صفحه 13 از 35 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 346
Like Tree395تشکر

موضوع: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

خوبیش اینه که وحید هیچ وقت آدمو تنها نمیگذاره. آدم وقتی تو یه موردی گیر میکنه تازه می فهمه این دوستان تازه وارد چی میکشششششن!

در مورد باطری ... مگه باطری بی استفاده بمونه خراب میشه؟ ( برم سراغ تاپیک باطری و شارژر )

آره تنظیمات بسیار مفصلی برای تنظیم قدرت داره. قیمت هم گفتم گفت کمتر میدم .

آره 360 هم که خوبه ولی قدرتش رو که نمی دونم چنده ...

به هر حال مشکل مهم الان اینه که گویا پنتاس حداکثر ولتاژ مجاز برای کا20 رو اعلام نکرده :

از فروم دی پریویو :

Apart from a few weasel words in the manual about the PC connection on the K20D, Pentax doesn't specify a voltage limit on the flash connections. I use an old Sunpak flash on my K20D and K100D with no problems. This flash measures at 185 volts so it's probably a bit higher voltage in theory. (I only use the hotshoe; I don't use the PC cord because I don't have one.)

If Pentax gave an exact limit like 6 volts or 20 volts, then I could believe that they designed it with a limit. Since they don't, I believe they actually designed it to be backwardsly-compatible with just about every flash ever made. I'm not going to use the K20D to switch a household power outlet but I think it will handle any flash.

تو فروم (با سرچ) در باره عدد راهنمای فلاش چیزی پیدا نکردم ... کسی منبعی داره؟
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

اون فلاش متز 40 مورد نظر شما همینه؟

Metz Mecablitz 40MZ-3i

این یک رویو برای این فلاش:

کد:
    http://www.pebbleplace.com/Personal/Medium_Format_Blog/Entries/2008/3/1_I_DIDN%E2%80%99T_GET_THE_MEMO....html
    اینهم دفترچه راهنمای PDFش با حجم حدود 900 کیلوبایت:

کد:
    http://www.metz.de/fileadmin/fm-dam/Download/Homepage_Englisch/Photo_Electronic/Bedienungsanleitung_GB/mecablitz_GB/mecablitz_40_bis_45/mecablitz_40_MZ_3i_GB.pdf
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    A_Maddah، mreza1001، AslanAslan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    16459

عجب موجود جالبی کاش این بود! نه ولی پیداش کردم اینه:

مدل "metz mecablitz 40 CT4" یک لینک پیدا کردم که فکر کنم جواب توشه اما آلمانیه . ظاهرا نحوه تعویض باطری های فاسد شده رو هم توضیح داده. به نظر من چون فلاش مورد بحث تا حالا یکبار شارژ شده اونم هفته پیش بوده باطری هاش سالمه

بچه ها کی آلمانی بلده؟

کد HTML:
    http://hollito.blogspot.com/2008_07_01_archive.html
    امروز رفتم به صورت اتفاقی جور شد و روی یک 400 دی کنون تست کریم مشکلی نداشت.البته نمی دونم اگه بخواد مشکل ساز بشه با یک بار دوبار معلوم میکنه یا نه؟

البته رو قیمت قبول دارم گرونه! به نظرتون چند می ارزه؟

پشتش هم میشه 4 درجه تنظیمش کرد. تک کنتاکت هم هست. یک جای کابل مخصوص هم بالاش داره که خدامیدونه چه جور کابلی می خوره!

فلش دیوریشن رو دیدم یه جا زده بود 2500/1 الی 500/1 ثانیه و تست کردم سرعت شارژش خیلی خوب بود پشت هم میزد فکر نکنم از 3 فریم در ثانیه دوربین عقب بمونه.

رفتم سایت متز یک پی دی اف گذاشته فلاش هایی که نیاز به کاهنده ولتاژ برای دوربین های مختلف دارن رو با ذکر مدل دوربین و مدل فلاش و نوع کاهنده گذاشه.الان همرام نیست اما این مدل توش نبود.(یعنی نیاز نداره؟!!؟؟)

به این نتیجه رسیدم که ملت دنیا دارن از فلاش های قدیمی هم به وفور استفاده میکنن.

اینم در مورد همین فلاش و دوربین کا 10 دی پنتاکس : اما اسپانیولیه:(

کد HTML:
    http://www.ojodigital.com/foro/camaras/140224-flash-para-pentax-k10d.html
    ویرایش توسط mreza1001 : Tuesday 1 September 2009 در ساعت 23:13
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    عجب موجود جالبی کاش این بود! نه ولی پیداش کردم اینه:

مدل "metz mecablitz 40 CT4" یک لینک پیدا کردم که فکر کنم جواب توشه اما آلمانیه . ظاهرا نحوه تعویض باطری های فاسد شده رو هم توضیح داده. به نظر من چون فلاش مورد بحث تا حالا یکبار شارژ شده اونم هفته پیش بوده باطری هاش سالمه

بچه ها کی آلمانی بلده؟

کد HTML:
    http://hollito.blogspot.com/2008_07_01_archive.html
    امروز رفتم به صورت اتفاقی جور شد و روی یک 400 دی کنون تست کریم مشکلی نداشت.البته نمی دونم اگه بخواد مشکل ساز بشه با یک بار دوبار معلوم میکنه یا نه؟

پشتش هم میشه 4 درجه تنظیمش کرد. تک کنتاکت هم هست. یک جای کابل مخصوص هم بالاش داره که خدامیدونه چه جور کابلی می خوره!

فلش دیوریشن رو دیدم یه جا زده بود 2500/1 الی 500/1 ثانیه و تست کردم سرعت شارژش خیلی خوب بود پشت هم میزد فکر نکنم از 3 فریم در ثانیه دوربین عقب بمونه.

رفتم سایت متز یک پی دی اف گذاشته فلاش هایی که نیاز به کاهنده ولتاژ برای دوربین های مختلف دارن رو با ذکر مدل دوربین و مدل فلاش و نوع کاهنده گذاشه.الان همرام نیست اما این مدل توش نبود.(یعنی نیاز نداره؟!!؟؟)

اینم در مورد همین فلاش و دوربین کا 10 دی پنتاکس : اما اسپانیولیه:(

کد HTML:
    http://www.ojodigital.com/foro/camaras/140224-flash-para-pentax-k10d.html
    دوربينهاي کانن از مدل 350D به بعد، ولتاژ تريگري تا 250 ولت را تحمل ميکنند که 400D هم از اين جمله است .
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    Canon EOS 1000D + 18-55mm IS + 50mm f1.8 II

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    15 هزار تومان! :cool:

بله, ولی نه چنین فلاشهایی!
    فلاشهایی با گاید نامبر قابل قبول, قابلیت چرخش سر به اطراف و بالا, امکان استفاده از باتری قلمی, کلا ً فلاشهایی که سرشان به تنشان بیارزد

فلاشهای زیر, فلاشهایی هستند که علیرغم قدیمی بودن, به دلیل کارآیی بالا, عمر و دوام فوق العاده و تنظیمات دستی کامل جزو فلاشهای محبوب علاقمندان به فلاش بازی قرار دارند

Vivitar 285 HV

Nikon SB-28

Nikon-SB26

* خلاصه این نظر بنده بود, این فلاش به درد موزه های تاریخ! میخورد , حیف K20 نیست؟
    LightBox، mreza1001، Rouzbeh Ehsani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    16459

تو ایبی دیدم یدونه کارکرده رو زده بود حدود 35 دلار

چند وقت پیش هم یک متز70 دیدم تو ناصر خسرو که روش 250 زده بود

گاید نامبر این فلاش هم 40 هستش که بد نیست

امکان چرخشش هم تا 90 به چپ و راست و با چرخش پایه تا90 به بالا و حدود 80 به پایین رو داره

حالا که اصلا نمیشه استفادش کرد روی پنتاکس وگرنه فلاش دقیق و خوبی بود. از همفکری همه ممنون
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

در باره ولتاژ قابل تحمل توسط دوربین Pentax K20D/K200D گفتم اطلاعات رو اینجا بگذارم برای مراجعین بعدی :

یکی از پنتاکس داران از نمایندگی ایالات متحده سوال کرده بود که این جواب رو براش فرستادن :

Dear Sir, Thank you for contacting Pentax. Pentax Japan has not released the max trigger voltage spec for the K20/200D models. All the previous K series cameras were safe to use with flashes that didn't exceed 25V. If you are in need of further assistance, please respond to this email or call our technical support center at 800-877-0155. Sincerely, Randall SchumacherPentax Imaging Technical Support"

در ادامه دوستی گفته :

Well, in 2003 when I purchased the istD they told me it ws safe to use up to 300V...

البته سیستم دوربین های سری K مانلا متفاوت است و نقل قول بالا قابل استناد نیست .slr های اتوماتیک فیلمی پنتاکس هم تا 600 ولت تحمل ولتاژ داشته اند اما برای DSLR ها مخصوصا سری K به بعد ظاهزا این مساله محرمانه است!!!

وقتی دقیق تر میشی دو مساله مطرح میشه : ولتاژ مجاز برای سوکت سینک که ظاهراً موضوع سوال بالا است :confused:و ولتاژ مجاز برای کفشک.

اینم بگم که وقتی فلاش رو با سیم سینک به فلاش استدیو متصل میکنم اگر از لنز فلزی با ماونت فلزی استفاده کنم (همین لنز تله قدیمیم) لرزش حاصل از برگشت ولتاژ تو دوربین رو حس می کنم که البته نمی دونم ربطی داره یا نه؟ (به نظر خودم ربطی نداره چون ولتاژ تریگر فقط تو لحظه شلیک فلاش به وجود می آید :confused:)

هرچند که تو یکی از ویدئو های یو تویوب که معرفی کا20 است در آخر توضیح داده میشه که ورودی سیم سینک به گونه ای طراحی شده که دوربین رو در مقابل ولتاژ بالا محافظت می کنه. معرفی کننده هم John Carlson مدیر تولید K20D است. جمله اش اینه :

special circuitry to prevent damages from overvoltages

از طرفی تا به حال گزارشی از پکونده شدن یک دوربین پنتاکس توسط ولتاژ بالای فلاش دیده نشده. ( البته ممکنه دوربین داغون نشه اما مدارهای داخلی آسیب ببینه کابر هم نفهمه)

کد HTML:
    http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1036&message=27461776
    نهایتا یک نفر دیگه از پنتاکس پرسیده که آیا سوکت سینک کا20 قادر به تحمل ولتاژ های بالا هست یا نه :

They told me the PC plug in the K20D is safe for studio strobes and high trigger-voltage speedlights: exactly the reason K20D has that PC plug (K10D doesn't).

کد HTML:
    http://photo.net/pentax-camera-forum/00P1VV

شاید استفاده از همچین چیزی خیال همه رو راحت کنه : قیمت 50 دلار

کد HTML:
    http://www.bhphotovideo.com/c/product/245292-REG/Wein_W990560_Safe_Sync_Hot_Shoe_to.html

من و نوید اینجا غریبیم (هم غریبیم هم قریبیم) اگه دوستان نظری داشته باشند ما استقبال می کنیم.

ولتاژ ایمن برای دوربین های مختلف کنون نیکون فوجی

کد HTML:
    http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
    ویرایش توسط mreza1001 : Wednesday 21 October 2009 در ساعت 15:52
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    16459

این قطعه 50 دلاری که دیدید رو میشه درست کرد.فکر نکنم هزینه ساختش به 3هزار تومان هم برسه.آموزشش در لینک زیر هست:

کد HTML:
    http://photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00EFlY
    با این روش ولتاژی که به دوربین میرسه از 600 ولت به زیر 20 کاهش پیدا میکنه و میشه همه فلاش ها رو برای استفاده روی دی اس ال آر ها ایمن کرد.

به نظرم میشه کل این مقاومت ها و ... رو توخود فلاش جا داد که ترو تمیز تر در بیاد.

فقط ایرادش اینه که من ازش سردرنیاوردم دوستانی که یکمی از مقاومت و مدار سر درمیارن (برقی ها و الکترونیکی های گرامی!) براحتی میتوانند بفهمند و برای ما هم به زبان ساده تر توضیح بدهند.

فکر کنم این تاپیک ختم به خیر شد!

در مورد ولتاژ ایمن برای پنتاکس تا الان به این نتیجه رسیدم که تمام فلاش های پنتاکس یا اونایی که برای پنتاکس ساخته شده اند (تا جایی که من تونستم تو نت پیدا کنم) ولتاژ تریگرشون زیر 8 است! پس فعلا از نظر من 8 ولتاژ ایمن است.

در لینک زیر ولتاژ تریگر بسیاری از فلاش ها ذکر شده (البته تنها روش اطمینان اندازه گیری شخصی است چون گاهی تو یک مدل چند سری ساخت و چند ولتاژ دیده میشه مثلا ویویتار 283 ساخت ژاپن 600 ولت ساخت چین بین 9 و 10 ساخت کره حدود 8 ولت اختلاف پتانسیل تخلیه داره اما ساخت چین که 190 ولت بوده هم دیده شده!) پس اطمینان نکنید و خودتان اندازه بگیرید.

کد HTML:
    http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html
    ویرایش توسط mreza1001 : Thursday 22 October 2009 در ساعت 23:12
    majid-ms تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام
    پس از گذشت چند روز از خريد SB-26 كه اطلاعات خريدش رو در پست شماره 133 در تاپيك :

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=778

گذاشتم ، گفتم بد نيست اطلاعات مختصري كه تو اين چند روز ازش پيدا كردم را توي اين تاپيك بيارم:

1- اين فلاش كه در سال 1994 توليد شده اولين فلاش نيكونه كه داراي سنسور نوري سر خود ( built in ) بوده و ميتوان اونو به صورت off-camera و با شليك يك فلاش ديگه فعال كرد ( اسليو نوري ). اين كارو من انجام دادم و زاويه ديد چشمي بسيار خوب و حساسيت فوق العاده اي داره.

2- يك سوييچي بين دو چشمي جلو فلاش وجود داره ( عكس بالا ) كه در حالت off-camera بايد اونو فعال كرد. جالبه كه اين سوييچ يك حالت Delay داره و ميتونه pre-flash رو مانيتور كنه. اين موضوع در ابتدا منو خيلي خوشحال كرد و فكركردم كه pre-flash دوربين منو هم تشخيص ميده و با يك تير دو نشون زدم ولي اينطور نشد و دوبار شليك ميكنه
    گويا براي دوربينهاي زمان خودش مناسب بوده ( عصر آنالوگ ) و نبايد ازش انتظار نديد گرفتن preflash دوربينهاي جديد رو داشت.(مرجع:اينترنت)

3- نكته خوشحال كننده ( البته نسبتا ..) براي من و خيلي هايي كه مشكل عدم امكان غير فعال كردن pre flash رو دارن و ضمنا نميخوان همون اول پول راديو تريگر بدن ( آشغال ترين راديو تريگر ممكن تو ناصر خسرو 40 هزار تومن بود ) اينه كه در شرايط :

-باطري خوب
    -سرعت شاترهاي نه خيلي بالا
    - قدرت فلاش 1/2 به پايين تا 1/64

مشكلي با pre-flash نخواهيم داشت و ميشه تمرين off-camera كرد.( علت: شليك دوم فلاش به دليل داشتن شارژ خوب و توان درخواستي 1/2 به پايين در فاصله زماني زدن شاتر قرار گرفته و نور دهي انجام ميشود )

4-ولتاژ تريگرشو با يك ولتمتر آنالوگ معمولي اندازه گرفتم حدود 4.4 ولت بود. ( منابع اينترنتي: حدود 5 ولت )
    روي LX3 بستمش و تست كردم ( البته باز هم دلهره داشتم ) مشكلي نداشت. lx3 در برابرش مثل جوجه است :biggrin: ولي خدا رو شكر همين جوجه چون فلزيه و مثل تانك محكمه احساس خطر نميكني...

5- به دليل :

- كفشك فلاش پلاستيكي SB-26
    - وزن بدون باطري به تنهايي 390 گرم
    - قديمي و مستعمل بودن

در سايت strobist توصيه اكيد شده كه در حالت on-camera از اين جور فلاشهاي قديمي استفاده نشه. چون كفشكش در واقع پاشنه ي آشيلشه و ممكنه در اثر چرخش دوربين روي دست ، گشتاور ناشي از وزن سنگين فلاش روي كفشك پلاستيكيه قديمي باعث شكستگيش بشه و چون قديميه احتمالا يدكيش هم گير نياد و ...

(البته اين مورد آخر درباره تمام فلاشهاي قديمي و سنگين صدق ميكنه ).
    SBadri، reza_Bahman، Mashhadi Vahid و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    974

سلام

اخیرا یک فلاش قدیمی ناسیونال بدستم رسیده ولی متاسفانه لیبل روش کنده شده و مدلش رو نمی دونم چیه البته
    یک فلاش کتابیه که هم با باطری و هم با برق شهری کار می کنه و این برای من یه مزیته . جرات نکردم روی دوربین نصبش کنم ولی با رادیو فلاش امتحانش کردم که عالی بود .
    یک سوال و اونم اینه که آیا این فلاش می تونه رادیو فلاش رو خراب کنه؟
    جایی دیدم که ولتاژ این ریسورها 6ولته و ممکنه آسیب ببینه.

کد:
    The receiver is apparently designed to work with a sync (trigger) voltage of 6 volts or less, much like Canon EOS cameras. Any higher trigger voltage on the part of the flash unit (such as some AC-powered studio flash units, and a few older battery-powered flash units) may destroy the receiver.
    سیامک زرگریان

صفحه 13 از 35 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین