نمایش نتایج : از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
Like Tree24تشکر
  • 1 Post By icepear
  • 16 Post By Delbaz
  • 6 Post By Delbaz
  • 1 Post By S_Mahdi

موضوع: بررسی نرم‌افزارهای کاهنده نویز

كاربر جديد icepear آواتار ها
    تشکر کرده
    9

پیش فرض بررسی نرم‌افزارهای کاهنده نویز

من این پلاگین رو مدتی هست که استفاده میکنم و فکر میکنم بهترین و user friendly ترین پلاگین کاهش نویزی هست که میتونید پیدا کنیدگذشته از تشخیص اتوماتیک مقدار نویز عکس قابلیت لود کردن پروفال دوربینتون رو هم داره NIKSOFTWARE_DFINE_V2.1.0.2
    لینک دانلودش رو هم میذارم اینجا pw داخل فایل rar هست . لظفا نظرتون رو در موردش بگید

کد HTML:
    http://rs715.rapidshare.com/files/226023460/NIKSOFTWARE_DFINE_V2.1.0.2.rar

[IMG][/IMG]
    Gmd تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: پلاگین پرتره (Portraiture)

من مدتی پیش بین دو برنامه کاهش نویز , مقایسه ای انجام دادم که البته حالت شخصی داشت اما شاید بتواند برای برخی از دوستان جالب باشد

بررسی و مقایسه بین دو برنامه قدرتمند کاهش نویز

من این بررسی رو روی دو نرم افزار ( پلاگین ) کاهش نویز یعنی
    Picture Code Noise Ninja 2.3.2 و Nik Software Dfine 2.0 انجام دادم

در ابتدا عکسی که با ایزوی 800 توسط دوربین خودم برداشتم در زیر میبینید
    قسمتی رو با کادر سفید مشخص کردم که برای مقایسه بهتر , کراپ صد در صد رو از این منطقه انتخاب کردم
    قسمتهایی هم با حاشیه زرد مشخص شده که اینها نقاطی بودند که من به عنوان نمونه نویز در هر دو برنامه معرفی کردم
    پس عکس یکسان و نمونه هایی هم که به عنوان بررسی نویز , در هر دو برنامه مشخص کردم , کاملا یکسان بوده

خب من کراپ صد در صدی رو به صورت زیر در نظر گرفتم. این کراپ قبل از اعمال نویز برداری بوده و نویز های تک رنگ و رنگی در اون کاملا مشخصه

ابتدا پلاگین نویز نینجا رو اعمال کردم با تنظیماتی که در زیر عکس میبینید. قصدم در هر دو برنامه این بود که مقدار نویز برداری رنگی بیشتر از نویز برداری تک رنگ باشه

و سپس نویز برداری توسط نرم افزار Nik Software Dfine 2.0 انجام شد که باز هم تنظیمات برنامه رو در زیر عکس میبینید

چیزی که مشخص بود این بود که در برنامه Dfine 2.0 نویزها با قدرت بیشتری برداشته میشه . یعنی قسمت های یکدست , کاملا عاری از نویز میشن اما مشکل در لبه ها ی اشیا وجود داره . یعنی صاف بودن لبه ها در این برنامه , خوب حفظ نمیشند و عکس کمی آبرنگی دیده میشه
    کراپ 200 درصد رو در زیر میبینید

اما در پلاگین نویز نینجا , اگر چه نویزها به طور کامل برداشته نمیشند اما امتداد لبه ها بسیار بهتر و منطقی تر , حفظ میشن و در واقع اشکالات غیر طبیعی در عکس بوجود نمیاد
    کراپ 200 درصد از عملکرد نویز نینجا رو در زیر میبینید

با این وجود نمیتوان برتری مطلق را با نویز نینجا دانست . در عکس های مختلف مخصوصا طبیعت ممکنه نتایج متفاوت باشه. اما به هر حال با توجه به مقوله چاپ که اندکی نویز در چاپ های معمولی ( نه خیلی بزرگ ) به چشم نمیاد , من برنامه نویز نینجا را موفق ترین برنامه کاهش نویز برای حفظ بافت عکس میدونم

==========

البته پست شما و پست من قطعا به تاپیک مناسب خودش انتقال داده خواهد شد . چون اینجا مربوط به پلاگین پرتره است نه برداشت نویز , اما چون شما اینجا پست زدید , من هم این پست رو در ادامه پست شما زدم
    nmroshan، Hajiabadi، yaghoobi و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد icepear آواتار ها
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    من مدتی پیش بین دو برنامه کاهش نویز , مقایسه ای انجام دادم که البته حالت شخصی داشت اما شاید بتواند برای برخی از دوستان جالب باشد

بررسی و مقایسه بین دو برنامه قدرتمند کاهش نویز

من این بررسی رو روی دو نرم افزار ( پلاگین ) کاهش نویز یعنی
    Picture Code Noise Ninja 2.3.2 و Nik Software Dfine 2.0 انجام دادم

در ابتدا عکسی که با ایزوی 800 توسط دوربین خودم برداشتم در زیر میبینید
    قسمتی رو با کادر سفید مشخص کردم که برای مقایسه بهتر , کراپ صد در صد رو از این منطقه انتخاب کردم
    قسمتهایی هم با حاشیه زرد مشخص شده که اینها نقاطی بودند که من به عنوان نمونه نویز در هر دو برنامه معرفی کردم
    پس عکس یکسان و نمونه هایی هم که به عنوان بررسی نویز , در هر دو برنامه مشخص کردم , کاملا یکسان بوده

خب من کراپ صد در صدی رو به صورت زیر در نظر گرفتم. این کراپ قبل از اعمال نویز برداری بوده و نویز های تک رنگ و رنگی در اون کاملا مشخصه

ابتدا پلاگین نویز نینجا رو اعمال کردم با تنظیماتی که در زیر عکس میبینید. قصدم در هر دو برنامه این بود که مقدار نویز برداری رنگی بیشتر از نویز برداری تک رنگ باشه

و سپس نویز برداری توسط نرم افزار Nik Software Dfine 2.0 انجام شد که باز هم تنظیمات برنامه رو در زیر عکس میبینید

چیزی که مشخص بود این بود که در برنامه Dfine 2.0 نویزها با قدرت بیشتری برداشته میشه . یعنی قسمت های یکدست , کاملا عاری از نویز میشن اما مشکل در لبه ها ی اشیا وجود داره . یعنی صاف بودن لبه ها در این برنامه , خوب حفظ نمیشند و عکس کمی آبرنگی دیده میشه
    کراپ 200 درصد رو در زیر میبینید

اما در پلاگین نویز نینجا , اگر چه نویزها به طور کامل برداشته نمیشند اما امتداد لبه ها بسیار بهتر و منطقی تر , حفظ میشن و در واقع اشکالات غیر طبیعی در عکس بوجود نمیاد
    کراپ 200 درصد از عملکرد نویز نینجا رو در زیر میبینید

با این وجود نمیتوان برتری مطلق را با نویز نینجا دانست . در عکس های مختلف مخصوصا طبیعت ممکنه نتایج متفاوت باشه. اما به هر حال با توجه به مقوله چاپ که اندکی نویز در چاپ های معمولی ( نه خیلی بزرگ ) به چشم نمیاد , من برنامه نویز نینجا را موفق ترین برنامه کاهش نویز برای حفظ بافت عکس میدونم

==========

البته پست شما و پست من قطعا به تاپیک مناسب خودش انتقال داده خواهد شد . چون اینجا مربوط به پلاگین پرتره است نه برداشت نویز , اما چون شما اینجا پست زدید , من هم این پست رو در ادامه پست شما زدم
    ممنون دوست عزیز از پاسختون . در مورد مکان پست انگار اشتباهی شده من فکر میکردم در قستم تاپیک نویز پستمو چاپ کردم!! خودم هم تعجب کردم وقتی اینجا دیدمش!! اما در مورد پاسختون آیا شما از حالت manual یا دستی nik dfine هم برای تنظیم و کاهش نویز غکس استفاده کردید یا اینها نتایج حاصله از تشخیس اتوماتیک برنامه بود؟ فکر نمیکنید که در حالت manual بشه این مشکل رو رفع کرد؟ من نسبت به neat image از این برنامه بیشتر خوشم میاد.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

تمام تنظیمات به صورت دستی اعمال شده و سعی شده تنظیمات نویز برداری , در هر دو پلاگین به صورت یکسان باشه

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

یاسر جان اگه میشه لینک دانلود هر دو پلاگین را قرار بدهید
    برای فتوشاپ 32 و 64 بیتی

ممنون
    وحید بیگدلی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

والا من هر وقت نیاز به برنامه ای پیدا کنم دو روش برای بدست آوردن اون دارم

یکی اینکه برم سایت سازنده و برنامه رو دریافت کنم و سپس در سایت هایی مثل
    کد:
    crackspider.us
    دنبال کرک و سریالش بگردم

و راه دیگه اینکه برم توی سایت هایی مثل

کد:
    http://rapidlibrary.com/
    و اونجا دنبال برنامه باشم

حالا به شما هم پیشنهاد میکنم از راه دوم استفاده کنید تا بلافاصله به نتیجه برسید
    برای مثال :

کد:
    http://rapidshare.com/files/211914856/Noise.Ninja.for.Photoshop.2.3.2.rar

کد:
    http://rapidshare.com/files/226023460/NIKSOFTWARE_DFINE_V2.1.0.2.rar
    rodentia، vbigdeli، AslanAslan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

سلام ... دوستان لینک راپید شیر از بین رفته است ... اگر ممکنه لینک دیگری در صورت امکان قرار بدید ...

باشتکر ...
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    سلام ... دوستان لینک راپید شیر از بین رفته است ... اگر ممکنه لینک دیگری در صورت امکان قرار بدید ...

باشتکر ...
    سلام

http://soft98.ir/graphic/plugin-phot...are-Dfine.html
    mh.noori تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

Imagenomic Noiseware 5 هم تو این زمینه پلاگین خوبیه. ..