صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 60
Like Tree70تشکر

موضوع: دوربین فیلمی با قطع مربع؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض دوربین فیلمی با قطع مربع؟

با سلام
    لطفا اگر ممکنه در مورد دوربین قطع متوسط مربع و خرید اون(چه دوربینی،از کجا)راهنمائی کنید
    ممنون
    none

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: دوربین فیلمی با قطع مربع؟

من در حال حاضر حدود 2 هفته ای هست که یک Mamiya 645 از یکی از دوستان غرض کردم. البته ابتدا قصد خرید داشتم که ایشان در کمال بزرگواری اجازه دادند که اول از دروبین استفاده کنم، اگر مصصم بودم دوربین را بخرم. مفید می دانم برخی از تجربیات خودم را در این مدت کوتاه بیان کنم.
    1- در صورتی به فرمتی بزرگتر از 35mm قکر کنید که دقیقا می دانید برای چه این کا رو می کنید. کنترل ضعیف (سرعت های شاتر محدود، نورسنج ابتدائی، فوکوس دستی و ...) در مدل های نسبتا ارزان قیمت (بین 400 تا یک میلیون) این رو میطلبه که شما کاملا حرفه ای با این ابزار ها برخورد کنی.
    2- نظر شخصی من این است که تا هدف مشخصی نداشته باشید استفاده از این دوربین ها برای outdoor shooting مناسب نیست و برای افراد غیر حرفه ای تنها کندی عمل و شاید از دست دادن برخی لحطه ها را به بار خواهد داشت.
    3- این دوربین ها در آتیله می توانند به عنوان ابزاری کارآمد در اختیار شما باشند. (که باز من Digital) را توصیه می کنم.
    4- و اما در مورد Resolution: این تنها دلیل بود که وسوسه تجربه یک Medum Format را به سر من انداخت. با اطمینان کامل عرض می کنم که SLRهای 8 مگا پیکسل با یک 4.5*6 در چاپ های حتی بزرگ تفاوت قابل ملاجظه ای ندارند.

5 - این مطالب باعث نشود که خدای ناکرده ار خرید Mamiya ZD و یا Hasselblad H3D منصرف شوید!!!

اما جواب سئوال شما:مرکز تجهیزات حرفهای در خیابان بهار شیراز همه نوع Mamiya دارد. (یا می تواند برایتان تهیه کند). SInar هم در تهران نمایندگی دارد که در حال حاضر یادم نیست. برند های دیگر هم هستند.

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

بستگی داره بخواهید چکار کنید.
    اگر برای تجربه و آزمایش میخواهید
    دوربین ارزان قیمت لوبیتل بسیار عالی است.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با عرض تشکر از توضیحات دوستان که زحمت کشیدید
    من برای عکاسی از طبیعت دقیقا به یک دوربین با قطع مربع احتیاج دارم 6*6 نورسنج جداگانه دارم و در کار عکاسی از طبیعت گمان نمیکنم احتیاجی به سرعتهای بالای شاتر و بقیه موارد بیان شده، باشه
    مرکز تجهیزات حرفه ای و سینار هیچ کدام دوربین قطع مربع ندارند ضمن اینکه من یک دوربین لوبیتل دارم و مدتها ست که عکس میگیرم اگر دوستان دیگه کمک کنند خوشحال میشم.
    none

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط soshiyans1358 نمایش پست ها
    با عرض تشکر از توضیحات دوستان که زحمت کشیدید
    من برای عکاسی از طبیعت دقیقا به یک دوربین با قطع مربع احتیاج دارم 6*6 نورسنج جداگانه دارم و در کار عکاسی از طبیعت گمان نمیکنم احتیاجی به سرعتهای بالای شاتر و بقیه موارد بیان شده، باشه
    مرکز تجهیزات حرفه ای و سینار هیچ کدام دوربین قطع مربع ندارند ضمن اینکه من یک دوربین لوبیتل دارم و مدتها ست که عکس میگیرم اگر دوستان دیگه کمک کنند خوشحال میشم.
    اتفاقا مرکز تجهیزات حرفه ای انواع مامیا رو داره.
    تا پایان آبان ماه هم فکر میکنم دوربین مامیا 645E بو که در فروش ویژه میداد 495.000تومن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

به هر حال اقای پوریا زحمت کشیدید.
    none

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

تا آنجا که میدانم اغلب دوربینهای قطع متوسط 4*4 و 4*6 هستند.
    چیزی راجع به 6*6 نشنیده ام.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    چیزی راجع به 6*6 نشنیده ام.
    http://www.luminous-landscape.com/reviews/medium.shtml

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

آقایون! دوستان!
    این چه حرفیه؟ تمام دوربینهای مدیوم Hasselblad قطع ۶ در ۶ دارن و بسیاری از دوربینهای رولی و خیلی مارکهای دیگه. این قطع خیلی جالبه چون اول از همه این امکان رو به شما می*ده که همیشه عکستون رو موقع چاپ تو قطعهای Conventional کراپ کنید و از اون طرف هم اگه نخواهید اینکار رو بکنید (که این دوستمون به ظاهر نمی*خواد) می*تونید از یه فریم جدید به دنیا نگاه کنید. یادتون باشه زیباشناسی کادر تو این قطع یه دنیای دیگه*ای داره که آدم می*تونه سالها روش کار کنه. دوم اینکه از نظر فیزیکی هم این قطع خیلی جالبه. شما برای مثال دوربین*های ۶ در ۷ رو ببینید چقدر گنده*ان (من خودم RZ دارم) و این علتش اینه که تصوریر لنز به*هر حال دایره هست و یه دوربین ۶ در ۷ در عمل باید یه تصویر ۷ در ۷ بسازه (حالا بماند که بخاطر کنترل Vignetting بزرگتر هم می*سازه) و این یعنی یه دوربین عظیم و حجیم! ولی ۶ در ۶ در عمل با لنزهای کوچیک و سبکی کار می*کنه که توی ۶ در ۴.۵ هم کاربرد دارن و همیشه خرید یه ۶ در ۶ بهتر از یه ۶ در ۴.۵ خواهد بود چون همیشه می*تونید عکساتونو به اندازه ۶ در ۴.۵ کراپ کنید و در عین حال سایز و وزن تجهیزات هم فرقی نمی*کنن. البته خدای نکرده ۶ در ۴.۵ رو دست کم نگیرید. من خودم از نعمت ۶ در ۶ محرومم اما هم ۴.۵ کار می*کنم هم ۷ و این رو بگم که کیفیت عکس اسلاید اسکن شده ۶ در ۷ بی*نهایت بیشتر از خروجی یه CCD یا CMOS به اندازه ۱۱ یا ۲۰ مگاپیکسل هست. البته اگه از اساس همچین کیفیتی براتون لازمه چون چیزی نیست که تو چاپ خیلی بزرگ هم بشه دیدش!

با تشکر! کاوه.
    Amir Mohebi، yasin-m و Saeed.gh.sh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

راستی! لوبیتل ۱۲۰ نداشت تا اونجا که یادمه، درسته؟ ۱۱۰ بود که یه فرمت آماتوری هست و منسوخ شده. از اونطرف هم Hasselblad و Rollifelex رو همینجوری نمیشه خرید! مراسم خاصی داره خرید این تجهیزات نازنین. من نمی*دونم چطوری بگم ولی Hasselblad رو باید با مراسم ویژه و رسومی خرید و حمل کرد و استفاده کرد! من که هر ازچندگاهی نگاهش می*کنم و اشک می*ریزم. دوربینهای Hasselblad نه اینکه چیز ویژه*ای داشته باشن. نه مامیا تو خیلی موارد جلوتر بوده و هست (برای مثال تنها دوربین Auto Focus مدیوم رو داره) اما ظرافت، کیفیت و دقتی که تو طراحی و ساخت دوربین*های هسل*بلد هست رو هیچجایی پیدا نمی*کنید. مثل ساعت patek philippe هست در مقایسه با یه چیزایی مثل رادو یا تگ هاور. شاید امکاناتش کمتر باشه اما یه کلاسیک اصیله که با نهایت ظرافت ساخته شده!
    البته بازم می*گم که من خودم همیشه از مامیا استفاده کردم و می*کنم و مامیا هم مدیوم ۶ در ۶ نداره (به جز مدل 6 MF که اونم قصه داره و رایج هم نیست). حالا انتخاب با خودتون هست. شما با ۱۵ میلیون تومان می*تونید یکی از تمیز نرین مرسدس*های 450SLC مدل ۱۹۷۶ رو بخرید و یا یک پژو پرشیا! هردو این اجناس هم تو این شهر موجود هستن و خرید و فروش می*شن. بستگی داره چقدر اهل دل باشید و چقدر عاشق!

قربان شما، کاوه!
    Amir Mohebi، yasin-m، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین