صفحه 181 از 284 نخستنخست ... 81 131 171 177 178 179 180 181 182 183 184 185 191 231 281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,801 تا 1,810 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط yousof384 نمایش پست ها
    منظور از avchd چیه؟ اندازه فیلمه یا کیفیت و یا فرمت؟

ممنون میشم توضیحی از دوستان بگیرم
    فرمت(Advanced Video Codec High Definition) AVCHD يك فرمت كاملا جديد HD براي دوربين هاي ويديويي ديجيتال است كه سيگنالهاي1080i و 720p را با استفاده از فناوريهاي كدك بسيار كارامد روي رسانه هاي معيني ضبط مي كنند. اين فرمت به طور مشترك توسط سوني و پاناسونيك توسعه يافته است. AVCHD كه در سال 2006 معرفي شد، امكان استفاده از انواع مختلف رسانه هاي ضبط را فراهم مي كند كه در ميان آ نها مي توان به ديسك هاي DVDقابل ضبط، كارت هاي حافظه، حافظه Solid-State غيرقابل تعويض و درايوهاي هارديسك اشاره كرد. دوربين هاي ويديويي AVCHD از نوار مغناطيسي استفاده نمي كنند.
    فرمت AVCHD از كدك فشرده سازي MPEG-4 AVC/H.264 براي ويديو و از كدك هاي فشرده سازي Dolby AC-3 يا PCM خطي براي صدا استفاده مي كند. اين فرمت در عين حال ويژگي هايي براي بهبود نمايش رسانه، مانند هدايت منو، نمايش اسلايد و زيرنويس را در بر مي گيرد. سيستم هدايت منوي اين فرمت شباهت زيادي به DVD ويديويي دارد و امكان دسترسي به ويديوهاي مجزا را از يك صفحه ورودي مشترك فراهم مي سازد. نمايش اسلايد با يك توالي از فريم هاي ثابت AVC آماده مي شود و مي تواند با يك تراك صوتي پس زمينه همراهي شود. زيرنويس ها در بعضي از دوربين ها براي ثبت زمان ضبط مورد استفاده قرار مي گيرند.
    Dariush Chegini و yousof384 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    160

ممنونم علی آقا

تا جایی که نگاه کردم روی همه دوربین های سونی چه کمپکت و چه حرفه ای که فیلم برداری فول اچ دی دارن می نویسه HD AVCHD
    در حالیکه کنون همون FULL HD رو می نویسه
    ویرایش توسط yousof384 : Sunday 17 March 2013 در ساعت 16:30

كاربر آشنا S E Y Y E D آواتار ها
    تشکر کرده
    910

دوستان آیا دوربین پاناسونیک LX7 و نیکون P7700 در ایران موجود هست؟
    ممنون میشم آدرس و تلفن فروشگاه و یا سایت اینترنتی ای که این دو دوربین برای فروش در اون هست رو اعلام کنید.
    Gear: Nikon | 18-200 VR II | 35 F1.8G | SB-900
    Sony RX100 III ........
    Wish List : 200 F2 VRII | 24 F1.4G

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

یکی از دوستان LX7 رو از استرالیا خریده بود 330 دلار ولی وقتی بیاد ایران کلی گرونتر میشه .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    160

دوستان من دوربین sony wx100 رو گرفتم.تا جایی که باهاش کار کردم هم خوشدست و جمع و جوره و هم عکس و فیلم خوبی میگیره.
    اما یکی دو تا سوال داشتم:
    اول اینکه فرمت باکیفیت این دوربین که همون avchd هست رو موقعی که تو کامپیوتر با برنامه های پخش فیلم نگاه می کنم در هنگام حرکت دوربین تصویر مات میشه. وقتی که از برنامه play memories نگاه می کنم این مشکل برطرف میشه اما بازم انگار که تصویر گیر میکنه و روان نیست.البته هرچه کییفیت فیلم رو پایین میارم این مشکل کمتر میشه.مثلا رو کیفیت hq از فرمت avchd و کلیه کیفیت های mp4 این مشکل برطرف میشه.
    می خواستم بدونم به نظر شما مشکل از کجاست؟ به نظرتون از سرعت پایین مموری در ضبط فیلم نمیشه؟ مموری من (fujifilm SDHC (4Gهست.

دوم اینکه مموری که مناسب فیلم برداری با کیفیت فول اچ دی باشه چیه؟ از لحاظ جنس و مدل و ظرفیت. چون جایی خوندم برای گرفتن فیلم فول اچ دی از هر نوع مموری نمیشه استفاده کرد.

