صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42
Like Tree11تشکر

موضوع: درخواست راهنمایی برای یک علاقمند عکاسی

كاربر آشنا hamidma آواتار ها
    تشکر کرده
    4

پیش فرض درخواست راهنمایی برای یک علاقمند عکاسی

همیشه از بچگی به عکاسی به خاطر نوع نگاهی که به زندگی و طبیعت و افرینش و ... داره علاقمند بودم. احساس می کنم که با عکاسی می شه حرفهایی رو زد که حتی براش کلماتی تو وجود خودمون هم پیدا نمی کنیم و در واقع واسه خودمون هم نمی تونیم توضیحش بدیم.

من خیلی به عکاسی علاقمند هستم. بارها و بارها شده نشستم و و اسه خودم تو یه کاغذ کادر عکس کشیدم و شروع کردم به کشیدن موقعیت یک عنصر اصلی در جاهای مختلف کادر تا اینکه ببینم چه کادری مناسب تره.

من خیلی علاقه دارم که عکاسی رو به صورت علمی تر و حرفه ای تر یاد بگیرم. وقتی متوجه انجمن شما شدم خیلی خوشحال شدم و امیدوار که انشا... به هدفم در این زمینه دست پیدا کنم.

از دوستان و اساتید عزیز خواهش می کنم که به من کمک کنند و منبع اموزشی در این زمینه ( کتاب و یا سی دی ) که از ابتدا عکاسی رو توضیح داده باشه و با مفاهیم اولیه عکاسی کادربندی نورسنجی و .... و همچنین انواع سبکهای عکاسی ( سیاه و سفید - رنگی و .... ) توضیح داده باشه.
    بی صبرانه منتظر راهنمایی شما هستم.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: درخواست راهنمایی برای یک علاقمند عکاسی

سلام....

به قسمت مقالات سایت عکاسی مراجعه کنید، با زبانی ساده و شیوا و به زیان فارسی مطالب رو توضیح داده است.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    4

ببخشید من قسمت مقالات سایت رو پیدا نکردم.
    در ضمن اگه شما کتاب و یا سی دی اموزشی که در برگیرنده مطالب مورد نظرم باشه رو معرفی کنید خیلی خیلی ممنون می شم.

تشکر کرده
    14101

سلام....

این صفحه فهرست کلیه مقالات سایت است....از هر کتاب و سی دی آموزشی هم بهتر و کاربردی تر و عملی تر است.

اما اگر بازهم به کتاب و سی دی نیاز داشتید بفرمایید تا جستجو کنم و پاسخ دهم .بعضی کلاس های عکاسی هم خوب هستند.....

اما تجربه از همه بهتر است.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    4

با تشکر فراوان مطالب اموزشی فوق العاده بودند.

تشکر کرده
    4

با تشکر از راهنمایی شما
    من یه مقاله هم در مورد عکاسی سیاه و سفید می خواستم. در سایت فقط مقاله ای برای تبدیل به سیاه و سفید بود.
    من یه مقاله می خواستم که کلا در مورد علت استفاده از سیاه و سفید واینکه چرا اینگونه عکس برداری هنوز هم ادامه داره. چه مشخصاتی داره و چه مسائلی باید رعایت بشه .

با تشکر فراوان

كاربر همراه AliMohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1567

سلام...
    دوست عزيز فروم هم جست و جو بفرماييد مطالب بسيار با ارزشي را پيدا خواهيد كرد.
    اين تاپيك را هم مطالعه بفرماييد: سياه و سفيد
    علی محمدی

تشکر کرده
    4

با سلام خدمت شما
    من با موضوع ديافراگم بسيار مشكل داشتم و درك خوبي از موضوع ديافراگم رو نمي تونستم بدست بيارم با خوندن مقالات سايت به يه نتايجي رسيدم كه شايد اشتباه باشه ولي خوب چون عكسي در اين زمينه نبود خودم با توجه به برداشتم از مطالب مقالات اين عكس رو ترسيم كردم.
    ممنون مي شم كه شما به عكس توجه كنيد و اگه اشتباهي در اين زمينه دارم به من تذكر بديد.
    در ضمن يه سوال كه واسه من پيش امده اين هست كه چرا در ديافراگم عدد F برعكس اندازه ديافراگم مي باشد؟ چرا اگر عدد ديافراگم كوچكتر باشد مثلا F2 ديافراگم بازتر هست و وقتي عدد ديافراگم بالاتر باشد مانند F32 ديافراگم بسته تر مي شود؟
    در ضمن يه سوال هم اينكه ايا روي دوربين هاي معمولي خانگي مثل دوربين هاي سايبرشات سوني W70 مي شه كه لنزهاي حرفه اي تر استفاده كرد و لنزهاي براي زوم يا لنزهاي وايد اضافه كرد؟

تشکر کرده
    4

در ضمن با تشکر از راهنمایی شما در مورد عکاسی سیاه و سفید . ممنون می شم که خیلی ساده تر و مبتدی تر برای من این موضوع رو توضیح بدید و اگه مقاله ای هست ذکر کنید.
    راستش رو بخواهید من اون تاپیک رو خوندم ولی چیز زیادی سر در نیوردم چون مبحث کاملا پیچیده و گاه گاهی هم عوض شده بود که کار درک رو برای من سخت کرده.

تشکر کرده
    14101

سلام...

در ضمن يه سوال هم اينكه ايا روي دوربين هاي معمولي خانگي مثل دوربين هاي سايبرشات سوني W70 مي شه كه لنزهاي حرفه اي تر استفاده كرد و لنزهاي براي زوم يا لنزهاي وايد اضافه كرد؟
    اول اینکه بر روی دوربین های کامپک و لایک ( دوربین های خانگی به قول شما ) امکان بستن لنز های دیگر وجود ندارد ، این دوربین ها دارای لنز های ثابت هستند و دیگر امکان ارتقا ندارند.دوربین هایی که لنز هایشان تعویض میشود را به اسم SLR یا D-SLR می نامند ، که مخفف Singe Lens Reflex و یا Digital Singe Lens Reflex است و به معنی دوربین های تک عدسی انعکاسی است ، در این دوربین ها نور وارد لنز شده بعد بر روی یک آینه و یا منشور تابیده میشود و سپس به چشمی یا همان ویزور میرسد و بعد عکاس تصویر را میبیند ، اما در دوربین های کامپک تصویری که در ویزور است مجازی است و توسط یک مونیتور کوچک ایجاد شده است.

و بعد درباره ی F ...

برداشت شما درست است ، اما F باز تر علاوه بر پرتره کاربرد های زیادی دارد ، در لنز هایی که F باز تری دارند شمات میتوانید در مدت زمان کمتری نور را بتابانید و این یعنی سرعت شاتر بیشتر است و وقتی سرعت شاتر بیشتر باشد لرزش دست کمتر و عکس شار تر و بهتر

چرا F برعکس است بنده چیز هایی شنیده ام که در حال حاضر خضوز دهن ندارن
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین