صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 257
Like Tree812تشکر

موضوع: تکنیک Hdri

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشید گاهی اوقات وقتی hdr انجام میشه با تعداد شات زیاد مثلا 6 عکس اگه ابر توی اسمان باشه و حرکت داشته باشه توی فایل hdr خیلی نمای اسمان و ابر را از بین میبره.برای بهتر شدن عکس توی این روش چه باید کرد؟
    ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

سلام

میخواستم بدونم بهترین روش برای داشتن اکسپوژر های مختلف چیه؟ تغییر سرعت شاتر یا تغییر EV ....؟؟ و بعد اینکه وقتی یک شات میگیرم و بعدش میخوام سرعت شاتر رو روی دوربین تغییر بدو شاید یک مقدار دوربین روی سه پایه تکون بخوره. دوستان برای این مشکل چه کار میکنید؟

با تشکر

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط m.mobarrez نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بدونم بهترین روش برای داشتن اکسپوژر های مختلف چیه؟ تغییر سرعت شاتر یا تغییر EV ....؟؟ و بعد اینکه وقتی یک شات میگیرم و بعدش میخوام سرعت شاتر رو روی دوربین تغییر بدو شاید یک مقدار دوربین روی سه پایه تکون بخوره. دوستان برای این مشکل چه کار میکنید؟

با تشکر
    درود
    دوست عزیز برای گرفتن عکس‌های HDR باید از تنظیمات دوربین حالت Bracketing رو انتخاب کنید. برای پیدا کردن تنظیمات Bracketing باید دفترچه دوربینتون رو مطالعه کنید.
    ویرایش توسط king4 : Friday 27 May 2011 در ساعت 16:14
    m.mobarrez و Miri تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_Ali نمایش پست ها
    ببخشید گاهی اوقات وقتی hdr انجام میشه با تعداد شات زیاد مثلا 6 عکس اگه ابر توی اسمان باشه و حرکت داشته باشه توی فایل hdr خیلی نمای اسمان و ابر را از بین میبره.برای بهتر شدن عکس توی این روش چه باید کرد؟
    ممنون
    معمولا دوربین‌های دیجیتال تا 3 شات Bracketing دارن و در این حالت شما باید دوربین رو روی حالت عکاسی پیاپی قرار دهید و از ریموت هم برای کم کردن احتمال لرزش دوربین استفاده کنید.
    در برخی از دوربین‌ها مثل D300, D700, D3 حالت Bracketing تا 9 شات هم امکان‌پذیر است.
    اگر دوربین شما حالت Bracketing با 9 شات را ندارد بهترین روش استفاده از سه‌پایه محکم و سنگین یا/با ریموت‌هایی است که امکانات بیشتری به شما می‌دن و تنظیمات شاتر و دیافراگم از روی ریموت امکان‌پذیر است.
    Mohamad_Ali، nadersharp و Miri تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز برای گرفتن عکس‌های HDR باید از تنظیمات دوربین حالت Bracketing رو انتخاب کنید. برای پیدا کردن تنظیمات Bracketing باید دفترچه دوربینتون رو مطالعه کنید.
    سلام؛
    لزوما این طور هم نیست. سریعترین روش استفاده از براکتینگ است که البته باید برای حصول نتیجه دقیق با هوشمندی و دقت استفاده شود (بسته به شرایط نوری اجزای فریم انتخاب صحیح نقطه میانی و فاصله گامهای مثبت و منفی) اما راه حل اصولی تر آنکه تعداد فریمهای لازم را هم مشخص می کند نورسنجی مجزای همه یا تعدادی از اجزای مختلف فریم است که با بقیه اجزا اختلاف نورسنجی داشته و باید به صورت مجزا در نظر گرفته شوند (مثلا آسمان، کوه، سبزه و ...) سپس شات زدن بر اساس نورسنجی های به دست آمده است. از البته از مزایای براکتینگ نسبت به روش دوم سرعت آن در فریمهایی که است که از لحاظ شرایط نوری و یا موقعیت اجزا به سرعت تغییر می کنند و همچنین امکان حصول نتیجه قابل قبول در بسیاری ازشرایط در عکاسی به این روش بر روی دست است.
    Mohamad_Ali، nadersharp و m.mobarrez تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

و البته در نظر داشتن این نکته که در بسیاری از عکسهای HDR که آسمان درگیر قضیه باشد تکنیک براکتینگ سریعترین روش برای ثبت با توجه به حرکت ابرهاست تا تنظیمات دستی ...
    Pooyan، Saadat، Mohamad_Ali و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

با سلام و خسته نباشید
    ژیشنهاد منم استفاده از لپ تاپ برای کنترل دوربین هستش من اینکارو انجام دادم و خیلی نتیجه جالب میشه
    ضمنا تجربه خودم اینه که یه عکس سیاه و سفید توسط خود دوربین میگیرم . بعد یه عکس ساه و سفید هم با تنظیمات حرفه ای از یکی از شات های حالت عکاسی متوالی با فتوشاپ میسازم.
    تمام عکسها باید قبلا از نویز پاک بشه . البته من یه بار برای ساختن یه عکس HDR از ادغام کانال های رنگی ارجی بی در مود لومینسانس یه عکس جدید ساختم و اونو در hdr نهایی وارد کردم که نتیجه عالی بود فقط عیبش اینه که وقت گیره . ضمنا اینو بگم اگه نخواهید از حالت Bracketin استفاده کنید بعضی وقتها کار خراب میشه مثلا حرکت بسیار جزیی در شاخ و برگ درختان یا همینطور که دوستمون فرمودن حرکت ابرها
    با تشکر

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز،شما حتی اگر از Bracketingدوربین به هر دلیل استفاده نکردین، میتونید از سیستم raw
    با تغییر نور و دیگر option
    ها، ۲ تا ۳ expousre
    را ذخیره کرده و بعد وارد برنامه ویرایشگر کرده و HDR
    را اجرا نمأیید
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر آشنا a.abdullahian آواتار ها
    تشکر کرده
    687

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    دوست عزیز،شما حتی اگر از Bracketingدوربین به هر دلیل استفاده نکردین، میتونید از سیستم raw
    با تغییر نور و دیگر option
    ها، ۲ تا ۳ expousre
    را ذخیره کرده و بعد وارد برنامه ویرایشگر کرده و HDR
    را اجرا نمأیید
    با برنامه Dynamic-Photo HDR با یه عکس هم میشه تبدیل به HDR کرد یکم نویز داره ولی کلا بدک نیست
    ع. عبدالهیان
    NIKON D700 + AF-S NIKKOR f/3.5-5.6

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

سلام
    من کل تایپک رو خوندم.
    فرض کنید با براکتینگ 3 تا عکس raw گرفتم
    میخواستم ببینم اول تو فتوشاپ اینها رو کمی اصلاح کنم بعد به hdr بدم یا اینکه همون فایلهای خانم رو hdr کنم؟
    ضمنا اگه اول خواستم کمی فایلهای raw را اصلاح کنم با چه فرمتی ذخیره کنم تا در همان فتوشاپ به hdr تبدیل کنم بهترین فرمت چیست برای اینکار؟

صفحه 16 از 26 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین