صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 53
Like Tree36تشکر

موضوع: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

فكر ميكنم دو ماه ديگر، تولد سه سالگي دوربينم رو بايد جشن بگيرم.

توي اين مدت تجربه كافي كسب كرده ام تا در مورد دوربين خودم نظر بدم.

اينترفيس اين دوربين، بسيار عالي و بي نقص هست، طوري كه روز اول، احساس تسلط بسيار كاملي رويش داريد.

ارگونومي و احساس كلي دوربين بسيار عاليست.

در مورد كيفيت، البته من با تحقيق بسيار فراوان اين دوربين را خريدم، ميدانستم كه اگر خوب اكسپوز نكنم يا اگر پست پروسس بلد نباشم با هر دوربيني نتيجه متوسطي خواهم گرفت.
    از طرفي توي اون مدتي كه D70 اومده بود و من نخريدم (وقتي خريدم كه D70s مطرح بود) هزاران عكس، در شرايط مختلف از دوربينم قبلاً ديده بودم، و نتايج برايم خيره كننده بود.

فكر كردن زيادي لازم نبود تا نتيجه گيري كنم اگر نتونم اون نتايج رو بگيرم، مشكل از دانش و مهارت خودم هست. پس قبل و بعد از خريد، روي درست اكسپوز كردن خيلي كار كردم و خوندم و همچنين پست پروسس.

لااقل الان خودم راضيم، به جرات ميتونم بگم با علاقه اي كه به اين داستان دارم، اگر يك ضعف كوچولو از دوربينم ميديدم، به سرعت برق و باد عوضش ميكردم، حتي پلات فرمم رو عوض ميكردم. نيكون برايم جز يك اسم ژاپني نامانوس نبود، چه رسد كه روش تعصبي داشته باشم.

اما اين دوربين لعنتي يك سرو گردن از من جلوتر بوده هميشه، حالا يا من خيلي انتظارم كمه (اما اين طور نيست!) ....

حالا حالا ها قصد تعويض دوربين رو ندارم، مگه اين كه فوجي يك دوربين حسابي با همين بدنه D200 بيرون بده، با مگاپيكسل بالاتر. يا نيكون يه DXXXX عالي بيرون بده، يا حتي كانون.... يا هر برندي كه آدم حس كنه يه چيز مهم اين وسط تغيير كرده.

شايد تنها چيزي كه يكي دوبار غافلگيرم كرده، همون عدم نمايش ايزو است كه عليرضا جان گفتند، يك بار وسط كار يك مشتري، متوجه شدم خيلي شيك دارم ايزو 800 ميگيرم! البته شايد باور نكنيد كه عكسها فرق چنداني نميكردند.

پروسس Jpeg دوربين من زياد خوب نيست، البته اين مسئله اهميت زيادي نداره، چون اگر عكس يك ذره برام مهم باشه، حتماً RAW ميگيرم.
    در نهايت ميخوام تجربه خودم رو در باره خريد دوربين به اشتراك بگذارم، اگر با دقت اكسپوز كنيد و پست پروسس انجام بدهيد، تا بيش از 40 درصد امكان بهبود داريد. اما با عوض كردن دوربين هايي توي يك رنج، تنها 5 يا حداكثر 10 درصد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

فكر كردن زيادي لازم نبود تا نتيجه گيري كنم اگر نتونم اون نتايج رو بگيرم، مشكل از دانش و مهارت خودم هست. پس قبل و بعد از خريد، روي درست اكسپوز كردن خيلي كار كردم و خوندم و همچنين پست پروسس.
    اگر با دقت اكسپوز كنيد و پست پروسس انجام بدهيد، تا بيش از 40 درصد امكان بهبود داريد. اما با عوض كردن دوربين هايي توي يك رنج، تنها 5 يا حداكثر 10 درصد.
    ببخشيد، پلاگيني براي وي بولتن نيومده كه امكان "آب طلا نويسي" رو براي برخي نوشته ها فراهم كنه؟؟!!

اين جملات بايد سرلوحه تمام افرادي قرار گيرد كه ميخواهند به سمت Dslr حركت كنند. چه اگر غير اين باشد نااميدي از دوربين، تعويضهاي پي در پي برند و حتي تعويضهاي پي در پي در يك برند، جزئي از سرنوشت يا مسير اين افراد خواهد بود.

دوست داشتم تاپيكي ديگر باز كنم كه در آن بگوييم، چگونه از سيستمي كه داريم لذت ببريم و هدف را گم نكنيم.
    كه آقاي محبي در پستش حجت را تمام كرد.
    -shahram تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    در مورد كيفيت، البته من با تحقيق بسيار فراوان اين دوربين را خريدم، ميدانستم كه اگر خوب اكسپوز نكنم يا اگر پست پروسس بلد نباشم با هر دوربيني نتيجه متوسطي خواهم گرفت.
    اگر با دقت اكسپوز كنيد و پست پروسس انجام بدهيد، تا بيش از 40 درصد امكان بهبود داريد. اما با عوض كردن دوربين هايي توي يك رنج، تنها 5 يا حداكثر 10 درصد
    به نظر من وجود دو پست پروسس در جملۀ اول و دوم ضعف دوربین را نشان می دهد. من به عنوان یک علاقه مند به عکاسی، وقت و هزینه ای برای این کار یا هنر یا سرگرمی کنار می گذارم. اگر قرار باشه برای هر عکس 40 درصد از کامپیوتر و برنامه استفاده کنم احساس می کنم دوربینم برای رفع تکلیف یک کاری انجام داده و حالا گذاشته من باقی کاراشو بکنم.
    آیا کار دوربین فقط ثبت یک اثر است؟ خوب ثبت کردن مهم نیست؟
    قبول دارم من آماتور هستم و هر عکسی که می گیرم را مجبورم ادیت کنم. دوستانی که چندین پیراهن بیشتر از من پاره کردن هم از ضعف کارشونه که این کار را انجام میدهند؟
    به نظر من تعویض های پی در پی که آقای روشن بهش اشاره کردند اگر برای رفع ضعف های دوربین باشه خیلی هم کار پسندیده ایست. چون من دوست دارم عکسی که می گیرم را وصله کاری نکنم. البته اگر ضعف خودم باشه اگر بجای D50 هر چیز دیگری بدهند هم تاثیری در عکس نداره..

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقاي روشن گمان مي*كنم بايد اون تاپيك مخصوص رو راه*اندازي كنيد و يه كپي از اين پستها بره اونجا....

ورقاي عزيز...
    چه قدر خوبه قبل از اينكه به فكر تعويض دوربين بخاطر ضعفهاي اون باشيم... به فكر اصلاح و جبران ضعفها و كمبودهاي خودمون در عكاسي و پروسس عكس باشيم.
    خوب*تر خواهد بود ... اين همه زماني رو كه ميگذاريم براي اينكه در مورد دوربينهاي مختلف تحقيق كنيم و خبر داشته باشيم و مقايسه كنيم و .... اين زمان رو بگذاريم براي اينكه ياد بگيريم چگونه دقيق*تر و صحيح*تر عكاسي كنيم... و چگونه عكسها رو بهتر پروسس كنيم.
    اينكه ما عكاسي حرفه*اي نباشيم(منظور درامد نيست) حرفه*اي عكاسي نكنيم، حرفه*اي پروسس نكنيم و انتظار داشته باشيم دوربين خروجي بي اشكالي به ما بدهد؟ به نظر من دور از واقعيت است.

در نهايت بايد بدانيم، فوت كوزه*گري 90 درصد عكاسان دنيا! در مرحله پروسس عكس قرار دارد... حالا از زماني كه اولين عكس ثبت شد! (دانش عكاسي خاصي وجود نداشت! اين دانش شيمي و ... اينها بود) و عكاسان بعدي هم با دقتي كه هنگام ظهور و چاپ داشتند و تغييراتي كه احيانا در اين قسمت بوجود مياوردند خروجي متفاوتي داشتند.
    Kourosh Kahal، danesh و Sobinian تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

من معتقدم پست پروسس معادل چاپ در لابراتوار در عکاسی انالوگ است و فکر میکنم نمیشه گفت من عکاسی را دوست دارم اما از بقیه پروسه خوشم نمیاد.
    یکی از تفاوتهای دی 50 و دی 70 با دی 80 اینه که دوتای اول کمی اندر اکسپوز عکس میگیره و دی 80 کمی اور اکسپوز.
    در نگاه اول عکسهای دی 80 زنده تر به نظر میاد اما در اور اکسپوز پست پروسس سخت تر است چون دیتای کمتری دارید.
    خروجی دی 80 بیشتر شبیه دوربین های کنون است.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

Nikon D70

این دوربین یه جورایی برام حکم نوستالژی رو داره! الان بعد از یک ماه وقتی اسمش رو جایی می بینم تلخی و شیرینی باهم به سراغم می آد!
    امیرعلی در مورد این دوربین خوب گفت و نعما هم به حق و با وجود تمام محدودیتها آب طلا گرفتش.

می شه اینا رو هم اضافه کرد: امکان auto iso که خیلی به کار می آد. comander mode که می شه بدون هیچ هزینه ای از طریق فلاش دوربین، فلاش های خارجی رو رهبری کرد.

اما مشکلاتی که به شخصه با این دوربین داشتم:
    - Noise : کمی نویز در ایزوهای بالا ( اما حالا بعد از کار کردن با 30دی به شک افتاده ام که واقعا دی70 نویزی بود؟؟! گمان نکنم!)
    - Display : بازبینی عکسها یه مقداری سخت انجام می شه.. یعنی می شه راحت تر باشه!
    - Continiou shoting : وقتی که نویزگیر روشن باشه شاتر پیاپی رو تقریبا از دست می دید. (درست می گم دیگه؟)
    - Remote control : درگاه ریموت کنترل روی دوربین وجود نداره و کنترل تنها به صورت بیسیم هست. البته این مسئله در D70s حل شد.
    - CF card slot : چند بار پیش اومده که درپوش CF با گیر کردن به لباسم باز شده و امکان شکستنش وجود داشته.

30D:
    نویز کم در ایزوهای بالا و دیس پلی سریع از محاسن این دوربین در رده خودش هست.
    اما معایب که بنظرم وجود داره:
    - نداشتن اتو ایزو
    - نداشتن لامپ کمک فکوس و استفاده از فلاش بدین منظور.
    - عدم نمایش ایزو بصورت ثابت.
    - دکمه های اصلی می تونستند بزرگتر و با چینش بهتری قرار بگیرند.

که این اشکالات در یک دوربین در رده حرفه ای بنظرم قابل توجه و نباید وجود داشته باشه.
    M.Behtash

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

powershot A520:
    +: تو جيب جا ميگيره و محکمه، همان نيازي که من از ابتدا داشتم و براي آن خريداري کردم
    lcd با وجود کوچک بودن نسبت به کامپکتهاي بعضا گرانتر و با lcd بزرگتر وضوح مناسبي داره
    به طور کلي عملکرد اين دوربين به نسبت جثه و قيمتي که داشته بسيار عالي است!

-: لنز! لنز در حالت حداکثر زوم از کيفيت افتضاحي برخوردار هست!
    من ترجيح ميدهم عکس را در زوم کمتر بگيرم و بعد سوژه مورد نظر را کراپ کرده و حتي ريسايز کنم ... نتيجه بهتري ميدهد
    در حداقل زوم هم که کناره ها کمي اعوجاج دارند
    در اين مورد کامپکتهايي هستند که لنز بهتري داشته باشند و دقت کنيد مدلهاي جديدتر اين سري با زوم 4x هم همين لنز را به ارث ميبرند
    ايزوش هم کمه، 100 بالاتر تقريبا قابل استفاده نيست
    در مورد دقت پيکسلي هم با توجه به سنسوري که به صورت منطقي در اين مدلها ميتواند به کار رود نبايد انتظار زيادي داشت

به عنوان دوربين جيبي چيزي که ميخواستم فراهم کرده و قصد تعويض ندارم!
    اما خيلي موارد دچار محدوديت هستم،
    دسترسي به چاپهاي بزرگ، حتي 20*25 خوب نياز به همکاري عکس و نويزگيري مناسب دارد
    و خيلي کمبودهاي ديگر که به صورت کلاسيک ميتوانيد براي اين قسم دوربين در نظر بگيريد
    براي همين هروقت از فراهم بودن وقت و امکان عکاسي بيشتر اطمينان پيدا کردم بسته به بودجه و شرايط يک شبه slr يا dslr تهيه ميکنم

كاربر همراه vargha آواتار ها
    تشکر کرده
    161

قول میدم آخرین پارازیت باشه:)
    آرش جان ،
    من هم عرض کردم که اگر اشکال از خودم باشه فرقی نمی کنه دوربینم چی باشه.
    شاید هم حرف های من بخاطر دلسردی نسبت به یک سری عکس هایی که اخیرا گرفتم و عدم اطلاع از اور شدن عکس ها در شاترهای الکتریکی بوده باشه.
    فکر کنم این بهانه ای شده که بتونم مشکلات و یک سری مسایل را راحتر بیان کنم.
    باز هم تشکر از راهنمایی های شما عزیزان

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ورقاجان

نميخواهم اين بحث را كش بدهم، چون بسيار نگرانم كه اين وسط شما يا شخص ديگري برنجند.

اما مطالبي كه شما فرموده بوديد دقيقاً برعكس آن چيزي هستند كه در دنياي واقعي جريان دارد.

دوربين ها هر چه حرفه اي تر باشند، مقدار پروسس شارپ و خوش آب و رنگ كننده (كه معمولاً بسيار مخرب است) كمتري را روي عكس ايجاد ميكنند. مثال: Canon 1d Mark II
    براي مثال، خروجي سنسور – هر دوربيني و از هر برندي كه باشد – بسار سافت است. در دوربين هاي آماتور، حتي با كاهش كامل شارپنس در تنظيمات، باز هم عكس خيلي شارپ است (نسبت به خروجي سنسور). عكاسان حرفه اي دوست دارند با كامپيوتر خودشان و با ابزار هاي حرفه اي، شارپنس و رنگ و تغييرات لازم را در عكس اعمال كنند.

اين از دوربين، اما در مورد پست پروسس، اتفاقاً ما هميشه از عكاسان حرفه اي توصيه در مورد پست پروسس شنيده ايم. هميشه براي عكاسان حرفه اي، بعد از فشردن دكمه شاتر، تازه كارشان شروع ميشود. اين عكاسان حرفه اي، گران ترين و بهترين دوربين ها را دارند. نكند دوربين آن ها نيز نقص دارد؟ يا دوربين آن ها براي رفع تكليف عكس ميگيرد؟

در ضمن وقتي تاپيكي را آغاز ميكنيد، خوب هر كسي آزادانه، بدون در نظر گرفتن مشكل شما با دوربين تان ، نظرش را ميگويد، من گفتم با دوربينم مشكل ندارم، نگفتم كه شما دوربينتان را عوض نكنيد. منتهي در اين فورم افراد بسياري خواننده هستند و آن ها بد نيست آگاه باشند كه داستان چيست. و الا قصد از اين همه صرف وقت اين نبود كه شما را منصرف كنم.

بازهم عقيده دارم هركسي از هر وسيله اي لذت ميبرد، همان را تهيه كند، دنيا دو روز است و يكي از لذت هايش اين است كه آدم براي دل خود و علاقه خود چيزي را بخرد كه از ته دل ميخواهد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Red face پاسخ: نقطۀ ضعف و قوت دوربین شما در چیست؟

Nikon D50

تنها مشکلاتی که با این دوربین دارم:

1: ویزور از نظر اندازه و روشنایی خیلی رضایتبخش نیست. البته نسبت به دی 80 و دی 200 عرض میکنم.
    2: ال سی دی 2 اینچ کوچیک به نظر میاد. خیلی از اوقات درست توش دیده نمیشه و بعدا مشکل پیش میاد...
    3: نداشتن بک لایت در ال سی دی تنظیمات که در عکاسی در شب خیلی مشکل ساز میشه

من برای حل این 3 مشکل به علاوه داشتن ایزوی بالاتر و کم نویزتر و سرعت برست بهتر، توی سال 86 ایشالا به یه بدنه بهتر نیمه حرفه ای فکر خواهم کرد.

نقاط قوت:

1: بدنه بسیار با کیفیت و با ارگونومی خوب ( در این کلاس و قیمت بسیار رضایت بخش )
    2: کیفیت بسیار خوب تصاویر تولیدی، حتی با 18-55 کیت
    3: نویز کم و بسیار خوب کنترل شده، حتی در شب و زمان نوردهی بالا
    4: استفاده از SD به جای کامپکت فلش
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین