صفحه 628 از 735 نخستنخست ... 128 528 578 618 624 625 626 627 628 629 630 631 632 638 678 728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,271 تا 6,280 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال داشتم
    راستش برا دوربین نیکون دی 3300 یه مموری داشتم که متاسفانه مشکل پیدا کرد و الان کامپیوتر میشناسدش اما دوربین نه
    یه مموری دیگه خریدم که یبار برا اینم اتفاق افتاد که دوربین نشناختتش میترسم دوباره مشکلساز بشه
    حدس میزنم بخاطر کیفیت پایین رم ریدرهاس که استفاده میکنیم برا انتقال عکس
    اما جدیدا یه مموری خاص دیدم که وایرلس داره
    Toshiba Flashair SD
    قیمتش حدود 130 تومان هست ایا کار باهاش راحته خصوصا انتقال عکس به گوشی یا کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز؟
    بجز انتقال این وایرلس کارایی دیگه هم داره؟مثلا شبیه کیت وایرلس نیکون که میشه از گوشی به عنوان کنترل استفاده کرد
    ممنون
    سلام
    این مشکل زمانی برای من پیش اومد که لپ تاپ ویروسی شده بود. هربار که رم میزدم به لپ تاپ، بعدش دیگه دوربین نمیخوندش و مجبور بودم یکبار روی دوربین فرمت کنم. بعد از تعویض ویندوز و ویروس کشی مشکلش برطرف شد. البته دوربین من کنون هست
    این مموری که فرمودید خودم استفاده نکردم. فکر میکنم بیشتر جنبه یک رابط وایرلس داشته باشه تا مموری. چون در این حدود قیمت که گفتید حافظه بالایی ندارن و فکر میکنم حدود 4گیگ باشن. شاید بیشتر به کار کسایی بیاد که بخواد در آتلیه عکاسی کنن یا بخوان از طریق وایرلس دوربین کنترل کنن
    samani تشکر می‌کند.
    بهنام ورشوساز
    Canon EOS 600D , EF-S 18-55 IS II , EF 50 f/1.8 II , EF-S 55-250 IS STM , Hahnel Triad 40 Tripod

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

نه دوست گرامی این مموری 16 گیگابایت هست و کلاس 10 فکر میکنم چیز جالبی باشه
    فقط دقیقا نمیدونم وایفای تا چه حد ساده و کارا هست
    میترسم خیلی کارایی نداشته باشه
    من بیشتر میخوام برا انتقال عکسها به کامپیوتر دردسر نداشته باشم و راستش اگه اون کیت وایرلس نیکون موجود بود به نظرم خیلی مناسب بود خصوصا اینکه میشد با گوشی دوربین رو کنترل کرد و عکس گرفت
    لینک محصول رو میزارم که تو فروشگاه دیجیکالا هست امیدوارم موردی نداشته باشه گذاشتن لینک
    Toshiba Flash Air 16GB W-03 SD-R016GR7AL03ACH - کارت حافظه توشیبا مجهز به شبکه بیسیم Flash Air 16GB W-03 SD-R016GR7AL03ACH

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

دوستان سوالی به غایت ابتدایی دارم.وقتی ما تنظیمات نورسنجی دوربین را به مقادیر-+EV کم و زیاد میکنیم در واقع چه اتفاقی میفته؟به عبارتی دوربین چه تغییراتی و به عکس اعمال میکنه؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    دوستان سوالی به غایت ابتدایی دارم.وقتی ما تنظیمات نورسنجی دوربین را به مقادیر-+EV کم و زیاد میکنیم در واقع چه اتفاقی میفته؟به عبارتی دوربین چه تغییراتی و به عکس اعمال میکنه؟
    بستگي دارد چه مد عكاسي را انتخاب كرده باشيد اگر در مد تقدم اپرچر (Av در كانن) باشيد و ISO را هم عدد ثابتي انتخاب كرده باشيد، با كم و زياد كردن EV سرعت شاتر زياد و كم مي شود. اگر در مد تقدم سرعت شاتر (Tv در كانن) باشيد، اپرچر بسته تر يا باز تر مي شود.
    S_Mahdi و S Noora تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    بستگي دارد چه مد عكاسي را انتخاب كرده باشيد اگر در مد تقدم اپرچر (Av در كانن) باشيد و ISO را هم عدد ثابتي انتخاب كرده باشيد، با كم و زياد كردن EV سرعت شاتر زياد و كم مي شود. اگر در مد تقدم سرعت شاتر (Tv در كانن) باشيد، اپرچر بسته تر يا باز تر مي شود.
    ممنونم.یعنی میفرمایید که در تنظیمات سنسور و در نورسنجی دخالتی نمیکنه؟

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

دوربین میاد با توجه به نوع نورسنجی انتخابی مقدار نور ورودی به سنسور رو تخمین میزنه که ما بر مبناش دیاف و و شاتر یا ایزو رو تنظیم میکنیم حالا این EV در واقع میاد تراز نور سنجی رو تغییر میده که تو تقدم دیافراگم یا شاتر قابل لمسه که با کم کردن EV فرضا سرعت شاتر رو بالاتر میبره و نوردهی عکس کمتر میشهیا دیاف رو میبنده
    S Noora تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    ممنونم.یعنی میفرمایید که در تنظیمات سنسور و در نورسنجی دخالتی نمیکنه؟
    در نورسنجي كه دخالت مي كند (اصولاً تغيير EV يعني دستكاري در نورسنجي انجام شده توسط دوربين) با كم و زياد كردن EV روشنائي عكس زياد و كم مي شود.
    منظورتان از تنظيمات سنسور چيست؟ تنظيم نور توسط تغيير در ISO‌ يا اپرچر (ديافراگم) يا سرعت شاتر يا تركيبي از اين سه انجام مي شود.
    S Noora تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

سلام دوستان
    چه عواملی باعث فلو شدن یک عکس میتونن بشن؟ البته غیر از فوکس نکردن و تکون خوردن دوربین و سوژه. حقیقتش اینکه امروز من دوربین رو روی سه پایه گذاشتم. فوکس کردم و عکس گرفتم. توی این عکس نه تنها اون نقطه فوکس نیست که اصلا هیچ تقطه فوکسی وجود نداره.
    چون dof بالا میخواستم f/32 رو انتخاب کردم و سرعت شاتر هم 1/30 بوده. با ایزو 100. سنسور دوربین هم مقداری غبار روش هست. ولی در حدی که میشه با یه ادیت کوچیک تو فتوشاپ برشون داشت.
    عکس رو هم نتونستم توی پست بگنجونم. شرمنده. تلاش میکنم تو سرور دیگه آپ کنم و بگذارم
    ویرایش توسط moein1987 : Friday 15 May 2015 در ساعت 13:38

كاربر همراه Majid.No آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط moein1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چه عواملی باعث فلو شدن یک عکس میتونن بشن؟ البته غیر از فوکس نکردن و تکون خوردن دوربین و سوژه. حقیقتش اینکه امروز من دوربین رو روی سه پایه گذاشتم. فوکس کردم و عکس گرفتم. توی این عکس نه تنها اون نقطه فوکس نیست که اصلا هیچ تقطه فوکسی وجود نداره.
    چون dof بالا میخواستم f/32 رو انتخاب کردم و سرعت شاتر هم 1/30 بوده. با ایزو 100. سنسور دوربین هم مقداری غبار روش هست. ولی در حدی که میشه با یه ادیت کوچیک تو فتوشاپ برشون داشت.
    عکس رو هم نتونستم توی پست بگنجونم. شرمنده. تلاش میکنم تو سرور دیگه آپ کنم و بگذارم
    سلام
    به نظر می رسد با این دیافراگم بالا عکس شما مشکل شارپنس داشته باشد. هر لنزی در یک دیاف مشخص بیشتر شارپنس را دارد. که معمولا 8- 16 می باشد. و با افزایش دیافراگم شارپنس کم می شود
    moein1987 تشکر می‌کند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط moein1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در تائید صحبتهای جناب شهریاری، شما با انتخاب ابن روزنه، تصویرتان را از بین بردین! چون پدیده Diffraction یا پراش نور (تفرق نور) بوجود آمده که یک قاعده فیزیکی است.
    این لینک را بخوانید.
    ضمنا این موضوع غبار هم بنظرم در داخل لنز باشد،
    moein1987 تشکر می‌کند.