صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 33 , از مجموع 33
Like Tree41تشکر

موضوع: برای هر شات چقدر زمان صرف میکنید ؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

پیش فرض پاسخ: برای هر شات چقدر زمان صرف میکنید ؟

لام دوستان گل به نظر من
    عشق عکاسی به اینه که سر یک صحنه 1 ساعت وقت صرف کنی و 10 تا شات بگیری مثلا یکی دیافش بازه نور زیاد میاد یا شاترش ایزو وایت بالانس و.................... همه و همه

اگر غیر این بخواد باشه اصلا نباید آدم اس ال آر بگیره و این هنر نیست که یک عکس را تو دو سوت بگیره اگر هنر به این بود پوینت اند شات با تنظیمات اتو در صدمی از ثانیه عکسی مطلوب و رضایت بخش میده
    ولی کسی که اس ال آر کار میکنه میخواد بگه من با وقت زیاد بهترین عکس با تنظیمات با نور با ......... که خودم میخوام رو میگیرم

و بزرگترین حرفه در عکاسی اینه که عکس بدون ادیت با نرم افزار قشنگ باشه و نیازی به نرم افزار نباشه

من خودم طولانی ترین عکسی که گرفتم این بوده 5 دقیقه روش کار کردم

قبل تنظیم

[IMG]http://i39.*******.com/2iittah.jpg[/IMG]
    بعد تنظیم

[IMG]http://i40.*******.com/25q90k0.jpg[/IMG]

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5564

سلام
    به نظر من مشکل الان دوستان اینه که با عرض شرمندگی یک کم تنبل شدن اینم از آفات دوربینهای دیجیتال
    یادمه یه عزیزی میگفت الان بیماری ویروسی خطرناکی تو جهان اومده به نام هرزگی شاتر
    یعنی همین جوری شاتر زنیم تا نتیجه مطلوب پیدا بشه
    اگه دوستان یک کم به عقب برگردند یادشون میاد وقتی مثلا 1000 تومان میدادن یه حلقه نگاتیو میخریدند و می خواستند عکس بندازن انقدر با خودشون و سوژه و محی سر و کله میزدن تا بتونن بهترین استفاده رو از یک حلقه نگاتیو ببرند و بدونن موقعی که نگاتیو ظاهر شده رو میبینن خوشحال هستند نه ناراحت
    اون موقع کارها با ارزش تر بود چون هم سختی کار شیرین بود هم اینکه قدرت و تفکر بصری عکاس قبل از ثبت تقریبا به کامل رسیده بود و برای اجراش عکس میگرفت چون عکاس میدونست دیگه قدرت اصلاح یا پاک کردن نداره و سوژه امکان داره از دست بره تمام توانش رو رو این موضوع متمرکز میکرد که ثبت خوبی انجام بده
    به خدا انقدر هم لذت داره
    میشه گفت یکی مثل من(البته من که خیلی خیلی مبتدیم) یا مثل خیلی از اساتید که هنوز آنالوگ کار مینن واسه همین چیزا به دنیای دیجیتال رو نیاوردیم
    اصولا هر چی برای یه ثبت وقت بذاری بهتر جواب میده
    البته این قضیه شامل عکسهای لحظه ای و آنی نمیشه چون اگه بخوای زیاد وقت تلف کنی موضوع رو از دست میدی
    به هر حال ایشالله برسه روزی که همه ما 99 درصد کارهای عکس رو قبل از فشردن شاتر محاسبه و بررسی کنیم
    اینم یه عکس از حقیر که حدودا 2ساعت و ربع وقت برد و تنها ادیت روی عکس بعد از اسکن نگاتیو تغییرمد رنگی به سیاه و سفید بود

اطلاعات عکس: نگاتیو ایزو 200-لنزسیگما ماکرو 50- ثبت با سه پایه
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    artnature، a_pendar و m.salari تشکر می‌کنند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

سلام دوستان

خوب عکاسی من در ژانر های مختلف عکاسی متفاوت است

مثلا برای عکاسی طبیعت نهایتا 2 شات از یک منظره و با مدت زمان حدودا 5 دقیقه برای ثبت بهترین لوکیشن

عکاسی ماکرو 5 الی 10 شات البته از زاویه های مختلف با مدت زمان 2 دقیقه بدون سه پایه و 10 دقیقه به همراه سه پایه و فلاش

عکاسی نجومی که تخصص اصلی من است 1 تا 2 شات با مدت زمان 10 الی 15 دقیقه به همراه سه پایه برای عکاسی با لنز

و 20 الی 60 دقیقه برای عکاسی به همراه تلسکوپ و پایه حرفه ای ( مدت زمان بیشتر برای تنظیمات تخصصی پایه )

البته در قدیم که با دوربین های 35 میلیمتر کار میکردم برای هر نوع عکاسی نهایتا 1 شات بود که خوب

آن زمان هنوز به صورت حرفه ای کار نمیکردم و

هم اکنون که با دوربین های دیجیتال کار میکنم ، دوست دارم دوباره با 35 میلیمتری کار کنم
    alonebaby تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4