صفحه 678 از 735 نخستنخست ... 178 578 628 668 674 675 676 677 678 679 680 681 682 688 728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,771 تا 6,780 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Kasrajam آواتار ها
    تشکر کرده
    272

دوستان مدتی هست که حس میکنم لنز 400 ام بوکه جالبی بهم نمیده یک حالتی شبیه اعواج در بوکه ها دیده میشه، البته شخصا حس میکنم میتونه بدلیل حرارت باشه! ممکنه مشکلی برای المان های لنز پیش اومده باشه؟ دو نمونه عکس میزارم و خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم .

IMG_2076up.jpg
    IMG_2076.jpg

up1.jpg
    IMG_2295.jpg
    6D,70D,1100D
    24-70mm f2.8L II, 400mm f5.6L, 70-200mm f4L, 50mm f1.8 STM, 55-250mm STM

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasrajam نمایش پست ها
    دوستان مدتی هست که حس میکنم لنز 400 ام بوکه جالبی بهم نمیده یک حالتی شبیه اعواج در بوکه ها دیده میشه، البته شخصا حس میکنم میتونه بدلیل حرارت باشه! ممکنه مشکلی برای المان های لنز پیش اومده باشه؟ دو نمونه عکس میزارم و خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم .

IMG_2076up.jpg
    IMG_2076.jpg

up1.jpg
    IMG_2295.jpg
    درود کسری جان
    بنظر من میتونه بدلیل حرکت موج گرما از سطح اجسام باشه، همون پدیده ای که در روزهای گرم وقتی از نزدیکی سطح زمین نگاه میکنیم میبینیم.
    nicebluesky تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

درود بر هم فرومی های عزیز

دنبال یه تاپیک گشتم اما متاسفانه نتونستم پیدا کنم(خودآموز عکاسی آسمان شب) اگر درست اسمشو نوشته باشم
    بگذریم

از دوستان و اساتید عزیز سوالی داشتم با این مضمون:

به منبعی برای مطالعه و مشاهده نواحی ای از ایران که صاعقه رخ میده(بیشتر از حد معمول) و اینکه چه زمانی رخ میده نیاز دارم
    اگر کسی از دوستان اطلاع داره و یا منبعی میشناسه ممنون میشم معرفی کنه

درست یادم نیست پارسال چه زمانی بود که یه شب تا صبح رعد و برق و صاعقه مهمون منطقه ما بود و برای برنامه ای نیاز به زمان بندی دارم اما زمانش رو یادم نیست دقیقا

پیشاپیش سپاسگذارم از دوستان گرامی

موفق باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

دورد بر دوستان
    آقا یه سوال برام پیش اومده

طبق آمار پایین سایت این فروم بیش از 24000 کاربر و 581 کاربر فعال داره.
    ولی تعداد افراد فعال در فروم خیلی کمتر از اینه!
    بقیه کجان؟ آیا وجود خارجی دارند؟!
    amir.komeily، peacekeeper و Majid.No تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه
    تشکر کرده
    227

دوستان سلام
    سوالی برام پیش اومده
    اینکه عمر مفید یک لنز در حالتی که کمترین ضربه ای نبینه چند شاته؟
    آیا مارک لنزا در ماندگاری یک لنز موثره؟
    اگه جواب مثبته کدوم مارک؟
    چه عواملی باعث میشه یک لنز کارائی موثرش رو ازدست بده؟
    ببخشید سوالاتم زیاد شد

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

دوستان من سوالی دارم درمورد عکاسی از خورشید
    خیلی گشتم دنبال تاپیک مربوطه ک اونجا سوالمو بپرسم نیافتم، خودمم نمیتونم تاپیک بزنم نمیدونم چرا پس شرمنده اگه جاش نامناسبه
    من میخوام خورشید رو بندازم بین یه سری گلو و گیاه و از بینشون پرتو های نور پیدا باشه
    وقتی تنظیم میکنم زاویه رو چیزی که خودم میبینم عالیه اما چیزی که دوربین ثبت میکنه چیز دیگه ایه و اصلا پرتو ها ثبت نمیشن
    خورشید یه چیز روشن و مات و محو تو آسمون ثبت میشه
    چیکار باید کرد ؟
    و اینکه تو اینترنت خوندم ک دوربین های رده مبتدی اگه باهاشون از خورشید بگیری سنسور میسوزه! راسته عایا ؟ d3300 دارم

همچین چیزی مد نظرمه

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    دوستان من سوالی دارم درمورد عکاسی از خورشید
    خیلی گشتم دنبال تاپیک مربوطه ک اونجا سوالمو بپرسم نیافتم، خودمم نمیتونم تاپیک بزنم نمیدونم چرا پس شرمنده اگه جاش نامناسبه
    من میخوام خورشید رو بندازم بین یه سری گلو و گیاه و از بینشون پرتو های نور پیدا باشه
    وقتی تنظیم میکنم زاویه رو چیزی که خودم میبینم عالیه اما چیزی که دوربین ثبت میکنه چیز دیگه ایه و اصلا پرتو ها ثبت نمیشن
    خورشید یه چیز روشن و مات و محو تو آسمون ثبت میشه
    چیکار باید کرد ؟
    و اینکه تو اینترنت خوندم ک دوربین های رده مبتدی اگه باهاشون از خورشید بگیری سنسور میسوزه! راسته عایا ؟ d3300 دارم

همچین چیزی مد نظرمه
    چندتا مورد هست که باید بهش توجه کنید:
    1. نگاه کردن به خورشید به صورت مستقیم بشدت برای بینایی خطرناکه. مخصوصاً از طریق ویزور و لنز. از طریق لایو ویو برای چشم مشکلی پیش نمیاد اما برای دوربین هم بی ضرر نیست !
    2. اکثر این گونه ثبت ها، تک شات نیستن، بدلیل کنتراست شدید نوری این ترکیب بندی، مجبور به نورسنجی های مختلف خواهید شد. اصطلاحاً HDR
    3. برای پرتو های خورشید هم کلا دو دسته طرح از این پرتو ها قابل ثبته، یک دسته اونایی که در مکان های مه آلود و غبار آلود قابل رویت هستن. والبته دسته دیگری که اونها رو به اسم SunStar میشناسیم و با استفاده از دیافرااگم های خیلی بسته نمود پیدا میکنن و ثبت مورد دوم راحت تره.
    Aier تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    چندتا مورد هست که باید بهش توجه کنید:
    1. نگاه کردن به خورشید به صورت مستقیم بشدت برای بینایی خطرناکه. مخصوصاً از طریق ویزور و لنز. از طریق لایو ویو برای چشم مشکلی پیش نمیاد اما برای دوربین هم بی ضرر نیست !
    2. اکثر این گونه ثبت ها، تک شات نیستن، بدلیل کنتراست شدید نوری این ترکیب بندی، مجبور به نورسنجی های مختلف خواهید شد. اصطلاحاً HDR
    3. برای پرتو های خورشید هم کلا دو دسته طرح از این پرتو ها قابل ثبته، یک دسته اونایی که در مکان های مه آلود و غبار آلود قابل رویت هستن. والبته دسته دیگری که اونها رو به اسم SunStar میشناسیم و با استفاده از دیافرااگم های خیلی بسته نمود پیدا میکنن و ثبت مورد دوم راحت تره.
    پس یعنی من عکسی که مد نظرم بود رو نگیرم ؟
    میخوام خورشید رو بین یه مشت گیاه بذارم و اون عکسو ثبت کنم
    اگه به دوربینم صدمه میزه نکنم این کارو
    D3300 دارم با لنز 18-55

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    پس یعنی من عکسی که مد نظرم بود رو نگیرم ؟
    میخوام خورشید رو بین یه مشت گیاه بذارم و اون عکسو ثبت کنم
    اگه به دوربینم صدمه میزه نکنم این کارو
    D3300 دارم با لنز 18-55
    با عرض سلام:

عکاسی از خورشید با سرعتهای بالا ودیافراگم های بسته انجام میشه و معمولا اشیای مقابل خورشید بصورت ضد نور دیده می شوند و تیره ثبت می شوند که زیبایی خاص خودشونو دارند، اما برای روشن بودن اونها و دیده شدن رنگشون میتوانید با زدن فلاش پر کننده ( همون فلاش سر خود دوربین ) این کارو انجام بدید، در این صورت یک مشکل پیش میاد اول اینکه مجبورید یا خورشیدو در فوکوس داشته باشید یا شی مورد نظرتونو، حالا اگه بخواین هردوتارو هم در فوکوس داشته باشید و هم رنگ و جزییات شی مورد نظرو ثبت کنید که در ضد نور قرار نگیره باید ابتدا با یک فلاش جدا از دوربین و کنترل فلاش از راه دور که در محل شی مورد نظر و رو به شی نصب کردید جهت نورپردازی شی استفاده کنید، حالا برای مشکل فوکوس میتوانید به اندازه کافی از شی فاصله گرفته ، دیافراگم بسته ترجیحا 13 یا بالاتر و زوم کردن لنز روی سوژه و سپس انتخاب محل فوکوس بین سوژه و خورشید ( موضوعی کمی دورتر از سوژه را انتخاب کرده و روی آن فوکوس کنید ) تا هم خورشید در فوکوس باشد و هم سوژه و سپس عکاسی کنید، برای ثبت نورهای خطی از لابلای روزنه های نوری شاخ و برگ درختان و گیاهان طوری که نور بصورت خطی ایجاد و ثبت شود می توانید از دود، پاشیدن خاک، کچ، آرد، پودر بچه و ... در فضای مورد نظر استفاده کنید.
    قابل توجه است که مشاهده خورشید با مود لایو ویو دقیقا مثل این میمونه که از نور مستقیم خورشید فیلم برداری کنید و سنسور شما بسیار آسیب خواهد دید، برای حفظ چشمان خود در مقابل نور خورشید از ویزور دوربین میتوانید از روی هم قرار دادن دو عدد عینک دودی یو وی دار و نگاه از بین آن و ویزور استفاده کنید، ضمنا عکاسی از خورشید چون با سرعت های بالا ( کسری از ثانیه) صورت میگیره مشکلی برای سنسور پیش نخواهد آورد البته نه اینکه همیشه این کارو ادامه بدید.
    شاد و موفق باشید
    S.Khosravi و Aier تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام و درود خدمت دوستان عزیز
    من چند روزی هست دوربین Nikon d5300 با لنز ۱۸-۵۵ گرفتم و طبعا هنوز اماتور هستم.
    یادگیری رو از کجا شروع کنم؟این ۱-۲ ماه نمی تونم برم کلاس.
    با یکی از دوستام که حرفه ای هستند کمی کار کردیم.
    ایا به نظرتون کتاب و مقاله و فایل PDF به درد می خورد؟