صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 67
Like Tree29تشکر

موضوع: چاپ عكس ديجيتال روي كاغذ عكاسي

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: چاپ عكس ديجيتال روي كاغذ عكاسي

با اسد جان موافقم...

در عکس که مشکلی مشاهده نمی شود.احتمالا همان مشکلی است که اسد جان فرمودند.هر چه باشد ایشان 100 تا پیراهن بیشتر از بنده پاره کرده اند.

به نظرم همان باشد که ایشان فرمود.

و یا اینکه دستگاه ها مشکل داشته است.اگر اینطور باشد اجازه دارید به آنها مراجعه کنید و علت را جویا شوید و اگر اشکال از آنها باشد باید یک عکس دیگر ( مجانی ) برایتان چاپ کنند.
    A_Maddah و yaghoobi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

961
    961 آنلاین نیست
    كاربر آشنا 961 آواتار ها
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    صندوق پیام خصوصی خود را چک کنید.
    جناب هژیر اگه امکان داره آدرس لابراتوارهای معتبر را برای بنده نیز بفرستید. و همچنین اگه قیمت هاشون رو هم بگید ممنون میشم.
    ------------------------------
    مهدی
    Canon Powershot A510
    ------------------------------

كاربر فعال Behin Nazem آواتار ها
    تشکر کرده
    7388

نقل قول نوشته اصلی توسط sme نمایش پست ها
    مگر نباید نسبت مساحت عکس به قیمت عدد تقریبا ثابتی باشه ؟
    کسی میدونه علت جهش ناگهانی قیمت از 400 به 2500 چیه با اینکه مساحتمان تقریبا دو برابر شده ؟
    دلیل فنی داره یا صرفا بازاریه؟

بخاطر اینه که از سایز 20در 30 به بالا رو قانونا باید تست بزنن. حال اینکه آیا واقعا اینکارو میکنن، خدا میدونه؟!
    بهین ناظم رعایا
    www.prophotocom.com

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

smuggler8218 عزيز
    چندي پيش همچين مشكلي هم براي من پيش اومد تا اونجايي كه به تمام دانشم شك كردم
    عكس رو پيش يه نفر ديگه بردم تا چاپ كنه چون بهش اعتماد داشتم نتيجه هموني بود كه ميخواستم و مشكل از چاپ خونه بود به نظرم مشكل شما هم همينه عكس من تو چاپ اول به شدت ته رنگ آبي داشت
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

سلام دوستان
    با کسب اجازه میخواستم نکته ای رو عرض کنم. نکته ای که اگه رعایت نکرده بودم ضرر مالی ناجوری میخوردم.
    من در حرفه چاپ و تبلیغات فعالیت میکنم. چندی قبل یه شرکت وارد کننده کیس های کامیپوتر سفارش یک فولدر با برشور داد. پس از اینکه از کیس ها عکس گرفتیم و کار طراحی تموم شد ، از کارها نمونه پرینت گرفتم. دیدم که کیسهای نقره ای ته رنگ بنفش دارن.
    ایندفعه طرحها رو یه جای دیگه بردم و پرینت گرفتم. این دفعه طرحها ته رنگ آبی داشتن!!!!!!
    پرینت ها هم توسط دستگاههای چاپ دیجیتال چند ده میلیون تومانی پرینت گرفته میشد و نمیتونستم تقصیر رو به گردن این دستگاهها بندازم.
    از طرفی سفارش دهنده هم تاکید داشت که کیسها حتما باید نقره ای بنظر بیاد و نباید ته رنگ داشته باشه. و باهام شرط کرد که اگه کیسها نقره ای (طیف رنگی بین سفید و سیاه) نشد ، از پول خبری نیست!!!!!!
    خلاصه از روش زیر استفاده کردم و از فایلها فیلم و زینک گرفتم و کار رو در تیراژ بالایی چاپ کردم. خداییش هم خیلی خوب شد.
    هم من راضی بودم و هم صاحب کار.

اینم راهی که من استفاده کردم و میشه باهاش عکسهای کاملا سیاه و سفید تحویل گرفت:
    اول شما عکستون رو به مد CMYK تبدیل کنید. سپس رنگ پیش زمینه رو سفید (یعنی C,M,Y,K رو صفر قرار بدید) سپس رنگ پس زمینه رو سیاه خالص (یعنی C,M,Y =0 و رنگ K =100 ) قرار بدید. مطابق عکس زیر:

[IMG]http://i30.*******.com/2u70hfm.jpg[/IMG]

بعد به منوی IMAGE رفته و گزینه GRADIENT MAP موجود در ADJUSTMENTS رو فشار بدید. حالا عکستون به یک عکس سیاه و سفید کامل تبدیل شده و هیچ اثری از رنگهای دیگه در اون دیده نمیشه.
    میتونید به منوی CHANELLS در فتوشاپ برید و این موضوع رو امتحان کنید. حالا با هر پرینتر یا دستگاه چاپی هم که کالیبره باشه یا نباشه پرینت بگیرید ، عکستون سیاه و سفید خواهد بود.
    البته رنگ مشکی در این حالت بور هست. یعنی به مشکی قبل نیست. در عکس بالا هم مشخصه.

چکار کنیم که این مشکل ته رنگ عکسها در عکسهای رنگی که به سیاه و سفید تبدیل شدن بوجود نیاد:

1- هیچوقت برای تبدیل عکس به سیاه و سفید از گزینه DESATURATE استفاده نکنید. بلکه همیشه به GRAY SCALE تبدیل کنید و دوباره به مد رنگی RGB یا CMYK. البته اگه مطمئن هستید که دستگاه چاپ کالیبره هست.

2- اگه دستگاه چاپ کالیبره نباشه و حتی 1% رنگ CYAN (فیروزه ای) یا MAGNETA (بنفش) بیشتری روی عکس شما بپاشه ، باعث ته رنگ میشه. پس تنها راه حذف این رنگها از عکس هست و استفاده از همون روش بالا هست. یعنی استفاده از گرادینت مپ . اینجوری دیگه به کالیبره کردن وابسته نیستید. البته بابای رنگ مشکی پرینتر هم در میاد!!!!! چون مجبوره جور همه رنگها رو بکشه.

لطفا عکس رو دانلود کنید. حجمش کمه ولی مجبور شدم در راپید شیر آپلود کنم. چون سایتهایی که عکسها رو هاست میکنن با عکسهای CMYK مشکل دارن.

http://rapidshare.com/files/105518848/02.jpg.html

عکس شماره 1 همون عکس اصلی هست که شما میگیرید.
    عکس شماره 2 توسط DESATURATE به سیاه و سفید تبدیل شده. ولی ته رنگ قرمز داره.
    عکس شماره 3 با استفاده از مد GRAY SCALE به سیاه و سفید تبدیل شده. ولی در موقع پرینت احتمال داره ته رنگ بنفش یا آبی بگیره.
    عکس شماره 4 با استفاده از همون روشی که گفتم سیاه و سفید شده. هیچ رنگ دیگری در این عکس وجود نداره. عکس رو باز کنید و در منوی CHANELL امتحان کنید.
    عکسی شبیه عکس زیر رو خواهید دید:

[IMG]http://i26.*******.com/15r1j5k.jpg[/IMG]

یعنی در کانالهای C , M , Y هیچ اثری از عکس شماره 4 (با فلش قرمز جاشو مشخص کردم) دیده نمیشه و تنها در کانال K این عکس دیده میشه. پس در موقع چاپ هیچ رنگ دیگری داخلش نمیشه و عکس ته رنگ نمیگیره.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Amir Tavakoli : Monday 7 April 2008 در ساعت 12:54
    babakdin543، shabab، nautilus_214 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

البته روشی که در پست قبلیم گفتم واسه مد Cmyk هست.
    برای مد Rgb باید همه چیز رو به دستگاه چاپ و اپراتور مربوطه سپرد. چون فقط کالیبره بودن دستگاه هست که میتونه عکس قابل قبولی رو به آدم تحویل بده. اگه درصد آمیختگی یکی از رنگها کمتر یا بیشتر باشه عکسها ته رنگ میگیره.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با تشکر از همه دوستان واقعا ببخشید که وقت تون و گرفتم همانطور که آقا بابک هم گفتند مشکل از چاپ گر اونها بوده
    امروز یه جای دیگه چاپ کردم مشکل حل شد .تازه چیزی که فهمیدم این مشکل وعکس های رنگی هم داشت ولی تو سیاه و سفید بیشتر خودشو نشون داده عکس ها روشن تر شده بود وکنتراست اولیه رو نداشت
    باز هم شرمنده که وقت دوستانو گرفتم از اول هم باید می بردم جای دیگه چاپ می کردم ولی مثل اینکه باعث شد یه چیزی از amirt2006 یاد بگیریم ممنون از امیر توکلی وبقیه دوستان
    سروش ایزدبخش

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

سلام
    با توجه به اینکه تو این تاپیک دوستان از چاپخونه ها و مکانهای مناسب و معتبر برای چاپ عکس سوال کردن، من هم می پرسم، می خواستم بدونم تو مشهد بهترین جا برای چاپ عکس کجاست؟ اگه جایی باشه که فرد چاپ کنندش مهربون باشه و راه بیاد تا عکسام احتمالا یه جور دیگه نشه خیلی بهتره :biggrin:
    قبلا از دوستان مشهدی حضوری پرسیده بودم، اونها هم چند جا رو معرفی کردم، ولی ایندفعه چون می خوام فردا برم واسه چاپ می خواستم بهترین گزینه رو بدونم که مستقیما برم سراغش

با تشکر
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

اگر امکانش هست برای من هم آدرس چندتا از لابراتوار های معتبر رو بفرستین

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اما در مورد چاپ ... من فعلا عكسهامو توي خيابون ملاصدرا - فوكا چاپ ميكنم...
    آرش جان ؟ لابراتوار فوکا بچه محل من بود، ولی یه چند وقتی میشه که تابلوش رو دیگه نمیبینم، خبری داری کجا رفتن ؟ ... یادمه یه شعبه هم شهرستان داشتن ...

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین