صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34
Like Tree54تشکر

موضوع: تجربه*های جدید - ظهور ضربدری!

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

پیش فرض پاسخ : پاسخ: تجربه*های جدید - ظهور ضربدری!

چون موادشون کلآ متفاووت هست و احتمال اینکه کلآ عکس از صفحه تاریخ پاک بشه وجود داره, البته این رو در رابطه با C-41 نمیدونم ولی با E-6 این اتفاق میافته که احتمال بالا نتیجه یکی باشه...
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    ...

نتیجه ظهور نگاتیو سیاه و سفید با داروی نگاتیو رنگی چیه؟مثلا همین C-41

...
    سلام،

خیلی ساده کل عکس از بین می‌ره و نتیجه می‌شه مثل ظهور فیلم نور دیده. برای این‌که در مرحله‌ی Bleach در C-41 کل نقره‌های فیلم شسته‌ می‌شن و از فیلم جدا می‌شن. در نگاتیو رنگی، بر خلاف نگاتیو سیاه و سفید، دانه‌هایی که در در هر لایه با نقره Couple شده‌ان پابرجا می‌مونن و همه‌ی نقره‌ی فیلم شسته‌ می‌شه و پاک می‌شه. توضیحات بیشتر توی تاپیک «همه‌چیز درباره‌ی ظهور فیلم» هست.

فیلم‌های سیاه و سفید کروموژنیکی وجود دارند که برای ظهور در پروسه‌ی C-41 طراحی شده‌اند. معروف‌ترین آن‌ها Ilford XP-2 هست و البته Kodak BW400CN و فوجی Neopan 400. درباره‌ی این‌ها هم پیش‌تر این‌جا صحبت شده. تفاوت عمده‌ی این روش با عکاسی سیاه و سفید معمولی این هست که گرین فیلم خیلی دقیق و نقطه‌ای است، چون که دانه‌های Coupleشده با نقره روی فیلم می‌مانند و نمک‌های نقره که همان گرین نامنظم فیلم سیاه و سفید هستند وجود ندارند.

شاد باشید.
    mreza1001، Saeed.gh.sh و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام

ممنون پس چه خوب شد که ندادم!

برای ظهور ضربدری سیاه و سفید چه پیشنهادی دارید؟ میشه کاری کرد؟ مثلاً برای Verichrome Pan) Kodak VP-120)
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

سلام مجدد.

امکانی هست یا خیر؟
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

...
    برای ظهور ضربدری سیاه و سفید چه پیشنهادی دارید؟ میشه کاری کرد؟ مثلاً برای Verichrome Pan) Kodak VP-120)
    سلام،

بستگی دارد هدف شما از این‌کار چه باشد، می‌شود فیلم سیاه و سفید را با داروی Lith ظاهر کرد که نتیجه‌اش می‌شود یک پوزتیو با کنتراست خیلی زیاد، یا این‌که می‌شود فیلم را به‌صورت پوزتیو ظاهر کرد. در هر صورت با توجه به امکانات دیجیتال، بهترین شیوه ظهور نرمال نگاتیو سیاه و سفید و بعد پروسس دیجیتالِ آن است. این‌طوری بدون ریسک از دست دادنِ عکس‌ها می‌شود نتیجه‌ی داروهای مختلف را روی فیلم آزمایش کرد.

شاد باشید.
    yasin-m، mreza1001، Dante و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

عجب تاپیک جذابیه ، تک تک کلمات کاوه ی عزیز رو چندین بار خوندم و باز خوندم ...
    کاوه جان تمام احساستون و اشتیاقتون توی نوشته هاتون بهم منتقل شد
    عجیب دنیاییه این دینای آنالوگ
    دو تا اسلاید تاریخ گذشته ی فوجی دارم و الان جو گیر شدم که اکسپوزشون کنم و ببرم بدم مثل نگاتیو معمولی ظاهر کنن ببینم چی میشه :D
    در مورد اینکه ایزو رو چند بگم و به طرف چی بگم که موقع چاپ از فیلتر استفاده نکنه نظرتون چیه ؟ البته اگه چاپ 120 رو بتونم پیدا کنم جایی !
    اسکنر دارم واسه اسکن منتهی فکر نکنم خروجیش قابل مقایسه با چاپ باشه که خب قاعدتا نیست !
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

تشکر کرده
    16459

تاريخ اسلايد رو بگيد و البته مدل اسلايد چيه. من الان دارم اسلايد 120 فوجي 2009 رو كار ميكنم مشكلي نداره پروويا 100 اف در محيط باز بگير جايي كه سبز باشه و نقاط قرمز هم توش باشه كه نتيجه ضربديش هم چشمگير خواهد شد. براي ظهور كه جاهاي مختلف هستن اما اگر 120 باشه نميشه يواشكي جاي نگاتيو بدين و بايد حتما با طرف هماهنگ كنيد اما 135 رو ميشه . به نظر من بهترين كار براي اسلايد اسكن است. كاغذ مخصوص چاپ پزتيو نمي دونم اصلا پيدا ميشه يا نه. اسكن هم سانتيمتر مربعي 12 تومان ميگريند كه ميشه گفت گران است . براي 100-70 حساب كنيد
    Saeed.gh.sh، alonebaby و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    1340

تاريخ اسلايد رو بگيد و البته مدل اسلايد چيه. من الان دارم اسلايد 120 فوجي 2009 رو كار ميكنم مشكلي نداره پروويا 100 اف در محيط باز بگير جايي كه سبز باشه و نقاط قرمز هم توش باشه كه نتيجه ضربديش هم چشمگير خواهد شد. براي ظهور كه جاهاي مختلف هستن اما اگر 120 باشه نميشه يواشكي جاي نگاتيو بدين و بايد حتما با طرف هماهنگ كنيد اما 135 رو ميشه . به نظر من بهترين كار براي اسلايد اسكن است. كاغذ مخصوص چاپ پزتيو نمي دونم اصلا پيدا ميشه يا نه. اسكن هم سانتيمتر مربعي 12 تومان ميگريند كه ميشه گفت گران است . براي 100-70 حساب كنيد
    والا منم دوتا پروویا 2008 با ایزوی 100 دارم ! :D
    تو ظهور 120 معمولی مشکلی نیست و راحت میدم بیرون برام ظاهر میکنن ، منتهی تا حالا اسلاید کار نکردم
    بعد از اینکه تمام شد ببرم همونجا و بگم نگاتیوه و برام اسکن کنن ؟
    یه اسکنر hp g4050 دارم که کارامو با اون اسکن میکنم و برای کارهای معمولی کاملا جواب میده ، برای چاپ نهایتا میشه داد بیرون با اسکنرهای با کیفیت اسکن و بعد چاپ کنن
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

تشکر کرده
    16459

بعد از اینکه تمام شد ببرم همونجا و بگم نگاتیوه و برام اسکن کنن ؟
    روي اسلايد مي نويسه كه مثلا بايد E6 ظهور بشه و از اونجايي كه افرادي كه ظوهور اسلايد 120 انجام ميدن معمولا خنگ نيستن ميفهمند. و آبرو ريزي ميشه.بايد باهاشون هماهنگ كنيد بگيد كه اسلايد رو مثلا c41 ظهور كنند. يا هرچيزي كه توي اين تاپيك آقاي رنجبر گفتن چون منم تجربه محدودي دارم واز ايشون پرسيدم كه دارو ها چي باشه. اسكنش كه بعد از ظهوره و فرقي نميكنه

2008 هم خوبه جواب ميده . شايد نيم استاپ بسته به محيط عكاسي نور بيشتر بدهيد خوب باشه
    ویرایش توسط mreza1001 : Wednesday 19 September 2012 در ساعت 13:15
    SIAMAK™ تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    1340

روي اسلايد مي نويسه كه مثلا بايد E6 ظهور بشه و از اونجايي كه افرادي كه ظوهور اسلايد 120 انجام ميدن معمولا خنگ نيستن ميفهمند. و آبرو ريزي ميشه.بايد باهاشون هماهنگ كنيد بگيد كه اسلايد رو مثلا c41 ظهور كنند. يا هرچيزي كه توي اين تاپيك آقاي رنجبر گفتن چون منم تجربه محدودي دارم واز ايشون پرسيدم كه دارو ها چي باشه.
    نخند آقا منم موقع ظهور خندم میگیره خیلی آبروریزی میشه یهو
    خب آخه آقای رنجبر گفتن که اگه اسلاید رو با C-41 ظاهر کنن داروی خودشون از بین میره !
    فک نکنم کسی زیر بار اینکار بره
    پس فک کنم دو حالت وجود داره ، یا خیلی محترمانه بگم این اسلایده و با C-41 ظاهر کنن و اونام قبول میکنن
    یا اینکه سر و ته اسلاید رو مخدوش کنم بگم این نگاتیوه
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین