صفحه 48 از 58 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    من فایل ها را در دوربین هم RAW و هم JPEG ذخیره میکنم
    فایل JPEG را که باز میکنم تغییرات نیاز کمی دارد اما ترجیح میدهم همین تغییرات را در فایل RAW انجام بدم و خروجی بگیرم
    ولی فایل های RAW چون خام هستن برای اینکه شکل فایل JPEG دوربین بشن خیلی تغییرات میخواهند که کلی وقت میگیره
    چکار کنم که فایل RAW را که باز میکنم دقیقا شبیه فایل JPEG باشه از لحاظ نور و رنگ و...
    اونجا راحت میتونم اون تغییرات ساده را بدهم
    چنین امکانی قاعدتا امکانپذیر نیست، چون فایل JPEG محصول یک فرایند است، اگر فرایند پردازش فایل خام توسط پردازنده دوربین جداگانه در فایلی ذخیره می شد (مثل پروفایل های ACR) آنگاه چنین امکانی وجود می داشت. بعید می دانم روندها قابل ذخیره شدن در فایل JPEG باشند.
    البته این موضوع با موضوع تنظیمات پیش فرض نرم افزارهای پردازش فایل خام نباید اشتباه گرفته شود.

در مورد ACDSEE , Capture NX که اشاره شد احتمالا این نرم افزارها پیش فرض های بهتری را انتخاب می کنند.

باز اگر دوستان اطلاعات دقیق تری دارند لطفا ارائه نمایند.

با تشکر
    حمید رضا خاقانی

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

من اینجوری بگم بهتره
    من فایل RAW را در ACDSee که باز میکنم در بهترین حالت رنگ و شارپنش و... هست و فقط نیاز به تغییرات جزی داره
    حالا همین فایل RAW را در فتوشاپ که باز میکنم باید خیلی تغییرات بدم تا به اون حالت پریویو ACDsee برسه
    یعنی تو کمرا راو هیچ حالتی پیش فرض یا گزینه ای نداره که با زدنش فایل از لحاظ رنگ و شارپنس و ... مثل فایل jpeg دوربین بشه و اونجا تغییرات بدم

مثلا یک حالتی هایی مثل vivid , landscape و.... داره که خب هیچ کدوم شبیه jpeg نمیشه
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

من برای حل این مورد . از نرم افزار مخصوص که با خود دوربین هست جهت تبدیل استفاده میکنم کاملا با الگوریتم های که در داخل دوربین برای تبدیل فایل خام به JPEG موجود هست یکسان هست کاملا هم از نظر تنظیمات با منو دوربین یکی هست مثلا میزان شارپنس و کنتراست و اشباع رنگ که باعداد هست و پیش فرض های مانند سپیا و ویوید و .... البته دوربین من اولیمپوس هستش . ولی فکر نمیکنم نرم افزار های که با خود دوربین از کارخانه تحویل میشه این امکان رو نداشته باشه .
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

آقای رجایی
    یا از Capture NX2 استفاده کنید ، همانطور که جناب انوش گفتند ... به خاطر الگوریتم‌های مشابه نرم افزار ، با نرم افزار دوربین ...
    یا :
    همانطور که جناب دکتر گفتند ، Jpeg بگیرید ... روی فایل Jpeg تا حدی امکان اصلاح ( به میزانی که شما نیاز دارید ) وجود دارد ...
    فایل RAW را باید زمانی استفاده کنید که نیاز به تغییرات گسترده در پست پروسسینگ دارید و یا Jpeg خروجی دوربین شما را راضی نمی‌کند ...
    masoudrejae تشکر می‌کند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

در ACR در تب دو تا مانده به آخر (Camera Calibration) که آیکان دوربین داره، یک لیست هست به اسم Camera Profile… اونجا را امتحان کنید، معمولا شروع خوبی برای پردازش میشه پیدا کرد
    Omidep و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirS نمایش پست ها
    در ACR در تب دو تا مانده به آخر (Camera Calibration) که آیکان دوربین داره، یک لیست هست به اسم Camera Profile… اونجا را امتحان کنید، معمولا شروع خوبی برای پردازش میشه پیدا کرد
    بهترین روش همین روشی هست که امیرخان فرمودند، برای توضیحات بیشتر می تونید به این وب سایت مراجعه کنید
    sorkhfam تشکر می‌کند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سال ۸۷ در مورد پروفایلهای RAW در سایت صحبت شد:

پروفایل‌های RAW: انقلابی در عکاسی دیجیتال | عکاسی

اما موضوع این است که شاید این پروفایلها طی این سالها بهبود پیدا کرده اند و در برخی موارد کار را کمی ساده‌تر کننده اما باز هم در خیلی از شرایط خروجی با JPEG دوربین متفاوت است.

اگر شرایط کار ثابت باشد می‌توانید خودتان نیز پروفایل بسازید. مخصوصا در عکاسی استودیویی شاید این کار عملی‌تر باشد. هم با نرم‌افزارهای مخصوص و چارتهای رنگی شان و هم با تغییر اسلایدرهای همان قسمت camera calibration. در واقع اگر بتوانید یک بار با آن کنترلها رنگ مورد نظر را بدست آورید می‌توانید برای شرایط استودیو، آن را ذخیره کنید و بعدا استفاده کنید.
    M.Rahimizadeh، davoud maani، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

سلام دوستان
    روشی هست که بشه فایل های خام رو ریسایز و ذخیره کرد؟ چون عکس های خام فضای زیادی رو توی هارد اشغال میکنن.
    فکرشو میکردم چقدر خوب بود که یه روشی باشه که فایل خام 24 مگاپیکسلی رو به 8 مگاپیکسلی تبدیل کنه تا حجم عکس کمتر بشه، ولی اون مزیت هایی که فایل خام داره رو حفظ کنه... مخصوصا برای کسایی که عکسهاشون رو با سایز بزرگ چاپ نمیکنن و عملا مگاپیکسل بالا به دردشون نمیخوره خیلی مفیده.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

جناب اخلاقی فکر کنم با dng converter بشه اما اینکه به طور کامل تمام ویژگی های عکس خام حفظ بشه فکر کنم ناممکنه ولی قابل قبول خواهد بود
    nmroshan، M.Meghdari، AlirezaAkhlaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

اینکه حجم فایل خام چقدر باشه، به الگوریتم فشرده سازی و کد بندی اطلاعات بستگی داره، بعضی الگوریتم ها ممکنه از داده های فایل کم کنند و بعضی نه! و در هردوصورت حجم فایل ممکنه کم یا زیاد باشه… کلا DNG نسبت به فایل خام شرکت های سازنده ۱۰ تا ۲۰ درصد حجم کمتری داره و در نسخه های اخیر ظاهرا این امکان وجود داره که با کم کردن داده های مرتبط به داینامیک رنج، حجم فایل رو کمتر هم کرد (این مورد اخیر رو فقط شنیدم و خودم استفاده نکردم) اما در کل حتی صرف نظر از حجم کمتر، به خاطر مزیت های دیگه ای که DNG داره، بهتره که از این فرمت استفاده بکنید.

صفحه 48 از 58 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... آخرینآخرین