صفحه 1 از 689 1 2 3 4 5 11 51 101 501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض شايعات يا واقعيات

شايعاتي در وب هست كه كانن به زودي دوربين جديدي در رده high- end SLR عرضه خواهد كرد. احتمالا با سنسوري بين 8 تا 15 مگاپيكسل و قيمتي بين 1d mkII و 1dsmkII . همچنين نسخه L لنز 28-135 IS نيز در راه است.
    هر چند بزودي نمايشگاه عمده اي در راه نيست اما بنظر ميايد كه كانن عليرغم اين مساله، اين دوربين را براي رقابت با D2x عرضه خواهد كرد.

تا چه حد اين حرفا به واقعيت بپيوندد ...
    ajjadesa، zareh12 و mojtaba79 تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نمیدونم شایعات تا چه اندازه صحت داره... ولی این واقعیت وجود داره که D2X از لحاظ اقتصادی بهترین دوربین برای خرید یه DSLR حرفه ای هستش... (البته بحث اونایی که لنز دارن رو نمیکنم....)
    چون با قیمت 1DmII شما دوربین 12 مگاپیکسلی خواهید داشت....

و قیمتش نسبت به 1DS II هم که بسیار پایین تره....

و فکر میکنم نوبتی هم باشه میشه انتظار 1D III رو کشید!
    با 12 مگاپیکسل! اون موقع نیکون باز باید بره آژیر بکشه....

اما یه نکته دیگه ؟
    باز هم فکر میکنم تنوع DSLR ها کمه... مثلا کنون حدود 8 مدل بدنه نگاتیو داره...
    یا همینطور نیکون...
    ولی بدنه های دیجیتالشون به 4 مدل تقریبا محدود میشه.... میشه انتظار کشید که مدلهای دیگه ای مابین 20 دی تا مارک 2 بیرون بیاد؟ یه آرزو ؟ نمیدونم... یه چیزی مثلا مثل EOS 5 یا EOS 3 ...
    zareh12 تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نعما جان در مورد این شایعات اطلاعاتی ندارم ولی پیش بینی که میتونم بکنم اینه که
    فکر میکنم وقتشه که کانن نسل جدید پروسسورهاشو روی دوربینها ارائه بده.. DigicIII شاید! نویز کمتر، کیفیت بالاتر!
    تا دو روز دیگه مهلت تخفیف کانن برای دوربین های 1D mark II و 20D تموم میشه و معمولا اینکار برای خالی کردن انبارها از این محصولاته.. احتمالا کانن تا دو سه ماه دیگه یک دوربین نسل جدید از سری 20D و یا 1D Mark II میده بیرون. با حرف آرش کاملا موافقم.. یک دوربین 12 مگا پیکسلی حرفه ای یا نیمه حرفه ای.. 30D مثلا؟!
    ولی در رده high-end فکر نمیکنم یعنی چیزی برتر از 1Ds Mark II ؟ این دوربین هنوز شوک خودشو روی مصرف کننده ها داره.. شاید دلیلی نداشته باشه که یک دوربین گرانقیمت وحشتناکتر از 1Ds Mark II بده بیرون.. خوب اگر اینکارو بکنه اونوقت تکلیف 1Ds Mark II چی میشه؟ یک teenager ناکام؟ ولی 1D Mark II کاملا داره به اواخر عمر میرسه همونطور که آرش گفت... از طرف دیگه استقبال از 20D اینقدر خوب بوده و مردم دنبال اون بودند (کاملا مثل 300دی که کانن به درستی و به موقع تشخیص داد که باید مردم رو توی تب و تاب محصولات این سریش قرار بده و 350دی رو تولید کرد.. استقبال از 350دی هم که خیلی عالیه.. تولیدش حدود 120000 تاست که استوک فروشگاهها همیشه هم پر نیست.)
    شاید الان کانن تشخیص داده که برای ادامه نوار موفقیت 20دی باید اواخر امسال دوربینی با قیمت حدود 20دی (مثلا 1500-1700دلار) و از نسل جدید ارائه کنه.. کانن مارکت-استراتژیست های بسیار خبره ای داره که آثار اونو میشه از رشد خریداران محصولاتش متوجه شد. سال گذشته کانن با 6 پله صعود در جدول بهترین Brandها با 12% رشد به رتبه 35ام ارتقا پیدا کرد. ارزش نام تجاری کانن در سال 2003 حدود 7192میلیون دلار بود که در سال 2004 به 8055میلیون دلار رسید. برای اطلاع شما در این لیست کوکا کولا با 67394میلیون دلار و 4% افت ارزش در صدر است و پس از آن میکروسافت با 61372میلیون دلار و آی بی ام با 53791میلیون دلار قرار دارند. در این لیست سونی بیستم است با 12759میلیون دلار، سامسونگ بیست و یکم ، کداک 53ام، پاناسونیک 77ام . خبری از بقیه کمپانی های دوربین سازی نیست در لیست برترین 100 نام تجاری دنیا.
    کانن دو تا کار بزرگ در طی سالهای 2002 و 2003 انجام داد که این جهش فوق العاده رو مدیون اونهاست.. اول اینکه یک نظر سنجی گسترده و بسیار دقیق روی بازار مصرف انجام داد که یکی از نتایج اون بیرون دادن 300دی در نیمه دوم 2003 بود که کاملا مطابق یک برنامه حساب شده نیاز مردم تشخیص داده شده و سود عظیمی رو به جیب کانن فرستاد. نتیجه بعدی افزایش فوق العاده سطح پشتیبانی از محصولات بود (هرچند که ما اینجا تو ایران سهمی از اون نمیبریم ) که بسیار در اقبال عمومی محصولات کانن موثر بود. استراتژی دیگر کانن حرکت بسوی اندیشه "Top of Class" بود با تبلیغات مختلف ، پشتیبانی محصولات و کیفیت برتر محصولات.. الان دیگه کسی در مورد کیفیت کانن شک نمیکنه.. شاید یک محصول بد ازش ببینه ولی ذهنیت حاکم بر مردم کیفیت برتر محصولات کاننه.
    متاسفانه نیکون توی این رقابت داره شدیدا عقب میمونه که اصلا خوشایند نیست.. بازار انحصاری نهایتا نه به نفع مصرف کننده خواهد بود و نه حتی به نفع خود کانن..

ببخشید که اینقدر حرف زدم و فروم عکاسی رو تبدیل به فروم تحلیل های تجاری کردم ..
    از اینها که بگذریم خبر بیرون اومدن نسخه L لنز 28-135 بسیار خوبه.. یعنی من صبر کنم و فعلا 28-135 نخرم ببینم چی خواهد بود این نسخه جدید؟ احتمال زیاد کمتر از 1000-1100 دلار نخواهد بود ولی آیا میارزه؟؟
    من که فعلا دلم میخواد همه لنزامو بفروشم و یک 28-300 بگیرم.. عکسایی که ازش میبینم بدجور دلم رو می لرزونه!! هرچند که باید بادی بیلدینگ کار کنم واسه تو دست نگه داشتنش ولی عجب چیزیه!! پس زمینه عکسها یا همون Bokehش مثل کره میمونه دقیقا!!
    ویرایش توسط Amin : Wednesday 13 July 2005 در ساعت 19:45
    zareh12 تشکر می‌کند.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

تشکر کرده
    11580

جايگزيني 350d بجاي 300d بعلت كمبودهايي بود كه 300d نسبت به رقيب سرسختش d70 داشت. اما جايگزيني 20d ... چرا؟ رقيبي دارد؟ كمبودي دارد؟ حداقل فعلا فكر نميكنم كه 20d را با چيز ديگري جايگزين نمايد مگر به دو علت، يا رقيبي برتر پيدا كند و يا اينكه كلا كانن بخواهد فاصله بين دوربينهايش را كم كند. مثلا فاصله بين 20d و 1dII را. در اين فاصله 2500 دلاري( 1300دلار تا3800 دلار) يك دوربين مثلا حدود 2500 دلار با مشخصاتي حد وسط ايندو اما با سنسوري بيش از 8 مگاپيكسل ميتوان تصور نمود. كه البته بعيد است اسمش 30d باشد بعلت تشابه اسمي با ان دوربين D30 قديم كانن.

اما ار آن مهمتر پر كردن فاصله بين 1dII‌و 1dsII است. يك فاصله 4500 دلاري. يك فاصله 8 مگاپيكسل تا 16 ميليون پيكسل فول. اينجا جاي خالي بدجور حس ميشود. هم از لحاظ فيمت و هم از لحاظ يك دوربين با مشخصاتي مانند سنسوري بيش از 8 مگاپيكسل و شايد فول فريم اما با مشخصاتي نازلتر از 1dsII . كه دقيقا ميشود رقيبي براي D2x .
    البته با توجه به جديدتر بودن اين دوربين حتي شايد برخي مشخصاتش برتر از 1dsII شود اما در كل بازهم نهايت ديجيتال 1dsII‌خواهد ماند با همان قيمت رويايي.
    ویرایش توسط nmroshan : Thursday 14 July 2005 در ساعت 17:54
    نعما م. روشن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

خوب من معتقدم که کانن صبر نمی کنه تا رقیب برتری برای 20دی بیاد .. کانن منتظر حمله نمیمونه.. و یک نکته دیگه اینه که تکنولوژی الکترونیک کانن الان DigicII هست که ازش بیشتر از یکساله که میگذره. این تکنولوژی روی دوربینهای مختلفی به کار برده از 1ds II گرفته تا 350D .. فکر میکنم یواش یواش وقتشه که نسل سومش رو ارائه بده. وگرنه یک دوربین بین 20دی و 1dII با استفاده از تکنولوژی DigicII و سنسورهای فعلی در واقع فقط بازی با امکانات دوربین میتونه باشه..
    ولی در صورتیکه تکنولوژی جدید بخواد بده بیرون فکر میکنم با خلف 20دی شروع میکنه.. در هر صورت منتظریم تا ببینیم.
    منکه شخصا با اومدن تکنولوژی جدیدتر موافقم .. پروسسور قویتر نویز کمتر.. سنسور جدیدتر دینامیک رنج بیشتر..
    ویرایش توسط Amin : Friday 15 July 2005 در ساعت 01:05
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

تشکر کرده
    11580

شايعاتي در وب هست مبني بر اينكه شايد در آينده اي نه چندان دور، هارد ديسك در دوربينهاي ديجيتال جايگزين كارتهاي حافظه شود!
    مثلا فرض كنيد در دوربين 8 مگاپيكسليتان كه عكسهايي با حجم بالا ميگيرد، يك هارد 40 گيگ داشته باشيد!

فقط چالش عمده، بهبود قابليت اطمينان هارد ديسك است.
    کوروش تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

البته الان هم به نوعی از هارد دیسکها استفاده می شود (همان میکرو درایوها) ولی همانطور که شما گفتید مشکل قابلیت اطمینان و خرابی به علت داشتن قطعات مکانیکی حساس همچنان لاینحل است. ضمنا جالب است بدانید که میکرودرایوها در ارتفاعات بالای 3000 تا 3500 دچار مشکل می شوند. چون دیسک گردان آنها بر روی بالشتکی از هوا با دور بالا می چرخد و در ارتفاعات که هوا رقیق می شود، دیگر محور دیسک شناور نیست و بخاطر اصطکاک دچار مشکل می شود.
    ولی به هر حال ایده ای که نعما مطرح کردند عملی است، چون الان در لپ تاپ ها یا وسایلی مثل پالم یا ای پود هاردهای بسیار مقاومی داریم که در برابر ضربه و تکان های شدید مقاومت خوبی دارند.

تشکر کرده
    11580
    کوروش تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

1- در مورد مایکرو درایو..
    همونطور که آقای شهبازی گفتن این هارد های کوچولو مدتهاست که در دوربین ها استفاده میشه...جالب اینکه سرعت خیلی بالایی هم دارن....(البته وقتی که به شاتر اشاره میکنید بالا میاد! بعد از سرعت جالبش میتونید استفاده کنید.... چند لحظه مکث داره تا از حالت خواب بیرون بیاد)
    و جالب تر اینکه گوش رو به دوربین بچسبانید دقیقا صدای هارد رو میتونید بشنوید! در قطع مینیاتوری!

الان نزدیک به دو ساله که از یه مایکرودرایو 1 گیگا بایتی دارم استفاده میکنم... تنها کارتیه که دارم... و تا حالا هیچ مشکلی هم نداشتم.... گمانم کمتر از 100 هزار عکس گرفته باشم باهاش! ;)

البته تصدیق میکنم که مدتهاس میخوام یه حافظه سرعت بالا بگیرم! ولی به قول بهتاش فلوس لا موجود!

اما در مورد نیکون دی 200!
    والا دیگه بوش درومده! از رایحه اینا گذشته!
    ;)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

در باب شايعات:

d200 نيکون گويا قراره يه 8 مگاپيکسلي با مشخصات دي 70 باشه و در حالت کلي پديده ي فوق العاده اي نيست (1/500 فلاش سينک و 5 فريم در ثانيه. البته دومي از مشخصات 20دي کنونه). دوربيني که بتونه خريداراي 20دي رو بطرف خودش بکشه (بنظرم نيکون خيلي شل مي جنبه)
    چيزايي هم شنيدم در مورد nikon d3 فول فريم 15 مگي.
    M.Behtash

صفحه 1 از 689 1 2 3 4 5 11 51 101 501 ... آخرینآخرین