صفحه 7 از 141 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1407
Like Tree585تشکر

موضوع: راهنمای خرید و رفع اشکال پرینترهای جوهرافشان

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: راهنمایی جهت خرید پرینتر جوهرافشان

__ کیفیت عکس در هر حال افت میکند ، و سعی بر این است که کمتر و دیرتر افت کند.

__ وضعیت نگهداری در افت رنگ تأثیر دارد. مثل تأثیر منفی نور مستقیم آفتاب یا تأثیر مثبت لمینیت.

__ پایداری رنگهای Epson و Canon بهتر از HP است ( بشرط اورجینال بودن ! )

__ پا به پای بررسی پرینتر جرهر افشان ، وضعیت جوهر های شارژ ، نحوه شارژ و مشکلات آن و مخزن های اکسترنال جوهر که جدیدا برای اپسون و کنون آمده را باید بررسی کرد.

__ همیشه دنبال جدیدترین نباشید شارژ برخی از قدیمی تر ها ، راحت تر است.

__ کمپانی ها سازنده به سمت مشکل سازی روند شارژ مجدد حرکت میکنند ! و البته هکرهای سخت افزاری هم بیکار ننشسته اند.

__ شخصا بررسی نکرده ام : ظاهرا جوهر های کنون بر اثر مصرف کم (در مقایسه با اپسون) دیرتر روی هد خشک میشوند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام..

با تجربه ای که دارم ، اگر از کاغذ هایی که اپسون معرفی کرده و علامت دورابرایت رو روی اونها داره ماندگاری جوهر بسیار بالا میره و حتی در تبلیغات اپسون از 80 سال ( دروغ کاملا واضح ) اسم برده ، اما ماندگاری نسبتا خ.بی به خصوص در مقابل نور خورشید داره . بسته ی 12 تایی 9000 تومان ( به نظرم اگر اشتباه نکنم ) قیمت داره.
    ics_parsian تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

اصلا به نظر شما از لحاظ هزينه خريد پرينتر مقرون به صرفه هست يا نه؟
    من دقيقا قيمتها رو نمي دونم اگر اشتباه مي كنم شما تصحيح كنيد:
    اگر قيمت يك كاغذ فتوگلاسه مارك خوب مثلا ايلفورد يا كداك يا اپسوني كه آقا كاوه گفتند حدودا 850 فرض كنيم
    قيمت 6 كاتريج رو هم حدودا 9000 تومان يعني مجموعا 54000 تومان (نمي دونم چند تا A4 Fullcolor مي زنه) فرض كنيم 50 برگ. ميشه برگي 1080 تومان. با استهلاك دستگاه حدودا يه برگ A4 با كاغذ و جوهر عالي 2000 تومان در مياد. نمي دونم درست حساب كردم يا نه؟ خوب لابراتورها براي چاپ A4 چقدر مي گيرند؟
    به نظر شما براي من كه حداكثر ماهي سه چهار تا عكس بخوام پرينت كنم خريد فتوپرينت منطقيه؟ يا يه پرينتر براي كارهاي دفتري بگيرم و عكسامو بدم لابراتوار؟
    يه سئوال ديگه اينكه مثلا براي مدلهاي كنون حداقل بايد هر چند وقت يكبار پرينت گرفت تا جوهرش خشك نشه؟
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

amirsooki
    Guest

آقا امير به نظر من اگر به چاپ بيش از 10 صفحه در روز به متن نياز داريد بهترين انتخاب يك ليزري سياه و سفيد است
    سلام.
    آقای محمدی ، ممنون از راهنماییتون. راستش بعضی روزا بیشتر از این هم استفاده میکنم ، به عبارتی تصمیم دارم زیاد استفاده کنم. دلم هم میخواد یه 1018 بخرم ، اما دوست ندارم برای چاپ یه صفحه TEXT رنگی ، کارم به بیرون از خونه بکشه .
    امروز توی مادایران مدل EPSON STYLUS CX3900 دیدم که چهار کارتریجه هستش و سه کاره ( فتوکپی و اسکنر ) نظرتون چیه ؟ قیمتش هم زیر 120 تومان .
    مدل c79 هم قیمتش 92 بود .
    مدل R270 هم بود اما با حرفی که شما زدید فکر میکنم همون R200 بهتر باشه . ( دارم بهش فکر میکنم )
    ممنون.
    اگر کارتون از حد چند برگ بيشتره ، به ديل سرعت، نگهداري، کيفيت، مقاومت در برابر آب ... توصيه ميکنم يک ليزر سياه سفيد بگيري + جوهر افشان مخصوص عکس اينجوري خيلي راحت تر خواهي بود
    بابک جان ، ممنون. راستش پیشنهاد بسیار خوبیه ولی نه برای جیب من .
    مقاومت در برابر آب
    میشه توضیح بدید ؟ تا اونجایی که من میدونم به جز کاغذ معمولی A4 چیز دیگه ای نمیشه تو دستگاه های لیزری گذاشت که اونم در برابر آب مقاوم نیست.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

کاغذ معمولی A4 چیز دیگه ای نمیشه تو دستگاه های لیزری گذاشت که اونم در برابر آب مقاوم نیست.
    البته مقوا هم ميشه تو ليزر گذاشت، اما اتفاقا مورد مد نظر من همان a4 بود
    يک مدرکي را پرينت ميگيريد ... اگه جوهر افشان باشه، ممکنه دستتون رو کامل خشک نکرده باشيد يا کوچکترين رطوبتي بگيره، مثلا با حوله خيس از کنارش رد بشيد و يا حتي دستتون کمي تعرق داشته باشه ... ديگه از دست رفته!
    اما اگر ليز باشه در نهايت کاغذ کمي حالتش رو از دست ميده اما نوشته ها سر جاشون هستند

يک مورد HP بود که سياه و سفيدش ليزري بود و دو کارتريج رنگي جوهر افشان هم ميخورد اما فکر کنم نه به اين راحتي ها پيدا بشه و احتمالا قيمتش هم ميشه همون جوهر افشان + ليزر جدا شايد هم بيشتر!

در هرصورت ميتوانيد بر حسب نياز فعلا يک مورد را انتخاب کنيد بعدا به فکر دومي باشيد

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام

بله توضيحات آقا بابك كاملا درست است، برگ چاپ شده توسط ارزان ترين پرينتر ليزري بر روي كاغذ A4 معمولي را در يك ظرف پر از آب هم فرو ببريد جوهر آن پخش نخواهد شد ولي اگر همان نوشته را در همان كاعذ A4 با پرينتر جوهر افشان چاپ كنيد با ريختن كوچك ترين قطره آبي جوهر آن پخش خواهد شد!

اما به اين نكته توجه داشته باشيد كه اگر در پرينتر جوهر افشان با كاغذ فتو گلاسه عكس چاپ شود رنگ آن در برابر آب مقاوم خواهد بود.

اما كاغذ هايي كه در پرينتر ليزري ميتوان به كار برد:
    كاغذ ساده - كاغذ مخصوص پرينتر ليزري - كاغذ عكس (گلاسه) مخصوص پرينتر ليزري - كاغذ شيشه اي مخصوص پرينتر ليزري - بر چسب - مقوا -

آقاي پيام حمزه اي، من هم در ماه حدود 6 صفحه در فتو گلاسه پرينت ميگيرم اما متن رنگي با عكس در حالت متن زياد (براي تحقيق)
    شما اگر يه پرينتر براي كارهاي دفتري ميخواهيد به نظر من حتما يك ليزري بخريد. حالا چرا؟ چون به نظر من براي كارهاي دفتري يا در كل اداري چاپها مهم و به نوعي سند است پس بايد مطلب فوق را در رابطه با مقاومت در برابر آب را در نظر گرفت. (البته من نميدونم چاپ هايي كه در كار دفتري به آن نياز داريد تا چه مقدار مهم است.)
    ولي من دوست ندارم براي چاپ يك عكس به عكاسي مراجعه كنم.(چون نه DSLR دارم اگر هم داشته باشم عكسهاي من به قشنگي عكس هاي بچه هاي اين فروم نميشه و آبروم تو عكاسي ميره!!!:biggrin: )

آقا امير، دستگاه هاي چند كاره خوب هستند من به خاطر جاي كمي كه اين دستگاه ها روي ميز اشغال ميكند و چند وسيله را با يك قيمت مناسب در اختيار ما قرار ميدهند، خوشم ميايد ولي اگر قسمتي از آنها خراب شوند كل دستگاه از كار ميافتد اما اگر جدا باشد نه...در هر صورت انتخاب با خود شماست...
    نظر من:
    اگر فعلا به اسكنر احتياج نداريد پرينتر خالي تهيه كنيد تا بعدا يك اسكنر خوب هم بخريد...اين مدل هايي كه شما نام برديد همگي عالي هستند ولي 6 كاتريجه ارزش پول بيشتر را دارد.در كل دستكاه EPSON STYLUS CX3900 با توجه به قيمت و كارايي عالي كاملا منطقي است...:)
    علی محمدی

amirsooki
    Guest

سلام.
    خب ، من خریدم ، R245 رو .
    خیلی دلم میخواست R270 بخرم ، اما هنوز جوهرهای مادایرانی برای اون نیومده و چون اصولا همه چیز تو ایران سر وقت میاد ، ترجیح دادم ریسک نکنم ، C79 رو هم به همین دلیل نخریدم .راستی به قیمت 140 تومان. ( هزار عدد)
    یه سوال .
    یه عکس در ابعاد 13در 18 از آسمون رو روی کاغذای اشانتیونی که توش بود ، چاپ کردم ، اما آسمون یکدست نیست و ردیف ردیف چاپ شده ، یعنی یک تم خالص توی کار به وجود نیومده ، من عکس رو توی فتوشاپ باز کردم و بعد هم پرینت ! آیا مشکل از چاپگر هست ؟ مشکل از چاپ است ؟ از کاغذ است ؟ یا هیچکدام ، هیچ مشکلی نیست و نباید انتظار بیشتری داشته باشم ؟
    ممنون.

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام
    مبارك باشه واقعا انتخاب خوب و عالي بود.
    اما اين پرينتر يك Photo است و به شما اطمينان ميدهم كه كيفيت تصوير عالي است.و شما هم انتظار خود را بالا ببريد احتمالا يك مشكلي به وجود آمده...
    در مورد چاپ آسمان درست است كه 4 كاتريج است ولي باز هم بايد يك دست باشد(البته اگر منظور شما را درست فهميده باشم.) ...اگر كاغذ هاي اشانتيوني كه تو جعبش بود فتو گلاسه 255 گرمي يا بالاتر باشد مشكل از كاغذ نيست ،چون شما بهترين چاپ را روي اين كاغذ ها خواهيد داشت...و اگر در نظر بگيريم كه پرينتر سالم است و شما تنظيم ها را درست انجام داده ايد فقط ميماند مشكل كاتريج... شما بهتر است يك Nozzle Check بگيريد و به خطوط توجه كنيد اگر بين آنها فاصله افتاده بود و قسمتي چاپ نشده بود، چاپگر را يك بار Head Cleaning كنيد و دوباره Nozzle Check را بگيريد اگر خطوط درست بود كه مشكل حل شده است ولي اگر خطوط درست بود و دوباره در چاپ به مشكل خورديد به احتمال زياد تنظيمات را درست انتخاب نكرده ايد يا پرينتر مشكل دارد.
    اما من توصيه ميكنم كه بعد از جا انداختن كاتريج يه نيم ساعتي از پرينتر استفاده نشود و در طي اين مدت پرينتر را هيچ تكاني ندهيد(در اين صورت كارتان به Head Cleaning نخواهد كشيد.)...من در اين زمينه تجربه اي تلخ دارم:( (اين تجربه را در نامه اي خصوصي براي شما توضيح ميدهم.)
    علی محمدی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

اميرخان مبارك باشه. مشكلي كه شما گفتيد به احتمال زياد از كاتريجه. نمي دونم مدل شما چند تا كاتريج داره ولي اگر فقط تو رنگ آبي اينجوريه احتمالا از كاتريج آبيه. حالا يا تنظيم نيست يا كثيفه يا خداي ناكرده...
    انشاءا... با aligning, cleaning مشكل حل بشه.
    كسي در مورد مقرون به صرفه بودنه چاپ لابراتوار يا چاپ با پرينتر شخصي نظري نداره؟
    آيا با كاغذ تحرير معمولي هم ميشه از يه photoprinter پرينت گرفت؟(text) يا حتما بايد از كاغذ مخصوص استفاده كرد؟
    براي پرينترهاي كنون حداقل ماهي يا هفته اي چند پرينت بايد گرفت تا جوهرش خشك نشه؟
    جناب محمدي شما درست مي فرماييد. من خيلي كار دفتري ندارم مجموعا يكي دو تا طرح رنگي، با چند برگ text در ماه. اگر بشه اون چند برگ text رو هم روي كاغذ معمولي با photoprinter* بگيرم يه پرينتر خوب از اين رده مي گيرم.
    والا ميرم سراغ ساير گزينه ها. مثلا من Hp 1220 داشتم خيلي پرينتر خوب و مقاوميه فقط كاتريجاش گرونه.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

amirsooki
    Guest

سلام.
    ممنون جناب محمدی.
    حتما امشب یا فردا وقت بیشتری میزارم.
    نتیجه رو هم اطلاع میدم.
    بازم ممنون.

صفحه 7 از 141 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 107 ... آخرینآخرین