نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: تعمیر دوربین قدیمی لایکا آر 3

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

پیش فرض تعمیر دوربین قدیمی لایکا آر 3

سلام

یکی از آشنا های ما یک دوربین لایکا مدل آر 3 دارد که شاتر آن خراب شده است. توی سفر قبلی به امریکا تمام قطعات یدکی را هم خریده است ولی فرصت نکرده که دوربین را برای تعمیر آنجا بزارد و تعمیر کار هم ساعتی 100 دولار می خواسته... می خواستم بدانم که کسی یک تعمیر کار خوب که به لایکا آشنا باشه نمی شناسه؟ با سیگل که صحبت کردیم گفتند که می توانند دوربین رو بفرستند آلمان ولی 2 3 ماه طول می کشه و لوازم یدکی هم رو دست ما باد می کنند. چون لوازم ما رو قبول نمی کنند.

اگه بتوانید به من کمک کنید. ممنون می شوم.

با تشکر
    علی یزدی.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

پیش فرض پاسخ: تعمیر دوربین قدیمی لایکا آر 3

سلام!

دوربین لایکا R3 جزو ارزون*ترین دوربینهای لایکا هستش که در اصل توسط مینولتا طراحی شده و بی*نهایت شبیه به مینولتا Xe-7 هست. هر دو این دوربینها تو بازار موجودن و شاترهاشون هم یکی هست و هردو از سیستم قدیمی کوپال استفاده می*کنن و تقریباً همه تعمیرکارهای ناصرخسرو می*تونن حتی بدون لوازم شما و با هزینه خیلی کم تعمیرش کنن (مگر اینکه مشکل خیلی اساسی داشته باشه) اما از طرف دیگه هم با اینکه Xe-7 تو ایران زیاده ولی Slrهاس لایکا (سری R) خیلی طرفدار ندارن و کم پیدا می*شن و لنزشون هم می*شه گفت یه جورایی نایابه (توی بازار دست دوم و قدیمی) من چندین و چند بدنه سری R توی ناصرخسرو دیدم که بدون لنز و با موتور (در واقع R3-mot) بدنه رو می*تونید از 20-110 تا حداکثر 300 تومن خیلی تمیزش رو پیدا کنید... حالا هر جور صلاح می*دونید... به هر حال این لایکا اون لایکا M نیست :) از شوخی که بگذریم اصلاً تعمیر پیچیده یا دقیقی نداره و خیلی راحت باید بتونن درستش کنن براتون...

ممنونم!
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

تشکر کرده
    175

مرسی از جواب تون. من هم فکر می کنم ۲۰۰ یا ۳۰۰ دلار برای تعمیر پول دور ریختن هست. در هر صورت این آشنای ما ۴ تا دوربین لایکا داره با چیزی حدود ۱۰ لنز ،از لایکافلکس تا آر ۴ . روی این دوربین ها هم یک جوری غبرتی هست. این دوربین علاوه بر کاربری عکاسی یک نوع حس نوستالوژیک هم برایش تداعی می کند.
    به نظر شما آیا مرکز تعمیرات دوربین تو ساختمان آلومینیم برای این کار خوب است؟ توی فروم چند نفر این جا را توصیه کرده اند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

سلام!

خوب بله لایکا هستش دیگه، هرچی بسازه به هر ترتیب لایکا هستش :) یک نمونه جالب و خیلی معروف لنزهای 200-80 روکور هست که برای همین لایکاهای مانت R طراحی شده بوده و دقیقاً همین لنز رو کارخونه مینولتا با همین اسم برای مینولتا هم تولید کرده بوده (یعنی مانت و اسم لنز فقط فرق داره!) و قیمت اصلی برند لایکا 1200 دلار بوده (سال 1976!) و قیمت لنز مینولتا 400 دلار! :) خب، به هر ترتیب، مرکز تعمیرات حرفه*ای جای خوبی هست و تعمیرکاراش هم حرفه*ای هستن. و آقای قاسمی هم انسان خوش فکر و مثبتی هستش و من هم خودم به خیلی از دوستان توصیه کردم ایشون رو ولی برای این کار که کمی قدیمی هست به نظر من تعمیرکار پیر و قدیمی و غیرمدرن (و با تجربه) خیلی بهتره و تو ناصرخسرو یکی دو تا خیلی خوب از این مدله آدمها پیدا می*شه... خوبی این آدما علاوه بر تجربه و سرعت اینه که قطعه رو براتون خیلی سریع پیدا می*کنن، یکیشون رو توی اون پارکینگی که اطرافش رو مغازه کردن تو ناصرخسرو می*تونید پیدا کنید... اما آقای قاسمی اینها هم اگه قبول کنن این دوربین رو (که فکر کنم بکنن) کارشون عالی هست و تضمینی.

ممنونم!
    کاوه!

تشکر کرده
    175

این آقای قاسمی شما می گین باید فامیل آن آقای قاسمی باشه که تو شرکت سیگل با هاش صحبت کردم.

در مورد بدنه های ساخت مینولتا چیز خاصی نمی دونم. ولی یک جایی خواندم که وقتی که مینولتا عدسی ها رو برای لایکا می فرستاده، قسمت کنترل کیفیت لایکا ۸۰٪ عدسی ها را پس می فرستاده. شاید این قیمت بالای رو تا حدودی توجیه کند.

اصولا لایکا تا مدت ها با لنز های زوم مخالف بوده، چون که لنزهای زوم اصولا در آن زمان نمی توانستند کیفیت مورد نظر لایکا را تامین کنند.به خاطر همین هم بوده که مینولتا یک سری لنز زوم برای لایکا ساخت. ولی در هر صورت لایکا نمی خواسته که کبفبت برندش به حد مینولتا تنزل کنه، به خاطر همین در مورد این سری از لنزها سخت گیری بیش از حدی به خرج داد.حالا هم که لایکا دارد لنز زوم می سازد، کیفیت این سری از لنز ها از لنز هایی با فاصله کانونی ثابت هستند بهتر می باشد. نمونه آن لنز ۷۰- ۱۸۰ هست که واقها بی نظیر هست و از تمام سری لنز های هم رده خودش بهتراست.

به نظرمن با این که سری آر قابلیت کلیسیون شدن رو ندارند ولی کار کردن با آنها بسیار لذت بخش هست. من از بعضی از خوصوصیات لنز ها لایکا که ربطی هم به کیفیت نداره ولی باعث می شه که عکاسی لذت بخش تر بشه، خوشم می یاد. مثلا بدنه تمام فلزی لنزها و بعضی از سنت ها که در دوربین های لایکا هنوز وجود داره ولی در برند هایی مانند کنون تفریبا از بین رفته است. شاید من یک خورده غیر منطقی فکر می کنم.

خیلی ممنون در هر صورت فکر کنم که شاید یک سری به آقای قاسمی بزنم.

تشکر کرده
    175

این هم آدرس لینکی که در مورد لنز های مینولتا گفته بودم:
    http://leica.nemeng.com/013c.shtml

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

دوست عزیز از بذل توجه و پاسخگویی شما متشکرم
    کاوه!

تشکر کرده
    175

از اطلاعات شما بسیار متشکرم. خیلی لطف کردید.

far
    far آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kakooch نمایش پست ها
    سلام!

خوب بله لایکا هستش دیگه، هرچی بسازه به هر ترتیب لایکا هستش :) یک نمونه جالب و خیلی معروف لنزهای 200-80 روکور هست که برای همین لایکاهای مانت R طراحی شده بوده و دقیقاً همین لنز رو کارخونه مینولتا با همین اسم برای مینولتا هم تولید کرده بوده (یعنی مانت و اسم لنز فقط فرق داره!) و قیمت اصلی برند لایکا 1200 دلار بوده (سال 1976!) و قیمت لنز مینولتا 400 دلار! :) خب، به هر ترتیب، مرکز تعمیرات حرفه*ای جای خوبی هست و تعمیرکاراش هم حرفه*ای هستن. و آقای قاسمی هم انسان خوش فکر و مثبتی هستش و من هم خودم به خیلی از دوستان توصیه کردم ایشون رو ولی برای این کار که کمی قدیمی هست به نظر من تعمیرکار پیر و قدیمی و غیرمدرن (و با تجربه) خیلی بهتره و تو ناصرخسرو یکی دو تا خیلی خوب از این مدله آدمها پیدا می*شه... خوبی این آدما علاوه بر تجربه و سرعت اینه که قطعه رو براتون خیلی سریع پیدا می*کنن، یکیشون رو توی اون پارکینگی که اطرافش رو مغازه کردن تو ناصرخسرو می*تونید پیدا کنید... اما آقای قاسمی اینها هم اگه قبول کنن این دوربین رو (که فکر کنم بکنن) کارشون عالی هست و تضمینی.

ممنونم!
    سلام مدیر محترم فروم
    آیا آدرس دقیق تری از تعمیر کار دوربینهای قدیمی دارید ؟ممنون میشوم اگر اطلاعاتی در این زمینه در اختیار بگذارید.

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    این آقای قاسمی شما می گین باید فامیل آن آقای قاسمی باشه که تو شرکت سیگل با هاش صحبت کردم.

.
    با اجازه ....
    بله برادرشون هستند.
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear