صفحه 724 از 735 نخستنخست ... 224 624 674 714 720 721 722 723 724 725 726 727 728 734 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,231 تا 7,240 , از مجموع 7347
Like Tree10536تشکر

موضوع: سوالات عمومي عكاسي

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    دوست من،
    سنسورهای هر دو دوربینی که نام‌بردید، ۱۲ مگاپیکسل اند. و اما یکی قطع فول‌فریم و دیگری قطع APSC است. به نظر شما اندازه‌ی پیکسل‌هادر این دو سنسور چگونه‌اند؟
    اما بیایید پاسخ را ببینیم:

فایل پیوست 82667
    فتوسل‌های D700 در واقع ۱۳۴٪ بزرگ‌ترند.
    و آیا مطابق این تصویر بالا سنسوری که سطح پیکسلی بزرگ‌تری دارد به قول خود شما امتیاز بیشتری کسب نکرده؟ به همان دلیلی که در پست پیشین گفتم؟
    سلام و ارادت فراوان
    البته توضیح عرض کنم منظورم از چگالی پیکسل درواقع تعریف چگالی به معنای عام و در اینجا تعداد پیکسل در واحد سطح است که سنسور مثلا D90 دارای چگالی بیشتریست .
    البته امتیاز DXO در بخش نویز طبق تعاریف خودش یه نسبت مستقیم بین میزان نور در واحد سطحه ( البته در بخش نمودار SNR تابعی لگاریتمی که سه واحد افزایش بیانگر یک استاپ عملکرد بهتره) به ازای دو برابر شدن این امتیاز سنسور در واقع یک استاپ عملکرد نویزی بهتر خواهد داشت .
    البته به نظر حقیر این اختلاف جزئی به نظرم ناشی از تفاوت نوع سنسوره
    مثلا مقایسه 7D و 5DII
    عملکرد 5DII طبق DXO برابر 1815
    عملکرد 7D طبق DXO برابر 854 که اگر اندازه سنسور ها رو ثابت در نظر بگیریم 854*2.56=2186
    نتیجه اینکه در اینجا سنسور با چگالی پیکسل بیشتر در واحد سطح در واقع Efficiency بیشتری خواهد داشت .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

می شه دکمه های 750D رو عوض کرد یعنی مثلاً دکمه خاموش شدن ال سی دی بشه دیافراگم

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوست عزیز من خیلی کم درباره مکانیزم شاتر میدونم،
    ولی اینجا اگه دوتا پرده نمیتونن حرکت از بالا به پایین داشته باشن. چون اگه هردو بالا باشن که سنسور دائماً داره نوردهی میشه. بنظر میاد دوتا پرده شاتر وسط هستن و وقتی عکس گرفته میشه اونا به بالا و پایین حرکت میکنن
    خیر اینطور نیست یعنی تا جایی که من اطلاع دارم به این شکل نیست . هر پرده به یک فنر ( یا چیزی شبیه فنر دقیقا نمیدونم ) وصل هستش . البته شاتر ها انواع مختلفی دارند من الان در مورد همین شاتری که عکسش رو گذاشتین صحبت میکنم . قبل از اینکه دکمه شاتر رو فشار بدین پرده پایینی و بالایی هر دو در بالا قرار دارند فرض کنید سرعت شاتر رو 1 ثانیه تنظیم کردین به محض اینکه دکمه شاتر رو فشار بدین اول پرده پایینی که در بالا قفل شده آزاد میشه و به سرعت میاد پایین و پرده بالا سر جای خودش ثابت هست ! بعد از 1 ثانیه پرده دوم به سرعت از بالا میاد پایین و نوردهی متوقف میشه . وقتی سرعت خیلی زیاد میشه به محض اینکه دکمه شاتر رو فشار میدین و پرده اول داره میاد پایین بلافاصله پشت سر پرده اول پرده دوم هم حرکت میکنه و میاد پایین ! بخاطر همین موضوع شما موقع استفاده از فلاش بصورت معمولی نمیتونین سرعت شاتر بیشتر از 1/250 ام ثانیه رو انتخاب کنی چون هر دو پرده باهم حرکت میکنن و در هر زمان که فلاش زده بشه قسمتی از سنسور اکسپوز نمیشه و قسمتی از عکس خیلی تیره ثبت میشه

كاربر همراه ahmad_sh آواتار ها
    تشکر کرده
    814

نقل قول نوشته اصلی توسط ibaltazar نمایش پست ها
    می شه دکمه های 750D رو عوض کرد یعنی مثلاً دکمه خاموش شدن ال سی دی بشه دیافراگم
    همه دکمه ها رو نمیشه تغییر داد ! در قسمت تنظیمات مشخص شده چه دکمه هایی رو دوباره میتونین برای دوربین تعریف کنین که چه کاری انجام بده

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

سلام دوستان.
    چطور میشه دوتا فلاش speedlight رو به صورت off camera تنظیم کرد تا بدون استفاده از فلاش خود دوربین، اونها زده بشن؟
    هم برای TTL ها و هم برای manual ها توضیح بدین
    ال سی دی دوربین با کیفیت‌ترین ال سی دی دنیاست!

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    چطور میشه دوتا فلاش speedlight رو به صورت off camera تنظیم کرد تا بدون استفاده از فلاش خود دوربین، اونها زده بشن؟
    هم برای TTL ها و هم برای manual ها توضیح بدین
    شما يا بايد از فلش خود دوربين استفاده کنی ، يا يک فلش اکسترنال رو روی دوربين به عنوان مستر انتخاب کنيد (ميتونيد تنظيم کنيد که فلش نزنه) يا اينکه از يک تريگر استفاده کنيد
    BRAD تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

سلام دوستان
    یکی از مشکلات هر عکاسی امکان لرزش دست و تار شدن عکس در سرعت های پایین عکاسیه.معمولا هم خودم به تجربه شخصیم و شناخت از خودم سعی کردم وقتی دوربین روی دست از سرعت یک هشتادم ثانیه عکاسی نکنم .شیوه دست گرفتن معمول دوربینو که همه ما بلدیم ولی جایی داشتم میخوندم که از قول عکاسی نوشته بود من این عکسو با سرعت یک هشتم ثانیه روی دست عکس گرفتم و چهره خانم ها با نور شمع روشنه و به تجربه یاد گرفتم چجوری دوربین رو محکم نگهدارم که در این سرعت نلرزه.من هرجور حساب نفهمیئم چجوری نگه داشته.کسی هست کمکم کنه بفهمم چجوری نگهداشته که در این سرعت عکس روی دست تار نشده.اگه راست گفته خیلی در عکاسی روی دست کمک می کنه

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط عشق عکاسی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یکی از مشکلات هر عکاسی امکان لرزش دست و تار شدن عکس در سرعت های پایین عکاسیه.معمولا هم خودم به تجربه شخصیم و شناخت از خودم سعی کردم وقتی دوربین روی دست از سرعت یک هشتادم ثانیه عکاسی نکنم .شیوه دست گرفتن معمول دوربینو که همه ما بلدیم ولی جایی داشتم میخوندم که از قول عکاسی نوشته بود من این عکسو با سرعت یک هشتم ثانیه روی دست عکس گرفتم و چهره خانم ها با نور شمع روشنه و به تجربه یاد گرفتم چجوری دوربین رو محکم نگهدارم که در این سرعت نلرزه.من هرجور حساب نفهمیئم چجوری نگه داشته.کسی هست کمکم کنه بفهمم چجوری نگهداشته که در این سرعت عکس روی دست تار نشده.اگه راست گفته خیلی در عکاسی روی دست کمک می کنه
    گرفتن عکس با سرعت 1/8 بدون لرزش اصلا کار سختی نیست. ببینید اصولا هر چقدر فوکال بالاتر باشه به حداقل سرعت بیشتری لازمه تا سوژه تار نیوفته و همینطور بالعکس تو فوکال های واید سرعت کمتری لازمه. معمولا فرمولش اینطوریه که بصورت یه کسر با صورت یک و بجای مخرج هم فاصله کانونی لنز، حداقل سرعتی که لازمه تا سوژه تار نیوفته بدست میاد. حالا این رو هم در نظر بگیرید که با استفاده از لرزشگیر این عدد حدود 4 استاپ پایینتر میاد یعنی اگه شما برای عکاسی با فوکال 60 به حداقل سرعت 1/60 نیاز دارید با استفاده از لرزشگیر میتونید این عدد رو تا 1/8 هم پایین بیارید. البته فاکتورهای دیگه مثل مهارت عکاس تو محکم گرفتن دوربین و تکنیکهایی مثل حبس کردن نفس موقع شات و بیحرکت بودن سوژه هم میتونه تو خروجی کار تاثیر زیادی داشته باشه.
    عشق عکاسی تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام خدمت همگی
    یه سوالی چن وقتیه ذهنمو درگیر کرده
    اونم اینکه بازار کار عکاسی تبلیغاتی و صنعتی با بحث 3d modeling و بخصوص نرم افزار های 3dmax و sketchup تهدید نمیشه؟
    خصوصاً که این نرم افزار ها هم هزینه کمتری (نسبت به عکاسی) برای کارفرما دارن و هم اینکه در ویرایش و تنظیمات صحنه و تغییرات میزانسن و منابع نوری دست رو خیلی باز میزارن

میخواستم این سوالمو تو یه تایپک مجزا بزارم ولی متأسفانه امکان ارسال موضوع جدید ندارم(کسی میدونه چرا؟ راهنمایی کنین لطفا تازه عضو شدم اینجا)

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

سلام بر دوستان
    با بودجه یک میلیون تومان چه دوربینی پیشنهاد میدین؟
    برای مدرسه میخوام..
    مورد عکاسی هم کارهای روزمره دانش آموزان و مراسمات و یا گاهی اردوهای تفریحی و ...
    پرینت عکس هم اگه پیش بیاد معمولا تو سایز متوسط (نهایت 20 در 30 سانت) چاپ میکنند..

پیشاپیش تشکر میکنم...
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir