صفحه 1 از 15 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 142
Like Tree1082تشکر

موضوع: عکاسی جنگ War Photography

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض عکاسی جنگ War Photography

سلام به همه!
    همیشه برام این سوال مطرح بوده که این عکاسهایی که جونشون رو کف دستشون میگیرند و به خاطر روایت واقعه شوم و زشتی مثل جنگ به مناطقی میروند که تابع هیچ قانون و کنوانسیون و .. نیست, چه جور وسایل و تجهیزاتی رو با خودشون میبرند که هم کارشون رو به نحو احسن انجام بده, هم سنگین و دست و پاگیر نباشه, و هم اینکه بتونن سریعا از اونها استفاده کنند و صحنه نابی رو از دست ندهند!!
    1- آیا همیشه از دوربینهای SLR استفاده میکنند یا دوربینهای SLR-Like ای مثل FUJI S9600 ( به دلیل ابعاد کوچک و زوم بالا و قدرت انطباق و انعطاف زیاد) هم بکار میره؟!!!
    2- آیا هیچ عکاسی با خودش "فلاش" به این مناطق میبره؟!!
    3- معمولا چه جور لنزهایی بیشتر کاربرد داره ( واید,تله,....)؟!!!
    4- آیا وسایل و تجهیزاتشون بیمه حوادث و ...است؟!!
    5- در بعضی از جاها که حتی دسترسی به آب آشامیدنی بهداشتی و یک لقمه نان به زحمت صورت میگیرد ( چه رسد به اینترنت و ADSL !!!) چه طوری عکسهاشون رو مخابره میکنند؟!!
    6- و در آخر, آیا کسی عضو این فروم هست که کار عکاسی جنگ کرده باشه؟ ( کوزوو,عراق ,افغانستان ,بوسنی,....) ؟!!!!!!
    hajsaid42 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: عکاسی جنگ !!!

سلام

من در زمان جنگ ايران و عراق دانشجو بودم و ما رو وسط تحصيل شش ماه بردن جبهه

من توي واحد مهندسي بودم (سپاه) ولي بچه هاي تبليغات رو مي ديدم كه تو جبهه عكس مي گرفتند همشون زنيت داشتند با يك لنز نرمال. البته اون موقع هنوز ديجيتال اختراع نشده بود ولي دوربيناي خيلي راحت تري هم براي اين كار وجود داشت ولي توي سپاه راحتي حرف ممنوعه بود. شما تصور كنيد وسط خون و آتش عكاس بيچاره بايد حلقه ي فوكوس زنيت رو كه چرخوندنش (مخصوصن در دوربين هاي نو) احتياج به آچار شلاقي داره چند بار عقب و جلو مي كرد.

اما در فيلم هاي خبري كه از بوسني و ... ديده ايم معمولن عكاسان دو تا دوربين با دو تا لنز (معمولن يكي وايد و ديگري تله) بهشون آويزونه و اين ور و اونور مي دوند !
    picolo، M. Beyrami و alireza99 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

عکاسان خبری معمولا از Canon 1D Mark II N (و نگارش های قدیمی تر) و Nikon D2Hs ( و نگارش های قدیمی تر استفاده می کنند).
    استحام بدنه و سرعت عکاسی پیاپی پارامتر بسیار حیاتی ای در این مورد می باشد.
    لنز ها هم دز کنون 35-16 و 70-24 می باشد. در مورد نیکون نمی دانم.

من تصادفی با یک عکاس و خبرنگار برخورد کردم که یک Canon EOS 1D لگن (به معنای واقعی کلمه) داشت. و حاضر نبود لگنش را با 5D عوض کند. لاستیک فوکوس لنزش هم در رفته بود و آن عکاس محترم بسیار از دوربین و لنزش راضی بود.
    M. Beyrami و Amateurism تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

شاید یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب دوربیت و تجهیزات در شرایط جنگی و شرایط سخت محکمی - سیلینگ خیلی خوب و در یک کلمه سگ جان بودن ان است. سری 1d کنون و D2 نیکون دارای این خصیصه هستند.
    شاید برای ما که در شرایط عادی عکاسی میکنیم این مسئله ملموس نباشد.
    برای مثال برای کسی که در شرایط سخت عکاسی میکند و میان دو دوربین دی80 و دی 200 مردد است انتخاب بی تردید دی200 است چرا که دارای بدنه محکم و فریم فلزی و سیلینگ خوب است اما بدنه دی80 از جنس پلی کربنات است.
    سبک بار بودن هم عامل مهم دیگر است یک کوله پشتی پر از لنز چندان دلخواه عکاسان جنگ نیست گرچه اگر عکسهای لری باورز را در جنگ ویتنام ببینید 5 تا دوربین از او اویزان است.
    M. Beyrami و Amateurism تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام به همه!
    همیشه برام این سوال مطرح بوده که این عکاسهایی که جونشون رو کف دستشون میگیرند و به خاطر روایت واقعه شوم و زشتی مثل جنگ به مناطقی میروند که تابع هیچ قانون و کنوانسیون و .. نیست, چه جور وسایل و تجهیزاتی رو با خودشون میبرند که هم کارشون رو به نحو احسن انجام بده, هم سنگین و دست و پاگیر نباشه, و هم اینکه بتونن سریعا از اونها استفاده کنند و صحنه نابی رو از دست ندهند!!
    1- آیا همیشه از دوربینهای SLR استفاده میکنند یا دوربینهای SLR-Like ای مثل FUJI S9600 ( به دلیل ابعاد کوچک و زوم بالا و قدرت انطباق و انعطاف زیاد) هم بکار میره؟!!!
    2- آیا هیچ عکاسی با خودش "فلاش" به این مناطق میبره؟!!
    3- معمولا چه جور لنزهایی بیشتر کاربرد داره ( واید,تله,....)؟!!!
    4- آیا وسایل و تجهیزاتشون بیمه حوادث و ...است؟!!
    5- در بعضی از جاها که حتی دسترسی به آب آشامیدنی بهداشتی و یک لقمه نان به زحمت صورت میگیرد ( چه رسد به اینترنت و ADSL !!!) چه طوری عکسهاشون رو مخابره میکنند؟!!
    6- و در آخر, آیا کسی عضو این فروم هست که کار عکاسی جنگ کرده باشه؟ ( کوزوو,عراق ,افغانستان ,بوسنی,....) ؟!!!!!!
    من وقتی دارم به این موضوع فکر میکنم یاد جنگ اخیر لبنان افتادم که میخواستم برای عکاسی برم اونجا ولی قسمت نشد. خود من اگه بخوام همچین کاری بکنم یه دی 2 ایکس و 18-200 رو توی پلات فرم نیکون ترجیه میدم . آگه ممکن باشه یه تله اساسی سبک هم میبرم، مثل 70-300 وی آر. باطری اضافه و یه هاد پرتابل 40 گیگ که کنون داره. خلاصه اینکه کل کیفتون باید خیلی کوچیک باشه ترجیها و تجهیزات محکم.

راجع به مخابره عکسها، با یه لپ تاپ کوچیک و تلفن ماهواره ای ثریا یا اینمار ست میشه این کار رو کرد. این رو توی جنگ سال 1991 توی تجهیزات سی ان ان دیدم. الان که تکنولوژی خیلی هم پیشرفت کرده... :) مثلا ایستگاه های کوچیک اس ان جی کاملا قابل حمل هستند و مثل یه باربند کوچیک روی ماشین نصب میشن و به شما اینترنت خداد کیلو و قابلیت پخش مستقیم ماهواره ای رو برای گزارش های تلوزیونی میدند. مثل این: http://www.ndsatcom.com/en/solutions/sng/compactsng.php
    ویرایش توسط Khoramyar : Friday 23 February 2007 در ساعت 16:54
    حسام، hajsaid42، soheil007 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها
    من وقتی دارم به این موضوع فکر میکنم یاد جنگ اخیر لبنان افتادم که میخواستم برای عکاسی برم اونجا ولی قسمت نشد. خود من اگه بخوام همچین کاری بکنم یه دی 2 ایکس و 18-200 رو توی پلات فرم نیکون ترجیه میدم . آگه ممکن باشه یه تله اساسی سبک هم میبرم، مثل 70-300 وی آر. باطری اضافه و یه هاد پرتابل 40 گیگ که کنون داره. خلاصه اینکه کل کیفتون باید خیلی کوچیک باشه ترجیها و تجهیزات محکم.

راجع به مخابره عکسها، با یه لپ تاپ کوچیک و تلفن ماهواره ای ثریا یا اینمار ست میشه این کار رو کرد. این رو توی جنگ سال 1991 توی تجهیزات سی ان ان دیدم. الان که تکنولوژی خیلی هم پیشرفت کرده... :) مثلا ایستگاه های کوچیک اس ان جی کاملا قابل حمل هستند و مثل یه باربند کوچیک روی ماشین نصب میشن و به شما اینترنت خداد کیلو و قابلیت پخش مستقیم ماهواره ای رو برای گزارش های تلوزیونی میدند. مثل این: http://www.ndsatcom.com/en/solutions/sng/compactsng.php
    سلام
    ایشالا خدا قسمت کنه یه جنگ ( خارج از کشور) با هم بریم , من که شخصا علاقه زیادی به این شاخه دارم, S3 روم رو نمیدونم!! :biggrin:
    hajsaid42 و hamed.n تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام
    ایشالا خدا قسمت کنه یه جنگ ( خارج از کشور) :biggrin:
    خارج یا داخل، جنگ واقعه شوم و کثیفی هست که خدا نصیب هیچ بنی بشری نکنه.

اگر هم خیلی پایه عکاسی جنگ هستی، راه دور چرا! فردا اتوبوس سوار میشی میری مریوان، از اونجا میری مرز، ویزا میگیری از مرز رد میشی، میری بغداد. فقط فعلا با پاسپورت ایرانی، یو آر نات وری ولکام تو یونایتد استتیس ترتوری!

رفتنت با خودته، برگشتنت با حق! خود دانی! :)
    M. Beyrami، Amateurism و hamed.n تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها
    خارج یا داخل، جنگ واقعه شوم و کثیفی هست که خدا نصیب هیچ بنی بشری نکنه.

اگر هم خیلی پایه عکاسی جنگ هستی، راه دور چرا! فردا اتوبوس سوار میشی میری مریوان، از اونجا میری مرز، ویزا میگیری از مرز رد میشی، میری بغداد. فقط فعلا با پاسپورت ایرانی، یو آر نات وری ولکام تو یونایتد استتیس ترتوری!

رفتنت با خودته، برگشتنت با حق! خود دانی! :)
    در شوم بودنش شکی نیست , ولی همون شومی و یک سری چیزهای دیگه که مختص جنگه , هست که خیلی هارو برای دیدن و نشون دادن به سمت خودش میکشه!!
    در ثانی گفتم جنگ, نه بلبشویی که هر دو طرف دعوا تو رو دشمن خودشون بدونند و ندونی که باید پشت به کدوم طرف بایستی و عکس بگیری!! :biggrin:
    چی شد حامد خان!!! به همین زودی جا زدی , شما که میخواستی بری لبنان ؟!! 8)
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Saturday 24 February 2007 در ساعت 01:10
    وحيد قديري راد

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

حامد عزيز البته رنج لنز 18-200 خيلي براي عكاسي جنگ مفيد هست اما مقاومت آن بخصوص در حالت تله در برابر ضربات ( كه در جنگ اجتناب ناپذير است) زياد نيست. شايد دو بدنه D2X با دو لنز يكي street zoom حرفه اي و ديگري تله حرفه اي براي اينكار مناسبتر باشد.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

دوعدد دی2ایکس به اضافه 55-17 2.8 وی ار 200-70 2.8 وی ار به علاوه یک تله کانورتر 2
    اگر یک ماکرو 105 وی ار هم بهش اضافه کنی میشه ترکیب رویایی من - ارزو بر نه چندان جوانان عیب نیست.
    حدود 11 میلیون تومان اگه دارید برای اینکار ....
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

صفحه 1 از 15 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین