۵۵-۲۵۰ هم ماکرو میگیرن و هم عکاسی پرنده میکنن ولی بیشتر کیفیت خوب عکسهاشون مدیون مهارت و تجربه هستش.

موفق باشید
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    بله بنده هم عرض کردم لنز مناسب کار ایشون چیه و گفتم با بودجه در نظر گرفته شده سازگار نیست.البته f/4 بدون لرزشگیر حدود ۲.۲۰۰ قیمتشه که خیلی هم دور از مبلغ ایشون نیست.

شما نیاز به لنز تله سریع دارید.یعنی مثلا ۷۰-۲۰۰ با دیاف ۲.۸ تا هم بوکه مناسب داشته باشید هم بتونید از سوژه ای که فاصله داره عکس بگیرید که با بودجه شما فاصله زیادی داره.میشه از لنزهای پرایم مثل ۸۵ میلیمتر هم استفاده کرد که باز بستگی داره منظور شما از فاصله با سوژه چقدر باشه.ولی به طور کلی عکسی با بوکه خوب حاصل یک لنز با فاصله کانونی متوسط تا بلند و دیاف باز میباشد که در بین گزینه های شما وجود ندارد و با هزینه ای که در نظر گرفتید قابل تهیه نیست.

اگر به دنبال کیفیت ایده ال هستید بله دست نگهدارید بهتره.
    تفاوت ۵۵-۲۵۰ هم به اندازه ای هست که براتون قابل لمس باشه بخصوص که در نور مناسب و وفضای باز برای پرتره هم میتونه مناسب باشه.

به طور کلی کیفیت یک عکس به پارامترهای زیادی بستگی داره و اینکه شما عکسی در اینترنت ببینی و فکر کنی با خرید تجهیزات مشابه به همون نتیجه میرسی کاملا غلط است.در همین فروم دوستانی هستن که با همین ۵۵-۲۵۰ هم ماکرو میگیرن و هم عکاسی پرنده میکنن ولی بیشتر کیفیت خوب عکسهاشون مدیون مهارت و تجربه هستش.

موفق باشید

خیلی خیلی متشکر از پاسختون و وقتی که گذاشتید
    یه چندتا ویدیو از نحوه عملکرد 55-250دیدم وبه نظرم مناسب هست واسم خوشم اومد اما حال در دوراهی هستم بین
    55-250 و 18-135
    از چندجا خوندم که 135 رو بهتر میدونستن
    به نظر خودم چون کیت 18-55رو دارم اگر 55-250 رو انتخاب کنم کاربرد بیشتری واسم داشته باشه اما از اونطرف تعریف بسیار زیادی از 18-135شنیدم واینکه به خاطر فاصله ای که داره نیاز به تعویض لنز مداوم هم نیست اما این بررسی ونتیجه گیری من مطمئنا حرفه ای نیست
    ممنون میشم شما عزیزان هم کمکم کنید در انتخاب واینکه تفاوت قیمتی حدودا 400تومانی دارند واین تفاوت در کارکرد لنز برای من حس میشه؟ چون مطمئنا برای یک عکاس حرفه ای تفاوت زیادی داره

كاربر همراه AliM89 آواتار ها
    تشکر کرده
    179

سلام

آقا جان 50-100 سیگما واسه کنسرت آخه؟ 100 م م برای کنسرت؟ با این پول خب 70-200 دست دومی چیزی میخره، بعدا هم میتونه رو فول فریم استفاده کنه

شما یا 70-200 اف 4 بدون IS دست دوم با حدود 1200 تا 1500 بخر

یا اگه از عکاسی میتونی درآمد داشته باشی به فکر 70-200 اف 2.8 باش، حتی بدون IS دست دوم با حدود 3 تومن

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

خیلی خیلی متشکر از پاسختون و وقتی که گذاشتید
    یه چندتا ویدیو از نحوه عملکرد 55-250دیدم وبه نظرم مناسب هست واسم خوشم اومد اما حال در دوراهی هستم بین
    55-250 و 18-135
    از چندجا خوندم که 135 رو بهتر میدونستن
    به نظر خودم چون کیت 18-55رو دارم اگر 55-250 رو انتخاب کنم کاربرد بیشتری واسم داشته باشه اما از اونطرف تعریف بسیار زیادی از 18-135شنیدم واینکه به خاطر فاصله ای که داره نیاز به تعویض لنز مداوم هم نیست اما این بررسی ونتیجه گیری من مطمئنا حرفه ای نیست
    ممنون میشم شما عزیزان هم کمکم کنید در انتخاب واینکه تفاوت قیمتی حدودا 400تومانی دارند واین تفاوت در کارکرد لنز برای من حس میشه؟ چون مطمئنا برای یک عکاس حرفه ای تفاوت زیادی داره
    من ۵۵-۲۵۰ رو ترجیح میدم.هم شارپ تر از ۱۳۵ هستش هم فاصله کانونی بیشتری داری.با توجه به اینکه ۱۸-۵۵ دارید خرید ۱۸-۱۳۵ اشتباهه
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط AliM89 نمایش پست ها
    سلام

آقا جان 50-100 سیگما واسه کنسرت آخه؟ 100 م م برای کنسرت؟ با این پول خب 70-200 دست دومی چیزی میخره، بعدا هم میتونه رو فول فریم استفاده کنه

شما یا 70-200 اف 4 بدون IS دست دوم با حدود 1200 تا 1500 بخر

یا اگه از عکاسی میتونی درآمد داشته باشی به فکر 70-200 اف 2.8 باش، حتی بدون IS دست دوم با حدود 3 تومن
    مشکل50-100 چیه؟
    75-150روی کراپ و اف1.8 ,منهای قیمت چه مشکلی داره؟

تشکر کرده
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    مشکل50-100 چیه؟
    75-150روی کراپ و اف1.8 ,منهای قیمت چه مشکلی داره؟
    سلام، یه بار تشریف ببرید عکاسی کنسرت جواب سوالتان را خواهید گرفت.
    بعدم چرا منهای قیمت؟ اولا با بودجه ایشون سازگار نیست،دوما با این پول 70-200 اف 2.8 بدون ای اس میدن، یا حتی تامرون!
    بعدم دو روز دیگه رو فول فریم استفاده میکنه 70-200 رو

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با سلام خدمت همه عزیزان ببخشید اگر سوالی که میپرسم تکراری هست یا ممکنه خیلی ها قبل تر پرسیده باشن اما واقعا به دلیل اینکه وقت کمی دارم دوباره پرسیدم
    دوستان بنده مدل دوربینم 700dهست و مبتدی نیستم اما از اول با لنز 18-55 خوده دوربین عکاسی کردم اما قصد خرید لنز دارم اما واقعا دریای وسیعی است دنیای لنز ها
    فعالیت اصلی بنده موسیقی است و در هنر دیگری مشغول هستم اما عاشق عکاسی های هنری (به علت فعالیت موسیقی) دوستان عزیز بنده می خواهم نزدیک به 1تومن هزینه کنم برای لنز اما مطمئنن اگر لنز خوبی با قیمت کمتر که مناسب من باشه رو پیدا کنم بهتره
    در حسرت گرفتن یک عکس از یه فاصله با یه فوکوس خوب روی سوژه موندم کاری که این 55انجام نمیده
    دوستان این لنز هارو من دیدم میشه شما عزیزان مقایسه ای کنید ومنو راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم
    Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS II
    Canon EF 70-300mm F/4-5.6 IS USM
    sigma 70-300mm F/4-5.6 DG Macro - Canon Mount
    Canon EF 75-300mm F/4-5.6 III
    Canon EF-S 18-135mm F/3.5-5.6 IS stm
    Canon EF-S 55-250mm F/4-5.6 IS STM

باز هم ممنون

درود
    شما الان 55-18 دارید!
    من پیشنهادم در لیست شما تهیه یک لنز 300-70 حالا یا کنون و یا تامرون هست.
    در مورد لنز دیگر هم مثلا می توانید به 135-18 سری STM فکر کنید.
    اما همانطور که دوستان اشاره کردند شاید با افزایش بودجه بتوانید به گزینه هایی مثل 200-70 های تامرون هم فکر کنید. البته سیگما هم در این رده گزینه مناسبی داره
    50-100 گزینه بدی نیست ولی واقعیتش با توجه به قیمتش ارزش خرید لنزهایی مثل 200-70 با دید آینده نگری بیشتره
    در کنار این گزینه ها شما به 400-135 قدیمی سیگما هم نگاهی داشته باشید!
    البته این لنز از نظر کیفیت خروجی با لنزهای فوق قابل مقایسه نیست ولی بعنوان یک گزینه جدید نگاهی بهش داشته باشید. باتوجه به اینکه قیمت لنزهایی مثل 600-150 تامرون در حال حاضر در بازار خیلی منطقی هستند بنظرم این لنز اگر گیر بیاد باید خیلی خوش قیمت باشه. البته این لنزهای 600-150 و 400-135 لنزهای دیافراگم باز نیستند ولی دست کم از 300-70 هم ندارند.
    ارادتمند
    AliM89 تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    179

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    شما الان 55-18 دارید!
    من پیشنهادم در لیست شما تهیه یک لنز 300-70 حالا یا کنون و یا تامرون هست.
    در مورد لنز دیگر هم مثلا می توانید به 135-18 سری STM فکر کنید.
    اما همانطور که دوستان اشاره کردند شاید با افزایش بودجه بتوانید به گزینه هایی مثل 200-70 های تامرون هم فکر کنید. البته سیگما هم در این رده گزینه مناسبی داره
    50-100 گزینه بدی نیست ولی واقعیتش با توجه به قیمتش ارزش خرید لنزهایی مثل 200-70 با دید آینده نگری بیشتره
    در کنار این گزینه ها شما به 400-135 قدیمی سیگما هم نگاهی داشته باشید!
    البته این لنز از نظر کیفیت خروجی با لنزهای فوق قابل مقایسه نیست ولی بعنوان یک گزینه جدید نگاهی بهش داشته باشید. باتوجه به اینکه قیمت لنزهایی مثل 600-150 تامرون در حال حاضر در بازار خیلی منطقی هستند بنظرم این لنز اگر گیر بیاد باید خیلی خوش قیمت باشه. البته این لنزهای 600-150 و 400-135 لنزهای دیافراگم باز نیستند ولی دست کم از 300-70 هم ندارند.
    ارادتمند
    لایک یه این جواب منطقی

فقط به نظر من با توجه به کاربردی که ایشون دارند به نظرم اگر بخواهند یه زمانی بالای 3 میلیون هزینه کنند همچنان 70-200 اف 2.8 به تمام این لنزها میچربد.
    150-600 تو سالن با اون اف بسته و متعیری که داره قطعا آزار دهنده خواهد بود. و 600 م م توی سالن فراتر از نیاز ایشون هست... تو استادیوم فوتبال هم 300 و 400 کفایت میکنه، چه برسه به سالن کنسرت و فضاهای کوچک

70-200 هم من برای زمانی به ایشون پیشنهاد دادم که بخوان از عکاسی درامد داشته باشند.

50-100 هم من نمیگم لنز بدی هست، حتی با یه لنز فیش آی هم تو کنسرت میشه عکس های متفاوت و جالبی گرفت، اما برای کسی که دنبال یه لنز هست اصلا 50-100 رو توصیه نمیکنم.

خلاصه لنز جز سرمایه های ماندگار یه عکاس هست و سالیان سال میشود از آن استفاده کرد. هنگام انتخاب آینده نگری هم داشته باشید.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام.من برای فول فرم یک لنز با زوم 300 یا 400 میخوام(برای حیات وحش) و فاصله کانونی کمش هر 70 یا 50 و اگر وایدتر بشه هم خوبه.توی این برند های لنز چه نوعیش بهتر است؟ممنون

صفحه 41 از 42 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 آخرینآخرین