صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree17تشکر

موضوع: همه چیز درباره اسلاید های فوجی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

كاوه جان چندتا سوال دارم :

1- اسلايد هاي فوجي ولو يا رو از كجا ميشه تهيه كرد ؟

2- من يك دوربين فيلمي كنون FT b هم دارم ايا از اسلايد ميتونم استفاده كنم ؟

3- من كه خودم نميتونم ظاهر كنم شما كدوم لابراتوار را براي اين كار توصيه ميكنيد ؟

4- ايا براي نور سنجي به نور سنج دوربين ميتوان اطمينان كرد يا نه ( در مورد اسلايد ) ؟

اگر ممكنه در مورد انواع اسلايد هاي موجود در ايران وقيمت اونها هم توضيح دهيد . راستش عكسهايي كه از فوجي ولويا ديدم داراي رنگهاي حيرت

انگيزي هست و مدتها بود كه ميخواستم انرا تجربه

كنم خوشحالم كه شما به اينجا امديد .

ممنون
    ویرایش توسط infinity : Sunday 7 January 2007 در ساعت 14:24

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

بابك جان اينا رو از ولويا داشتم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط infinity : Sunday 7 January 2007 در ساعت 14:25
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

ادامه
    ویرایش توسط infinity : Sunday 7 January 2007 در ساعت 14:25
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

Fuji Velvia 100F که البته دست پخت Alien Skin Exposure است !

ویرایش توسط infinity : Sunday 7 January 2007 در ساعت 14:26
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: همه چیز درباره اسلاید های فوجی

این بحث اسلاید داره یواش یواش رونق میگیره :)
    اسلاید های فوجی sensia با نوع Velvia چه تفاوتی داره :biggrin:
    مجتبی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط ninja نمایش پست ها
    اسلاید های فوجی sensia با نوع Velvia چه تفاوتی داره :biggrin:
    سلام!

بله، سوال خیلی خوبی کردید. هر دو اسلایدهای کالیبره شده برای Outdoor هستن ولی تفاوتهای فاحشی توی رنگ دارن که با یک نگاه می*شه غکسهای این دو پوزتیو رو از هم تشخیص داد. سنسیا رو می*شه گفت یک فیلم General Purpose برای Daylight هستش که به حقیقت و واقعیت پایداره ولی Velvia به هیچ وجه General Purpose نیست و برای مثال کسی عکاسی صنعتی نمی*کنه باهاش (مگر اینکه دقیقاً بدونه داره چیکار می*کنه) ولویا 50 سبزها و آبی ها رو خیلی خاص نشون می*ده و یک سبز سچوره داره (خیلی سچوره) و توی عکاسی طبیعت می*تونه صحنه*های جالبی خلق کنه، ولی نکته اینجاست که ولویا 50 صحنه*ها رو خلق می*کنه ولی سنسیا یا ولویا 100 (که Re-Engineer شده امولسیونش و کسی دوستش نداره) صحنه رو ثبت می*کنن. حالا شما تصمیم بگیرید که می*خواهید ثبت کنید یا خلق مجدد!*

من خودم از یک صحنه دو تا عکس با این دو تا ندارم و کلی هم عکس هست که قول دادم بفرستم تو این سایت و هیچکدومو هنوز نفرستادم اما همچین که شروع کنم به اسکن کردن یکسری اسلاید مختلف رو با این دو تا فیلم اسکن می*کنم که تفاوت رو ببینید، روی اینترنت این صفحه رو پیدا کردم که البته خیلی مقایسه خوبی نیست و ایرادات زیادی داره ولی شاید جالب باشه دیدنش:

http://www.pbase.com/phototalk_thh/2...nsia_vs_velvia

ممنونم.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

خب دوستان!*
    من قول داده بودم یکسری اسلاید ولویا اسکن کنم و بفرستم اینجا، الآن بعد از یک مدت تازه وقت پیدا کردم که چند تا پست بفرستم و دارم کارای ناتموم قبلی رو پیگیری می*کنم :) اولیش همین ولویا. فعلاً این سه تا عکس رو که حدود دو سال پیش تو تنگه واشی گرفتم می*فرستم، اینها روی ولویا 135 گرفته شدن با یه EOS 3 و یک لنز بی*خاصیت 76-38 کنون. عکس گوجه ریزه می*زه رو با لنز برعکس و روی دست گرفتم و خاصیتش اینه که (اگه Jpeg چیزی ازش گذاشته باشه) می*تونید کنتراست رنگهای مختلف رو توی هم ببینید. اینها رو بدون Unsharp Mask و یا Grain Correction و Dust Removal با یه Canon 9950F اسکن کردم و به غیر از Level کردن بازه رنگی که اسکن می*شه به اندازه حداقل و حداکثر شدت قابل توجه رنگهای موجود هر فریم موقع اسکن، هیچ تغییری توش ندادم. البته ایرادات لنز تو همچین عکسی هم به وضوح پیداست ولی تو اون شرایط همین که اصلاً می*شد عکس گرفت هم غنیمت بودش. البته من قبلتر و بعدتر از این ماجرا هم خیلی عکس دارم با ولویا که در لحظه دم دست نیستن ولی به زودی که وسایلم رو به هم بریزم اونها رو پیدا می*کنم و می*فرستم. راستی، ظهور این پوزتیوها عادی بوده و تغییری تو pH ماده ظهور داده نشده، کاملاً نرمال.

ممنون.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    کاوه!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

دوستان عزیز و گرامی

ممکن هست من رو راهنمایی کنید که ولویا حساسیت 50 قطع 135 رو از کجای این گربه دوست داشتنی میتونم تهیه کنم؟ بسیار دنبالش هستم و خیلی جاها رو هم گشتم. حتی نمایندگی فوجی هم گفت نمیاره! اگر جایی سراغ دارید داشته باشه ممنون میشم راهنماییم کنید.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

سلام،

نمایندگی فوجی خیلی وقت‌ها این فیلم رو داره، به‌هر حال الآن خرید هر نوع فیلم حرفه‌ای در خیلی از جاهای دنیا سخت شده و فیلمِ خوب با تاریخِ مناسب را فقط چند فروشگاهِ آن‌لاین دارند، خیلی از مغازه‌ها یا دیگر فیلم نمی‌آورند و یا Stock قدیمی دارند که دیربه‌دیر به‌روز می‌شود.

Velvia 50 هم با فیلم اصلی فوجی که اسمش Velvia یا RVP بود فرق‌دارد و کنتراست‌اش مقداری کم‌تر است. Vevlia 100 هم فیلم خوبی است، گرین‌های ظریف‌تری دارد و برای نوردهی بالای یک‌ ثانیه مناسب‌تر است. به هر حال برای دست یافتن به اسلایدهایی با رنگ‌های Velvia لازم است تا فیلم‌ها با داروی CR56 فوجی ظاهر شوند که پیدا کردن آن‌هم خودش داستان دیگری می‌شود، گزینه‌ی دوم داروهای E-6 کداک هستند که آن‌ را هم ندیده‌ام کسی وارد کند. اگر خیلی جدی دنبالِ استفاده از این فیلم هستید، فکر می‌کنم باید به‌فکر خرید فیلم و دارو از خارج از کشور باشید.

شاد باشید :)
    Kaveh Ghobadi، mreza1001، Navid7h و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه!

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره اسلاید های فوجی

لابراتوار آریا هر چند وقتی velvia میاره. چند روز پیش قطع 120 داشت که گرفتم، رولی 6.5. قبلا هم 135 گرفته بودم حلقه ای 9 هزار تومان ولی خودشون کار ظهور رو انجام نمیدن. 2 جا رو میشناسم که اسلاید ظاهر میکنن و کارشونم خوبه. یکیشون درام اسکنر هم داره و معمولا کمتر از 24 ساعت اسلاید رو تحویل میده و خودشونم اسلاید 120 برا فروش دارن. اگر از نظر مدیران ایرادی نداره اطلاعات تماس و آدرس رو اینجا بزارم، با توجه به اینکه تعداد شرکتهایی که کار ظهور اسلاید رو انجام میدن به اندازه تعداد انگشتهای یه دست هم نمیرسه فکر نکنم کاره تبلیغاتی انجام شه. یه کار حمایتیه از آخرین بازمانده ها.
    ویرایش توسط nDman : Wednesday 23 June 2010 در ساعت 01:37
    [Canon A-1 + many FD lenses] & [Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 14mm f2.8 R + Fujinon XF 27mm f2.8 + Metabones FD-XF]

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین