صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 106
Like Tree236تشکر

موضوع: لنزهای مکرو Nikkor

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    سلام.
    با توجه به عنوان تاپیک فکر میکنم بهترین مکان برای مطرح کردن این موضوع همینجا باشه...
    اواخر اسفند گذشته یکی از دوستان لنز 105 وی ار نیکون رو تهیه کردن و با اون مشغول به عکاسی شدن.این چند روز اخیر متوجه مشکل عجیبی در این لنز شدن که برای من هم کم عجیب نبود...پشت المان جلویی لنز ذرات گرد و غبار دیده میشه که دوست من رو واقعا دلخور کرده.جالب اینجاست که با یک لنز دیگه هم که متعلق به کس دیگه بوده این مشکل رو دیدن.خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه؟ کلا سیلینگ این لنز در این حد هست؟ یا مشکل از چیز دیگریه؟ اونهم با لنز متفاوت...
    دوستان نیکونی لطفا ما رو هم دریابن...این دوست من چنان دلزده شده که فکر میکنم همین روزهاست که کنونی بشه...
    Navid7h و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

..من همین لتز را دارم و الان بدقت بررسی کردم ولی خبری از گرد و غبار یا هیچ عنصر دیگری نبود.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    سلام.
    با توجه به عنوان تاپیک فکر میکنم بهترین مکان برای مطرح کردن این موضوع همینجا باشه...
    اواخر اسفند گذشته یکی از دوستان لنز 105 وی ار نیکون رو تهیه کردن و با اون مشغول به عکاسی شدن.این چند روز اخیر متوجه مشکل عجیبی در این لنز شدن که برای من هم کم عجیب نبود...پشت المان جلویی لنز ذرات گرد و غبار دیده میشه که دوست من رو واقعا دلخور کرده.جالب اینجاست که با یک لنز دیگه هم که متعلق به کس دیگه بوده این مشکل رو دیدن.خواستم بدونم دلیلش چی میتونه باشه؟ کلا سیلینگ این لنز در این حد هست؟ یا مشکل از چیز دیگریه؟ اونهم با لنز متفاوت...
    اول اینکه به دوستتان بگویید زیاد بر روی این موضوع حساس نباشد.

و دوم اینکه این مورد یک مورد عادی است برای لنز های ماکرو و بعضی لنز های دیگر...

باز هم به دوستتان بگویید همان نیکونی باقی بماند و اگر نه توصیه کنید اسم لنز 17-55 اف 2.8 کانن را در اینترنت جستجو کند شاید نظرش کاملا عوض شود.

و باز هم اینکه استفاده نا صحیح می تواند عواقب بدتری نیز داشته باشد.همیشه تقصیر کمپانی سازنده نیست ( یاد یکی از توصیه های یوزمانوآل شرکت تویوتا برای پریوس در ایالات کالیفرنیا افتادم که می گوید این خودرو با برق کار می کند و در صورتی که شما فراموش کنید آن را شارژ کنید و حرکت نکند تقصیری متوجه کمپانی سازنده نیست ! )

تعویض لنز در شرایط نا مناسب و عدم استفاده از فیلتر UV برا حفاظت بیشتر و کار در شرایط دشوار و ..... می توانید عامل این موضوع باشد.اگر نه این موضوع اشکال شایع ای در این لنز نیست.
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Thursday 28 April 2011 در ساعت 12:05
    maziyarsh، MAHosseini، Rouzbeh Ehsani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

البته بخش تغییر برند که بیشتر شوخی بود...سیلینگ 55-17 هم که کاملا شناخته شده اس.اگراینطور هست که راهی نیست باید با همین شرایط ادامه بده.دلیل پرسش من این بود که از دیشب یکسری فکر مخرب به ذهنش هجوم می آوردن از جمله تعمیری بودن لنز و... خواستم بدونم توی این لنز مشکل سیلینگ هست یا نه که به نظر میرسه اینطور نیست.
    با تشکر.
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه lenuxe آواتار ها
    تشکر کرده
    125

سلام

منظور از دو عدد 32 روی لنز 105 ماکرو نیکون چیست
    396px-Micro-Nikkor_AFS_VR_105_mm_f2.8_IF-ED.jpg
    حمید قاسمی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

منظور از دو عدد 32 روی لنز 105 ماکرو نیکون چیست
    مقیاس عمق میدان است. یعنی در f/32 اعداد فاصله فوکوسی که روبروی 32 هستند، مقدار عمق میدان را مشخص می کنند.
    lenuxe تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    125

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    مقیاس عمق میدان است. یعنی در f/32 اعداد فاصله فوکوسی که روبروی 32 هستند، مقدار عمق میدان را مشخص می کنند.
    جناب حمزه ای عزیز اگر امکان داره بیشتر توضیح بفرمایید
    حمید قاسمی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

در لنزهای قدیمی Depth-of-Field Scale روی لنزها بود. که مشخص می کرد مثلا در دیافراگم 4 عمق میدان چقدر است. روش کار هم به این صورت است وقتی شما فوکوس روی سوژه انجام دادید عددی که روبروی این 32 ِ حک شده بروی لنز (سمت راست) هست، نشانگر آغاز محدوده عمق میدان و عددی که روبروی 32 سمت چپی است، پایان محدوده عمق میدان است. منظورم عددی است که حلقه نمایشگر فاصله فوکوس نشان می دهد. مثلا در همین عکس عمق میدان از حدود 1.2 تا 1.8 متر در f/32 است. البته عمق میدان در لنزهای ماکرو اینقدر کم است که عملا این نشانگر خیلی به درد نمی خورد. اما مثلا در عکس پیوست مقیاس به خوبی مشخص است. در این عکس لنز 50، عمق میدان در f/22 از حدود 4 متر تا بینهایت است

dof.jpg

امیدوارم با این زبان الکن من متوجه شده باشید.
    GITANE، lenuxe و shahbazi تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    125

رنگها در لنز 105 ماکرو خیلی شفاف تر و خوش رنگتر از 200-70 (ورژن یک)است، این اختلاف ناشی از چیست؟
    حمید قاسمی

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

سلام تو ایران لنز micro 40mm f2.8 پیدا نمیشه!
    لنز خوبیه؟

صفحه 8 از 11 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین