صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 80
Like Tree60تشکر

موضوع: اصول كپچر - مشكلات كپچر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: کپچر به صورت avi یا dvd

سلام
    مشکلDrop Frameبعد از کپچر اتفاق نمیافتد(مگر اینکه سیستم شما خیلی ضعیف باشد یا با یو اس بی کپچر کنید!!)این مشکل حین رندر اتفاق میافتد .دلیل این مشکل رسیدنCPU Usageبه میزان 100% است،که در این بین بعضی فریمها از دست خواهد رفت.اگر بدون کارت تدوین رندر کنید به خصوص هنگام استفاده از افتر افکتس و یا ترانزیشن های هالیوود به احتمال زیاد دچار این مشکل خواهید شد(البته همه کارتهای رندر هم در همه حالات جوابگو نخواهند بود(اگر فرصتی باشد با توجه به اینکه این مشکلات ظاهرا عمومیت دارد مطلب را طی مقاله به سایت ارسال میکنم)).

ARN
    ARN آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در ابتدا درخواست دارم تفاوت فرمت DV با DV-Avi و Avi را بيان نموده و در مورد فرمت DV با دو نوع DV-Type1 و DV-Type2 مواجه هستيم لطفاً تفاوت بين اين دو نوع چيست و كيفيت در اين نوع مطرح است يا خير ? وقتي براي تبديل فيلم با ويرايش به DVD از نرم افزار Ulead Studio استفاده مي كنيم حاصل آن تصاوير با لرزش و تكه تكه شدن است و در بعضي مواقع صداي فيلم با تصوير انطباق ندارد . علت استفاده كردن من از اين نرم اين است كه كار با نرم افزاري همچون Primier كمي مشكل تر و وقت گير است و در ضمن از سيستم بار زيادي مي كشد . همچنين در بعضي از صحبت هاي دوستان گفته شده كه Ulead برنامه خوبي است در حالي كه جديد ترين ور*ژن آن ايرادي كه در بالا گفتم را دارد .

كاربر آشنا ali780 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

جناب دلباز
    اگر ممکنه چند نرم افزار هم مفرقی کنید کع بتونه کدکهای VP , Divx را انجام بده
    ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط ARN نمایش پست ها
    در ابتدا درخواست دارم تفاوت فرمت DV با DV-Avi و Avi را بيان نموده و در مورد فرمت DV با دو نوع DV-Type1 و DV-Type2 مواجه هستيم لطفاً تفاوت بين اين دو نوع چيست و كيفيت در اين نوع مطرح است يا خير ? وقتي براي تبديل فيلم با ويرايش به DVD از نرم افزار Ulead Studio استفاده مي كنيم حاصل آن تصاوير با لرزش و تكه تكه شدن است و در بعضي مواقع صداي فيلم با تصوير انطباق ندارد . علت استفاده كردن من از اين نرم اين است كه كار با نرم افزاري همچون Primier كمي مشكل تر و وقت گير است و در ضمن از سيستم بار زيادي مي كشد . همچنين در بعضي از صحبت هاي دوستان گفته شده كه Ulead برنامه خوبي است در حالي كه جديد ترين ور*ژن آن ايرادي كه در بالا گفتم را دارد .
    DV is a data stream that itself contains video and audio. With DV Type-1, the video and audio channels are stored unmodified as a single, interleaved stream in the AVI file. With DV Type-2 (which is the default), the video and audio channels are stored as two separate streams in the AVI file.

The advantage of Type-1 is that the DV data does not need to be processed, and is stored in its exact original format. The advantage of Type-2 is that it is compatible with video software that is not specially written to recognize and process Type-1 files
    شرمنده حس ترجمه اش رو نداشتم.خوابم میاد!
    فرزام

ARN
    ARN آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با تشكر از پاسختون . من اگر درست متوجه شده باشم Type1 بهتر از Type 2 است و علت تطبيق نبودن صداي فيلم هنگام تبديل به DVD شايد به علت استفاده از همين تايپ2 باشد . در ضمن تايپ2 صدا را با فرمت PCM ولي تايپ1 با فرمت DV Audio تبديل مي كند . در ضمن در مورد نرم افزار Ulead 10 و 9 كه هر دو وقتي فيلم را به DVD يا VCD تبديل مي كنيم تصوير پرپر و لرزش دارد . حتي وقتي Anti-flicker را فعال مي كنيم باز هم تاثير ندارد . در ضمن در هنگام كانورت كردن با موارد Lower Field First و Upper Field First و Frame Based مواجه هستيم كه نمي دانم كدام حالات بهتر است . در هنگام انتقال فيلم از دوربين به سيستم با فرمت Avi حالت Frame -Based به طور پيش فرض انتقال پيدا مي كند .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط ARN نمایش پست ها
    با تشكر از پاسختون . من اگر درست متوجه شده باشم Type1 بهتر از Type 2 است و علت تطبيق نبودن صداي فيلم هنگام تبديل به DVD شايد به علت استفاده از همين تايپ2 باشد . در ضمن تايپ2 صدا را با فرمت PCM ولي تايپ1 با فرمت DV Audio تبديل مي كند . در ضمن در مورد نرم افزار Ulead 10 و 9 كه هر دو وقتي فيلم را به DVD يا VCD تبديل مي كنيم تصوير پرپر و لرزش دارد . حتي وقتي Anti-flicker را فعال مي كنيم باز هم تاثير ندارد . در ضمن در هنگام كانورت كردن با موارد Lower Field First و Upper Field First و Frame Based مواجه هستيم كه نمي دانم كدام حالات بهتر است . در هنگام انتقال فيلم از دوربين به سيستم با فرمت Avi حالت Frame -Based به طور پيش فرض انتقال پيدا مي كند .
    خواهش میکنم
    علت تمامی مشکلات شما ضعف سخت افزاری سیستم و استفاده نکردن از کارت تدوین است(با این فرض که سیستم شما ویروسی نیست)
    جواب سوالاتتان وسوالات مشابه را با کمی جستجو در Help نرم افزار تان خواهد یافت!
    فرزام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

من وقتی تصویر را از دوربین می خوام روی هاردم منتقل کنم تصاویر سیاه و سفید منتقل میشه به نظر شما مشکل از کجاست؟

ttt
    ttt آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen65 نمایش پست ها
    من وقتی تصویر را از دوربین می خوام روی هاردم منتقل کنم تصاویر سیاه و سفید منتقل میشه به نظر شما مشکل از کجاست؟
    دوست من شما با دوربين پال به طريق پال تصوير برداري كرديد

و در كامپيوتر ميخواهيد به روش ان تي اس سي كپچر بگيريد

واين اشتباه است

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیرو درخواست جناب ttt :

کدک MJPEG یکی از بهترین کدک های موجود در دنیا برای تبدیل فیلم های آنالوگ به دیجیتال محسوب میشه
    اما متاسفانه استاندارد نیست و هر تولید کننده سخت افزاری ممکنه از یک توزیع متفاوت از این کدک برای تولید فیلمش استفاده کنه
    برای نمایش فیلم هایی که با این فشرده ساز کد گذاری شدند معمولا نیازی به نصب کدک مربوطه نیست اما برای ویرایش حتما باید کدک رو نصب کنید

کدک MainConcept MJPEG دارای هماهنگی نسبتا کاملی با انوع مختلف توزیع های این کدک است
    بسیاری از دوربین هایی که ما استفاده میکنیم از این کدک برای ثبت فیلم استفاده میکنند . منجمله همین دوربین های S3 و S5

اما همانگونه که گفته شد این کدک برای تبدیل منبع آنالوگ به دیجیتال نیز کدک بسیار قدرتمند , روان و با کیفیتی بالا است . مخصوصا در ضبط های Real Time
    معمولا از این کدک با کیفیت 85 در صد استفاده میشه که نسبت به حجمش دارای کیفیتی فوقالعاده خواهد بود

این کدک رو از اینجا دریافت کنید با حجم 947 کیلوبایت
    کد:
      http://www.sharemation.com/delbaz13/01/MainConcept MJPEG.rar
    کدک های دیگری بر اساس Mjpeg وجود دارند مثل
    Morgan MJpeg
    یا
    MidVid Jpeg

که البته به خوبی و روانی و سرعت کدک MainConcept MJPEG نیستند و هماهنگی اون رو در رابطه با دیگر نسخه های MJPEG ندارند

برنامه همرا با کرکش هست
    برنامه رو در هر جا که خواستید میتونید نصب کنید اما کرک رو در پوشه نصب کپی نمیکنید بلکه کرک رو در مسیر
    C:\WINDOWS\system32
    OverWriteکنید .
    Farzam53، ttt، haghi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

ttt
    ttt آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    پیرو درخواست جناب ttt :

کدک MJPEG یکی از بهترین کدک های موجود در دنیا برای تبدیل فیلم های آنالوگ به دیجیتال محسوب میشه
    اما متاسفانه استاندارد نیست و هر تولید کننده سخت افزاری ممکنه از یک توزیع متفاوت از این کدک برای تولید فیلمش استفاده کنه
    برای نمایش فیلم هایی که با این فشرده ساز کد گذاری شدند معمولا نیازی به نصب کدک مربوطه نیست اما برای ویرایش حتما باید کدک رو نصب کنید

کدک MainConcept MJPEG دارای هماهنگی نسبتا کاملی با انوع مختلف توزیع های این کدک است
    بسیاری از دوربین هایی که ما استفاده میکنیم از این کدک برای ثبت فیلم استفاده میکنند . منجمله همین دوربین های S3 و S5

اما همانگونه که گفته شد این کدک برای تبدیل منبع آنالوگ به دیجیتال نیز کدک بسیار قدرتمند , روان و با کیفیتی بالا است . مخصوصا در ضبط های Real Time
    معمولا از این کدک با کیفیت 85 در صد استفاده میشه که نسبت به حجمش دارای کیفیتی فوقالعاده خواهد بود

این کدک رو از اینجا دریافت کنید با حجم 947 کیلوبایت
    کد:
      http://www.sharemation.com/delbaz13/01/MainConcept MJPEG.rar
    کدک های دیگری بر اساس Mjpeg وجود دارند مثل
    Morgan MJpeg
    یا
    MidVid Jpeg

که البته به خوبی و روانی و سرعت کدک MainConcept MJPEG نیستند و هماهنگی اون رو در رابطه با دیگر نسخه های MJPEG ندارند

برنامه همرا با کرکش هست
    برنامه رو در هر جا که خواستید میتونید نصب کنید اما کرک رو در پوشه نصب کپی نمیکنید بلکه کرک رو در مسیر
    C:\WINDOWS\system32
    OverWriteکنید .

با تشکر از دلباز عزیز

برنامه را دانلود وتست کردم

برنامه مشکل داشت

در حال حاضر هم لینک دانلود از کار افتاده

از دلباز عزیز تقاضا میکنم

این مسئله را برسی کنند

باتشکر

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین