صفحه 52 از 735 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 152 552 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

Question پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

سلام
    من نیازمند راهنمایی در مورد عکاسی فیلم(سینما) هستم.از دوستانی که تجربه این کار رو دارند خواهشمندم کمک کنند و بازگو کنند که کلا این عکاسی به چه نحویه ؟هنگام عکس گرفتن چه زمانیه؟هنگام فیلمبرداری یا ؟ آیا صدای شاتر دوربین مشکل ساز خواهد بود؟یه توضیح کلی اگر دوستان بدهند ممنون میشم چون یک پیشنهاد بهم شده البته پیشنهاد کاری نیست اما دوست ندارم عکسهام ضعیف باشن
    ضمنا تجهیزات من فعلا
    canon 40D
    CANON 17-85
    CANON 50 F1.8
    CANON 28-135 (از دوستم میخوام بگیرم)

لطفا از ابتدا ی قضیه و به صورت اماتور توضیح بدید؟من نمیدونم باید اونجا پرتره بگیریم از بازیگران یا مثلا عکس هنری بگیرم یا اینکه عکس خبری بگیم ؟:confused::confused:

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: سوالات عمومي عكاسي

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    سلام
    من نیازمند راهنمایی در مورد عکاسی فیلم(سینما) هستم.از دوستانی که تجربه این کار رو دارند خواهشمندم کمک کنند و بازگو کنند که کلا این عکاسی به چه نحویه ؟هنگام عکس گرفتن چه زمانیه؟هنگام فیلمبرداری یا ؟ آیا صدای شاتر دوربین مشکل ساز خواهد بود؟یه توضیح کلی اگر دوستان بدهند ممنون میشم چون یک پیشنهاد بهم شده البته پیشنهاد کاری نیست اما دوست ندارم عکسهام ضعیف باشن
    ضمنا تجهیزات من فعلا
    canon 40D
    CANON 17-85
    CANON 50 F1.8
    CANON 28-135 (از دوستم میخوام بگیرم)

لطفا از ابتدا ی قضیه و به صورت اماتور توضیح بدید؟من نمیدونم باید اونجا پرتره بگیریم از بازیگران یا مثلا عکس هنری بگیرم یا اینکه عکس خبری بگیم ؟:confused::confused:
    سلام

تمام سوالات شما در تاپیکهای زیر قبلا ً مطرح شده و پاسخ داده شدند, تنها یک جستجوی کوچک ... :)

عکاسی در تئاتر و سینما

انتخاب لنز برای عکاسی تئاتر

انتخاب لنز برای 450 دی جهت عکاسی تأتر و فیلم
    Navid7h و odesa تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا IYIostafa آواتار ها
    تشکر کرده
    171

پیش فرض کنون برای اولین بار حرف"دی" را برای نام گذاری استفاده کرد یا نیکون ؟

با دیدن نام گذاری دوربین های کنون در رده SLR مثلا مدل canon 500d یا d5000 و یا d300 در نیکون و 300d در کنون داریم این سوال پیش میاد که چرا تمام این مدلهای اس ال آر این حرف d را در پس و پیش از اسم خودشان یدک می کشند. (ظاهرا d مخفف کلمه digital هست)
    سوال اینجاست کنون برای اولین بار جهت نام گذاری دوربینهای SLR دیجیتال خود از حرف D استفاده کرده یا نیکون ؟ چون ظاهرا کمپانی دومی سعی داشته اسم مدلهای خود را شبیه به شرکت رقیب کند. هر چه در اینترنت گشتم منبع درستی پیدا نکردم بهتردیدم در سایت عکاسی سوالم را مطرح کنم...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: کنون برای اولین بار حرف"دی" را برای نام گذاری استفاده کرد یا نیکون ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط IYIostafa نمایش پست ها
    با دیدن نام گذاری دوربین های کنون در رده SLR مثلا مدل canon 500d یا d5000 و یا d300 در نیکون و 300d در کنون داریم این سوال پیش میاد که چرا تمام این مدلهای اس ال آر این حرف d را در پس و پیش از اسم خودشان یدک می کشند. (ظاهرا d مخفف کلمه digital هست)
    سوال اینجاست کنون برای اولین بار جهت نام گذاری دوربینهای SLR دیجیتال خود از حرف D استفاده کرده یا نیکون ؟ چون ظاهرا کمپانی دومی سعی داشته اسم مدلهای خود را شبیه به شرکت رقیب کند. هر چه در اینترنت گشتم منبع درستی پیدا نکردم بهتردیدم در سایت عکاسی سوالم را مطرح کنم...
    اولين DSLR نيكن دوربين D1 بود كه در June 1999 معرفي شد و اولين DSLR كنن دوربين D30 بود كه در May 2000 معرفي شد پس در واقع نيكن حدود 11 ماه جلوتر اين معرفي رو انجام داد. البته اگر اشتباه نكنم كنن اول بك ديجيتال براي مدل هاي SLR را بيرون داد بعد دست به كار ساخت DSLR شد.

ضمنا كنن پس از ارائه ي D30 و بعد D60 در دوربين بعدي (10D) حرف D رو به بعد از شماره ها انتقال داد.

البته بد نيست بدانيد اولين DSLR اي كه براي عرضه به عموم ساخته شد Kodak DCS 100 بود كه با استفاده از بدنه ي دوربين آنالوگ Nikon F3 (چقدر دوست داشتم اين دوربين رو ) در سال 1991 عرضه شد.

ویرایش توسط farhad44 : Sunday 18 April 2010 در ساعت 15:52
    Kavan، vbigdeli، Amin Zarif و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه m like mother آواتار ها
    تشکر کرده
    95

پیش فرض تو رو خدا سوال منو جواب بدید

من یه سوال داشتم دو بار تاپیک زدم تاپیکم رو سریع بستند و حتی اجازه نمی دن من جواب اشکلات مطرح شدشون رو بدم. حالا اگه اینجا گفتگوی آزاده . بذارید من جوابم رو بگیرم. چند تا مقاله تو ویکی پدیا یا تو خود سایت معرفی کردند جوابم رو اونجا پیدا نکردم. هی میگن اول جایی دیگر رو مطالعه کن. واقعا سوالم اینقدر سخت بود. پس گلی به جمال خودم که به همه ریزه کاری ها گیر میدم.

حالا سوالم:

چرا به فیلم 120 میگن 120 و به 135 میگن 135 ؟

یه بنده خدایی جواب داد این چه سوالیه مثل اینکه بگی چرا به 5d میگن 5d !!!

شما بگید آخه من چی باید جواب بدم. من دارم از تاریخچه سوال می کنم نه از یک برند یا مدل خاص. تازه بد هم نیست آدم بدونه که چرا یک نام رو برای یک مدل انتخاب می کنند. مثلا چرا به هواپیمای f16 میگن f16 . بعضی اسامی مثل باد میان و میرن ولی آدم باید از بعضی چیزها و تاریخچه ها سر در بیاره

یه داستان کوچک: خیلی سال پیش ترم های ابتدایی بود ( رشته الکترونیک ) از استاد سوال کردم چرا جریان رو همیشه از + به - فرض می کنیم. همه خندید که این چه سوالی خب برای اینکه همیشه جریان از پتاسیل + به منفی هست دیگه .... بعدش استاد گفت اتفاقا سوال خوبیه چون جریان از - به + حرکت می کنه و اون فقط یه قرارداد که تو فرمولها راحتر باشیم

همیشه به سوال کننده احترام بگذارید حتی اگه خیلی خنگ بود مثل من و سوالش ساده لوحانه بود.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: تو رو خدا سوال منو جواب بدید

دوست عزیز

همه به سئوال شما احترام گذاشتند و جواب دادند !

از یک دانشجوی رشته مهندسی و یا یک مهندس بعید است که نتواند جواب سئوالات خود و یا بخشی از آن جواب ها را شخصا پیدا کند.

در آدرسی که داده بودم....
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/135_film
    اگر خط اول را میخواندید متوجه می شدید که

The term 135 (ISO 1007) was introduced by Kodak in 1934[1] as a designation for cartridge film 35 mm (1.4 in) wide, specifically for still photography. It quickly grew in popularity, surpassing 120 film by the late 1960s to become the most popular photographic film format
    پی نوشت

1.خداوند به مدیران این فروم وزین صبر جزیل عنایت کند !

raffi، BERLANO و arash1988 تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

پیش فرض پاسخ: تو رو خدا سوال منو جواب بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    یه داستان کوچک: خیلی سال پیش ترم های ابتدایی بود ( رشته الکترونیک ) از استاد سوال کردم چرا جریان رو همیشه از + به - فرض می کنیم. همه خندید که این چه سوالی خب برای اینکه همیشه جریان از پتاسیل + به منفی هست دیگه .... بعدش استاد گفت اتفاقا سوال خوبیه چون جریان از - به + حرکت می کنه و اون فقط یه قرارداد که تو فرمولها راحتر باشیم
    یک داستان کوچکتر: عرض فیلم های 135 دقیقا 35 میلی متر است.کارخانه مبدع این استاندارد آن را به صورت قراردادی 135 نام نهاد تا شما راحت تر باشید

دوست عزیر در کل فکر می کنم انسان باهوش و زرنگی هستید.امید وارم این روحیه تان را در جهت هنر عکاسی به کار ببرید

در ضمن من خیلی علاقه دارم بدونم اسم حقیقی شما چیه مرد هستید یا زن و اینکه چرا نام m like mother رو انتخاب کرده اید

نوید جان پست شما را دیدم اما لازم دیدم بنده هم ارسال کنم ;)
    Navid7h، BERLANO، hamedch67 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان. یک سوال دارم . اما نمی دونم اینجا باید مطرح کنم یا نه.
    من دارم در زمینه عکاسی حیات وحش فعالیت می کنم و نیاز به یک لباس استتار دارم . کجا میشه پیدا کرد در تهران؟
    آیا چیزی مثل این عکس ها در تهران پیدا میشه؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط oveis نمایش پست ها
    سلام دوستان. یک سوال دارم . اما نمی دونم اینجا باید مطرح کنم یا نه.
    من دارم در زمینه عکاسی حیات وحش فعالیت می کنم و نیاز به یک لباس استتار دارم . کجا میشه پیدا کرد در تهران؟
    آیا چیزی مثل این عکس ها در تهران پیدا میشه؟
    با سلام

میدان توپخانه , خیابان فردوسی
    یک مدل رو داخل یکی از فروشگاههای فروش اسلحه دیدم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Exclamation مفهوم Aunt Bettie

در برخی از مجلات و کتاب های عکاسی از اصطلاح Aunt Bettie و یا Aunt Betty استفاده می شود که حدس من این است که مریوط به عکاسی portrait باشد.کسی معنی دقیق این اصطلاح را میدونه؟

صفحه 52 از 735 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 152 552 ... آخرینآخرین