صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33
Like Tree41تشکر

موضوع: برای هر شات چقدر زمان صرف میکنید ؟

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: برای هر شات چقدر زمان صرف میکنید ؟

سلام
    واقعا بحث جالبي رو شروع كرديد . ( متشكرم )
    در ضمن خيلي ها ممكنه تو بحث شركت نكنند اما خوندن بحث براشون لذت بخش باشه ( مثل بنده )
    لطفا ادامه بديد.
    R.Asgari و Dr.Badali! تشکر می‌کنند.
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

وقتی جنبه روایی عکس مورد نظرم باشه ( مثل عکسهای تاپیک خاطرات سفر ) ترجیح میدم هر چه بیشتر عکس بیاندازم. برای اینکه بعدا باعث تجدید خاطره سفر است که کجا رفتیم و چطور بود و چه کردیم.
    معتقدم فقط جنبه های فنی و هنری مطرح نیست و گاهی پارامترهایی دیگر هم دخیل میشوند.

اما وقتی توی ذهنم قرار باشد کار عکاسی ( از نظر هنری و تکنیکی ) کنم ، ترجیح میدم کمتر عکس بگیرم ، یعنی بیشتر فکر کنم و نگاه کنم و بررسی کنم . حالا اینکه چقدر زمان میبره برام خیلی مهم نیست ، ولی در هر حال زمان میبره و گاهی هم منجر به هیچ شاتی نمیشه !
    گاهی همراهان سفر (پس از کلی کوهنوردی و جنگل نوردی و بالا و پایین رفتن من) میپرسند : گرفتی ؟ میگم نه !! وقتی در اون لحظه مورد تأیید خودم نیست ، دیگران میخواهند تایید کنند و لذت ببرند ؟!
    mreza1001 و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

من با هادي عزيز موافقم

وقتي پاي اسنپ شات و يادگاري و خنده در كار باشد، چليك و چليك عكس گرفتن مستحب هم هست.
    اما پاي عكس جدي در كار باشد، سعي ميكنم تا كادر فاخري جلوي چشمم نباشد، شاتر را نچكانم.
    البته بخشي از اين عادت از دنياي نگاتيو مي آيد كه در آن فشردن شاتر، يك حادثه بود.

الان هم اولين چيزي كه به بستگانم در مورد عكاسي ياد ميدهم اين است كه قبل از فشردن شاتر عكس نهايي را در ذهن بررسي كنند و ببينند كادرشان لااقل در اين مرحله جذابيت و تاثير لازم را دارد؟

البته گاهي شما وقت لازم را براي درنگ بيش از حد نداريد و مجبوريد با تعداد بيشتري عكس گرفتن صحنه پيش رو را از دست ندهيد.

بعضي شاخه هاي عكاسي نيز مثل عكاسي خبري نبوغ و سرعت عمل بسياري را در پيدا كردن يك كادر خوب در كمترين زمان طلب ميكنند.
    Keivani، mreza1001 و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

مهم نیست چقدر زمان صرف می کنیم تا یک شات بزنیم!
    مهم این است چقدر فکر می کنیم تا یک شات بزنیم!
    این خلاصه فرمایش امیر جان و هادی جان بود.
    از نظر بنده دقیقا همین موضوع مهم است که چقدر فکر می کنیم و به چه چیزهای باید قبل از یک شات زدن فکر و توجه کنیم. این تایپیک را با این موضوع ادامه دهیم خیلی آموزنده خواهد بود.
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    محمد علی توفیق

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

اين مسئله در كارهاي ديگه هم اهميت داره

من چندين سال پيش به سرم زده بود كه يك اسلحه بخرم و در باشگاه مهام رشته تير اندازي رو دنبال كنم كه بعد بدليل هزينه بسيار زياد اين رشته ( حدود ماهي 500000 تا 1000000 تومان ) از اين كار منصرف شدم

خلاصه در زماني كه مشغول تحقيق براي گرفتن جواز و خريد اسلحه بودم با يك شكارچي با سابقه اشنا شدم و از ايشان پرسيدم كه تفنگ دو لول بخرم يا تك لول پنج تير ؟ كه ايشون گفتند يك تفنگ تك لول تك فشنگ بگير اگر ميخواي تيرانداز خوبي بشي

چون ميدوني فقط يك فشنگ تو اسلحه هست و موقع شليك حداكثر دقت رو ميكني .

حالا الان كه همه دوربين ديجيتال داريم و فشار دادن پياپي شاتر هم هزينه اي نداره چه خوبه فكر كنيم :

موقع شليك فقط يك فشنگ در اسلحه داريم
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

من بسیار خرسند شدم که دوستان تشریف آوردند و در بحث شرکت کردند . بخصوص که دوستانی از نسل رویایی فیلمی ( نگاتیو ) هم تشریف آوردند ، بنده با صحبت های دوست عزیز جناب محبی و هادی جان گل کاملا موافقم.

در زمان نگاتیو واقعا خست و نکته بینی به نظرم یک اصل بود . اما دیجیتال کمی ما رو کمی دست و دلباز کرده و بیشتر چلیک چیلیک شات میزنیم .

دوستان در موضوعاتی مثل عکاسی ورزشی یا خبری سرعت عمل یک اصل انکار ناشدنی است ولی در همان لحظات هم اگر اندیشه همراه هر شات باشد به نظر نتیجه بهتر خواهد داشت.

نادر هم به موضوع جالبی اشاره کرد ، آموزنده بود....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

زماني كه مشغول تحقيق براي گرفتن جواز و خريد اسلحه بودم با يك شكارچي با سابقه اشنا شدم و از ايشان پرسيدم كه تفنگ دو لول بخرم يا تك لول پنج تير ؟ كه ايشون گفتند يك تفنگ تك لول تك فشنگ بگير اگر ميخواي تيرانداز خوبي بشي

نگاتیو عکاس رو مجبور به دقت بیشتر، صرف وقت بیشتر، فوکوس بهتر، دیدن دقیق تر و بهتر، امتحان چند باره کادر (نه گرفتن چند عکس با چند کادر!) میکنه... باعث میشه اعتماد به نفس عکاس بالا بره.... (بسیار زیاد) ما وقتی با دوربین دیجیتال کار میکنی عکس میگیریم، نگاه میکنیم اگر خوب بود... که خوب اگر نبود دوباره دوباره دوباره!
    ولی در نگاتیو همچین چیزی وجود ندارد! باید عکس خوب بیندازی! لحظات تکرار نمیشود... باید به دوربین ، نورسنجی، کادر بندی و سواد عکاسیت مطمئن باشی... و به گمانم این میتونه کمک بزرگی باشه برای کسانی که گمان میکنن عکاسی بلد هستن.. هر از چندی دوره ای رو با نگاتیو سر کنن!"آرش عاشوری نیا"
    R.Asgari تشکر می‌کند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

1360 عزيز

شما اگه با اين جمله مشكلي داري بگو تا برات بيشتر توضيح بدم عزيزم

لازم نبود اينقدر تلاش كني و سه تا علامت تعجب هم بگذاري اخرش

تفنگ تك لول كه فقط يك عدد فشنگ ميخوره تاحالا نديديد ؟

يا متوجه ارتباط اين دو موضوع نشديد ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

من اونقدر تجربه عکاسی حرفه ای ندارم، اما در حین تلاشهام گاهی ترجیح میدم که چندین شات پیدرپی حالا زا زوایا مختلف یا نورهای مختلف بگیرم، اما گاهی هم بنا به موضوع نیاز به تفکر هتس.
    مریم عرشی
    Canon 5D

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

درود بر نادر

برادر هدف از درشت و رنگی نوشتن بخشی از گفته شما ،این بود که اثر بخشی را بیشتر کنم نه اینکه خدای ناکرده ......،گمان بد مبر جانم. دید هر دوی ما یکیست.پوزش ما را بپذیرید.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین