صفحه 89 از 90 نخستنخست ... 39 79 85 86 87 88 89 90 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 881 تا 890 , از مجموع 894
Like Tree4569تشکر

موضوع: عكاسي صنعتي و تبليغاتي

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    نخست این‌که در پست 875 بعد از مدت‌ها در این زمینه عکس‌هایی را دیدیم که معلوم‌است برای این کار پلان و آرایش نوری حساب‌شده انجام‌شده و برای کار زحمت‌کشیده‌شده‌است.
    همین یک نکته‌ی بسیار مثبت محسوب می‌شود.
    اما ذکر دو نکته را لازم می‌دانم:
    در عکس کارخانه‌ی نان، آرایش نوری که به صورت متقاطع و کیکرز صورت گرفته، ایجاد بافت سایه‌روشن خوبی کرده‌است. هرچند که به شخصه احساس می‌کنم باید کنتراست کمتر از اینی که هست می‌بود و نیاز به نور پر‌کننده‌ای در سمت دوربین بود تا کمی از کنتراست کنونی کاسته می‌شود. و این را به دلیل تبلیغاتی بودن کار و نیاز به حسی کی‌لایت و روشن می‌گویم که حسی از طراوت و شادابی و تازگی لازم‌است.
    اما در عکس دوم کتانی، به نظرم اینکه نور اصلی از پشت بتابد، اشکالی ندارد با توجه به اینکه باعث مشخص‌تر شدن بافت محصول می‌شود ولی باز نیاز به نور پرکننده‌ی از سمت جلو بود تا احساس تاریکی ایجاد نکند و رنگ کتانی بیشتر خود را از جلو نشان‌دهد.
    در کل این‌که در فضاهای تبلیغاتی باید کنتراست کی‌لایت و فیل‌لایت حداکثر یک به دو باشد تا فضای شاداب و باطراوت و پرانرژی‌ای ایجادشود.
    در کل برای شما آرزوی موفقیت و پیروزی هرچه‌بیشتر دارم .
    کوروش جان بسیار ممنونم از دو نکته زیبایی که فرمودید حتما فرمایشتون رو به کار میگیرم . عکس کارخانه بنظر خودم حداقل سه منبع نوری دیگه میخواست که متاسفانه در ان بازه زمانی موجود نبود اینکار با دو منبع نوری گرفته شده و قطعا فرمایش شما صحیح بجا و حساب شده است . باز هم تشکر میکنم.
    کوروش تشکر می‌کند.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر آشنا saeedco آواتار ها
    تشکر کرده
    81

سلام
    من مدتیه از آثار تاریخی و کاشی کاری عکاسی میکنم . امروز تعدادی از عکسهام دیده شدند و پیشنهاد خرید چند عکس جهت تولید لباس بهم داده شد.
    بنظرتون برای این منظور چه قیمتی روی عکسها میشه گذاشت؟
    ببخشید اگر جای مناسبی برای پرسش نیست بنظرم مرتبط ترین تاپیک اینجا بود توی سرفصلها ، لطفا راهنمایی کنید.

كاربر آشنا irmacfa آواتار ها
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Hoda Zaeimi نمایش پست ها
    سلام
    روزتون به خیر

با دیدن این عکس چند مورد به نظرم رسید که خدمت شما عرض میکنم.
    1. در عکاسی ساعت یکی از قواعد اصلی تنظیم عقربه ها روی ساعت 10:10 دقیقه هست. که البته توی نوشته های قبلی شما خوندم که به دلیل زمان کم گاهی توجه به این مورد از دست شما خارج میشه که البته برای بیننده یک عکس این مورد توجیه پذیر نیست. چون همه ما که عکاسی میکنیم میدونیم چقدر سخت هست با زمان کم عکس ایده آلی رو تحویل دادن ولی مشتری و بیننده فقط و فقط نتیجه کار رو میبینه و اصلا کاری به شرایط و دلایل من عکاس نداره.

2. خود عکس و ترکیب رنگ پس زمین خیلی خوبه اما ایرادی که به نظر من داره نوع نورپزدازی هست، یعنی نورپردازی خود ساعت کمی تخت شده و این حالت باعث شده کار شما بیشتر شبیه یک طراحی گرافیکی به نظر بیاد تا یک عکس.( که البته اگر این کار عمدی باشه اصلا ایراد محسوب نمیشه و خیلی هم موفقیت آمیز بوده)
    چون من خودم در وهله اول فکر کردم این عکس یک طراحی نرم افزاری هست و نه یک کار عکاسی شده.
    در واقع بهتر بگم سطح قاب و شیشه صفحه ساعت خیلی نورپردازی صحیحی نداره و عکس تخت به نظر میرسه.

3. یک مورد دیگه هم فقط عرض میکنم که صد درصد نظر شخصی و سلیقه ای هست و با دیدن عکس به نظرم رسید. معمولا عکسهای ساعت هایی که در این زوایا دیدم طوری نورپردازی و عکاسی میشه که قسمت بند پشت ساعت توجه کمتری رو جلب میکنه و هم به لحاظ فکوس بودن و هم کنتراست و ادیت از قسمت رویی ساعت کمتر مشخص هست. ولی مشکی بودن و کنتراست زیاد بند پشتی هم باعث شده توجه من بیننده معطوف به قسمت اصلی ساعت نباشه.
    (باز هم میگم این مورد آخر فقط چون به چشمم اومد و توجه من رو جلب کرد خدمتتون گفتم و اصلا دلیل بر درستی یا غلط بودن صحبت من نیست)

در کل چون شاید خانم ها توی نگاه کردن به عکسهای اینچنین خیلی ریزبینانه تر باشند خیلی نکات ریز تری هم به نظرشون بیاد که من هم صرفا برای همین این موارد رو مطرح کردم.
    ولی چون کلیت عکس برام جالب و قابل ارزش بود اینهمه طولانی نظر دادم.

ممنون از ارسال این عکس و موفق باشید
    اقا یه سوال عکس بهتره تو چه محیطی گرفته بشه که بتونیم پشتشو اینطوری بک گراند بندازیم ؟

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

از وقتی که تمرین برای یک رویا پرداز حرفه ای رو شروع کردم همیشه دوست داشتم از اسباب بازی ها عکاسی کنم . به طرز خنده داری این اولین تجربه ام برای عکاسی دکوراتیو از اسباب بازی ها است .

ویرایش توسط dppictuer : Tuesday 21 November 2017 در ساعت 11:32
    Babak Borhani، vahidshah، Kourosh Kahal و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D750 & D7200 - Tamron 24-70 f2.8 di vc - NIKKOR 50mm f/1.8G - Sigma 10-20 f4,5.6 - Nikon Sb800,Sb700,Godox TT685N - Lowepro Inverse 200 AW - Lowepro runner 450 aw - Gopro 4Black - Dji Osmo

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نام: IMG_5317b.jpg نمایش: 723 اندازه: 63.3 کیلو بایت

جهت خالی نبودن عریضه
    Babak Borhani، Anoosh-Em، seulement و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

سلام دوستان
    نظرتون چیه
    نام: DSC_3349.jpg نمایش: 569 اندازه: 228.0 کیلو بایت
    dppictuer، RF_53، Digital Lover و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام پشت عکس چگونه به این صورت در آمده؟ممنون

كاربر همراه DorDanI آواتار ها
    تشکر کرده
    556

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinh300 نمایش پست ها
    سلام پشت عکس چگونه به این صورت در آمده؟ممنون
    سلام دوست عزیز
    این پس زمینه به خاطر نور پشتی که به این شی تابانده شده به این شکل درآمده. این یک نوع از نرپردازی برای عکاسی از شیشه و بلور هست که نور غالب همان نور پشت هست که از یک دیفیوزر( اینجا کاغذ کالک) عبور داده شده و یک نور هم تقریبا با 1/2 قدرت نور اصلی از روبرو تابانده شده است.
    amir.komeily تشکر می‌کند.
    محمد دردانی
    Nikon D7100 + Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm F/3.5-5.6G ED VR Lens +tripod fancier و دیگر هیچ

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نام: A2.jpg نمایش: 435 اندازه: 227.3 کیلو بایت
    dppictuer، Digital Lover، Nima Sadigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد 3adegh آواتار ها
    تشکر کرده
    30

سلام و درود؛ دوستات امکانش هست کتاب برای آموزش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی معرفی کنید؟

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

صفحه 89 از 90 نخستنخست ... 39 79 85 86 87 88 89 90 آخرینآخرین