صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
Like Tree12تشکر

موضوع: گرد و خاك داخل لنز

كاربر فعال Doncorleone آواتار ها
    تشکر کرده
    325

پیش فرض پاسخ: گرد و خاك داخل لنز

سلام آقاي قديري....
    چشم.. اون حرفا رو ول كردم
    جاي پرز تغيرر نكرده.. همون جاست.. ثابت ثابت... ولي ميگم كه فقط تو F11 و بيشتر ديده ميشه.. اونم از آسمون يا يه ديوار سفيد...
    آقا.. اون پرزي كه روي شيشه بود رو با چند تا ضربه ريز كه به لنز زدم.. تكون خورد و رفت كنار كنار.. اما تو عكس اون پرزه سر جاشه.. يعني نتيجه مي گيريم كه يه پرزيه كه معلوم نيست... يعني اينيه كه از جاوي لنزه اوني نيست كه خودشو نشون ميده...
    شايد رو سنسور بوده و آقار قاسمي نتونسه پاكش كنه.. امكانش هست؟
    من خودم حاضر نيستم سنسور رو نگاه كنم يا تميزش كنم... اما از كجا ميشه فهميد...؟.
    محمد منتظری

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

براي اطمينان از محل پرز ... لنز يا دوربين ديگري از دوستان قرض بگيريد ;)
    با توجه به مقاله جناب محبي در مورد پاک کردن حسگرها در مجله پاک کردن پرز در برخي موارد که به ميکروفيلتر ميچسبد مشکل است و امکان مقاومت در برابر برخي روش ها را دارد

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

اگه مشكل از لنزته به نظر من بيخيال شو چون تاثير رو عكست نداره ولي وقتي دادي واسه گرد گيري لنز از آب بندي مياد بيرون و 1 در صد اگه شيشه زيري مثل روز اول كارخونه خوب تميز نشه ممكنه نفهمي و كمي كدر بشه ديگه لنز به درد گذاشتن زير چرخ ماشين هم نميخوره
    من يه لنز زوم آنالوگ داشتم همين مشكل رو داشت بازش كردم ديدم هيچ رقمه با بهترين جير ها و دستمال هاي پاك كردن لنز عينك و مانند تميزي اول نشد بستمش گذاشتمش تو ويترين خونمون يادگاري:biggrin:
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

پیش فرض مشکل گرد و خاک درون لنز

با سلام خدمت دوستان عزيز

من هم همين مشکل گرد و خاک رو تو 18 - 200 پيدا کردم . از آسمون با بسته ترين ديافراگم ممکن در فوکال لنت هاي مختلف عکس گرفتم ، تقريبا مي تونم بگم از 170 تا 200 اين تکه آشغالي که نمي تونم اسمشو گردو خاک بگذارم و همون "پرزه" ميگم تو عکسها مشخصه .

چيکار کنم ، بدم لنزو باز کنن ؟ والا خودم دلم نمياد ، آيا شرايط تعميرگاه مرکزي طوري هست که بعد از باز شدن لنز دقيقا مث اولش تحويلم بدن ؟

لازم به ذکره که اين مساله رو بعد دوبار بيرون بودن تو هواي پر از باد و گرد و غبار فهميدم ! يعني احتمالا اونجا اين اتفاق افتاده .
    واقعا توليد اين لنز ها اينقدر مسخره هست که با يه باد همه چيز زير سوال بره ؟

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadsht نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز

من هم همين مشکل گرد و خاک رو تو 18 - 200 پيدا کردم . از آسمون با بسته ترين ديافراگم ممکن در فوکال لنت هاي مختلف عکس گرفتم ، تقريبا مي تونم بگم از 170 تا 200 اين تکه آشغالي که نمي تونم اسمشو گردو خاک بگذارم و همون "پرزه" ميگم تو عکسها مشخصه .

چيکار کنم ، بدم لنزو باز کنن ؟ والا خودم دلم نمياد ، آيا شرايط تعميرگاه مرکزي طوري هست که بعد از باز شدن لنز دقيقا مث اولش تحويلم بدن ؟

لازم به ذکره که اين مساله رو بعد دوبار بيرون بودن تو هواي پر از باد و گرد و غبار فهميدم ! يعني احتمالا اونجا اين اتفاق افتاده .
    سلام:

اگر برای شما مقدور است با لنز دیگری و دیافراگم بسته از آسمان ثبتی داشته باشید. بررسی کنید ببینید نقاط مورد نظر ثابت هستند یا خیر؟ پیش از هر چیز از تمیز بودن سنسور دوربین اطمینان حاصل کنید.

موفق باشید
    ahmadsht تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    365

لنز ديگه ندارم ، ولي حتما تهيه مي کنم و اين تست رو انجام مي دم . لازم به ذکره که من اون تکه آشغال رو توي لنز روي رينگهاي داخلي مي بينم . همون طوري هم که گفتم تو فوکال لنت هاي پايين 170 ، تو عکس نمي افته . ايا اين مساله درسته ؟
    مع الوصف ، به يه لنز ديگه تست مي کنم . ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadsht نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز

سلام.
    من هم مشکل مشابهی برای یکی از لنز هام پیش اومده بود و لنز رو بردم و به یکی از تکنسین های تعمیرگاه مرکزی نشون دادم. بهم گفتند که برای تمیز کردن لنز اونو باز می کنند و با استفاده از دستگاه های ویژه ای که دارند گرد و غبار دافل لنز رو با مکش ازش خارج می کنند. بهم گفتند که هیچ تماسی با عدسی های لنز هم نخواهند داشت و نگرانی از بابت ایجاد مشکل برای لنز نداشته باشم.
    البته از اون جایی که مقدار غبار در حدی نبود که برای عکس هام مشکل ایجاد کنه من تصمیم گرفتم که تا تقریبا یک سال دیگه لنز رو باز نکنم اما اگر مقدار غبار زیاد تر بشه احتمالا لنز رو برای تمیز کردن به تعمیر گاه مرکزی ببرم.
    M. Beyrami و ahmadsht تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    365

با تشکر از آقاي ابراهيمي،
    ولي داستان لنز من طوريه که رو عکسا ظاهرا تاثير ميذاره و همچنين رو اعصابم !

يعني تعميرگاه مرکزي Clean Room داره ؟ اگه داره ، يعني واقعيه ؟ ;)

در غير اين صورت هر چقدر هم مکش کنن ، من بعيد ميدونم با هواي پاک تهران ، جمهوري و خصوصا محدوده آلومينيوم ، لنز من سالم از اونجا بياد بيرون ...

كاربر جديد graphicm آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    برای لنز 50 میلیمتر کانن من هم این اتفاق افتاده، چند ماه پیش فکر میکردم از سنسور ولی این طور نیود
    ولی برام سوال که این همه گرد و غبار از کجا داخل لنز رفته!!!!
    امیدوارم که بعد از تعمیر مشکلی براش پیش نیاد، حتما نتیجه رو خبر میدم

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط graphicm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای لنز 50 میلیمتر کانن من هم این اتفاق افتاده، چند ماه پیش فکر میکردم از سنسور ولی این طور نیود
    ولی برام سوال که این همه گرد و غبار از کجا داخل لنز رفته!!!!
    امیدوارم که بعد از تعمیر مشکلی براش پیش نیاد، حتما نتیجه رو خبر میدم
    این موضوع عادی هستش! اگر گرد و غبار کم هستش بدون مشکل از لنز استفاده کنید
    گرد و غبار خیلی ساده از طریق لبه های رینگ فوکوس و همچنین هنگام فوکوس که المانهای داخل لنز جابجا میشود وارد لنز میشود.
    nicebluesky و afshin_zavar تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین