صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
Like Tree12تشکر

موضوع: مقایسه Canon 24-70 و Canon 24-105

كاربر همراه sepand آواتار ها
    تشکر کرده
    40

پیش فرض پاسخ: لطفا من را در مقایسه بین این دو لنز کمک کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Nader Kohansal نمایش پست ها
    سلام ...
    از حیث استحکام بدنه و ضد گرد و غبار بودن (حرفه ای بودن لنز) تفاوتی دیده نمی شود.
    سلام جناب كوهنسال همان طور كه مسعود گفت اصلا شبيه نيستند من با24-105 خيلي كار كردم وليبايدبگم از لحاظ بدنه يمقدار كنون كم لطفي كرده .من خودم 24-70 دارم ازش راضي هستم ولي سنگيني لنز خيلي وقتا مجبورم ميكنه كه توي سفر از 18-55 استفاده كنم چون ادم رو از كتوكول ميندازه ولي اگر تو فكر فول فريم نيستيد بهترين چيز 18-55 باf2.8 كه is هم داره من اگه اون موقع كه اين پاره اجر رو مي خواستم بخرم توليد شده بود سراغ هيچ چيزي نميرفتم . يه موضوع كوچيك منتا الان جوز سنگيني از 24-70 بدنديدم اين بنده خدا رو مسعودديده بود .بچه گرمش شده بود لب دريا رفت اب تني كرد ولي از روز اولش بهتر كار ميكنه. در مورد سرعت فوكوس هم بگم اكثر لنز هاي Lكنون مشابه اند مگر اينكه بدنه فرق كنه يا مشكل داشته باشه
    Canon EF 24-70mm f/2.8 L Canon EOS 7D Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USMCanon EF 100-400mm f/4.5-5.6 L IS USMCanon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Canon EF 50mm f/1.4
    www.sepantra.com

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

پیش فرض پاسخ: مقایسه Canon 24-70 و Canon 24-105

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri نمایش پست ها
    نادر جان از لحاظ مقاومت و استحكام و حفاظت در مقابل گرد و غبار و رطوبت....24-70 به مراتب بهتره و در گروه چنين لنزهايي است....
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepand نمایش پست ها
    همان طور كه مسعود گفت اصلا شبيه نيستند من با24-105 خيلي كار كردم وليبايدبگم از لحاظ بدنه يمقدار كنون كم لطفي كرده .
    ممنون از مسعودخان و سپند عزیز. تصور می کردم تفاوتی وجود داشته باشد، اما چون خودم 70-24 نداشتم مطمئن نبودم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d نمایش پست ها
    من که حسابی از دست ریویو های این لنز 24-70 حسابی گیج شدم.توی هر سایتی یه نتیجه میشه گرفت وحتی تست های کراپ C ,و فول فرمش هم خیلی با هم فرق داره.
    ]
    حق با شماست آرش جان. شاید نمونه های مختلف این لنزها هم با هم فرق دارند. کمی گیج کننده است و ضد و نقیض.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

واقعا وزن نکته مهمی هست.مخصوصا در مدت زمان طولانی کار و استراحت کم.واقعا وزن ریاد میتونه حسابی حال شما رو بگیره.برای کاری مجبور بودم 3 روز و هر روز حدود 18 ساعت کار کنم از کوه و تپه و این ور اون ور بالا پایین برم.والبته با 50-500 sigma .فکر می کنم نتیجه اون خودم رو هم متعجب کرد.1 ماه دستم بسته بود به طوری که حتی یک خودکار نمی تونستم با دست چپم بردارم.اما منظورم اصلا این نیست که خیلی بیش از حد هم به این مسئله بها بدیم با لنزی مثل 24 -70 شاید بشه جرئت کرد تو ماسه بادی رفت اما با 24-105 ؟
    obsidiyan تشکر می‌کند.
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

سلام،

از همه دوستان بی نهایت ممنونم. ببخشید هم که زودتر نتوانستم تشکر کنم، درگیر امتحانات هستم.

من با توجه به سه فاکتور مهم ( از لحاظ خودم ) انتخابم را انجام دادم. (105-24)
    1. ون کمتر (مکافات های کار با لنز سنگین را درک کرده ام، واقعا" بیچاره کننده است!)
    2. Is
    3. رنج بهتر

جناب کهنسال نکته خیلی مهمی را در مورد خرید گفتید. نمی دانستم. ممنون.

موفق باشید
    -

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

سلام
    من بين دو لنز f/4 IS 24-70 و f/4 IS 105-24 موندم و ميخواستم ازتون خواهش كنم كه كمكم كنيد نا بتونم انتخاب كنه؟ از لحاظ ديافراگم برام قابل قبوله، درمورد رنج با توجه به داشتن لنز ٢٠٠-٧٠ ميخواستم بدونم رنج بين ٧٠ تا ١٠٥ بيشتر چه استفاده اي داره؟ بنظرتون براى استفاده روزمره (Walk around) رنج ٧٠ تا ١٠٥ زياد به كار مياد و ممكنه كه بخوام لنز ٢٠٠-٧٠ رو بندازم؟ من بدم نمياد كه تا ١٠٥ داشته باشم از لحاظ همپوشاني رنج هم مشكلي ندارم، فقط ايا ٧٠-٢٤ كارم رو راه ميندازه؟!!
    از دوستان ٢تا سوال دارم: ١. روي دوربين فول فريم كدومشون شارپ تره؟ ٢. كارايي رنج ٧٠ تا ١٠٥ چه زمانايي و براي چه نوع عكاسي بيشتر استفاده ميشه؟

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

از نظر مشخصات فنی 24-70 f4 بهتره
    اگر ورژن اف 4 رو ميخواهيد بگيريد من ترجيح ميدم 70-105 رو داشته باشم تا اينکه کمی شارپنس بيشتر
    البته من 2 تا 24-105 تا حالا خريدم و هر 2 هم سر 105 شارپنس خوبی داشتند
    برای مسافرت يا عکاسی از اشياء در فاصله نزديک خيلی به کار مياد پرتره های قابل قبولی هم ميشه باهاش گرفت
    K_NMT، usef، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

لرزشگیر اپتیکالمنحنی های MTF لنز 24.70 f2.8 یعنی چی که توسایتا نوشته شده .ایا به این لرزش گیر میشه گفت و در 24.105 این سیستم قرار داده نشده .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    792

سلام

بدون در نظر گرفتن رنج لنز 24-105

مقایسه این دو لنز به لحاظ اپتیکی و کیفت و شارپنس و رنگ عکس و دیگر موارد
    بر روی دوربینی مثل 6D

ارزش خرید کدامیک بیشتره؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad5 نمایش پست ها
    سلام

بدون در نظر گرفتن رنج لنز 24-105

مقایسه این دو لنز به لحاظ اپتیکی و کیفت و شارپنس و رنگ عکس و دیگر موارد
    بر روی دوربینی مثل 6D

ارزش خرید کدامیک بیشتره؟
    در صورت حذف فاکتور رنج ، به صورت کلی 70-24 اولویت دارد (شارپنس ، کیفیت ساخت ، روزنه ی بازتر دیافراگم و غیره)
    با در نظر گرفتن اینکه 70-24 لنز سنگین تری هست و فاقد لرزشگیر.

منتهی اگر بحث ارزش خرید باشد نسبت به قیمت ، کارایی و رنج 105-24 لنز با ارزش تری هست.

پ.ن:لنز 70-24 چندین مدل دارد، مدل مورد نظر بنده f/2.8 II بود. بسته به مدلی که مد نظر شماست این موارد یک مقدار متفاوت هستند.
    ویرایش توسط D.Daneshmand : Wednesday 11 March 2015 در ساعت 00:55

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    792

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    در صورت حذف فاکتور رنج ، به صورت کلی 70-24 اولویت دارد (شارپنس ، کیفیت ساخت ، روزنه ی بازتر دیافراگم و غیره)
    با در نظر گرفتن اینکه 70-24 لنز سنگین تری هست و فاقد لرزشگیر.

منتهی اگر بحث ارزش خرید باشد نسبت به قیمت ، کارایی و رنج 105-24 لنز با ارزش تری هست.

پ.ن:لنز 70-24 چندین مدل دارد، مدل مورد نظر بنده f/2.8 II بود. بسته به مدلی که مد نظر شماست این موارد یک مقدار متفاوت هستند.
    ممنون از شما دوست بزرگوار.

من F4 IS. 24-70 رو مورد سوالم بود.

و. دیدیم کلا بحث رو محور این دو لنز بوده.

بازم ممنون میشم دوستان بزرگوار. نسبت به سوال بنده با در نظر گرفتن لنز 24-70 F4. نظرشون بفرمایند

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین