صفحه 3 از 735 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 503 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد MoHaMaD ReZa آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Dsc-N2

سلام به همه ی عزیزان؛
    میخواستم که نظرتون رو درباره ی دوربین Dsc-N2 بدونم ، چون من سال پیش خریدم ، میخوام بدونم که پس از گذشت یکسال کماکان می تونم از خرید خودم راضی باشم ؟!؟:::big grin:::

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

بله حتما slr باشه اين قابل tilt يعني چي؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام به همه ی عزیزان؛
    میخواستم که نظرتون رو درباره ی دوربین Dsc-N2 بدونم ، چون من سال پیش خریدم ، میخوام بدونم که پس از گذشت یکسال کماکان می تونم از خرید خودم راضی باشم ؟!؟
    به حق چيزاي نشنيده
    از ما مي پرسين ؟ :confused:

بله حتما slr باشه اين قابل tilt يعني چي؟
    يعني فقط حول محور افقي مي چرخه. اين قابليت در دوربين هاي آلفا 200 ، آلفا 300 و آلفا 350 سوني موجوده كه البته هيچكدوم هنوز به بازار نيومده.

Amir Mohebi، Simaei، Super Oli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MAHosseini آواتار ها
    تشکر کرده
    5515

استاد گرامی
    جناب اقای قبادی
    اگر امکانش رو دارید در مورد این دو دوربین یکسری توضیحات بفرمایید که ما بتونیم از سردرگمی در بیاییم.
    از یک طرف fz18 دوربینی هست دارای امکانات عالی و از طرف دیگر H50 ی تازه وارد با قیمتی (هر چند در این رنج اندک ) اون هم با امکانات خوب در بازار موجود اند.
    به نظر شما کسی که بخواهد با یکی از این دوربینها شروع به عکاسی کند تا مراحل اموزش رو طی کند کدام مناسب تر است ؟
    ایا در هر دو دوربین امکان کنترل میزان NR وجود دارد ؟

ببخشید
    منظورم از رنج اندک ---> اختلاف قیمت کم بین قیمت این دو دوربین هست .
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 22 June 2008 در ساعت 23:39
    مهدی حسینی 500px

تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: s9600 بدون گارانتی

سلام

روي كاغذ هر يك از دو دوربين يك سري مزايايي نسبت به اون يكي دارد. از نظر من فقط يك قابليت عكاسي Raw كه در اف-زي 18 هست و در ايچ 50 نيست كافيه كه در اين مقايسه Fz18 برنده بشه و از نظر ديگري ممكنه مثلا Lcd بزرگتر H50 جذابتر به نظر بياد. در هر صورت روي كاغذ برد 100% از زاويه هاي مختلف با Fz18 است.
    مطلب خيلي مهم ديگر دوبرابر بودن قيمت مموري هاي سوني ( استيك مموري دو) نسبت به پاناسونيك ( اس دي ) است.

اينم لينك مقايسه ي خط به خط اين دو دوربين :
    Super Oli و Rofougaran تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

پیش فرض پاسخ: s9600 بدون گارانتی

راستش از بس جدیدا اکثر پستها تکرار مکرراته خواستم آف تاپیکی هم من بزنم! البته دوستان خوب کاری میکنند که سوال میپرسند ولی هر چیزی حای خودش!خیلی ببخشید، شاید درست نباشه من این حرف رو بزنم ولی یا دوستان انقدر گفتند خسته شدند یا روشون نمیشه دیگه بگن!
    دقت کنید که در چه تاپیکی چه سوالی میپرسید شاید اصلا مربوط نباشد. جسارت بنده را ببخشید، قصد بدی نداشتم ولی این رعایت کردن ها از سردرگمی دیگر دوستان تازه وارد جلوگیری میکند. فکر کنم مخصوصا درباره fz18 خیلی صحبتها شده و ............
    شما که وقت میگذارید و فروم گردی میکنید کمی با حوصله بیشتر فروم را بگردید تاپیکهای زیادی وجود داره که شما رو راهنمایی میکنه.
    به عنوان کسی که زمانی 9600 داشتم بسیار با حرف کاوه عزیز موافقم که "فوجی 9600 دوربین خوبی بود ( یکی دو سال پیش ) اما حالا انتخاب های بهتری وجود دارد"
    امیدوارم باعث دلخوری کسی نشده باشم
    Simaei، farhad44 و abdolhosein تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر آشنا Sarmaee آواتار ها
    تشکر کرده
    65

وقتی با رزولوشن پایین تر از حداکثر عکس می گیریم خروجی چگونه پردازش می شه؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام خدمت مدير و كاربران سايت
    من يك سوال داشتم كه نمي دانم بايد اينجا مطرح مي كردم يا جاي ديگر به هر حال اگر در قسمت مربوط اين كار را نكرده ام عذر خواهي مي كنم چون تازه وارد هستم و هنوز سايت را به دقت نديده ام.
    من چند روز پيش تعدادي عكس كه توسط دوربين ديجيتال و هندي كم و موبايل گرفته ام را بر روي فلش ريخته و براي چاپ به عكاسي بردم. از مسئول چاپ عكس ديجيتال خواستم تا برايم عكسها را در سايز 10 در 15 چاپ كند . ولي وقتي عكسها را گرفتم آنها را در سايز 11.4 در 15 چاپ كرده است و توجيه ايشان هم اين است كه سايز استاندارد براي چاپ عكس ديجيتال يا 11.4 است و يا 10.2 .كه اگر من بخواهم در سايز 10.2 چاپ كنم بايد 1 سانتي متر از عكس مرا كات كند كه باعث خراب شدن عكس مي شود و بايد 11.4 چاپ شود تا عكس به هم نريزد.اگر مي دانيد مقداري مرا در اين باره راهنمايي كنيد . آيا حرف ايشان درست است يا اشتباه كرده و حالا دارد كار خود را توجيه مي كند. در ضمن اگر خودم بخواهم عكسها را ويرايش كنم و سايز آنها را دستي تنظيم كنم قبل از چاپ چگونه بايد عمل كنم و چه سايز يا رزولوشني بايد آنها را قرار دهم تا بتوان 10 در 15 چاپشان كرد .با تشكر فراوان

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط damst2005 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدير و كاربران سايت
    من يك سوال داشتم كه نمي دانم بايد اينجا مطرح مي كردم يا جاي ديگر به هر حال اگر در قسمت مربوط اين كار را نكرده ام عذر خواهي مي كنم چون تازه وارد هستم و هنوز سايت را به دقت نديده ام.
    من چند روز پيش تعدادي عكس كه توسط دوربين ديجيتال و هندي كم و موبايل گرفته ام را بر روي فلش ريخته و براي چاپ به عكاسي بردم. از مسئول چاپ عكس ديجيتال خواستم تا برايم عكسها را در سايز 10 در 15 چاپ كند . ولي وقتي عكسها را گرفتم آنها را در سايز 11.4 در 15 چاپ كرده است و توجيه ايشان هم اين است كه سايز استاندارد براي چاپ عكس ديجيتال يا 11.4 است و يا 10.2 .كه اگر من بخواهم در سايز 10.2 چاپ كنم بايد 1 سانتي متر از عكس مرا كات كند كه باعث خراب شدن عكس مي شود و بايد 11.4 چاپ شود تا عكس به هم نريزد.اگر مي دانيد مقداري مرا در اين باره راهنمايي كنيد . آيا حرف ايشان درست است يا اشتباه كرده و حالا دارد كار خود را توجيه مي كند. در ضمن اگر خودم بخواهم عكسها را ويرايش كنم و سايز آنها را دستي تنظيم كنم قبل از چاپ چگونه بايد عمل كنم و چه سايز يا رزولوشني بايد آنها را قرار دهم تا بتوان 10 در 15 چاپشان كرد .با تشكر فراوان
    بستگي دارد از چه دوربيني استفاده مي كنيد و در چه قطعي عكس مي گيريد.

امروزه برخي دوربين هاي ديجيتال در قطع 3:2 عكس مي گيرند و برخي 4:3 و برخي با هردو ( 16:9 هم كه حسابش سواست).

قطع چاپ 15*10 مخصوص نسبت 3:2 است و در نسبت 4:3 بايد يا 12*9 چاپ كنيد يا مثلا 15*11.25 و ...

اين يكي سوال جالبي بود و من هم دوست دارم جوابش رو بدونم.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarmaee نمایش پست ها
    سلام
    سوال خیلی خوبی کردید.
    بنظرم بستگی به دوربین داره.
    مثلا در بعضی از دوربینهای پاناسونیک (fz18 و fz50) وقتی که رزولوشن را پایینتر از حداکثر بگیریم ، عکس بصورت کراپ شده در اختیار ما قرار میگیره. و بهمین دلیل پاناسونیک از این کراپ بعنوان Extra optical zoom نام میبره. مثلا با fz18 که ماکزیمم رنج لنزش 504 میلیمتر در 8 مگاپیکسل هست ، در حالت 5 مگا پیکسل 644 میلیمتر ، در حالت 3 مگاپیکسل 803 میلیمتر رو پوشش میده!!!
    ولی در بقیه دوربینها بصورت نرم افزاری عکس ریسایز میشه و کراپ صورت نمیگیره. چون اگه قرار باشه که عکس کراپ بشه و یا مثلا از ظرفیت سنسور ، کمتر استفاده بشه ، قاعدتا فاصله کانونی بهم میریزه و همون Extra optical zoom بوجود میاد.
    Sarmaee تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 735 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 53 103 503 ... آخرینآخرین