صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 257
Like Tree812تشکر

موضوع: تکنیک Hdri

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    والا اینقدر دنیای وسیعی است این تکنیک که باید علم و تجربه کافی رو در موردش کسب کنید و بعید می دونم تو همین مدت کوتاه بتوان به انجام رساندش. مهمترین چیزی که شما باید به آن توجه کنید، پوشش کامل، داینامیک رنج کادر است، به طوری که هیچ نقطه روشنی در شات تاریک شما اور نشده باشد، و هیچ نقطه تاریکی (بدون دیتیل) در شات روشن شما وجود نداشته باشد. این اختلاف را می توان با سه شات با دو استاپ فاصله پر کرد، و هم 5 شات با 1 استاپ فاصله و یا اصلا مجبور شوید 9 شات بزنید. انتخاب با شماست، ولی تن های روشنایی باید همپوشانی کافی با یکدیگر داشته باشند. در کتابی خوانده بودم که تعداد شات کمتر با فاصله بیشتر خروجی Crisp تر خواهد داد.
    براکتینگ خود دوربین من بسته به اکسپوزی که بهش میدی سرعت شاتر انتخاب میکنه. مثلا برای 1 سرعت شاتر رو نصف و 2 برابر میکنه. منظور شما از دو استاپ فاصله یعنی سرعت شاتر 4 برابر و 1 چهارم؟؟

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    براکتینگ خود دوربین من بسته به اکسپوزی که بهش میدی سرعت شاتر انتخاب میکنه. مثلا برای 1 سرعت شاتر رو نصف و 2 برابر میکنه. منظور شما از دو استاپ فاصله یعنی سرعت شاتر 4 برابر و 1 چهارم؟؟
    EV یا Exposure Value ترکیبی از مقادیر مختلف ƒ No. و سرعت شاتر است که نوردهی یکسانی را سبب می شوند، همچنین مقداری است برای بیان میزان نور. هر EV بیشتر معادل یک Stop بیشتر، یعنی دو برابر نور بیشتر. این جدول هم می تواند کمکتان کند:

M.Meghdari، nicebluesky، AshegheDVB و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام دوستان، یه سوال داشتم در مورد ثبت تصاویر HDR و استفاده از قابلیت Bracketing دوربین برای این کار.
    از اونجا که هنوز نتونستم سه پایه تهیه کنم می خواستم بدونم آیا میشه با عکاسی روی دست و بدون استفاده از سه پایه، چند تصویر با نوردهی های مختلف ثبت کرد و از اونها برای ساخت HDR نهایی استفاده کرد؟ دوربین من 60D هست، با توجه به سرعت عکاسی پیاپی این دوربین، به نظرم امکانپذیره، همینطوره؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

برکتینگ به سرعت عکاسی پی در پی دوربین کاری نداره.ممکنه نور سنجی شما طوری باشه که بیشترین نور دهیتون چند ثانیه طول بکشه در این صورت روی دست نمیشه به خروجی خوبی رسید.
    اگر نورسنجیتون طوری باشه که سرعت ثبتها بالا باشه میشه.خصوصا روی کادرهای اولترا واید راحت تره.منتها 3پایه از لوازم اصلی یک ثبت صحیح اچ دی آر هست.
    اگر فعلا امکان خرید 3 پایه های گران قیمت رو ندارید از همین سه پایه های ارزان توی بازار بخرید کارتون رو به خوبی انجام میده تا بعدها سه پایه خوب و محکم بخرید.
    mSafdel، Dariush Chegini، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    سلام دوستان، یه سوال داشتم در مورد ثبت تصاویر HDR و استفاده از قابلیت Bracketing دوربین برای این کار.
    از اونجا که هنوز نتونستم سه پایه تهیه کنم می خواستم بدونم آیا میشه با عکاسی روی دست و بدون استفاده از سه پایه، چند تصویر با نوردهی های مختلف ثبت کرد و از اونها برای ساخت HDR نهایی استفاده کرد؟ دوربین من 60D هست، با توجه به سرعت عکاسی پیاپی این دوربین، به نظرم امکانپذیره، همینطوره؟
    سلام، کار که نشد نداره اما وقتی سرعت شاتر برای آندراکسپوز کردن میاد پایین احتمالاً لرزش مشکل ایجاد می کنه، خیلی باید سعی کنید تا دست محکم و بدون حرکت باشه. در نرم افزار فوتومتیکس، قابلیت این وجود داره که لرزش های ناشی از عدم استفاده از 3 پایه تا حدی کنترل بشه و نیازه تا تیک قسمت هندهلد رو بزنید قبل از ترکیب شدن تصاویر(دقیقاً الآن تو ذهنم نیست کدوم قسمت می تونید این قابلیت رو استفاده کنید ولی سابقاً در هنگام استفاده ازش دیده بودم).
    nicebluesky، Ali M.Rezaei و sina_el تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    252

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    سلام، کار که نشد نداره اما وقتی سرعت شاتر برای آندراکسپوز کردن میاد پایین احتمالاً لرزش مشکل ایجاد می کنه، خیلی باید سعی کنید تا دست محکم و بدون حرکت باشه. در نرم افزار فوتومتیکس، قابلیت این وجود داره که لرزش های ناشی از عدم استفاده از 3 پایه تا حدی کنترل بشه و نیازه تا تیک قسمت هندهلد رو بزنید قبل از ترکیب شدن تصاویر(دقیقاً الآن تو ذهنم نیست کدوم قسمت می تونید این قابلیت رو استفاده کنید ولی سابقاً در هنگام استفاده ازش دیده بودم).
    iهمون ابتدا اولین کادری که میاد یه گزینه داره که میگه ایا از سه پایه استفاده شده یا نه و بعد شما میتونید گزینه allign رو بزنید و عکسهارو باهم تراز کنه
    a.g g.a و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

درود
    اموزش و مقاله کامل در این زمینه نیاز دارم (نرم افزار فتوشاپ یا فوتو ماتیکس)
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

دوستان من یک مشکلی در خلق عکس های HDR دارم. غالب عکسهایی که به این روش تهیه میشه اگرچه عکسهای اولیه شارپ هستند ولی در نهایت عکس نهایی در بعضی مناطق مات می شود و تلاش برای برگرداندن جزئیات هم معمولا به غیرطبیعی شدن تصویر می انجامد (مانند تصویر زیر). بی صبرانه منتظر راهنمایی شما دوستان هستم.

House_HDR2_resized.jpg

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    دوستان من یک مشکلی در خلق عکس های HDR دارم. غالب عکسهایی که به این روش تهیه میشه اگرچه عکسهای اولیه شارپ هستند ولی در نهایت عکس نهایی در بعضی مناطق مات می شود و تلاش برای برگرداندن جزئیات هم معمولا به غیرطبیعی شدن تصویر می انجامد (مانند تصویر زیر). بی صبرانه منتظر راهنمایی شما دوستان هستم.

House_HDR2_resized.jpg
    سلام
    اول اینکه چرا و اینکه کجا باید این نوع تکنیک استفاده شود است که از این مرحله گذر میکنم و سراغ مرحله بعدی میرم که تعداد فریم ها و نوردهی صحیح آنهاست (بطور معمول با 3تا جواب میده) و در مرحله بعدی برنامه ای که با استفاده از آن عکسها را بتوان ادغام کرد (نظر شخصی بنده نرم افزار photomatix) بطوریکه خروجی به طبیعی ترین حالت ممکن باشد.

موفق باشید.
    kiavash، کوروش و rasoul2014 تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط Walkman نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه چرا و اینکه کجا باید این نوع تکنیک استفاده شود است که از این مرحله گذر میکنم و سراغ مرحله بعدی میرم که تعداد فریم ها و نوردهی صحیح آنهاست (بطور معمول با 3تا جواب میده) و در مرحله بعدی برنامه ای که با استفاده از آن عکسها را بتوان ادغام کرد (نظر شخصی بنده نرم افزار photomatix) بطوریکه خروجی به طبیعی ترین حالت ممکن باشد.

موفق باشید.
    متشکرم. البته من از Photomatix هم استفاده کرده ام اما باز هم خروجی به نظرم شارپ نیست، حتی وقتی عکس بر روی سه پایه و از یک منظره تقریبا استاتیک گرفته میشه...

صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 آخرینآخرین