صفحه 53 از 141 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

كاربر جديد reza72 آواتار ها
    تشکر کرده
    9

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

یه پرینتر خوب برای آتلیه چیه ؟ ممنون

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

نقل قول نوشته اصلی توسط rtoraby نمایش پست ها
    ...........................
    اما چند سوال:
    1. اگر با کاغذ خوب چاپ بگیرم فکر می کنید هزینه هر عکس حدودا چقدر در می آید؟
    ...........................
    این سوال برام خیلی مهمه اگر خیلی بالا بود اصلا از خرید پرینتر صرف نظر می کنم.
    از جناب قبادی هم تقاضا دارم اگر ممکن است جواب این سوال را در مورد اپسون بدهند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    جناب ترابی عزیز من قبلا جاهای دیگه هم گفتم که برای خانه استفاده از پرینتر را برای چاپ عکس مناسب نمی دانم .بدلایل مختلف .
    1- چاپ لابراتوار کیفیت خیلی به مراتب بهتر از چاپ پرینتر دارد .
    2- عمر طولانی و تقریبا شفافیت ثابت نسبت به چاپ پرینتر دارد .
    3- چاپ پرینتر اگر روی بهترین نوع کاغذ هم باشد پس از مدت کمی شفافیت را از دست می دهد همچنین اگر چاپ پرینتر را در آلبوم نگهداری کنید اکثر مواقع ضمن کدر شدن به زردی می گراید .البته بسته به نوع کاغذ دیر و زود دارد .
    4- مکافات نگهداری پرینتر را از یاد نبرید بخصوص اگر پرینتر اپسون باشد .(شخصا پرینتر اپسون را به هیچ کس پیشنهاد نمی کنم بخصوص R290. )
    5- چاپ هر عکس با پرینتر از 1500 تا 2000 تومان آب می خورد ان هم تا سایز A4

موفق باشید
    یا حق
    nmroshan و rtoraby تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

فرمایشات اسد جان کاملا تایید می شود و کامل فرمودند.اگر سوال دیگری باقی است بفرمایید در خدمت هستم...
    A_Maddah و rtoraby تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

Thumbs up پاسخ: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    جناب ترابی عزیز من قبلا جاهای دیگه هم گفتم که برای خانه استفاده از پرینتر را برای چاپ عکس مناسب نمی دانم .بدلایل مختلف .
    1- چاپ لابراتوار کیفیت خیلی به مراتب بهتر از چاپ پرینتر دارد .
    2- عمر طولانی و تقریبا شفافیت ثابت نسبت به چاپ پرینتر دارد .
    3- چاپ پرینتر اگر روی بهترین نوع کاغذ هم باشد پس از مدت کمی شفافیت را از دست می دهد همچنین اگر چاپ پرینتر را در آلبوم نگهداری کنید اکثر مواقع ضمن کدر شدن به زردی می گراید .البته بسته به نوع کاغذ دیر و زود دارد .
    4- مکافات نگهداری پرینتر را از یاد نبرید بخصوص اگر پرینتر اپسون باشد .(شخصا پرینتر اپسون را به هیچ کس پیشنهاد نمی کنم بخصوص R290. )
    5- چاپ هر عکس با پرینتر از 1500 تا 2000 تومان آب می خورد ان هم تا سایز A4

موفق باشید
    یا حق
    من برای تست گفته شما و دوستان دیگه عید امسال دو عکس گرفتم یک عکس رو در مقابل نور غیر مستقیم خورشید قرار دادم کاغذ 10002 اچ پی و پرینتر IP330 کنون رنگ هم شارژ شده هنوز کیفیتش ثابت بنظرم دوستان باید تجدید نظر کنن
    R290 بخاطر استفاده از باک بصرف می باشد در غیر اینصورت اکثر پرینتر ها قیمت تمام شدش بالاست
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    دوست عزیز جناب Xman
    اولین باری است که چنین چیزی را شنیده ام .شایدعکس را مقابل نور خورشید قطب شمال گذاشته اید (شوخی کردم .ببخشید)من تا کنون حداقل 5 دستگاه پرینتر Canon و یک HPو دو اپسون استفاده کرده ام و همانطور که می دانید هنگام خرید یک پرینتر نو تعدادی کاغذ عکس همراه پرینتر هم هست که از همان کارخانه می باشد .من این کاغذ هار را با همان جوهر فایریک همراه پرینتر تست کردم نتیجه این شد که عکسی که در سایه است تغییر رنگ نداد اما عکسی که در پنجره پشت شیشه مشجع قرار داشت رنگش پرید .البته چیز غیر عادی نیست .غیر عادی این این است که مثلا شما عکس 3*4 چاپ می زنید سپس در پاکت عکس می گذارید بعد از یکی دو هفته عکس ها زرد می شود علت مشخص است نوع کاغذ مرغوب نیست . چون جوهر های Canonکمتر پیش می آید تقلبی از آب در بیاید.
    حال این سئوال مطرح است که عکس شما در مقابل افتاب تغییر رنگ نداده است که شکی ندارم حرف شما صحیح است آیا بازهم کیفیت چاپ پرینتر بهترو به صرفه تر از چاپ لابراتوار است .؟
    کسانی که با پرینترها کار می کنند همگی قبول دارند که عکس چاپ شده با پرینتر در ابتدا براق و شفافیت خوبی دارد .اما این شفافیت در ماهای آینده باقی خواهد ماند ؟
    حتی اگر شما عکس های پرینتر را در آلبومهای غیر چسبی و لایه پلاستیکی هم بگذارید این تازگی عکس در هفته های آینده از بین خواهد رفت این مورد را در خانه تجربه دارم .من عکس های کوچولوهایم را در البومهای فریم دار نگهداری کردم ولی خیلی نپایید که حالت کدری و ماتی بخود گرفته اند .
    و اما پرینتر R290
    من اگر به هیچکس این پرینتر را پیشنهاد نمی کنم بخاطر این است که 2 تا از این پرینتر خریدم که ..................
    خود تعمیر گاههای نمایندگی اپسون هم اقرار به بد بودن این دستگاه داشتند ولی در عوض از R270بیشتر تعریف می کردند .همچنین عنوان می کردند تا کنون اینقدر مراجعه پرینتر نداشته اند که R290مراجعه کننده دارد .
    در هر صورت مشکلات نگهداری چاپگر برای کسانی که چاپ عکس کم دارند و هروز چاپ ندارند بسیار است .حتی چاپگر Canon هم برای مصارف کم با مشکل خشکی جوهر در هد دستگاه مواجه خواهند شد اما این مشکل در پرینتر های Canonکمتر از اپسون است .

حالا یک تعریف از R290 هم بکنم که رعایت انصاف شود .این اپسون اگر کار کنه البته اگر کار کند کیفیت چاپش بسیار قابل قبول می باشد.
    بعنوان مثال رنگ پوست را بسیار خوب ارائه میکند .اما در قسمتهای سیاه مانند قسمت موها نسبت به Canon خیلی ضعیف تر عمل می کند .(بازم از بدیهایش گفتم )

و دیگر اینکه استفاده از پرینتر در عکاسی ها آیا می صرفه یا نه ؟بله می صرفه .اما جایی که لابراتوار نباشه . برای عکاسی ما می صرفه .چون در هر برگ A4تعداد42 قطعه عکس 3*4 جای می دهیم و چاپ می کنیم .حتی اگر هر برگ A4مبلغ 2000تومان هزینه بردارد باز هم می صرفه

موفق باشید
    یا حق .
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    1417

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز جناب Xman
    اولین باری است که چنین چیزی را شنیده ام .شایدعکس را مقابل نور خورشید قطب شمال گذاشته اید (شوخی کردم .ببخشید)من تا کنون حداقل 5 دستگاه پرینتر Canon و یک HPو دو اپسون استفاده کرده ام و همانطور که می دانید هنگام خرید یک پرینتر نو تعدادی کاغذ عکس همراه پرینتر هم هست که از همان کارخانه می باشد .من این کاغذ هار را با همان جوهر فایریک همراه پرینتر تست کردم نتیجه این شد که عکسی که در سایه است تغییر رنگ نداد اما عکسی که در پنجره پشت شیشه مشجع قرار داشت رنگش پرید .البته چیز غیر عادی نیست .غیر عادی این این است که مثلا شما عکس 3*4 چاپ می زنید سپس در پاکت عکس می گذارید بعد از یکی دو هفته عکس ها زرد می شود علت مشخص است نوع کاغذ مرغوب نیست . چون جوهر های Canonکمتر پیش می آید تقلبی از آب در بیاید.
    حال این سئوال مطرح است که عکس شما در مقابل افتاب تغییر رنگ نداده است که شکی ندارم حرف شما صحیح است آیا بازهم کیفیت چاپ پرینتر بهترو به صرفه تر از چاپ لابراتوار است .؟
    کسانی که با پرینترها کار می کنند همگی قبول دارند که عکس چاپ شده با پرینتر در ابتدا براق و شفافیت خوبی دارد .اما این شفافیت در ماهای آینده باقی خواهد ماند ؟
    حتی اگر شما عکس های پرینتر را در آلبومهای غیر چسبی و لایه پلاستیکی هم بگذارید این تازگی عکس در هفته های آینده از بین خواهد رفت این مورد را در خانه تجربه دارم .من عکس های کوچولوهایم را در البومهای فریم دار نگهداری کردم ولی خیلی نپایید که حالت کدری و ماتی بخود گرفته اند .
    و اما پرینتر R290
    من اگر به هیچکس این پرینتر را پیشنهاد نمی کنم بخاطر این است که 2 تا از این پرینتر خریدم که ..................
    خود تعمیر گاههای نمایندگی اپسون هم اقرار به بد بودن این دستگاه داشتند ولی در عوض از R270بیشتر تعریف می کردند .همچنین عنوان می کردند تا کنون اینقدر مراجعه پرینتر نداشته اند که R290مراجعه کننده دارد .
    در هر صورت مشکلات نگهداری چاپگر برای کسانی که چاپ عکس کم دارند و هروز چاپ ندارند بسیار است .حتی چاپگر Canon هم برای مصارف کم با مشکل خشکی جوهر در هد دستگاه مواجه خواهند شد اما این مشکل در پرینتر های Canonکمتر از اپسون است .

حالا یک تعریف از R290 هم بکنم که رعایت انصاف شود .این اپسون اگر کار کنه البته اگر کار کند کیفیت چاپش بسیار قابل قبول می باشد.
    بعنوان مثال رنگ پوست را بسیار خوب ارائه میکند .اما در قسمتهای سیاه مانند قسمت موها نسبت به Canon خیلی ضعیف تر عمل می کند .(بازم از بدیهایش گفتم )

و دیگر اینکه استفاده از پرینتر در عکاسی ها آیا می صرفه یا نه ؟بله می صرفه .اما جایی که لابراتوار نباشه . برای عکاسی ما می صرفه .چون در هر برگ A4تعداد42 قطعه عکس 3*4 جای می دهیم و چاپ می کنیم .حتی اگر هر برگ A4مبلغ 2000تومان هزینه بردارد باز هم می صرفه

موفق باشید
    یا حق .
    حق با شماست اما اما برای عکس ها چون کمی دست جمی و خانوادگی نمیشه تو نت نشون داد اما اگه روزی به تهران تشریف آوردید عکس هارو به شما نشان خواهم داد
    اما R290 درسته مشکلات زیادی داره اما درنبود R270 و 280 میشه امیدی به هشد داشت
    بعد هم 3*4 عکس فوری برای مشتری فرقی نمیکنه چند وقت بعد رنگ عوض کنه همین که کارش راه بیوفته کافی اما عکس های دیگه فقط چاپ نه پرینتر

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

بالاخره تصمیم گرفتم
    بسی سرچ کردم، پایتخت تا بازار رضا، به جمهوری و ... سر زدم.
    با دوستان مشورت کردم
    تا به این نتیجه رسیدم:
    تا مجبور نشدید فوتوپرینتر نخرید

با تشکر از جناب قبادی و مداح که مرا از پرت شدن در این چاه نجات دادند.
    nmroshan، A_Maddah و Kaveh Ghobadi تشکر می‌کنند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

باسلام به دوستان عزيز
    من پرينتر r220 دارم و مشكلي كه برام يش اومده اينه كه من از تانك كه روي پرينتر نصب كردم استفاده ميكنم تانك رنگ آبي رو كه پر هم هست الان تو پرينت درست كار نميكنه حتي كلين هم كردم اما رنگ به حال اصلي نمياد و كلين رو هم جواب نگرفتم خط هاي كلين آبي كامل نيست و بعضي وقت ها اصلا نميزنه :confused:
    از كمك و راهنمايي دوستان ممنون ميشم اگه كمك كنن
    دوستار شما

تشکر کرده
    1417

دوستان یک نکته در مورد کاغذ من که گفته بودم در مقابل نورمی باشد
    از سری کاغذ های 10002 اچ پی نکته جالب اینکه کاملا قابل شست و شو می باشد من این رو امتحان کردم بارها

صفحه 53 از 141 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 103 ... آخرینآخرین