صفحه 278 از 284 نخستنخست ... 178 228 268 274 275 276 277 278 279 280 281 282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,771 تا 2,780 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر آشنا pouria7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    33

به نظر شما بین فوجی x10 و sx700 و s110 کانن کدوم گزینه بهتریه؟ شخصا از کیفیت عکس فوجی و ظاهر کلاسیکش و از زوم sx700 نمیتونم بگذرم . s110 هم متوجه نشدم چرا انقدر توصیه میشه برای این رنج قیمت چون تقریبا مشابه x10 بود طبق جستجوی من ! مطمئنا برای همسر آینده انقدر فکر نخواهم کرد که برای انتخاب یه کامپکت زیر یک تومن فکر کردم تا حالا ...

تا حالا دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای نداشتم و دوربین فعلیم کانن a2400 is هست که به قولی ماقبل مبتدیه و برای قدم بعدی میخوام باز کامپکت بگیرم منتهی با کیفیت خیلی خیلی بهتر. دنبال بریج و dslr هم نمیرم چون ترجیح میدم دوربین تو جیبم باشه همیشه و جای کمی بگیره. چون از عکاسی از خودروها خوشم میاد و این عکسهام باید تقریبا نامحسوس گرفته بشه! جدای همه اینها توی عکاسی از افراد از فاصله 3-4 متری اگه بشه بکگراند بلور و بوکه گرفت با یکی از این دوربینا که دیگه عالیه!
    ویرایش توسط pouria7777 : Thursday 27 October 2016 در ساعت 01:34

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria7777 نمایش پست ها
    به نظر شما بین فوجی x10 و sx700 و s110 کانن کدوم گزینه بهتریه؟ شخصا از کیفیت عکس فوجی و ظاهر کلاسیکش و از زوم sx700 نمیتونم بگذرم . s110 هم متوجه نشدم چرا انقدر توصیه میشه برای این رنج قیمت چون تقریبا مشابه x10 بود طبق جستجوی من ! مطمئنا برای همسر آینده انقدر فکر نخواهم کرد که برای انتخاب یه کامپکت زیر یک تومن فکر کردم تا حالا ...

تا حالا دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای نداشتم و دوربین فعلیم کانن a2400 is هست که به قولی ماقبل مبتدیه و برای قدم بعدی میخوام باز کامپکت بگیرم منتهی با کیفیت خیلی خیلی بهتر. دنبال بریج و dslr هم نمیرم چون ترجیح میدم دوربین تو جیبم باشه همیشه و جای کمی بگیره. چون از عکاسی از خودروها خوشم میاد و این عکسهام باید تقریبا نامحسوس گرفته بشه! جدای همه اینها توی عکاسی از افراد از فاصله 3-4 متری اگه بشه بکگراند بلور و بوکه گرفت با یکی از این دوربینا که دیگه عالیه!
    سلام!

نه فوجی مذکور و نه دوربینهای با زوم بالا در جیب های معمول شلوار و تعدادی از کت ها جا نمشوند. همه ویژگیهایی که دوست دارید با هم در هیچ دوربینی یافت نمیشه مگه اینکه خواسته هاتون رو اولویت بندی کنید و بر اساس اون تصمیم بگیرید.
    برای خواسته شما با حذف زوم بالا، یک موبایل پرچمدار یا همون کنون110 مناسبتر به نظر میرسه. و اگر زوم بالا اولویت داره به ناچار باید قید قرارگیری در جیب و کیفیت خوب رو بزنید.

وقتی همه مشخصات رو با هم بخواهیم هم انتخاب دوربین سخته و هم انتخاب همسر!
    pouria7777 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام!

نه فوجی مذکور و نه دوربینهای با زوم بالا در جیب های معمول شلوار و تعدادی از کت ها جا نمشوند. همه ویژگیهایی که دوست دارید با هم در هیچ دوربینی یافت نمیشه مگه اینکه خواسته هاتون رو اولویت بندی کنید و بر اساس اون تصمیم بگیرید.
    برای خواسته شما با حذف زوم بالا، یک موبایل پرچمدار یا همون کنون110 مناسبتر به نظر میرسه. و اگر زوم بالا اولویت داره به ناچار باید قید قرارگیری در جیب و کیفیت خوب رو بزنید.

وقتی همه مشخصات رو با هم بخواهیم هم انتخاب دوربین سخته و هم انتخاب همسر!
    اگر بتونم با خودم کنار بیام و ویژگی زوم رو حذف کنم انتخاب بین 3 دوربین زیر هست که یکم برام سخته تشخیص بهترین گزینه:

canon s110
    fuji x10
    fuji xf1

ابعاد حسگر کانن از دوتای دیگه کوچیک تره و سرعت شاتر 15 که دو تا فوجی ها 30 هستند. محدوده دیافراگم xf1 بهتره و ...

مقایسه

یه مساله دیگه ای هم که هست اینه که توی سایت pixelpeeper من نمونه عکسای گرفته شده با x10 رو دیدم و واقعا راضی کننده بود ولی هرچی گشتم برای s110 و xf1 نبود. واسه همین الان تو ذهنم فکر میکنم کیفیتشون هرچی باشه به عکسای x10 تو سایت نمیرسه ...

لینک تصاویر توی سایت

تصاویر توی این سایت ادیت شده هستند که انقدر خوب به نظر میرسن؟
    ویرایش توسط pouria7777 : Thursday 27 October 2016 در ساعت 12:38

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

شما می‌تونید روی XQ2 هم فکر کنید
    pouria7777 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    شما می‌تونید روی XQ2 هم فکر کنید
    راستش یکم قیمتش برام سنگینه ظاهرا حدود 1200 هست که برای دومین تجربه خرید دوربینم بعد مدل ساده ای مثل a2400is هزینه بالاییه. البته ایزو 50 و دیافراگم f1.8 آدم رو قلقلک میده

تشکر کرده
    12880

مساله فقط این نیست. سرعت فوکوس همه دوربین هایی که گفتید آزارتان خواهد داد.
    pouria7777 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    مساله فقط این نیست. سرعت فوکوس همه دوربین هایی که گفتید آزارتان خواهد داد.
    اگه میشه بیشتر توضیح بدین...

كاربر جديد Balakhan آواتار ها
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.R.Sanati نمایش پست ها
    درود. دوست عزیز نگاهی به فوجی XA-2 بندازید. فکر کنم با حدود 2200 تو ایران گیر بیاد.

راستی کنون G7X II کدوم فروشگاه موجوده؟ لطفاً PV بهم اطلاع بدید. تشکر
    اینی که فرمودین تا 2100 هم بود ولی میگن فوکوس و داینامیک رنج پایینی داره گرچه سنسورش بزرگه اما دیگه از کامپکت های جیبی مثل Canon G7X II و از این قبیل، خارج میشه ولی کیفیت عکس هاش با توجه به سنسور بزرگش خیلی خوب بود کنون با قیمت 1880000 و موجودی فروشگاه مورد نظر که از گوگل پیداش کردم براتون تو PV فرستادم

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام!
    چون ظاهرا انتخابتون قطعی شده و منطقی هم بود دلایل این انتخاب، دیگه نیازی به توضیحات اضافی نیست.
    اما مقایسه هایی که در سایتها موجوده به دلایلی زیاد نباید وحی منزل تلقی بشه. لینکی که گذاشتید توانایی مقایسه تصاویر در ایزو های برابر رو داره اما فاصله کانونی لنز ها و دیافراگم هم مهمه. اگر هر دو در ایزو و فاصله کانونی و دیافراگم برابر باشند اونوقت بهتر میشه قضاوت کرد.ضمن اینکه در فواصل کانونی مختلف هم کیفیت لنزها متفاوته و با داشتن عکس در یک شرایط خاص نمیشه کل سیستم رو مقایسه کرد.
    من هیچ تعصبی رو انتخاب و برندها در زمینه دوربین ندارم و با توجه به حساسیت بالام، هنوزم انتخابم قطعی نشده و خوشحال میشم شما با توجه به تجربه ای که دارین پیشنهادتونو بگین

تشکر کرده
    12880

همه دوربین هایی که گفتید سرعت فوکوس پایینی دارند و سنسورهای آنها از نسل قبلی ست. وقتی برای هر سوژه مدتی طول بکشد دوربین فوکوس کند آزارنده خواهد شد. یا سوژه را از دست می دهید. به نظر من با مقداری افزایش بودجه دوربینی را تهیه کنید که تا مدتی همراه تان باشد و دلسردتان نکند. دوربینی که گفتم به نسبت قیمت کیفیت خروجی مناسبی دارد. ضمن اینکه سرعت روشن شدن دوربین و سرعت فوکوس خوبی.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط Balakhan نمایش پست ها
    اینی که فرمودین تا 2100 هم بود ولی میگن فوکوس و داینامیک رنج پایینی داره گرچه سنسورش بزرگه اما دیگه از کامپکت های جیبی مثل Canon G7X II و از این قبیل، خارج میشه ولی کیفیت عکس هاش با توجه به سنسور بزرگش خیلی خوب بود کنون با قیمت 1880000 و موجودی فروشگاه مورد نظر که از گوگل پیداش کردم براتون تو PV فرستادم

من هیچ تعصبی رو انتخاب و برندها در زمینه دوربین ندارم و با توجه به حساسیت بالام، هنوزم انتخابم قطعی نشده و خوشحال میشم شما با توجه به تجربه ای که دارین پیشنهادتونو بگین
    سلام!
    منظورم به تعصب در برند نبود. هدف این بود که با توجه به بودجه ای که درنظر دارید، همون مدل انتخاب خوبیه. صد در صد بودجه یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده است.