صفحه 3 از 19 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 186
Like Tree201تشکر

موضوع: آیا میتوان در S3 Is فرمت Raw داشت

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: آیا میتوان در S3 Is فرمت Raw داشت

دوستانی که
    S3 IS
    دارند هک جدید رو که امروز قرار داده شده از لینک زیر دریافت کنند
    http://grandag.nm.ru/hdk/test1-pre12-s3is-100a-68.zip

دوسانی هم که مدل های دیگه کانن رو دارن به لینک زیر مراجعه کنن و هک مربوط به دوربینشون رو دریافت کنن
    http://grandag.nm.ru/hdk

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    اگر ممکن است در مورد اسکریپتها و برنامه های جانبی این هک هم توضیح دهید.
    راستی, اسکریپتی برای کاهش حجم فیلمها ( ضبط روی یک فرمت دیگه) یا اسکریپتی برای تغییر نحوه فلاش زدن نیست؟!! ( مثلا" مثل دوربینهای سونی یا Canon-EOS 400D ) :biggrin: :confused:
    از عکاسی روی فرمت RAW که عجیبتر و یا سختتر نباید باشه!!
    .
    .
    .
    .
    در ضمن, در نسخه های جدید تر, در منوی تنظیمات RAW یک گزینه ای هست بدین شرح:
    Only first RAW in series
    معنیش اینه که فقط RAW ذخیره کنه و JPEG نگیره؟!! :confused:
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام
    اگر ممکن است در مورد اسکریپتها و برنامه های جانبی این هک هم توضیح دهید.
    راستی, اسکریپتی برای کاهش حجم فیلمها ( ضبط روی یک فرمت دیگه) یا اسکریپتی برای تغییر نحوه فلاش زدن نیست؟!! ( مثلا" مثل دوربینهای سونی یا Canon-EOS 400D ) :biggrin: :confused:
    از عکاسی روی فرمت RAW که عجیبتر و یا سختتر نباید باشه!!
    .
    .
    .
    .
    در ضمن, در نسخه های جدید تر, در منوی تنظیمات RAW یک گزینه ای هست بدین شرح: معنیش اینه که فقط RAW ذخیره کنه و JPEG نگیره؟!! :confused:
    وحید عزیز اسکریپت ها برنامه های کوچک و بسیار ساده ای هستن که بر اساس زبان بسیار ساده uBasic نوشته میشن و قابلیت اجرا در این دوربین رو دارند . به اسکریپت زیر که برای گرفتن عکس با زوم متفاوته دقت کن

@title Zoom and Shoot
    @param a Shoot count
    @default a 8
    @param b Zoom step
    @default b 1

if a<2 then let a=8
    if b<1 then let b=1

sleep 500
    print "Shoot 1 of", a
    shoot

for s=2 to a
    for n=1 to b
    print "Zooming-in ", n; "..."
    click "zoom_in"
    sleep 600
    next n

print "Shoot", s, "of", a
    shoot
    next s

sleep 500
    for s=1 to a*b-1
    print "Zooming-out ", s; "..."
    click "zoom_out"
    sleep 600
    next s

end

تو این اسکریپت شما مشخص میکنید که چند تا عکس با چه فواصل زومی گرفته بشه یعنی اگه مشخص کنید که 3 عکس با فواصل زومی 3 گرفته بشه اونوقت عکس اول در زوم 0 و عکس دوم در زوم 3 و عکس سوم در زوم 6x گرفته میشه
    و به این ترتیب اسکریپت های جالب دیگه ای هم وجود داره که هر کدام قابلیت های دیگه ای به شما میدن

بله من هم گزینه جدید رو دیدم ولی خدائیش اصلا وقت نداشتم که امتحانش کنم یا از سازنده های هک بپرسم
    راستی باید برات بگم که سازنده های هک و همچنین استفاده کننده های این هک همگی در محیط فروم
    dpreview
    هستند و روی امکانات و یا قابلیت هایی که باید به اون اضافه بشه بحث میکنن که شما هم میتونی پیشنهادای خودتو به اونا بدی
    در مورد ضبط فیلم به فرمت های فشرده تر فکر میکنم این کار فقط با یک اسکریپت ساده امکان پذیر نیست و باید الگوریتم و کتابخانه و ماتریس انکدینگ فرمت فشرده به دوربین و نرم افزار اون معرفی بشه تا بشه همچین کاری کرد

هک جدید رو تا اونجا که من امتحان کردم یه مشکل داره و اونم اینه که وقتی حالت
    Zebra
    روی چشمک زدن فعال میشه و فلاش رو باز میکنی و روی Auto قرار میدی اونوقت حالت زبرا به خوبی عمل نمیکنه و یا کل صحنه روشن و خاموش میشه یا یک نوشته به شکل
    Canon
    میاد و به جای زبرا چشمک میزنه

اصلا وقت نکردم به فروم
    dpreview
    برم

راستی تا یادم نرفته اینو بگم که شما اسکریپت ها رو میتونید با نت پد بنویسید و با فرمت
    BAS
    ذخیره کنید مثلا میتونی اسکریپت بالا رو توی نت پد کپی کنی و با فرمت گفته شده ذخیره کنی و تو پوشه اسکریپت ها در حافظه قرار بدی و بعد اونو احضار کنی

كاربر آشنا darkangel85 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

اون قبلی هم دانلود نمیشد
    http://grandag.nm.ru/hdk/test1-pre12-s3is-100a-87.zip
    اینو تونستم دانلود کنم ، مشکلی که نداره؟

تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Delbaz.tk نمایش پست ها
    h++p://digicanon.narod.ru

ولی خب بهتره بعد از باطل شدن گارانتی همچین بلاهایی سر دوربین بیارید و البته ریسک بالایی داره

هنوزم سر این حرفتون هستید؟

--------------------------------------------------
    چون من 1ماه بیشتر نیست که دوربینو خریدم [البته علاوه بر گارانتی بیمه ام داره(یعنی فکر کنم منظورش این باشه که هر بلایی خواستین سرش بیارید!!!!!)] و در اصل این کارو واسه این میخوام بکنم که نمایشگر باطریو نشون بده و از فرمت RAW چیز زیادی نمیدونم (یعنی فعلا نمیدونم و خیلی دوست دارم بدونم واسه همین اگه یه مرجع (فارسی باشه بهتره) بهم معرفی کنید که این اصطلاحاتو توضیح داده باشه ممنون میشم، چون من نصفاین چیزایی که میگید رو نمیفهمم ، البته این تاپیک رو به طور کامل خوندم جیزای جالبی رو دیدم ولی خوب بیشترشم نفهمیدم!!!!)

چند تا سوالم که بعد از خوندن این مطالب واسم پیش اومد:
    1. فایل خالی ver.req رو چجوری باید بسازم؟
    2. در مورد دائمی کردن این هک ، فرقش اینه که بعد از ایختن فایل ها مموری رو باید قفل کرد؟ و اینکه بعد از خاموش کردن و روشن کردن مجدد نیازی به انجام مججدد عملیات هست یا نه؟
    3. این کار برای کارت های بالاتر از 2گیگ قابل اجرا نیست؟

ممنون...

تشکر کرده
    8302

Arrow پاسخ: آیا میتوان در S3 Is فرمت Raw داشت

نقل قول نوشته اصلی توسط darkangel85 نمایش پست ها
    هنوزم سر این حرفتون هستید؟

--------------------------------------------------
    چون من 1ماه بیشتر نیست که دوربینو خریدم [البته علاوه بر گارانتی بیمه ام داره(یعنی فکر کنم منظورش این باشه که هر بلایی خواستین سرش بیارید!!!!!)] و در اصل این کارو واسه این میخوام بکنم که نمایشگر باطریو نشون بده و از فرمت RAW چیز زیادی نمیدونم (یعنی فعلا نمیدونم و خیلی دوست دارم بدونم واسه همین اگه یه مرجع (فارسی باشه بهتره) بهم معرفی کنید که این اصطلاحاتو توضیح داده باشه ممنون میشم، چون من نصفاین چیزایی که میگید رو نمیفهمم ، البته این تاپیک رو به طور کامل خوندم جیزای جالبی رو دیدم ولی خوب بیشترشم نفهمیدم!!!!)

چند تا سوالم که بعد از خوندن این مطالب واسم پیش اومد:
    1. فایل خالی ver.req رو چجوری باید بسازم؟
    2. در مورد دائمی کردن این هک ، فرقش اینه که بعد از ایختن فایل ها مموری رو باید قفل کرد؟ و اینکه بعد از خاموش کردن و روشن کردن مجدد نیازی به انجام مججدد عملیات هست یا نه؟
    3. این کار برای کارت های بالاتر از 2گیگ قابل اجرا نیست؟

ممنون...
    سلام
    هیچ اتفاقی برای دوربینتون نخواهد افتاد.

اینها هم در مورد فرمت RAW :
    روند كاري عكاسي ديجيتال در فرمت RAW *: قسمت اول (هر 4 قسمت رو بخونید!!!)
    RAW در برابر JPEG
    فقط به طور خلاصه بگم که فرمت RAW ,فرمت خامی است که از پردازشگر دوربین عبور نکرده و هیچ گونه فشرده سازی هم روی آن اعمال نشده و آمادگی بالایی برای ادیت و ویرایش با کامپیوتر نسبت به JPEG دارد.
    .
    .
    .
    1 - فایل خالی نه!!! فولدر خالی , یک فولدر خالی بسازید و بعد اسم آن را از New Folder به ver.req تغییر دهید.
    2- بعد از ریختن فایلها, در منوی هک, گزینه Debug Parameters (یکی مانده به آخر) را انتخاب کرده و در آن گزینه Make Card Bootable را انتخاب کنید (ظاهرا" هیچ اتفاقی نمی افتد) سپس دوربین را خاموش کنید, مموری را در آورده, سوییچش را قفل کنید( مخصوص کارتهای SD , برای MMC امکانپذیر نیست!!) ,آن را داخل دوربین گذاشته و دوربین را روشن کنید. همزمان با روشن شدن دوربین, هک نیز فعال میشود. ;)
    ** یک چیز جالب اینه که در حالت عادی, شما با قفل کردن مموری امکان ضبط و پاک کردن روی آن را ممنوع میکنید, و حتی با گذاشتن مموری قفل شده در دوربین, پیغام The memory card is protected یا !Card Locked مواجه میشدید, ولی اینجا نه تنها چنین پیغامی نمی آید, که حتی این قفل سخت افزاری هم از کار میافتد!!!!
    و موقعی که این کارت قفل شده را در دوربین میگذارید, به محض بستن در کارت, چراغ قرمز رنگ بالای دوربین برای یک لحظه خاموش و روشن میشود!!!!!!!!!!!

3- چرا اجرا نشه؟!!!! محدویدتی برای حجم کارت وجود نداره!!!!!!!!!
    وحيد قديري راد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

راستش اون جمله ساده ترین کاریه که میشه مسئولیت رو از دوش برداشت
    منظورم اینه که شاید واقعا این هک ضرری نداشته باشه چون اصلا روی نرم افزار داخلی دوربین کاری انجام نمیده اما باز هم من اینو با تاکید میگم که این عمل رو با تصمیم آگاهانه خودتون بکنید . هر چند که تا به حال طبق گزارشی که
    GrAnd
    داده بود هیچ موردی برای هیچ دوربینی که از این هک استفاده کرده پیش نیومده

راستش در مورد فرمت RAW هم در این سایت و هم در سایتهای مشابه نکته های زیادی برای کار با این فرمت ها گفته شده اما مشکل اصلی اینجاست که فرمت RAW در هر دوربینی از الگوریتم و آرایش متفاوتی استفاده میکنه چون آرایش سلولها در سنسورها حتی سنسورهای هم اندازه متفاوته
    بنابراین نسخه ای که مثلا برای سنسورهای فوجی پیچیده میشه برای کار با فایل های سنسور کنون متفاوته
    البته برنامه های زیادی هستند که به محض باز کردن فایل خام شما نوع دوربین و سنسور اون رو تشخیص داده و طبق آرایش اون سنسور ادامه عملیات رو براتون انجام میدن اما همونطور که قبلا هم گفتم حتی بهترین برنامه هایی هم که ما اکنون در اختیار داریم همه برمبنای برنامه خط فرمانی
    DCRAW
    ساخته شده که بدون نیاز به هیچ تبدیلی فایل شما را پردازش میکند اون هم تا عمق 48 بیت و به صورت غیر خطی که برای بسیاری از برنامه ها هنوز یک آرزوست
    برنامه
    rawtherapee
    هم که قبلا معرفی شد قادره تابدون تبدیل فرمت خام شما روی همون فایل خام با بهترین و کامل ترین ابزار ها عملیات پردازش رو برای شما انجام بده که البته این برنامه هم برمبنای همون DCRAW ساخته شده

برای ساخت فایل خالی اگر کاربر ساده ویندوز هستید کافیست برنامه نوت پد رو باز کنید و بدون اینکه چیزی دورن آن بنویسید از منوی FIle گزینه Save رو انتخاب کنید سپس در کادر مکالمه باز شده از قسمت Save as type گزینه All Files رو انتخاب کنید و در قسمت File name هم نام ver.req را تایپ و ok کنید

در مورد دائمی کردن هم همونطور که خودتون اشاره کردید باید بعد از فرمت کردن کارت حافظه البته با فرمت FAT و اجرای گزینه بوت دائمی باید کارت رو قفل کرد و دیگه بعد از اون چه در محیط پخش و چه در محیط ضبط بالا بیاید خود برنامه اتوماتیک اجرا میشه و دیگه احتیاج به هیچ کاری نیست

برای کارت ها بالاتر از یک گیگ راه قطعی به جز امتحان کردن نیست . امتحان کنید تا مطمئن بشید چون اونجور که تو فرومDpreview بحث میکردند مثل اینکه فقط با بعضی کارتها مشکل داره

در مورد لینک دانلود هم باید بگم هر چند روز یکبار نسخه جدیدی میاد و لینک قبلی از کار میافته . بهتره همیشه به آدرس
    http://grandag.nm.ru/hdk/
    برید و جدید ترین ورژن رو دانلود کنید برای نسخه های قدیمی هم در همون آدرس بالا به قسمت old برید

تشکر کرده
    10

از دلباز و وحید عزیز ممنون
    وحید جان فکر کنم همون فایل خالیه نه فولدر خالی (مگه اینکه 2تاشون یه کار انجام بدن!!!!)

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

خب هک جدید چهار ساعت پیش قرار داده شده
    http://grandag.nm.ru/hdk/test1-pre12-s3is-100a-103.zip

خیلی بهبود پیدا کرده و مشکلات استفاده از دکمه زوم به جای فوکوس دستی و یا مشکل دکمه شورتکات و نیز مشکل زبرا هم حل شده
    گزینه گرفتن فریم تاریک بعد از یک نوردهی طولانی هم اضافه شده تا هیچی از یک دوربین حرفه ای کم نداشته باشه

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    .......
    .
    .
    گزینه گرفتن فریم تاریک بعد از یک نوردهی طولانی هم اضافه شده تا هیچی از یک دوربین حرفه ای کم نداشته باشه
    سلام
    دلباز جان, میشه در این مورد هم توضیح بدی, ما که چیزی نفهمیدیم!!!!!!!!! :confused: :confused:
    وحيد قديري راد

صفحه 3 از 19 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 13 ... آخرینآخرین