صفحه 24 از 26 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 257
Like Tree812تشکر

موضوع: تکنیک Hdri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad5248 نمایش پست ها
    توی سایت ها زیاد گشتم ، همش درباره merge فایل های براکتینگ توضیح داده و یه خورده هم راجبه tone maping گفته !! یه HDR خوب فک نکنم فقط با همین یکی دوتا کار ساده بدست بیاد حتما یه سری کارای دگه هم روش اعمال میشه که من ازش بی خبرم به شخصه !!
    چیزایی که من میدونم اینه که اول چن تا فایل رو با ps با هم merge میکنی بعد از white balance و tone maping استفاده میکنی و contrast رو دستکاری میکنی !!
    فقط همینارو میدونم !!!
    از نرم افزار فتوماتیکس و پلاگین Nik استفاده کنید و از Preset های موجودش استفاده کنید قطعا متوجه خیلی چیزها میشید.
    HDR زیرمجموعه Tone Mapping هست. HDR از اونجایی که از اسمش معلوم هست با چشم دیده نمیشه.
    اونچیزی که ما میبینیم درواقع LDR هست.
    این مقوله از Real تا Surreal بسط داده میشه و در واقع یک طیف هست و یه جور هنر!
    اونچیزی که شما گفتید چکیده فرآیند ایجاد تصاویر HDR هست.
    اینکه میخواهید فراواقع گرا کار کنید یا واقع گرا به خود شما و اثر شما بستگی داره!

Follow up on “HDR Styles” Nik Presets download
    davoud maani و Mohammad5248 تشکر می‌کنند.
    به یزدان اگر ما خرد داشتیم / کجا این سر انجام بد داشتیم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1809

سایت خود Nik
    Google Nik Collection
    davoud maani و SEPiNiK تشکر می‌کنند.
    به یزدان اگر ما خرد داشتیم / کجا این سر انجام بد داشتیم

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

سلام به اساتید. بزودی قراراه در یک پروژه کاری از نما و طراحی داخلی چند تا ساختمون عکس بگیرم. بنظر شما برای اینکه تمام جزییات دیده بشه میتونم از HDR استفاده کنم؟ هم برای نما که ممکنه تو هیچ ساعتی از روز تمام ساختمون توی سایه یا آفتاب نباشه و هم برای داخل که میخوام بدون فلش عکس بگیرم؟ یا برای داخا عکاسی با فلاش روی slow sync رو پیشنهاد میکنین؟

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    سلام به اساتید. بزودی قراراه در یک پروژه کاری از نما و طراحی داخلی چند تا ساختمون عکس بگیرم. بنظر شما برای اینکه تمام جزییات دیده بشه میتونم از HDR استفاده کنم؟ هم برای نما که ممکنه تو هیچ ساعتی از روز تمام ساختمون توی سایه یا آفتاب نباشه و هم برای داخل که میخوام بدون فلش عکس بگیرم؟ یا برای داخا عکاسی با فلاش روی slow sync رو پیشنهاد میکنین؟

شهاب جان تکنیک HDR، یک تکنیکی هستش که درسته تمام اجزاء و Detail ها و به خصوص اجزایی که در سایه موندن رو به خوبی به تصویر میکشه و مشخص می کنه اما من به شخصه دیدم کسایی رو که از این تکنینک خوششان نیامده. بیشترین کاربردش برای عکاسی منظره هست و به نظر من شاید برای کار شما آن چنان ضروری و لازم به نظر نرسد. هر چند که می تونید دو نمونه از بیرون و داخل کار کنید و به مدیر پروژه تون نشون بدید اگه خوشش اومد و تایید کرد اونوقت HDR کار کنید شما این مساله رو به عنوان یک پیشنهاد باهاش مطرح کنید نه یک راه حل. برای عکاسی داخل منزل هم برای مشخص شدن بیشتر جزئیات حتما از فلاش استفاده کنید با دیفیوزر یا سافت باکس یا وسائل مشابه که نور فلاش رو ملایم کنند و سایه ایجاد نکنند.

موفق باشید.
    hamed.baheri تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    شهاب جان تکنیک HDR، یک تکنیکی هستش که درسته تمام اجزاء و Detail ها و به خصوص اجزایی که در سایه موندن رو به خوبی به تصویر میکشه و مشخص می کنه اما من به شخصه دیدم کسایی رو که از این تکنینک خوششان نیامده. بیشترین کاربردش برای عکاسی منظره هست و به نظر من شاید برای کار شما آن چنان ضروری و لازم به نظر نرسد. هر چند که می تونید دو نمونه از بیرون و داخل کار کنید و به مدیر پروژه تون نشون بدید اگه خوشش اومد و تایید کرد اونوقت HDR کار کنید شما این مساله رو به عنوان یک پیشنهاد باهاش مطرح کنید نه یک راه حل. برای عکاسی داخل منزل هم برای مشخص شدن بیشتر جزئیات حتما از فلاش استفاده کنید با دیفیوزر یا سافت باکس یا وسائل مشابه که نور فلاش رو ملایم کنند و سایه ایجاد نکنند.

موفق باشید.
    یعنی بنظر شما برای عکاسی از داخل فلاش اکسترنال سرخود جواب میده؟ یه نایسین بخرم؟

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها

موفق باشید.
    تا آنجاییکه من می دانم، امروزه عکس های Real-State ای که گرفته می شود با استفاده از همین تکنیک است. چون برتری هایی به تکنیک نورپردازی با فلاش دارد، که مهمترین آن ها سرعت بالا در عکاسی (جاگذاری مناسب فلاش ها خودش داستانی است) و شبیه سازی دقیق نورپردازی خود محیط (که با نورپردازی فلاش متفاوت خواهد بود) هستند. این که از تکنیک HDRi استفاده شود و خروجی کار جالب نباشد، مشکل از تکنیک نیست، نحوه اجرای تکنیک بسیار مهم است.
    MahBaz، M.Meghdari، armin1374 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا FaLah آواتار ها
    تشکر کرده
    336
    masoudfk و شهاب سیّافی تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    تا آنجاییکه من می دانم، امروزه عکس های Real-State ای که گرفته می شود با استفاده از همین تکنیک است. چون برتری هایی به تکنیک نورپردازی با فلاش دارد، که مهمترین آن ها سرعت بالا در عکاسی (جاگذاری مناسب فلاش ها خودش داستانی است) و شبیه سازی دقیق نورپردازی خود محیط (که با نورپردازی فلاش متفاوت خواهد بود) هستند. این که از تکنیک HDRi استفاده شود و خروجی کار جالب نباشد، مشکل از تکنیک نیست، نحوه اجرای تکنیک بسیار مهم است.
    خب پس خوب چیزی به ذهنم رسید! حالا براکتینگ دوربین من 3 تا شات میگیره. با توجه به اینکه توی نمای داخلی اکثرا نورپردازی الان زیاده به نظر شما همین 3 شات کافیه یا دستی خودم تعداد شات های بیشتر بگیرم؟

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط FaLah نمایش پست ها
    بنظر شما اینا با چند شات گرفته شده؟ و اینکه اول این تاپیک نوشته عکسهارو با bridge باز کنین و با photoshop روهم بذارین! هنوزم همین بهترین روشه؟

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    خب پس خوب چیزی به ذهنم رسید! حالا براکتینگ دوربین من 3 تا شات میگیره. با توجه به اینکه توی نمای داخلی اکثرا نورپردازی الان زیاده به نظر شما همین 3 شات کافیه یا دستی خودم تعداد شات های بیشتر بگیرم؟
    والا اینقدر دنیای وسیعی است این تکنیک که باید علم و تجربه کافی رو در موردش کسب کنید و بعید می دونم تو همین مدت کوتاه بتوان به انجام رساندش. مهمترین چیزی که شما باید به آن توجه کنید، پوشش کامل، داینامیک رنج کادر است، به طوری که هیچ نقطه روشنی در شات تاریک شما اور نشده باشد، و هیچ نقطه تاریکی (بدون دیتیل) در شات روشن شما وجود نداشته باشد. این اختلاف را می توان با سه شات با دو استاپ فاصله پر کرد، و هم 5 شات با 1 استاپ فاصله و یا اصلا مجبور شوید 9 شات بزنید. انتخاب با شماست، ولی تن های روشنایی باید همپوشانی کافی با یکدیگر داشته باشند. در کتابی خوانده بودم که تعداد شات کمتر با فاصله بیشتر خروجی Crisp تر خواهد داد.
    E.Fattahi، MahBaz، masoudfk و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 24 از 26 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 آخرینآخرین