صفحه 24 از 27 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 269
Like Tree178تشکر

موضوع: Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF AF-S VR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من بعد از کلی تحقیق بلاخره یه لنز 70-300 نیکون خریدم البته دست دوم و در حد
    امروز رسید و یه تست مختصر کردم راستش ظاهر لنز که خوبه هرچند یخورده گرد و خاک دور و بر لنز بود که تمیز کردم اما داخل لنز هیچ غباری دیده نمیشه حداقل با چشم غیر مسلح
    اما متاسفانه یه مشکل بزرگ هست و اینکه تو هیچ فوکال و تنظیماتی نتونستم عکس شارپ و با کیفیتی بگیرم حتی عکسهاش به عکسهای لنز کیت دوربین 18-55 هم نمیرسه و با قطعیت میگم عکسهای لنز کیت خیلی شارپ تر و با کیفیت تر هست
    اما لنز فوکوس سریع و خوبی داره من با دیاف بسته و فوکالهای مختلف با سرعت بالا شاتر و همه نوع عکس گرفتم اما متاسفانه عکسها شارپ نیست نمیدونم علت چی هست ایا مشکل خاصی هست یا طبیعت این لنز همینه؟
    در ضمن تو فاصله دو متر از سوژه های کوچیک مثل گل که عکس میگیرم با اینکه دقیقا فوکوس رو نقطه مورد نظر هست اما خیلی از نقاط ظریف گل مثل پرچمها قابل تشخیص نیستند
    این مورد رو با لنز کیت اصلا ندارم و شفاف هستند
    لنز که خریدم با شرط تست هست حالا از دوستان میخوام اگه احیانا تست دیگه ای به ذهنتون میرسه بگید که بنده تست کنم تا بتونم با قطعیت در مورد لنز تصمیم بگیرم
    ممنون

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    من بعد از کلی تحقیق بلاخره یه لنز 70-300 نیکون خریدم البته دست دوم و در حد
    امروز رسید و یه تست مختصر کردم راستش ظاهر لنز که خوبه هرچند یخورده گرد و خاک دور و بر لنز بود که تمیز کردم اما داخل لنز هیچ غباری دیده نمیشه حداقل با چشم غیر مسلح
    اما متاسفانه یه مشکل بزرگ هست و اینکه تو هیچ فوکال و تنظیماتی نتونستم عکس شارپ و با کیفیتی بگیرم حتی عکسهاش به عکسهای لنز کیت دوربین 18-55 هم نمیرسه و با قطعیت میگم عکسهای لنز کیت خیلی شارپ تر و با کیفیت تر هست
    اما لنز فوکوس سریع و خوبی داره من با دیاف بسته و فوکالهای مختلف با سرعت بالا شاتر و همه نوع عکس گرفتم اما متاسفانه عکسها شارپ نیست نمیدونم علت چی هست ایا مشکل خاصی هست یا طبیعت این لنز همینه؟
    در ضمن تو فاصله دو متر از سوژه های کوچیک مثل گل که عکس میگیرم با اینکه دقیقا فوکوس رو نقطه مورد نظر هست اما خیلی از نقاط ظریف گل مثل پرچمها قابل تشخیص نیستند
    این مورد رو با لنز کیت اصلا ندارم و شفاف هستند
    لنز که خریدم با شرط تست هست حالا از دوستان میخوام اگه احیانا تست دیگه ای به ذهنتون میرسه بگید که بنده تست کنم تا بتونم با قطعیت در مورد لنز تصمیم بگیرم
    ممنون
    اگر دوربین سری 7xxx نیکون به بالا دارید از قسمت AF tune دوربین فوکوس لنز رو کالیبره کنید شاید مشکل حل بشه
    مهدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    اگر دوربین سری 7xxx نیکون به بالا دارید از قسمت AF tune دوربین فوکوس لنز رو کالیبره کنید شاید مشکل حل بشه
    سلام گرامی
    نه متاسفانه دوربین d3300 هست
    احیانا برای تست سلامت لرزشگیر لنز چه ازمایشی باید انجام داد؟
    تو فوکال بالا مثلا 200 تا 300 لرزشگیر رو بزارم روی اکتیو سرعت شاتر روی چند باشه لرزشگیر خودشو نشون میده و میشه متوجه اختلاف عکس با لرزشگیر و بدون اون شد؟
    شما حدس میزنید فوکوس به درستی انجام نمیشه؟
    البته به ظاهر که فوکوس میشه شاید مقداری جزیی خطا داشته باشه

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

سلام گرامی
    تو فوکال بالا مثلا 200 تا 300 لرزشگیر رو بزارم روی اکتیو سرعت شاتر روی چند باشه لرزشگیر خودشو نشون میده و میشه متوجه اختلاف عکس با لرزشگیر و بدون اون شد؟
    این طور که شما میگین ظاهرا مشکل اصلیتون فوکوس هست اما برای تست لرزش روی دست آدم ها با هم فرق میکنن ولی معمولا برای 200 mm سرعت 1/300 و برای 300 سرعت 1/450 مناسبه ..... البته برای عده ای در 200 میلیمتر 1/200 هم جوابگو هست.

اما توصیه میکنم اول روی یک دوربین دارای AF TUNE تست کنید اگر مشکل قابل حل بود ،تازه باید تمیرگاه مجاز ببرید تا با نرم افزار خودشون یا سخت افزار کالیبره کنن....
    samani و peacekeeper تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

دوستانی که این لنز رو دارن محبت کنید بفرمایید vr این لنز تا چه حد لرزش دوربین رو میگیره و با دست تا چه سرعت شاتر میشه به لرزشگیر اطمینان کرد و عکس قابل قبول تو فوکال 200 تا 250 گرفت
    ممنون

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

سلام گرامی
    با استفاده از liveview هم می تونید فوکوس و لرزشگیر رو تست کنید.در liveview روی دست مقداری زوم کنید تا لرزش کاملا قابل مشاهده باشه و بعد لرزشگیر رو روشن کنید ببینید تاثیر داره یا نه. در ضمن برای تست شارپنس بهتره دیاف رو یک استاپ ببندید.
    samani تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام به همه
    یه سوال مبتدیانه
    می خواستم بدونه چرا الان قیمت این لنز از مدل تامرونش ارزونتره (قیمت این لنز 1.450 میلیون و تامرونیش 1.500 میلیون) ولی وقتی توسایتهای خارجی جستجو می کردم یکی از مهمترین دلایل خرید لنز تامرون ارزونی اون نسبت به نیکون بوده بعد بحث شارپیش در فوکالهای بالای 200 و اینکه استاتید محترم الان که بحث قیمت هم دیگه ملاک نیست در نهایت کدوم رو انتخاب می کنند می دونم تکراریه ولی ممنون میشم جواب بدین

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط redalarm نمایش پست ها
    با سلام به همه
    یه سوال مبتدیانه
    می خواستم بدونه چرا الان قیمت این لنز از مدل تامرونش ارزونتره (قیمت این لنز 1.450 میلیون و تامرونیش 1.500 میلیون) ولی وقتی توسایتهای خارجی جستجو می کردم یکی از مهمترین دلایل خرید لنز تامرون ارزونی اون نسبت به نیکون بوده بعد بحث شارپیش در فوکالهای بالای 200 و اینکه استاتید محترم الان که بحث قیمت هم دیگه ملاک نیست در نهایت کدوم رو انتخاب می کنند می دونم تکراریه ولی ممنون میشم جواب بدین
    اول اینکه بدنه شما چیه؟اگر نیکون دارید با توجه به قیمت بهتره برند متفرقه انتخاب نکنید.ضمن اینکه مطابق با تست Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD Lens Image Quality دیجیتال پیکچرز اگر اشتباه نمی بینم در انتهای فوکال نیکون شارپتره.فقط لنز تمرون حداقل دیافش نیم استاپ بازتره.
    Behzad43 و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    اول اینکه بدنه شما چیه؟اگر نیکون دارید با توجه به قیمت بهتره برند متفرقه انتخاب نکنید.ضمن اینکه مطابق با تست Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD Lens Image Quality دیجیتال پیکچرز اگر اشتباه نمی بینم در انتهای فوکال نیکون شارپتره.فقط لنز تمرون حداقل دیافش نیم استاپ بازتره.
    ممنون از پاسخ شما بدنه دوربین نیکون d3300 می باشد . ولی من در بعضی از ریووها خونده بودم که لنز نیکون در فوکالهای پایین و لنز تامرون در فوکالهای بالاتر شارپتر حالا با این سایتی که شما معرفی کردید نظرم عوض شد ولی اینکه vc قدرتمند تر از vr عمل می کنه صحت دارد با تشکر

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط redalarm نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما بدنه دوربین نیکون d3300 می باشد . ولی من در بعضی از ریووها خونده بودم که لنز نیکون در فوکالهای پایین و لنز تامرون در فوکالهای بالاتر شارپتر حالا با این سایتی که شما معرفی کردید نظرم عوض شد ولی اینکه vc قدرتمند تر از vr عمل می کنه صحت دارد با تشکر
    واقعيت اينه كه تامرون تو 300mm شارپتره ولي همين تناقض توي ريويو ها نشون مي ده كه لنزهاي تامرون كيفيت توليد مشابهي ندارند و كمي كنترل كيفتشون ايراد داره.
    در مورد VC هم دقيقا همين وضعيت وجود داره. برخي تامرون رو بهتر مي دونن برخي نيكون رو . در كل به نظر من لنز نيكون انتخاب كم ريسك تري نسبت به تامرون هستش.

در ضمن هر دوي اين لنزها كمي براي d3300 سنگين خواهند بود.اگه با فوكوس كند 300-55 مشكلي نداريد و قصد كوچ به فول فريم رو نداريد همين 300-55 هم با قيمت خيلي كمتر انتخاب مناسبي خواهد بود.
    davood تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

صفحه 24 از 27 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 آخرینآخرین