صفحه 1 از 35 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 346
Like Tree395تشکر

موضوع: فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

پیش فرض فلاشهاي قديمي براي دوربينهاي ديجيتال

سلام به همه دوستان
    ايا ميشود فلاشهاي قديمي را به دوربينهايي كه جاي فلاش اكسترنال دارند متصل كرد؟ ايا مشكلي براي دوربين پيش نمي ايد؟
    ممنون
    BraveKnight تشکر می‌کند.
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مشكلي كه پيش نمياد. فقط بايد نور فلاش رو ذهني حساب كنيد(يعني در حقيقت ديافراگم رو )
    mehdi49، Afshin.Prt و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

با سلام و ممنون از جواب.
    من از يكي از فروشندها شنيده بودم كه ممكنه دوربين را بسوزونه.
    من يك دوربين زنيت قديمي دارم با فلاش كه ميخواستم از فلاشش استفاده كنم ولي ترسيدم.
    ::
    حالا با ضمانت شما احتمالا استفاده ميكنم.
    BraveKnight تشکر می‌کند.
    (Nikon D750 + Nikkor (14-24 f2.8 + 50 1.8G) + Tamron G2 (24-70 + 70-200 + 150-600

تشکر کرده
    4010

هركي با نصب فلاش بتونه دوربينشو بسوزونه! جايزه داره!
    :wink:
    AslanAslan، r0otsharp، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

آرش خان اين تيكه ي آخر رو خوب اومدي!
    به هر حال كاري ندارد. اول فلاش رو نصب مي كني، بعد يه پيت نفت و يه كبريت. كار تمام است!! (جايزه را بردم؟؟)
    البته بيشتر سازندگان دوربين براي تبليغ و فروش فلاش خود در مورد ساير فلاش ها خط و نشان مي كشند. ::
    r0otsharp تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4010

اصولا فلاش استاندارد هيچي نيست! يعني هيچ ارتباطي به دوربين نداره... فقط يه تماس برقرار ميكنه و زمان شليك يه اتصال از طرف دوربين برقرار ميشه...
    و اينكه همه كمپاني ها (كنون-نيكون-سوني و ...) پايه فلاش خودشون رو ساختن براي ارتباط بين دوربين و فلاش (براي تعيين فاصله- لنز-ديافراگم - سرعت - آيزو ) شكل اصلي و استاندارد فلاش اكسترنال رو حفظ كردن (يعني كه ميتونيد از فلاشهاي قديمي و دستي استفاده كنيد
    در ضمن ميتونيد هنوز هم با پودر منيزيم با دوربين هاي ديجيتال عكاسي كنيد. اتفاقا تجربه جالبي خواهد بود! فقط اگه ظرف باز فلاش منيزيم رو روي دوربينتون نصب كنيد! ممكنه هم دوربين نازنينتون بسوزه! هم موهاي مباركتون كز بخوره! :wink:
    BraveKnight، r0otsharp و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

اقا من جدا شرمندتون شدم.
    حالا كه شما لطف كرديد ميشه يك فلاش خوب هم تا حد 50000 تومان كه سرش چرخون باشه :wink: و
    كيفيت خوبي هم داشته باشه معرفي كنيد.
    و ميشه سايتي يا مقاله اي رو معرفي كنيد در مورد TTL , Hot Shoe و كلا استانداردهاي فلاش توضيح بده.
    ممنون .

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ببخشيد كه بزم دوستان رو بهم زدم٬ اما فرق مي‌كنه ٬ خوب هم فرق ميكنه. مشكل ولتاژ راه اندازي (Trigger Voltage) فلاش هاي قديميست. اين ولتاژ همون ولتاژي است كه وقتي فلاش شارژاست بين پايه هاي كفشك فلاش وجود داراد. اگه فلاش٬ ولتاژ راه اندازي‌اش خيلي بيشتر از مقداري باشه كه كارخونه دوربين مورد نظر توصيه كرده٬ مدار راه‌اندازي فلاش دوربين رو ميسوزونه. من يه فلاش Starblitz قديمي دارم مثل دسته گل٬ كه ولتاژش 250 ولته. اگه جرآت داريد روي دوربين هاي ديجيتال نازنينتون بذاريد تا بزمتون بيشتر خراب بشه! كانون 6 ولت و نيكون 12 ولت رو پيشنهاد ميده براي فلاشها ٬ 6 ولت خيلي كمه چون حتي از استاندارد ايزو (كه 24 ولت است) پايين تره٬ يعني ساده تر بگيم٬ خيلي از فلاشها ولتاژ مربوطه شون از 6 ولت و 24 ولت بالاتره(جدولش توي ماخذ هست). پس قضيه اينقداهم خنده دار نيست. خوبه اگه چيزي رو نميدونيم مسخره اش هم نكنيم. براي اطلاعات بيشتر اينجا رو بخونيد:

http://www.botzilla.com/photo/strobeVolts.html

اما B&H نازنين٬ محصولي رو ميفروشه كه ميتونيد ازش براي استفاده فلاشهاي قديمي روي دوربينهاي جديد استفاده كنيد (Trigger Voltage رو پايين مياره):

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home;jsessionid=BV2mKTUwBB!-1836477024?ci=1&sb=ps&pn=1&sq=desc&amp ;InitialSearch=yes&O=SearchBar&A=search&am p;Q=*&shs=wein+safe

البته با حرف دوستان از اين جنبه‌اش موافقم: خيلي از فلاش‌هاي اسم و رسم دار موجود در بازار ضرري براي دوربين‌ها ندارند٬ اما نه ّهمه شون.اين ولتاژ رو اندازه بگيريد بعد بخريد.

راستي راجع به فلاشهاي TTL ٬ در اين مقاله ها شما ميتونيد اطلاعات قيمتي و خوبي راجع به TTL گير بياريد:

http://photonotes.org/articles/eos-flash/
    http://www.photozone.de/bindex3.html

درود بر همه شما :wink:
    farhad44، smn، raffi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

اينم يه مقاله ديگه راجع به فلاشهاي TTL ٬ ايندفعه فلاشهاي مينولتا(همه صفحاتش رو بخونيد) ٬ اطلاعات جالبي داره:

http://home.imcnet.net/~waltsman/great.html

ولي يه نكته كه تجربه خودمه: اگه فلاش TTL ميخريد ٬ دوربينتون Flash Exposure Compensation داشته باشد٬ والا مايه عذابتون ميشه٬ چون هيچ كنترلي روي قدرت فلاش نخواهيد داشت (به غير از ديافراگم) . اگه فلاشتون كنترلي نداشته باشه حتي با بستن ديافراگم هم٬ سيستم TTL همون اندازه نور رو به فيلم يا CCD ميرسونه و شما مثل من كه يه فلاش vivitar TTL گرفتم . اعصابتون خورد ميشه و اونو كنار ميگذاريد. در حالت اتوماتيك ٬ Fill Flash هاتون غير از اوني ميشه كه انتظار داريد (يا قويتر يا ضعيف تر)
    اما اكثر دوربين هاي ديجيتال جديد Flash Exposure Compensation دارند و شما يه امتياز خيلي جالب داريد و ميتونيد كار هاي جالبي با فلاشتون انجام بدين. مثلا ميتونيد هر طور كه بخواهيد اونو Diffuse كنيد و در قيد محاسبه قدرت جديدش نباشيد و هزار امتياز ديگر....
    saadi126، m.a.i و amparisay تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

با سلام به همه.
    اقا امير از لطفتون ممنون.
    من ولتاژ تريگر فلاشم رو اندازه گرفتم كه در حدود 108 ولت بود.
    خدا رحم كرد من اينو روي دوربين نذاشتم وگرنه ...

صفحه 1 از 35 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین