صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
Like Tree20تشکر

موضوع: Hdv تقریبا همه چیز درباره

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

پیش فرض پاسخ: Hdv تقریبا همه چیز درباره

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    ممنونم. با این حساب چند سوال جدید برام پیش میاد:

تفاوت زیاد کیفیت dvcam و mini dv به چه دلیله؟ با توجه به سایز تصویر یکسان...

چرا دوربینی مثل pd175 که امکان hd نداره در کنار fx1000 که hdv هست با قیمت مشابه تولید میشه؟! ضمنآ این 2 دوربین از لنز و بدنه ی یکسان برخوردارن اگه درست گفته باشم.

با توجه به رزولوشن1440x1080 hdv ضبط تصاویر با نسبت16:9 چطور جور درمیاد؟! چون تناسب این اضلاع 16 به 9 نیست...همینطور در مورد 720x576 و نسبت:16:9
    1.در DvCam سرعت حرکت نوار ازمقابل هد دوربین بیشتر است(یک فیلم 60 دقیقه ای در فرمت DvCam حدود 40 دقیقه ضبط می کند) این یکی از عوامل برتر بودن کیفیت میتواند باشد و....

2.اولا در مورد این دو دوربین اشتباه فکر کردید .

3.اصلا نسبت HDV در قاب 16.9 به صورت فول نمی تواند در آید وهمیشه دارای اسکوپ(سیاهی بالا وپایین تصویر)
    است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    1

2.اولا در مورد این دو دوربین اشتباه فکر کردید .
    .
    از اینکه به سوالات عجیب من جواب دادی متشکرم. اما نگفتی چه اشتباهی؟! در چه موردی؟ چیزی که گفتم نتیجه

مقایسه ی فنی این 2 دوربین در سایتهای تخصصی بود. من بین خرید 2 دوربین مذکور مردد هستم. در واقع سوال من

اینه که آیا ممکنه DvCam تصویر بهتری نسبت به HDV ارایه کنه؟ چون عده ای در مورد HDV نقش نرم افزاری رو بیش

از سخت افزار می دونن. هرچند که پردازشهای سونی واقعآ معجزه می کنند!
    کشف زیبایی چه زیباست...

تشکر کرده
    490

از اینکه به سوالات عجیب من جواب دادی متشکرم. اما نگفتی چه اشتباهی؟! در چه موردی؟ چیزی که گفتم نتیجه

مقایسه ی فنی این 2 دوربین در سایتهای تخصصی بود. من بین خرید 2 دوربین مذکور مردد هستم. در واقع سوال من

اینه که آیا ممکنه DvCam تصویر بهتری نسبت به HDV ارایه کنه؟ چون عده ای در مورد HDV نقش نرم افزاری رو بیش

از سخت افزار می دونن. هرچند که پردازشهای سونی واقعآ معجزه می کنند!

اینکه گفتم اشتباه می کنید این است که چون فلان دوربین فرمت HD میگیره باید قیمت بالا تری داشته باشه که اگر اینجور بود دوربین های Powershot که هم عکس می گیرند وهم فیلم HD باید قیمتشون بالای یک میلیون باشد.و در مقایسه دو دوربین عوامل خیلی زیادی دخیل است و به صرف تنها بدنه و لنز نمی توان دوربین انتخاب کرد.

تصویر HDV کیفیت بالاتر از DvCam دارد.واین نکته را هم بدانید این فرمت DVCam فقط در دوربین های سونی وجود دارد.

یه کم توضیح میدی در مورد نقش نرم افزاری وسخت افزاری HDV متوجه منظورت نشدم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

اینکه گفتم اشتباه می کنید این است که چون فلان دوربین فرمت HD میگیره باید قیمت بالا تری داشته باشه که اگر اینجور بود دوربین های Powershot که هم عکس می گیرند وهم فیلم HD باید قیمتشون بالای یک میلیون باشد.و در مقایسه دو دوربین عوامل خیلی زیادی دخیل است و به صرف تنها بدنه و لنز نمی توان دوربین انتخاب کرد.

تصویر HDV کیفیت بالاتر از DvCam دارد.واین نکته را هم بدانید این فرمت DVCam فقط در دوربین های سونی وجود دارد.

یه کم توضیح میدی در مورد نقش نرم افزاری وسخت افزاری HDV متوجه منظورت نشدم.

البته در این مورد دوربینی که HD میگیره گرونتره و FX حدود 300 از PD قیمت بیشتری داره. ولی در کل منظور من این نبود! منظورم اینه که با توجه به جمیع جهات آیا ممکنه کیفیت DvCam ازHDV بهتر باشه؟ و در این مورد خاص Pd175 بهتره؟ چون طرفدار بیشتری داره... هرچند که به نظر من لنز و بدنه و سنسور اجزای اصلی هر دوربینی هستند و در قیمت و مارک مشابه چه چیز دیگه ای میتونه عامل مقایسه قرار بگیره؟؟!

در مورد نقش نرم افزاری منظورم اینطور قابل توضیحه که سنسور دوربینهای مرسوم به HDV سنسور حرفه ای و کاملی برای ضبط تصاویر HD نیست و به کمک پردازشهای نرم افزاری دوربین تصاویر HD خلق میشن و این تفاوت اصلی دوربینهای HDV و HdCam هست.
    suzanfire تشکر می‌کند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

تشکر کرده
    490

البته در این مورد دوربینی که HD میگیره گرونتره و FX حدود 300 از PD قیمت بیشتری داره. ولی در کل منظور من این نبود! منظورم اینه که با توجه به جمیع جهات آیا ممکنه کیفیت DvCam ازHDV بهتر باشه؟ و در این مورد خاص Pd175 بهتره؟ چون طرفدار بیشتری داره... هرچند که به نظر من لنز و بدنه و سنسور اجزای اصلی هر دوربینی هستند و در قیمت و مارک مشابه چه چیز دیگه ای میتونه عامل مقایسه قرار بگیره؟؟!

در مورد نقش نرم افزاری منظورم اینطور قابل توضیحه که سنسور دوربینهای مرسوم به HDV سنسور حرفه ای و کاملی برای ضبط تصاویر HD نیست و به کمک پردازشهای نرم افزاری دوربین تصاویر HD خلق میشن و این تفاوت اصلی دوربینهای HDV و HdCam هست.

من هم یه زمانی نسبت به این مسایل با وسواس عمل می کردم.

یک پیشنهاد: دوربین را روی سه پایه بگذار و از یک چیز ساکن با هر دو فرمت 30 ثانیه با یک دوربین تصویر بگیر.
    نتیجه را با چشمات ببین. چشمات که بهت دروغ نمی گن.

PD175 دوربین خوبی برای ضبط DV است. و اگر دنبال دوربین HD هستی اول z7 و بعد z5.
    موفق باشید.
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

من هم یه زمانی نسبت به این مسایل با وسواس عمل می کردم.

یک پیشنهاد: دوربین را روی سه پایه بگذار و از یک چیز ساکن با هر دو فرمت 30 ثانیه با یک دوربین تصویر بگیر.
    نتیجه را با چشمات ببین. چشمات که بهت دروغ نمی گن.

PD175 دوربین خوبی برای ضبط DV است. و اگر دنبال دوربین HD هستی اول z7 و بعد z5.
    موفق باشید.

درسته نباید بیش از این حساس بود... البته امکان تست و مقایسه ندارم. ممنون از کمک و همراهیت. موفق باشی.
    suzanfire تشکر می‌کند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام و عرض ادب. برای مراسم عروسی قرارداد بسته ام. فیلم برداری را با فیلم dv انجام خواهد داد. اما گفته که اگر hdvبخواهم هر کاست 100 تومن به قرارداد اضافه میشه. یعنی 800 تومان(8 کاست). حالا سوال اساسی من اینه!! (( اگر با همین dv بگیرم کم و کاستی نداره فیلم برداری و کیفیت اون؟ یا اینکه hdv باشه؟)) ما تلویزیونمان همگی hd , full hd هستند. در نتیجه میترسم با dv کیفیت کمی را در چند سال آینده شاهد باشم. راهنمایی کنید. متشکرم.
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من میخوام دوربین بگیرم
    ولی بین canon و nikkon موندم میشه راهنمایی کنید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2