مممنون میشم پاسخ شما رو بشنوم . . .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام من توی عکاسی خیلی مبتدی هستم ، دنبال یه دوربین کامپکت ارزون قیمت هستم ولی انتخاب های مشابه زیادی بین سه برند کانن و فوجی و سونی وجود داره که واقعا گیج شدم کدومش بهتره...وقتی مشخصات فنی شونو نگاه میکنم تفاوت چندانی دیده نمیشه ...به نظر میرسه فوجی با اینکه نسبت به بقیه برند ها قیمتش مناسبتره ولی توی ایران محبوب نیست آیا شما محصولات فوجی رو ضغیف میدونید ؟

من دو تا گزینه مد نظرم هست :

1-فوجی finepix jx500 با قیمت 249 تومن (قیمت از دیجی کالا)

2.سونی DSC-W630‎ با قیمت 340 تومن (قیمت از سایت چاره)

از لحاظ فنی تنها تفاوت مهمی که بین این دو تا دیدم این بود که فوجی 14 مگاپیکسله و سونی 16 مگا پیکسل که اطرافیان بهم میگن مگا پیکسل معیار کیفیت عکس نیست ممکنه یه دوربین 14 مگاپیکسلی عکسهای باکیفیت تری از دوربین 16 مگاپیکسلی بگیره... حالا به جز این تفاوت آیا شما تفاوت مهم دیگه ای بین این دو محصول میبینید که من ترجیح بدم 100 تومن پول اضافی بدم و سونی رو بخرم ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط yousof384 نمایش پست ها
    دوستان من دوربین sony wx100 رو گرفتم.تا جایی که باهاش کار کردم هم خوشدست و جمع و جوره و هم عکس و فیلم خوبی میگیره.
    اما یکی دو تا سوال داشتم:
    اول اینکه فرمت باکیفیت این دوربین که همون avchd هست رو موقعی که تو کامپیوتر با برنامه های پخش فیلم نگاه می کنم در هنگام حرکت دوربین تصویر مات میشه. وقتی که از برنامه play memories نگاه می کنم این مشکل برطرف میشه اما بازم انگار که تصویر گیر میکنه و روان نیست.البته هرچه کییفیت فیلم رو پایین میارم این مشکل کمتر میشه.مثلا رو کیفیت hq از فرمت avchd و کلیه کیفیت های mp4 این مشکل برطرف میشه.
    می خواستم بدونم به نظر شما مشکل از کجاست؟ به نظرتون از سرعت پایین مموری در ضبط فیلم نمیشه؟ مموری من (fujifilm SDHC (4Gهست.

دوم اینکه مموری که مناسب فیلم برداری با کیفیت فول اچ دی باشه چیه؟ از لحاظ جنس و مدل و ظرفیت. چون جایی خوندم برای گرفتن فیلم فول اچ دی از هر نوع مموری نمیشه استفاده کرد.

مممنون میشم پاسخ شما رو بشنوم . . .
    سلام به احتمال خيلي زياد از سرعت پايين مموري هست
    البته براي كامپيوتر يه player خوب نصب كن شايد از كامپيوترت باشه
    احتمال هم داره كامپيوتر شما از نظر سخت افزاري ضعيف باشه و نتونه فايل رو نمايش بده ميتوني همون فايل رو روي يه سيستم قويتر امتحان كني
    اين دوربين معمولا اگه نتونه روي مموري خوب رايت كنه يه پيغام ميده
    مموري مناسب براي rx100 سري 10 x هستش اگه ارزون ميخواي fuji وبا كيفيت بالا تر sandisk extreme خوبه
    yousof384 تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

سلام
    کدوم یکی از این ۴ تا مدل برای استفاده خانگی روزمره مناسبتره به نظرتون ؟ قیمتهاشون تقریبا برابره

CANON POWERSHOT SX160 IS
    Olympus SZ-16 iHS
    Fujifilm FinePix F660EXR
    Canon SX220 HS

استفاده هم عکسهای خانوادگی بیشتر از کودک و سفر و فیلم از کودک

ممنون

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

canon sx220
    iman kh تشکر می‌کند.

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    canon sx220
    ممنون میشم اگر کمی توضیح بدین
    مثلا چرا به نظرتون canon sx220 از canon sx160 IS بهتره ؟ یا کلا چرا از اون ۳ مدل دیگه به نظرتون بهتره