صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 77 , از مجموع 77
Like Tree44تشکر

موضوع: از ماونت Four Thirds چه مي دانيد ؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Devileytion نمایش پست ها
    دوستان با سلام. من تازه وارد دنیای لنز و دوربین شدم.
    سوالی که داشتم این بود که لنز های FT و MFT و Active MFT رو تو ایران از کجا میتونم پیدا کنم؟ تهران.
    الان یه اومپوس 12-50 دارم ولی یه لنز پرایم هم لازم دارم که اپچرش خیلی تنگ باشه (نمی دونم اصطلاح دقیقش چیه. پوزش). اگه همچین لنز پرایمی وجود داشته باشه البته.
    دوست عزیز به نظرم تو خیابون ناصر خسرو تهران می تونید لنزهای فوق رو تهیه کنید. عموما میزان گشادگی یک لنز فاکتور مهمی در خرید یک لنز محسوب میشه نه میزان بسته بودن آن، چرا که تمامی لنزها قابلیت بسته شدن تا استاپهای نهایی مثل 16 یا 22 یا ... رو دارا هستند، و مشکلی از این لحاظ نخواهید داشت.
    Devileytion تشکر می‌کند.

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط Devileytion نمایش پست ها
    دوستان با سلام. من تازه وارد دنیای لنز و دوربین شدم.
    سوالی که داشتم این بود که لنز های FT و MFT و Active MFT رو تو ایران از کجا میتونم پیدا کنم؟ تهران.
    الان یه اومپوس 12-50 دارم ولی یه لنز پرایم هم لازم دارم که اپچرش خیلی تنگ باشه (نمی دونم اصطلاح دقیقش چیه. پوزش). اگه همچین لنز پرایمی وجود داشته باشه البته.
    سلام
    اگر هزینه برای شما مهم نیست نمایندگی المپیوس در تهران تعدادی از لنز های پرایم این شرکت را ارائه میکند (البته با قیمت نجومی) اما اگر سقف هزینه مهم است اولین پیشنهاد لنز های 19، 30 و 60 میلیمتر سیگما هستند که علاوه بر دیاف مناسب 2.8 قیمت و کیفیت خوبی هم دارند (البته نمیدانم این لنز ها در ایران یافت میشوند یا نه).
    OptiX تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض سوال در رابطه با لنز

سلام به همه اساتید
    من یه دوربین EM5 Mark 2 گرفتم با لنز 50-12
    خواستم یسری لنز بگیرم براش که ماشالا خیلی نجومی هست قیمتاش
    میخواستم بدونم که آیا لنز دیگه ای از یه کمپانی دیگه میشه روش نصب کرد
    و اگه آره آیا کانورتور نیاز داره یا مستقیم نصب میشه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

كاربر آشنا Pedram88 آواتار ها
    تشکر کرده
    51

نقل قول نوشته اصلی توسط invisible نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید
    من یه دوربین EM5 Mark 2 گرفتم با لنز 50-12
    خواستم یسری لنز بگیرم براش که ماشالا خیلی نجومی هست قیمتاش
    میخواستم بدونم که آیا لنز دیگه ای از یه کمپانی دیگه میشه روش نصب کرد
    و اگه آره آیا کانورتور نیاز داره یا مستقیم نصب میشه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام
    دوربینت مبارک باشه. متاسفانه مانت MFT با وجود اقبال جهانی و پشتیبانی شرکت های بزرگی چون المپیوس و پاناسونیک، در ایران بدلیل مسئله انحصار و بازاریابی توفیق چندانی نداشته و تقریبا شاهد توزیع لوازم جانبی گسترده ای برای اینگونه دوربینها نیستیم. خوشبختانه تنوع این لنزها خیلی زیاده و شرکت هایی مثل تامرون، لایکا، سیگما، سامیانگ و حتی کداک واسه این مانت، لنز میسازند که من تو ایران ندیدمشون! خوبی این مانت اینه که نیاز به هیچگونه مبدل یا کانورتر نیست و میتونی تمام لنزهای MFT رو براحتی روی تمام بدنه های این مانت سوار کنی. البته یه سری مبدل براش هست که میشه لنز سایر مانت ها رو هم بهش وصل کرد ولی خب باید بگردی دنبالشون ....
    invisible تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram88 نمایش پست ها
    سلام
    دوربینت مبارک باشه. متاسفانه مانت MFT با وجود اقبال جهانی و پشتیبانی شرکت های بزرگی چون المپیوس و پاناسونیک، در ایران بدلیل مسئله انحصار و بازاریابی توفیق چندانی نداشته و تقریبا شاهد توزیع لوازم جانبی گسترده ای برای اینگونه دوربینها نیستیم. خوشبختانه تنوع این لنزها خیلی زیاده و شرکت هایی مثل تامرون، لایکا، سیگما، سامیانگ و حتی کداک واسه این مانت، لنز میسازند که من تو ایران ندیدمشون! خوبی این مانت اینه که نیاز به هیچگونه مبدل یا کانورتر نیست و میتونی تمام لنزهای MFT رو براحتی روی تمام بدنه های این مانت سوار کنی. البته یه سری مبدل براش هست که میشه لنز سایر مانت ها رو هم بهش وصل کرد ولی خب باید بگردی دنبالشون ....
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    یک سوال دیگه اینکه اگه بخوام از مبدل استفاده کنم چه نوع مبدلی بهترین عملکرد رو داشته؟
    کانن یا نیکون یا سونی یا ...
    و اینکه مکانیسم فکوس و کارایی لنز با کدوم مبدل لنز بهترین عملکرد رو انجام میده؟
    و آیا عدسی که روی مبدل ها هست تصویر رو بخوبی روی سنسور انتقال میده یا کادر مشکی یا کراپ سایز میکنه تصویر رو؟
    تشکر از همه دوستانی که پاسخ میدن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

ممنون از پاسختون دوست عزیز
    یک سوال دیگه اینکه اگه بخوام از مبدل استفاده کنم چه نوع مبدلی بهترین عملکرد رو داشته؟
    و آیا عدسی که روی مبدل ها هست تصویر رو بخوبی روی سنسور انتقال میده یا کادر مشکی یا کراپ سایز میکنه تصویر رو؟
    کسی پاسخگوی سوال ما نیست؟
    ممنون میشم از دوستان اگه کسی جوابمو بده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

درود. دوست عزیز با توجه به قیمت های نجومی و کمبود لنزهای با ارزش برای سیستم 3/4 و m3/4 در ایران به احتمال زیاد ناچار به استفاده از لنزهای متفرقه خواهید شد. سعی کردم پاسخی جامع برای سوال های شما تهیه کنم:

برای هر لنز به تبدیل همان لنز با در نظر گرفتن مانت و فلنج مربوطه احتیاج دارید. با توجه به اینکه فرآیند عکاسی با لنزهای متفرقه به همراه تبدیل به صورت کاملا دستی انجام می شود، خروجی عملکرد به توانایی و تجارب شما در عکاسی وابسته است.

با استفاده از لنزهای غیر 3/4 و m3/4 به همراه مبدل شما هیچ کنترلی توسط دوربین بر لنز نخواهید داشت. (شامل فکوس، تنظیم دیافراگم، لرزشگیر و...)

و آیا عدسی که روی مبدل ها هست تصویر رو بخوبی روی سنسور انتقال میده
    با توجه به فلنج تعریف شده برای مانت m3/4 به اندازه 19.25mm از این جدول استفاده کنید:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance
    هر لنز که flange focal length آن بیشتر از مقدار مربوط به مانت m3/4 باشد مبدل آن نیاز به عدسی ندارد.

یا کادر مشکی یا کراپ سایز میکنه تصویر رو؟
    و با هر لنز که برای سنسورهای بزرگتر از m3/4 طراحی شده باشد مشکل Vignette یا کراپ شدن نخواهید داشت.
    جدول راهنمای سایز سنسور: https://en.wikipedia.org/wiki/Image_sensor_format

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8