صفحه 503 از 735 نخستنخست ... 3 403 453 493 499 500 501 502 503 504 505 506 507 513 553 603 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,021 تا 5,030 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    دوستان عزیز سوال من همچنان داره تو ذهن من هی مانور میده
    بی زحمت اگر پاسخشو میدونین لطف کنین و جواب بدین

موفق و پایدار باشید

سلام؛

اگر شما فرمت خام عکاسی می کنید و نه JPG، این تنظیمات اهمیتی نمی توانند داشته باشند.
    lamagra و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.M نمایش پست ها
    حقیقت مطلب نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم از اینجا مناسبتر پیدا نکردم در صورت صلاحدید مدیران انتقال یابد .

حذف عمدی اگزیف عکس چه معنی میتونه داشته باشه ؟
    سلام؛ علت را داریوش عزیز گفتند. دقیقا مساله حق کپی رایت است. هرچند الان به راحتی می توان بر روی یک عکس اگزیف گذاشت یا اگزیفی را تغییر داد. فکر کنم بهترین روش برای اثبات حقانیت در مناقشاتی از این دست، بهترین راه همان نگه داشتن فایل خام است.
    lamagra و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

پیش فرض Nikon Picture Control

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    نه نه
    منظور من این نبود
    اینو که همه دوربینا کمو بیش دارن
    من تو مد منوال داشتم عکاسی میکردم
    به گفته ی یکی از استادای عکاسی که قبلا این گزینه رو بم معرفی کرد من رفتم تو این مد و گزینه رو گزاشتم رو پرتره
    همونجایی که میشه شارپنس و کنتراست رو تنظیم کرد این گزینه های پرتره و لندسکپ و اینا بودن...از اون گزینه ای که اینا توش بود میشد شاپرنس و کنراست رو کم و زیاد کرد و همچنین پرتره و لندسکپ و بقیه جریانات
    دقیق متمئن نیستم اما فک کنم تو بخش فیلتر افکت بود(فکر کنم)

موفق و پایدار باشید
    سلام دوباره

متوجه شدم. توی کنون به اون منو میگن "Picture Style":

getfile.jpg

توی نیکون هم بهش میگن "Picture Control":

NikonPictureControl.JPG

کد HTML:
    http://imaging.nikon.com/lineup/microsite/picturecontrol/adjustment/index.htm
    نیکون D5100 و D5200 هم این قابلیت رو دارن. این لینک ها رو نگاه کنید:

کد HTML:
    http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d5100/features02.htm

http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d5200/features03.htm
    موفق باشید
    mohammad.baruji تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    ممنون. یعنی میزان نوری که از لنز 4 مم در f2 به سنسورش میرسه، متناسبه با میزان نوری که از لنز 24مم در f2 به سنسورش میرسه؟
    به عبارت دیگه توی یک شرایط نوری ثابت، سرعت شاتر هر دو دوربین برابره (با فیکس بودن سایر پارامترها) ؟
    بله ٬ میزان نور دریافتی بر واحد سطح سنسور در هر دو با هم برابر هست یعنی مثلا اگر در سنسور با ضریب کراپ ۶ (لنز ۴ میلیمتر f/2) هر ۱ میلیمتر مربع از سنسور ۱ واحد نور دریافت کند ٬ سنسور فول فریم (لنز ۲۴ میلیمتر f/2) هم در هر ۱ میلیمتر مربع ۱ واحد نور دریافت خواهد کرد ٬ پس در شرایط و تنظیمات برابر ٬ سرعت شاترها برابر خواهد بود.

البته بدیهی است که سنسور کوچک به دلیل کوچک بودن اندازه پیکسل ها ٬ رفتار نویزی خیلی ضعیف تری داره ٬ که البته این بحثش جداست.
    soheil1986 تشکر می‌کند.

كاربر فعال Hadi.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1612

مطمئنن اکثر عکاسان فایل اصلی کارهایی رو که جایی ارائه میدن رو دارن (حتی در یک فروم ) لذا از نظر من این نکته کاملن منتفیه که کسی بخاد اونو به نام خودش ثبت کنه . یعنی واقعن امکان پذیره که با داشتن یه عکس که نهایت عرضش 740پیکسله میشه اونو به قول معروف دزدید .؟؟

با این تفاصیل نمیدونم چرا این موضوعو درک نمیکنم . جون هدف از ایجاد این سایت و رسالت اونرو فقط و فقط آموزش و یادگیری میدونم .
    هادی . م

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

مطمئنن اکثر عکاسان فایل اصلی کارهایی رو که جایی ارائه میدن رو دارن (حتی در یک فروم ) لذا از نظر من این نکته کاملن منتفیه که کسی بخاد اونو به نام خودش ثبت کنه . یعنی واقعن امکان پذیره که با داشتن یه عکس که نهایت عرضش 740پیکسله میشه اونو به قول معروف دزدید .؟؟

با این تفاصیل نمیدونم چرا این موضوعو درک نمیکنم . جون هدف از ایجاد این سایت و رسالت اونرو فقط و فقط آموزش و یادگیری میدونم .
    در بخش گالري سايت خودمان (سايت عكاسي) هر از گاهي يكي از دوستان يك عكس دزدي را به نام خودش جا مي زند كه معمولاً هم قضيه لو مي رود!
    Hadi.M تشکر می‌کند.

كاربر فعال Hadi.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1612

خوب با حذف اگزیف داریوش جان به نظرت جلو این عمل گرفته میشه ؟ میدونی که نرم افزاریی هست که هم میتونه اگزیف بذاره رو عکس و هم میتونه اونو تغییر بده . ضمن اینکه این افراد که اشاره میکنی نه عکاسن و نه کارشون عکاسیه فقط صرف سرگرمی و مسخره بازی اینکارارو انجام میدن

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در بخش گالري سايت خودمان (سايت عكاسي) هر از گاهي يكي از دوستان يك عكس دزدي را به نام خودش جا مي زند كه معمولاً هم قضيه لو مي رود!
    هادی . م

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

خوب با حذف اگزیف داریوش جان به نظرت جلو این عمل گرفته میشه ؟ میدونی که نرم افزاریی هست که هم میتونه اگزیف بذاره رو عکس و هم میتونه اونو تغییر بده . ضمن اینکه این افراد که اشاره میکنی نه عکاسن و نه کارشون عکاسیه فقط صرف سرگرمی و مسخره بازی اینکارارو انجام میدن
    كاملاً موافقم و حذف اگزيف كمكي به اين قضيه نمي كند. من دليل احتمالي حذف اگزيف را گفتم.
    در سايت خودمان (خصوصاً در بخش لطفاً نظر دهيد) هم به نظرم بهتر است دوستان اگزيف عكس را حذف نكنند (چند بار در همان تاپيك اين موضوع را از دوستان درخواست كرده ام) بيشتر استادان سايت هم در فروم هاي مديريت شده عكس هايشان را با اگزيف ارائه مي كنند.
    Hadi.M، MohammadH و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛

اگر شما فرمت خام عکاسی می کنید و نه JPG، این تنظیمات اهمیتی نمی توانند داشته باشند.
    سلام
    قربان منظور شما دقیقا کدام تنظیمات است؟ Picture Style را میفرمائید یا تنظیماتی که در داخل این منو برای هر یک از Style ها وجود دارد و سوال دوستمان بود؟
    چون، دومی را که بالقطع بله، ولی در مورد اولی گاها احساس میکنم نرم افزار آنچه را که باید بهم نمیده!! واضح تر بگم اگر عکسی را با 2 استایل مختلف استاندارد و مثلا لندسکیپ گرفته باشم و سپس در نرم افزار مقایسه کنم در حالی که عکس استاندارد را نرم افزاری بر روی لندسکیپ قرار دهم، این 2 با هم برابر نیست!! یا اینکه من در اشتباهم؟
    سپاس

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    كاملاً موافقم و حذف اگزيف كمكي به اين قضيه نمي كند. من دليل احتمالي حذف اگزيف را گفتم.
    در سايت خودمان (خصوصاً در بخش لطفاً نظر دهيد) هم به نظرم بهتر است دوستان اگزيف عكس را حذف نكنند (چند بار در همان تاپيك اين موضوع را از دوستان درخواست كرده ام) بيشتر استادان سايت هم در فروم هاي مديريت شده عكس هايشان را با اگزيف ارائه مي كنند.
    وقتی که دوستان در نام بردن لوکیشن عکاسی (مثلا در عکاسی منظره) کم لطفی میکنند، دیگر اگزیف که جای خود دارد!