صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 67
Like Tree29تشکر

موضوع: چاپ عكس ديجيتال روي كاغذ عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض كاغذ photo

توي كاغذهاي photo كه براي پرينتر هست بين كاغذ هايي كه امتحان كردم كاغذ photo Konica خيلي خوب بود اصلا قابل مقايسه با بقيه كاغذهاي عكس براي print هم نيست ولي يادتون باشه براي print حتما setting پرينتر رو روي perimium photo paper تنظيم كنيد.
    فرصتهاي خوب نصيب كساني خواهد شد، كه منتظر آن مي مانند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

به طور كل جزييات تصوير تو پرينت بيشتره. البته مسلمه كه بايد از كاغذ مناسب و پرينتر خوبي استفاده كنين. اينكه بهترين كاغذ چيه، كاملا به نوع پرينتر بستگي داره.
    اگه كيفيت عكس پايين باشه، به خاطر فيد بودن پيكسلهاي مجاور در هم، چاپ اپتيك پاييني كيفيت عكس رو كمتر نشون ميده. اين مورد رو ميتونين با اديت نرم افزاري تو پرينت جوهري جبران كنين.
    دوام پرينت اپتيك بيشتره، مگر اينكه از جوهر بادوام براي چاپ عكساتون استفاده كنين.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

در مورد كاغذ دقيقا بسته به نوع و مدل پرينتر بايد كاغذ خودتون رو انتخاب كنيد... اما در مورد چاپ با دستگاههاي ليزر پرينتر ها(همون دستگاههاي بزرگ عكاسي ها) يا پرينتر هاي جوهر افشان... قبلا گفتم... هنگامي كه از پرينتر استفاده ميكنيد (اصولا منظورم اينه كه پرينتر خودتون باشه و بدونيد هر عكسي رو چجوري چاپ ميكنه) عكس دلخواه خودتون رو با همون كيفيتي كه ميخواهيد چاپ ميكنيد... اصولا رنگها در پرينتر جوهر افشان پركنتراست تر از چاپ بيرونه... اما اشكالاتش؟
    توي سايز هاي خيلي كوچيك مثل 6*9 چون عكس رو از فاصله كمتر نگاه ميكنيد و با دقت بيشتر كمي نقاط پرينتر مشاهده ميشه...
    در انتخاب كاغذ و استفاده ازكارتريج اصلي بايد دقت كنيد وگرنه عمر عكسهايي كه چاپ شده و در معرض نور قرار دارد كمتر از يك ماه خواهد بود(ولي عكسي دارم رو كاغذ كداك كه 3 ساله رو ديوارمه هنوز تغيير رنگ نداده)
    در سايز هاي كوچيك به صرفه نيست...
    اما پرينتر هاي بيرون در سايز هاي كوچيك به صرفه است.... عكسهاي استاندارد رو اصولا خوب چاپ ميكنن... بايد خودتون تست كنيد...
    من عكسهاي مختلف رو در موردشون تفاوت قايل ميشم كه بيرون چاپ كنم يا خودم... از پرينتر 1220 HP هم استفاده ميكنم و امكان چاپ تا سايز A3 رو هم دارم... ولي در خيلي موارد پرينتر هاي ليزري جواب بهتري ميدن....
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

چاپ كردن عكسها توي خونه با پرينترهاي جوهر افشان (حتي بهترينشون) از نظر من جالب نيست..از قيمت كاغذ گلاسه خوب (كونيكا و..) و هزينه گرون جوهر كه بگذريم همين قضيه كمرنگ يا ديفرمه شدن رنگ عكسها بر اثر تماس نور و رطوبت و..بدترين چيز ممكنه.چون خيلي سريع دچار اين حالت ميشن.كلا قابل اطمينان نيست.
    دادن عكسها به بيرون براي چاپ هم كه همون مشكلايي رو داره كه گفتين.
    اما بنظر من بهترين راهش اين پرينترهاي مخصوص عكس كوچيك هست كه جديد اومده (اينها جوهر افشان نيست سيستمشون ليزري هم نيست سيستم حرارتي هست ولي با اينحال قيمتشون مناسبه..و روي عكس رو هم روكش ميكشن در نتيجه رنگ رفتگي و تخريب دركار نيست)
    مثلا اين :
    http://www.powershot.com/powershot2/...220/index.html

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اگه آنلاين ميخوايد اينجا يه سري بزنيد..البته من تا بحال ازش استفاده نكردم (چون كارتهاش رو نديدم جايي كه بخرم) حالا كسي اگه از طريق اينها چاپ كرده بگه كيفيتش چجوره..
    http://www.axprint.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من يه پرينتر canon i905D گرفتم خيلي پرينت هاي خوبي ميده.
    قابليت bridge داره و اينكه نياز به استفاده از يك سيستم كامپيوتري نداريد.
    معمولا همه memory card رو ميخونه. البته من خودم با يك sd cardسوني مشكل داشتم.
    فرصتهاي خوب نصيب كساني خواهد شد، كه منتظر آن مي مانند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض قیمت چاپ دیجیتالی روی کاغذ عکاسی

با سلام به کلیه اعضای فروم
    هدف من از ایجاد این تاپیک پایین آوردن قیمت چاپ عکس (رسیدن به قیمت واقعی) میباشد .تا هر لابراتواری هر قیمتی که دوست داشت را ندهد مگه چه فرقی برای دستگاه چاپ عکس داره که ورودی از فایل باشه یا نگاتیو تازه برای نگاتیو یک کار اضافه هم داره چون باید اسکنش بکنه جاهایی هستند که چاپ 10*15 رو 300 تومان میگیرند خیلی ها هم که تازه دیجیتال گرفتن ذوق دارن میدن کلی هم تشکر میکنن اگه دوستان لطف کنن پایین ترین قیمتی رو که سراغ دارن بگن بین لابراتوارها رقابت پیش مییاد و مجبورن گرانفروشها قیمتهاشون رو پایین بیارن من برای چاپ عکس به یک لابراتوار رفتم که 10*15 رو 250 تومان میزد گفتم فلان جا 200 تومان میرنه گفت خوب ما هم از شما 200 میگیریم
    با تشکر از همه دوستان

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

قبلا بار ها بحث شده راجع به اين قضيه. دوستان حتما لطف ميكنند و لينك ميدهند.

اما تنها لابراتواري كه فرق نميگذاره بين اين دو، عكاسي سروش (عابد زاده) واقع در تجريش است، دستگاه بسيار خوبي دارند اما فقط روي گلاسه ميزنند، روي كيفيتش خيلي نميشه حساب كرد فقط براي كاربرد هاي خاصي خوبه.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

قبلا دوستان گفته بودند عکاسی عابد زاده در میدان تجریش به همان قیمت عکس نگاتیوی می گیرد (برای 10*15 همان 100 یا 90 تومان) من خودم اونجا نرفتم ولی به ارزانی مشهور بود. می گفتند کیفیتش هم خوبه. ضمنا قبلا در یکی دو تا تاپیک این موضوع بحث شده بود که البته با توجه به اینکه چند ماهی از آخرین بحثها می گذرد بهتر است جدیدترین اخبار از محلهای چاپ، قیمت و کیفیتشون رو هم بدانیم.

لینکهای قبلی:
    http://akkasee.com/forum/showthread.php?t=27

پ.ن.: من تا جواب دادم دیدم امیر آقا زودتر جواب را فرستاده بودند! اگر تکراری شد ببخشید.
    با تشکر
    ویرایش توسط M.R.Shahbazi : Thursday 11 August 2005 در ساعت 13:43

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Forum Manager
    قبلا دوستان گفته بودند عکاسی عابد زاده در میدان تجریش به همان قیمت عکس نگاتیوی می گیرد (برای 10*15 همان 100 یا 90 تومان) من خودم اونجا نرفتم ولی به ارزانی مشهور بود. می گفتند کیفیتش هم خوبه. ضمنا قبلا در یکی دو تا تاپیک این موضوع بحث شده بود که البته با توجه به اینکه چند ماهی از آخرین بحثها می گذرد بهتر است جدیدترین اخبار از محلهای چاپ، قیمت و کیفیتشون رو هم بدانیم.

لینکهای قبلی:
    http://akkasee.com/forum/showthread.php?t=27

پ.ن.: من تا جواب دادم دیدم امیر آقا زودتر جواب را فرستاده بودند! اگر تکراری شد ببخشید.
    با تشکر

سلام، با توجه به قيمتهاي چاپ عكاسي سروش(عابدزاده) اعلام شده در اينجا امروز 22/5/84 به اين عكاسي مراجعه و با كمال تعجب با قيمت 200 تومان براي سايز 10*15 مواجه شدم. علت را هم خانم منشي خنده روي اين عكاسي، جبر اتحاديه براي بالا بردن قيمتهايشان عنوان نمودند!!!!
    ساير قيمتهاي اين عكاسي به شرح زير بودند:
    9*12 100
    10*15 200
    13*18 300
    16*21 400
    20*30 2500
    30*40 3000
    در ضمن كيفيت چاپ عكسها بد نبود!!!

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین