صفحه 606 از 735 نخستنخست ... 106 506 556 596 602 603 604 605 606 607 608 609 610 616 656 706 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,051 تا 6,060 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

سلام بچه ها. دو تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
    1- من یه دوربین کانن sx60 دارم می خواستم بدونم موقع فیلمبرداری در میحیط کم نور چطور میشه فلاش رو روشن کرد؟
    2- لطفا میشه فرمایید تنظیمات ( دستی ) عکس برداری پرتره رو این دوربین چطوری ؟ من هر کاری میکنم تمام کادر واضح میشه . البته من آماتور هستم لطفا یه جور بگین من متوجه بشم.
    ممنونم.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان راهکاری هست لنز نیکون و موقتا روی فوجی استفاده کرد
    از اونجایی که دوربینهای فوجی بدون آینه هستند از لحاظ فنی محدودیتی برای این کار نیست. انواع و اقسام تبدیلهای ساده و speed booster هم برای این کار ساخته شده که حتی قابلیت تغییر دیافراگم لنزهای G رو هم دارند.
    Novoflex Adapter for Nikon Mount to Fujifilm X Mount FUX/NIK B&H
    البته قیمتشون یکم بالاست. وفکر کنم لازم نباشه بگم که با این تبدیلها فکوس دستی میشه.
    Jalal Parsa تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1366 نمایش پست ها
    از اونجایی که دوربینهای فوجی بدون آینه هستند از لحاظ فنی محدودیتی برای این کار نیست. انواع و اقسام تبدیلهای ساده و speed booster هم برای این کار ساخته شده که حتی قابلیت تغییر دیافراگم لنزهای G رو هم دارند.
    Novoflex Adapter for Nikon Mount to Fujifilm X Mount FUX/NIK B&H
    البته قیمتشون یکم بالاست. وفکر کنم لازم نباشه بگم که با این تبدیلها فکوس دستی میشه.
    ممنون
    تو ایران میشه تهیه کردش
    تو فروشگاههای اینترنتی وطنی که چیزی نتونستم پیدا کنم.

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط sima1362 نمایش پست ها
    سلام بچه ها. دو تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین:
    1- من یه دوربین کانن sx60 دارم می خواستم بدونم موقع فیلمبرداری در میحیط کم نور چطور میشه فلاش رو روشن کرد؟
    2- لطفا میشه فرمایید تنظیمات ( دستی ) عکس برداری پرتره رو این دوربین چطوری ؟ من هر کاری میکنم تمام کادر واضح میشه . البته من آماتور هستم لطفا یه جور بگین من متوجه بشم.
    ممنونم.
    1- فلاش هیچ دوربینی قابلیت روشن موندن دائم رو نداره برای فیلمبرداری باید از پروژکتور استفاده کنید.
    2- فکر کنم منظورتون اینه که چرا پشت سر سوژه محو نمیشه درسته؟ این مورد مربوط به تنظیمات دوربین نمیشه. عکسهای دوربینهای سوپر زوم و کامپک بخاطر سنسور کوچک و فاصله کانونی کم لنز عمق میدان زیادی دارند. فکر کنم تنها راهتون این باشه که تو زوم بالا عکاسی کنید فقط در این صورته که پشت سوژه شما محو میشه.
    sima1362 تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

وای دستتون درد نکنه جوابمو دادین.. من این دوربین رو گرفتم همینجوری باهاش عکس بندازم واسه خونه. منتهی اصلا کار باهاشو بلد نیستم. به نظرتون میتونم عکسای خوبی باهاش بگیرم؟؟ اخه شنیدم سری های جی کانن بهترن..سری های g. متل g16... ؟؟الان خیلی دودل هستم دفترچه راهنما هم نداره.. بنظر شما که حرفه ای هستید بهتر نبود سری جی میخریدم؟؟ احتمالا یدونه سری جی کانن هم بخرم متلا سری جی 16..
    mostafa_1366 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

سلام دوستان عزیز وللا من مدتی میشه دوربین نیکون d3300 خریدم خداروشکر با لنز کیت خود دوربین تونستم پرتره های خیلی مناسب و خوبی بگیرم به طوری که تمام خانواده از عکسها خیلی راضی بودند کلا علاقه خیلی زیادی به پرتره و ماکرو دارم
    امروز هم لنز NIKKOR AF-S 50mm f/1.8G رو خریدم که انشالله فردا یا پسفردا میرسه دستم
    فقط چند مورد هست که میخوام بپرسم خیلی مبتدیانس و البته نمیدونم دقیقا جای این سوال این تاپیک هست یا خیر ببخشید اگه جای نادرستی سوالم رو مطرح میکنم
    1-قبلا شنیده بودم که عکاسی از خورشید و کلا رو به خورشید برای دوربین خطرناک هست و البته خودم یه تجربه داشتم چندیدن سال پیش که با یه دوربین معمولی کنون زیاد عکس از خورشید گرفته بودم که چند تا ازدوستان گفتند دوربین سنسورش خراب میشه تا امروز دوباره تو تاپیک عکسها داخل انجمن دیدم دوستان عکس از خورشید گذاشتند
    سوالم اینه ایا واقعا مشکلی ایجاد میکنه برا دوربین یا خیر؟
    2-سوال بعدی در مورد لنز هست و گرد و خاک و کثیفی که ایجاد میشه راستش یدونه فیلتر یو وی خریدم که احساس میکنم مارک خوبی نیست و البته بعد از کثیف شدن خیلی سخت میشه چربی رو از رو شیشه گرفت البته من هم خیلی حساس شدم بهرحال سوالم اینه کثیفی و گردو خاک جزیی ایا تو کیفیت عکس تاثیر داره؟اگه داره چطور میشه کاملا سطح لنز رو تمیز کرد که هیچ اثر کثیفی و چربی نباشه الان من حس میکنم اینکار غیر ممکنه
    سوال اخرم در مورد تعویض لنز هست احیانا تعویض پیاپی لنز میتونه کار پر ریسکی باشه؟برای ورود گردو غبار داخل دوربین میگم
    اگه اینطوره چه راهکاری هست که بتونیم با اطمینان لنز رو تعویض کنیم بنده بیشتر لنز کیت رو برا طبیعت میخوام استفاده کنم و لنز جدید رو برا جشنها و موارد اینچنین
    ممنون میشم از دوستان بنده رو راهنمایی کنند
    موفق باشید

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اگه مستقیم و به مدت طولانی سنسور رو به منبع آوری شدید مثل خورشید یا لیزر یا … باشه، احتمال آسیب دیدند سنسور به صورت پیکسل سوخته افزایش پیدا میکنه؛برای پاک کردن لنز استفاده از دستمال جیر و یا کاغذ لنز پاک کن به بار مصرف راه حل های ارزون و دم دستی هستند و راه بهتر استفاده از کیت های دمنده و فرچه و قلم گرافیتی که با حدود ۴۰ تومن میتوانید تهیه کنید؛
    ورود گرد و خاک به داخل دوربین امر طبیعی که قطعا پیش میاد و شما بیاد هر چند وقت یک بار برای رفع شده اقدام کنید، ولی برای کمتر شدنش موقع باز کردن لنز دهانه رو رو به پایین بگیرید و سعی کنید تا حد امکان محیط تمیزی رو برای این کار انتخاب کنید و سریع این کار رو انجام بدید
    samani و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    امین جان Capture NX 2 رو نصب کنید. من الان تست کردم مشکل thumbnail نداشت.
    عطا جان من هم کپچر ان ایکس ورژن دو رو استفاده میکنم و مشکلم پا بر جاست

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    این هم مشکلی جدید در هنگام نصب Codec
    البته ویندوز لپتاپم ، ویندوز 7 32 بیت هستش ولی در دیتایل کدک ذکر شده که هم برای 64 هم برای 32 قابل نصب هست

001.jpg
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    عطا جان من هم کپچر ان ایکس ورژن دو رو استفاده میکنم و مشکلم پا بر جاست

این هم مشکلی جدید در هنگام نصب Codec
    البته ویندوز لپتاپم ، ویندوز 7 32 بیت هستش ولی در دیتایل کدک ذکر شده که هم برای 64 هم برای 32 قابل نصب هست

001.jpg
    نسخه 32 و 64 بيت جداست. فايل x86 رو بگير كه حجمش 9.3 MB.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    نسخه 32 و 64 بيت جداست. فايل x86 رو بگير كه حجمش 9.3 MB.

شما که تا اینجا زحمتشو کشیدی
    زحمت لینک 32بیت هم گردن شما...

من که تو کوچه پس کوچه های سایت ماکروسافت گم شدم !
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام