صفحه 11 از 83 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

پیش فرض پاسخ: سیستم کامپیوتری مناسب برای پردازش عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    من راستش تا حالا فكر میكردم محصولات Leadtek و Winfast كه هر دو مال كمپانی Foxccon هستند ماركهای معتبری هستند .

برای مادربورد منظورتون M2N32 Deluxe كه قیمت 200 تومان داره ؟ --- خوب این مادربورد هم كه خرداری شده فكر كنم نسخه بهتر و كامل تر همونیكه شما میگید .
    در مورد پاور هم كه تا حالا مشكلی نبوده ولی فكر كنم حق با شماست --- هرچی خوب قوی تر بهتر

اما در مورد مودم من اسمشو شنیده بودم و نكته اینجاست كه ویندوز ویستا به راحتی شناختش بدون اینكه درایور یا نرم افزار مخصوصی بخوادش
    عزیز foxcon معروفترین و بزرگترین تولید کننده ی برد خام در دنیاست و خیلی از مادربردها و قطعاتش توسط همین شرکت ساخته میشه و در سایر بردها استفاده میشند . لیدتک هم جزو کوچیکی از همین شرکت هستش . الان خود foxcoon تصمیم به تولید کارت گرافیک گرفته که اتفاقا جزو بهترینها هم هست.
    .....

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    سلام،

دوست عزيز، دقيقاً بر خلاف تصور شما كارت گرافيك هيچ تأثيري در سرعت رندر (چه دو بعدي و چه سه بعدي) ندارد. كارت گرافيك تنها در RealTime Rendering مانند بازي هاي كامپيوتري و يا Viewportهاي برنامه هاي سه بعدي مؤثر است. در برنامه هاي گرافيك دو بعدي استفاده از RealTime Rendering بسيار كم است و در مواردي مانند جابجا كردن لايه اي روي لايه ديگر خودنمايي مي كند. در سرعت Final Rendering تنها سرعت CPU و RAM مهم است و نه هيچ چيز ديگر.

به همين علت است كه كارت گرافيك هاي سري GeForce و Radeon را (كه اساساً براي Game طراحي شده اند) با سرعت Render در Gameها مي سنجند(كه رندر RealTime است) و همچنين كارت گرافيك هاي سري Quadro و FireGL را (كه اساساً براي نرم افزارهاي سه بعدي طراحي شده اند) را با سرعت نوسازي تصوير در Viewport آنها تعيين مي كنند. ولي زماني كه صحبت از CPU مي شود، زمان Final Rendering (يا همان رندر نهايي و اصلي) معيار قضاوت قرار مي گيرد.

اما راجع به حجم RAM كارت گرافيك فرموديد. عرض شود بيش از حجم RAM كارت گرافيك، سرعت RAM آن مهم است به گونه اي كه در بعضي موارد كارت گرافيكي با 256 RAM سريعتر از همان كارت با 512 RAM بوده است. به اين علت كه شركت سازنده RAM مورد استفاده در 512 را با سرعت (يا اصطلاح فني آن RAMDAC) پايين تر تجهييز كرده است كه معمولاً هم چنين است. نتايج تست هاي مورد اشاره را مي توانيد در سايت هاي مرتبط بيابيد.

راجع به سرعت هارد هم متوجه منظور شما نشدم. قطعاً در اين مورد با بنده هم عقيده هستيد كه سرعت هارد در سرعت رندر كاملاً بي تأثير است ولي در هنگام خواندن فايل هاي سنگين (كه فايل هاي عكس يا كلاً فايل هاي BitMap از اين دسته اند بر خلاف فايل هاي سه بعدي كه حجم كمي دارند) خود را نشان مي دهد. ضمن اينكه احتمالاً منظور شما از هاردهاي RAID هاردهاي SCSI (بخوانيد اسكازي) است. چون RAID بحث سرعت هارد نيست بلكه Interface ميان دو يا چند هارد است. بدين معنا كه دو يا چند هارد Physical به يك هارد Logical تبديل مي شود.

تعامل CPU نيز با پل شمالي به عهده Mother Board Chipset و Main BUS برد اصلي است كه اجزاي ديگر در آن بي تقصيرند. لذا اگر مادربردي با چيپ ست مثلاً P965 داشته باشيم با همه اين مادربردهاي ديگري كه از اين چيپ ست استفاده مي كنند (حتي از شركت هاي توليدكننده مختلف) سرعت North Bridge BUS يكساني دارد.

زياده عرضي نيست،
    خوش باشيد.
    سلام
    متاسفانه به علت سفر مكرر فرصت خواندن پست و پاسخگوئی نداشته ام .
    در خصوص عرض یابی دوست عزیز از گفته های بنده .
    1- كارت گرافیك تاثیر مستقیم در سرعت رندر و همچنین باز گشائی فایل های تصویری و نماشی آنها دارد .
    ( جهت اطمینان یك كارت گرافیك پي سي آي 4 مگ براي تست تقديم مي كنم كه مطمئن شويد)
    2- ارزیابی كارائی كارت گرافیك در گیم به علت فشار بیشتر گیم بر گرافیك و استقبال بیشتر گیم رها از این نوع كارت ها است . نه به این معنی كه در سرعت پردازش عكس تاثیری نداشته باشد .
    3- سرعت هارد در صورتی در سرعت رندر بی تاثیر است كه اینقدر رم داشته باشید كه وینوز را از دسترسی به حافظه مجازی بی نیاز كند( مثلا 4 گیگ ) در غیر اینصورت . متوجه كار بی وقفه هارد ( به نسبت میزان رم این طول زمان متفاوت است ) در هنگام رندر خواهید شد .
    4- بهتر است در خصوص آرایه RAID و انواع آن مطالعه بیشتری داشته باشید . و بدانید كه RAID 0 در تئوري 100% و در عمل تا 80% سرعت انتقال داده را بالا ميبرد . ( خواندن و نوشتن ) .
    چطور ممكن است ويندوز با 1 گيگ رم بدون همكاري حافظه مجازي ( همان هارد ) كارائي مناسبي داشته باشد .
    ميتوانيد . جهت اطمينان اين حافظه را غير فعال كنيد و نتيجه را ببينيد . ( البته با دشتن رم بالا بهتر است اين گزينه غير فعال شود . )
    5- اطمينان داشته باشيد چيپ 965 اليت گروپ با 965ًِDQ6 گیگا كارائی یكسانی ندارد .

نهایتا با توجه به اینكه راهنمائی های ما ممكن است سبب ورود خسارت به دوستان شود بهتر است دقت بیشتری بنمائیم . و برداشت های ذهنی خودمان را به عنوان اصول علمی تلقی نكنیم .

این تصور غلط را هم كه كارائی كارت گرافیكی بهتر فقط مختص بازی میباشد فراموش كنید . ممكن است تاثیر آن در بازی مشهود تر و ملموس تر باشد . اما به معنی بی تاثیر بودن در پردازش عكس نیست . فراموش نكنید . پردازش هر تصویری در مرحله اول وظیفه كارت گرافیك است .
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

1- كارت گرافیك تاثیر مستقیم در سرعت رندر و همچنین باز گشائی فایل های تصویری و نماشی آنها دارد .
    به نظر شما مثلا کارت 8800gt چيزي بيشتر از يک 7600gs يا 6600 يا 7300 براي پردازش عکس ارايه ميدهد؟

کارت گرافيکي به حداقل هايي براي نمايش عکس نيازدارد و طبيعي است کارت 4 مگي که براي بيتمپ 800*600 ساخته شده نميتواند کارايي لازم براي کاربرد امروزي را داشته باشد اما بحث اين است که سخت افزار و رم تعبيه شده براي رندر استاندارد سه بعدي چه کارايي براي پردازش يک فايل raw دارد

پردازش هر تصویری در مرحله اول وظیفه كارت گرافیك است
    برداشت من اين است نمايش هر تصوير ... آيا شما درايور خاصي سراغ داريد که از کارايي يک کارت گرافيکي در فتوشاپ استفاده کند؟
    آيا امکان خاصي است که يک فايل تصويري را در هارد 2 کامپيوتر با دو کارت گرافيکي مختلف قرار دهيم و دو فايل تصويري متفاوت دريافت کنيم؟

البته من ميتوانم با تصور قابيلتهاي کارتهاي گرافيکي امکان دخالت آنها را در پردازش دو بعدي يا سه بعدي تصور کنم،‌اما تا جايي که اطلاع دارم نرم افزارها و درايورهاي موجود امکان استفاده از اين قابليتهاي بالقوه را ندارند

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

چون RAID بحث سرعت هارد نيست بلكه Interface ميان دو يا چند هارد است. بدين معنا كه دو يا چند هارد Physical به يك هارد Logical تبديل مي شود.
    همانطورکه جناب امير گفتند امکان افزايش عرض باند نيز در برخي مدهاي ريد وجود دارد
    به اين شکل که مثلا 2 يا چهار هارد به صورت موازي و به نوبت مورد استفاده قرار ميگرند

معمولا عرض باندي که براي کنترلرهاي sata ذکر ميشود در حالت ريد با حداکثر تعداد ممکن هارد قابل دسترسي است

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

داستان خرید كاملترین این سری مادربورد بیشتر بخاطر این بود كه سیستم یكطورایی قسطی خریداری شده بخاطر این ترجیح دادم كه مادربورد درست حسابی بگیرم تو شرایط سنگین تحویل پروژه ها مشكلی از بابت این قطعه حساس و تاثیر گذار نداشته باشیم.
    دو رويکرد در اين مساله وجود داره
    (منظورم خريد مادربرد با حداکثر مشخصات)
    يکي اينکه دستمون هميشه بازه و يا اينکه چون گرونترين محصول سازنده اي نظير اسوس يا گيگا هست پس بهترين کيفيت رو هم داره و ...

اما تجربه شخصي من اينه که مادر بورد شلوغ به دليل پيچيدگي و تعدد قطلعات (که مسلما همه آنها هميشه مورد نياز نيستند) معمولا بيشتر دچار مشکل ميشه
    تصور قصه هم پيچيده نيست ... توان مصرفي بيشتر،‌ سختي دستيابي به ليات ايده آل و ... بروز مشکلات پيشبيني نشده
    پيشنهاد من اينه که خصوصا در مورد دو برندي که نام بردم کمتر سراغ اين گزينه ها برويد ... اصولا کمتر سراغ اين دو برند برويد خاصه از گيگابايت پرهيز کنيد!

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط amir33000 نمایش پست ها
    سلام
    متاسفانه به علت سفر مكرر فرصت خواندن پست و پاسخگوئی نداشته ام .
    در خصوص عرض یابی دوست عزیز از گفته های بنده .
    2- ارزیابی كارائی كارت گرافیك در گیم به علت فشار بیشتر گیم بر گرافیك و استقبال بیشتر گیم رها از این نوع كارت ها است . نه به این معنی كه در سرعت پردازش عكس تاثیری نداشته باشد .
    3- سرعت هارد در صورتی در سرعت رندر بی تاثیر است كه اینقدر رم داشته باشید كه وینوز را از دسترسی به حافظه مجازی بی نیاز كند( مثلا 4 گیگ ) در غیر اینصورت . متوجه كار بی وقفه هارد ( به نسبت میزان رم این طول زمان متفاوت است ) در هنگام رندر خواهید شد .
    4- بهتر است در خصوص آرایه RAID و انواع آن مطالعه بیشتری داشته باشید . و بدانید كه RAID 0 در تئوري 100% و در عمل تا 80% سرعت انتقال داده را بالا ميبرد . ( خواندن و نوشتن ) .
    چطور ممكن است ويندوز با 1 گيگ رم بدون همكاري حافظه مجازي ( همان هارد ) كارائي مناسبي داشته باشد .
    ميتوانيد . جهت اطمينان اين حافظه را غير فعال كنيد و نتيجه را ببينيد . ( البته با دشتن رم بالا بهتر است اين گزينه غير فعال شود . )
    5- اطمينان داشته باشيد چيپ 965 اليت گروپ با 965ًِDQ6 گیگا كارائی یكسانی ندارد .

نهایتا با توجه به اینكه راهنمائی های ما ممكن است سبب ورود خسارت به دوستان شود بهتر است دقت بیشتری بنمائیم . و برداشت های ذهنی خودمان را به عنوان اصول علمی تلقی نكنیم .

این تصور غلط را هم كه كارائی كارت گرافیكی بهتر فقط مختص بازی میباشد فراموش كنید . ممكن است تاثیر آن در بازی مشهود تر و ملموس تر باشد . اما به معنی بی تاثیر بودن در پردازش عكس نیست . فراموش نكنید . پردازش هر تصویری در مرحله اول وظیفه كارت گرافیك است .
    جناب Amir33000

فرمایشات شما با اندوخته های ناچیز ذهنی بنده در 15 سال اخیر در تضاد است. آنها را مطرح می کنم تا اشتباهاتم روشن شود.
    داستان کارت گرافیک تا جایی که من می دانم از این قرار است:

کارت گرافیک اطلاعاتی را بواسطه و با دستور CPU از RAM دریافت می کند و پس از تبدیل به سیگنال تصویر به مانیتور می فرستد.
    ساده ترین فرم این موضوع دریافت کد های اسکی در قالب حافظه بایت بوده که بصورت کاراکتر رو صفحه نمایش نشان داده می شده. در راستای پیشرفت تکنولوژی و ارتقای نیاز کاربران و افزوده شدن مودهای پیشرفته تر گرافیک که مهم ترین سمبل آن CAD بوده کارتهای گرافیکی هم پیشرفت می کنند.
    حساس ترین ارتقای قابلیت در کارتهای گرافیک این بوده که وظایف آنها بر دوش CPU نباشد و عملیاتی نظیر اجرای توابع و فرمولهای ریاضی و تبدیل فرمول به پیکسل را خودشان انجام دهند. پس GPU پیشرفت کردند تا هم بار CPU را بکاهند و هم کار بهتر و سریعتر انجام شود. ضمن اینکه Graphic Processor Unit فوق نیازمند RAM بود . پس RAM هایی جداگانه برای آنها تعبیه شد تا حافظه اصلی دستگاه برای سایر کاربردها آزاد باشد.

فقط کافی است تا کارت گرافیک بیش از حد قدیمی نباشد (کارتهای با گذرگاه AGP و PCIE جدید حسوب می شوند) تا بدانیم سربار CPU نیست. ضمن آنکه قابلیتهای OpenGL و مانند آن فقط در هنگام نمایش تصاویر سه بعدی نقش بازی می کنند. بخش عمده قیمت و قابلیتهای کارتهای گرافیک به Realtime Rendering آنها برمی گردد.

خلاصه کلام:
    ___ کارت گرافیک در پردازش (مثلا اجرای دستور Motion Blur) عکس (فایل BitMap و محیط فتوشاپ یا مانند آن) هیچگونه نقشی ندارد.
    ___ کارت گرافیک در Rendering انیمیشن و تولید فایل فیلم مربوطه هیچ نقشی بازی نمی کند.
    ___ همین اندازه که کارت گرافیک قادر به تولید رزولوشن بالا در فرکانس بالا باشد و پورت DVI در صورت نیاز داشته باشد و وظایف پردازش و نمایش خود را سربار CPU و RAM نکند (که تمام کارتهای گرافیک امروزی اینچنین هستند.) برای کاربری عکاس دیجیتال کاملا کافی است.

و اما RAID
    RAID 0 قطعا در سرعت خواندن و نوشتن موثر است. اما من هنگام کار در این مود احساس افزایش سرعت خواندن و نوشتن 1.8 برابر را نداشته ام. اگر منبع علمی معتبری برای این موضوع دارید ممنون میشم ارائه بفرمایید.

CHIPSET
    شرکتهای معدودی چیپ می سازند که برای اینتل همانطور که می دانیم معتبر ترینش اینتل است. چیپ 956 هم 956 است. اما این فرمایش شما صحیح است که نحوه بکار گیری آن معماری های متفاوتی دارد که در سرانجام بازده کلی Motherboard بی تاثیر نیست.
    ویرایش توسط infinity : Sunday 29 July 2007 در ساعت 07:24
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

سلام
    به نظر من برای این قضیه کارت گرافیک بهتره برای به نتیجه رسیدن بحث یکی از دوستان که یک سیستم متوسط رو به بالا داره , و می تونه یه کارت دیگه غیر از کارت خودش قرض بگیره این قضیه رو امتحان بکنه.
    یعنی بیاد یک action بسازه در فتوشاپ (که مثلا 2 تا فیلتر سنگین رو پشت سر هم روی یک فایل raw اجرا می کنه) و زمان طول کشیدن این اکشن رو اندازه بگیره.بعد یه کارت گرافیک قویتر رو برداره و همین کار رو تکرار کنه.البته باید سعی کنه شرایط یکی باشند یعنی مثلا کامپیوتر رو ری استارت کنه بعد فتوشاپ رو اجرا کنه تا فقط فتوشاپ باز باشه و برنامه دیگه ای در حال کار کردن نباشه(البته اگر یک آنتی ویروسی چیزی اون پشت باشه بعد نیست چون شرایط واقعی تر می شه.).
    در ضمن کارت گرافیک ها نباید خیلی تفاوت داشته باشند.(نه اینکه یکدوم 4 مگ باشه یکی 128 ) همچنین باید از یک مارک باشند.مثلا GIGABYTE- NVIDIA GeForce 7600GT با GIGABYTE- NVIDIA GeForce 7100GS که اولی 256 هست با قیمت 150 و دومی 128 توربوکش با قیمت 50.یعنی یک سوم!
    به نظرم اگه اختلاف کمتر از 15 درصد باشه تاثیر خاصی نمی توان برای کارت گرافیک در نظر گرفت.باتوجه به اینکه در این آزمایش احتمالا حدود 5 درصد خطا وجود دارد!

مرسی
    آرمان
    ویرایش توسط Arman-UV : Monday 30 July 2007 در ساعت 09:13
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر فعال asa_59a آواتار ها
    تشکر کرده
    23

چه خوب شد این تاپیک رو دیدم. خیلی تو اینترنت چرخیدم و دنبال چنین بحثی بودم
    این بحث کارت گرافیک موضوعی هست که بشدت ذهنمو به خودش مشغول کرده!
    اولش فکر می کردم که هر چه کارت گرافیک قویتری تهیه کنم نتیجه خیلی بهتری داره. برنامه های مورد استفاده من اینا هستند:
    AUTOCAD 2D&3D
    3D MAX
    PHOTOSHOP و LIGHTROOM و غیره
    DVB
    ولی با پرس و جوی مختصری که کردم دیدم چندان هم مصداق نداره. چندان هم اهل گیم و این صحبتها نیستم اما می خوام سیستمی که می گیرم تا 2 3 سال نیازها رو برآورده کنه و کم نیاره.حالا می خوام بدونم نقطه اپتیموم کجاست؟ سراغ کدوم نسل از کارتهای گرافیک برم که تقریبا جامع و مانع باشه!!!!!
    یه سوال دیگه هم دارم: با فرض قیمت یکسان مثلا GeForce 8400 GT 512 MB عملکرد بهتری داره یا GeForce 8500 GT 256 MB ؟ (متناسب با کارهایی که من از سیستم می خوام)
    با تشکر از دوستان
    افشين ساسانيان
    Panasonic Lumix DMC FZ5

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط asa_59a نمایش پست ها
    چه خوب شد این تاپیک رو دیدم. خیلی تو اینترنت چرخیدم و دنبال چنین بحثی بودم
    این بحث کارت گرافیک موضوعی هست که بشدت ذهنمو به خودش مشغول کرده!
    اولش فکر می کردم که هر چه کارت گرافیک قویتری تهیه کنم نتیجه خیلی بهتری داره. برنامه های مورد استفاده من اینا هستند:
    AUTOCAD 2D&3D
    3D MAX
    PHOTOSHOP و LIGHTROOM و غیره
    DVB
    ولی با پرس و جوی مختصری که کردم دیدم چندان هم مصداق نداره. چندان هم اهل گیم و این صحبتها نیستم اما می خوام سیستمی که می گیرم تا 2 3 سال نیازها رو برآورده کنه و کم نیاره.حالا می خوام بدونم نقطه اپتیموم کجاست؟ سراغ کدوم نسل از کارتهای گرافیک برم که تقریبا جامع و مانع باشه!!!!!
    یه سوال دیگه هم دارم: با فرض قیمت یکسان مثلا GeForce 8400 GT 512 MB عملکرد بهتری داره یا GeForce 8500 GT 256 MB ؟ (متناسب با کارهایی که من از سیستم می خوام)
    با تشکر از دوستان
    سلام
    جامع و مانع که نداریم ؛ اما توی انتخاب یه کارتی که جامع و کامل باشه مموری سایز شاید پارامتری باشه که کمترین اهمیت رو داشته باشه و پارامتر های مهمتر اینا هستن که باعث تفاوت محسوس در عملکرد ها میشن :
    core clock , memory clock , memory bus , pixel pipeline
    سازگار بودن کارت با مادربرد هم عامل مهمیه که کمتر بهش توجه میشه

كاربر همراه Deniro آواتار ها
    تشکر کرده
    434

افشین جان به نظر من 8600GT 256MB برای شما انتخاب بسیار مناسبی همونطور که انتخاب خودم هم بود
    هم DirectX 10 رو ساپورت میکنه هم کاملا مناسبه واسه ویستا
    تازه اگر یه زمانی خواستی یه گیم جدید هم بازی کنی مطمئن باش که از پسش بر میاد و کم نمیاره .

پس بین اون دو تا گزینه با توجه به کارهایی که قراره انجام بدی فقط 8600GT ...
    roovigital و بهرنگ تشکر می‌کنند.
    محمد فخار

Canon EOS 400D
    Canon EF 70-300mm F4-5.6 IS USM l Canon EF 50mm f1.8 II l Canon EF-s 18-55 F/3.5 5.6
    Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO l Flash Sigma EF-500 DG SUPER l Sony Cybershot P73 l Tripod SLIK Pro 400DX
    LowePro Off Trail 1 l Hamma Backpack

صفحه 11 از 83 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین